У Х В А Л А
про повернення апеляційної скарги
Справа № 822/5717/15
05 квітня 2016 року
м. Вінниця
Суддя-доповідач Вінницького апеляційного адміністративного суду Гонтарук В. М., перевіривши матеріали апеляційної скарги Хмельницької об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Державної фіскальної служби у Хмельницькій області на ухвалу Хмельницького окружного адміністративного суду від 25 лютого 2016 року у справі за адміністративним позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Союз Транс Лайн-1" до Хмельницької об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Державної фіскальної служби у Хмельницькій області про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень,
В С Т А Н О В И В :
відповідно до ухвали Хмельницького окружного адміністративного суду від 25 лютого 2016 року заяву товариства з обмеженою відповідальністю "Союз Транс Лайн-1" про виправлення описки у виконавчому листі - задоволено.
Не погоджуючись із судовим рішенням, відповідач оскаржив його в апеляційному порядку.
Ухвалою Вінницького апеляційного адміністративного суду від 15 березня 2016 року апеляційну скаргу Хмельницької об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Державної фіскальної служби у Хмельницькій області залишено без руху в зв'язку з її невідповідністю вимогам ст. ст. 185-187 КАС України, а саме: не додано документу про сплату судового збору та запропоновано в десятиденний строк з моменту отримання даної ухвали усунути недоліки поданої апеляційної скарги.
На виконання вищезазначеної ухвали суду апеляційної інстанції, апелянтом надано клопотання про звільнення від сплати судового збору. Дане клопотання аргументовано тим, що основним видом економічної діяльності Хмельницької ОДПІ ГУ ДФС у Хмельницькій області є: "84.11 Державне управління загального характеру". Згідно з рішенням № 1522254600614 від 30.03.2015 року Хмельницька ОДПІ ГУ ДФС у Хмельницькій області внесена до реєстру неприбуткових організацій (установ) за ознакою неприбутковості: установи, організації, створені органами державної влади України, що утримуються за рахунок коштів відповідних бюджетів.
Натомість, суд апеляційної інстанції вважає, що дане клопотання не підлягає задоволенню, з огляду на наступне.
Статтею 129 Конституції України як одну із засад судочинства визначено рівність усіх учасників судового процесу перед законом і судом.
Згідно ч. 1 ст. 88 КАС України суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою зменшити розмір належних до сплати судових витрат чи звільнити від їх оплати повністю або частково, чи відстрочити або розстрочити сплату судових витрат на визначений строк.
З даної норми вбачається, що єдиною підставою для відстрочення, розстрочення, звільнення від сплати судового збору є майновий стан заявника.
Обмежене фінансування, несвоєчасне перерахування коштів з державного бюджету бюджетній установі або неприбутковість організації створеної органами державної влади, яка діє як суб'єкт владних повноважень, не може бути підставою для відстрочення, розстрочення, звільнення від сплати судового збору.
Враховуючи, що звільнення, відстрочення, розстрочення від сплати судового збору на певний строк є правом, а не обов'язком суду, суд приходить до висновку про відмову у задоволенні клопотання відповідача.
Більш того, слід зазначити, що Закон України "Про судовий збір", зокрема ст. 5, наводить перелік осіб, які звільняються від сплати судового збору при звернені до суду, однак згідно даного переліку відсутні податкові органи, що в свою чергу унеможливлює врахування судом даної норми як на підставу для звільнення апелянта від сплати судового збору за подання апеляційної скарги.
На підставі вищевикладеного судом встановлено, що недоліки апеляційної скарги апелянтом не усунуті належним чином, отже останнім не виконана ухвала суду про залишення апеляційної скарги без руху, а саме: судовий збір за подання апеляційної скарги на ухвалу Хмельницького окружного адміністративного суду від 25 лютого 2016 року апелянтом не сплачений в установленому порядку та розмірі.
Згідно з частиною третьою статті 189 КАС України до апеляційної скарги, яка не оформлена відповідно до вимог, встановлених статтею 187 цього Кодексу, застосовуються правила статті 108 цього Кодексу, у відповідності до яких апеляційна скарга підлягає поверненню скаржнику.
З урахуванням вказаного, керуючись ч. 1, 3 ст. 108, ст. 187, ч. 3 ст. 189 КАС України,
У Х В А Л И В :
1. Апеляційну скаргу Хмельницької об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Державної фіскальної служби у Хмельницькій області на ухвалу Хмельницького окружного адміністративного суду від 25 лютого 2016 року у справі за адміністративним позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Союз Транс Лайн-1" до Хмельницької об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Державної фіскальної служби у Хмельницькій області про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень повернути особі, яка її подала.
2. Копію ухвали про повернення апеляційної скарги із доданими до скарги матеріалами (крім апеляційної скарги) направити особі, яка подала апеляційну скаргу. Іншим особам, які беруть участь у справі, надіслати копію ухвали.
Ухвала набирає законної сили з моменту постановлення та може бути оскаржена в касаційному порядку відповідно до ст. 212 КАС України.
Суддя-доповідач Гонтарук В. М.