Ухвала суду № 56912716, 31.03.2016, Київський апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
31.03.2016
Номер справи
710/1192/15-а
Номер документу
56912716
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД Справа: № 710/1192/15-а Головуючий у 1-й інстанції: Кравчук В.М. Суддя-доповідач: Літвіна Н. М.

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

31 березня 2016 року м. Київ

Київський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:

Головуючого - судді: Літвіної Н.М., суддів: Коротких А.Ю., Хрімлі О.Г.

при секретарі Рафальській І.М.

розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу ОСОБА_2 на постанову Шполянського районного суду Черкаської області від 17 лютого 2016 року у справі за адміністративним позовом ОСОБА_2 до Звенигородської міської ради Черкаської області, міського голови Звенигородської міської ради Черкаської області Саєнка Олександра Яковича про визнання бездіяльності неправомірною та зобов'язання вчинити дії,-

В С Т А Н О В И В :

Позивач звернувся до суду з позовом до Звенигородської міської ради Черкаської області, міського голови Звенигородської міської ради Черкаської області Саєнка Олександра Яковича про визнання бездіяльності неправомірною та зобов'язання вчинити дії.

Постановою Шполянського районного суду Черкаської області від 17 лютого 2016 року у задоволенні адміністративного позову відмовлено.

Не погоджуючись з прийнятим рішенням, позивач - ОСОБА_2, звернулася з апеляційною скаргою, в якій просить скасувати постанову суду першої інстанції та ухвалити нове рішення, яким адміністративний позов задовольнити в повному обсязі.

Заслухавши суддю-доповідача, перевіривши матеріали справи та доводи апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню, виходячи з наступного.

Як вбачається з матеріалів справи та вірно встановлено судом першої інстанції, 29 жовтня 2014 року на пленарному засіданні сесії Звенигородської міської ради Черкаської області було прийняте рішення № 49-15/УІ «Про розробку «Положення...», яким було вирішено доручити апарату виконавчого комітету міської ради підготувати до розгляду та подати на розгляд на черговій сесії міської ради «Положення про порядок списання майна, що є комунальною власністю територіальної громади м. Звенигородка і перебуває на балансі комунальних підприємств, засновником яких є Звенигородська міська рада», контроль за виконанням рішення покладено на голову постійної комісії міської ради з питань ЖКГ Ткаченко Н.І. та першого заступника міського голови Золотько М.В.

Відповідно до вказаного рішення апаратом виконавчого комітету міської ради було розроблене відповідне положення, під час розробки якого було вирішено змінити назву Положення, а саме: «Положення про порядок списання майна (способом ліквідації, безоплатної передачі, відчуження), яке належить до комунальної власності територіальної громади м. Звенигородка».

Відповідно до ст. 1 Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» рішення Звенигородської міської ради про затвердження розробленого «Положення про порядок списання майна (способом ліквідації, безоплатної передачі, відчуження), яке належить до комунальної власності територіальної громади м. Звенигородка» є регуляторним актом.

Законом України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» визначено процедуру прийняття регуляторного акта, а саме: підготовка аналізу регуляторного акта (ст. 8 вказаного Закону); оприлюднення проекту регуляторного акта з метою одержання зауважень та пропозицій (ст. 9 Закону); прийняття на пленарному засіданні міської ради рішення про схвалення регуляторного акта; офіційне оприлюднення прийнятого регуляторного акту (ст. 12 Закону).

Крім того, згідно до ст. 36 Закону - регуляторний акт не може бути прийнятий або схвалений уповноваженим на це органом чи посадовою особою місцевого самоврядування, якщо наявна хоча б одна з таких обставин: відсутній аналіз регуляторного впливу; проект регуляторного акта не був оприлюднений.

Як вбачається з матеріалів справи, на виконання вищевказаних вимог Закону, апаратом виконавчого комітету Звенигородської міської ради Черкаської області підготовлений аналіз регуляторного впливу проекту регуляторного акта - рішення Звенигородської міської ради «Про затвердження «Положення про порядок списання майна (способом ліквідації, безоплатної передачі, відчуження), яке належить до комунальної власності територіальної громади м. Звенигородка».

14 листопада 2014 року в суспільно-інформаційному тижневику «Шевченків край» було опубліковано повідомлення про оприлюднення проекту регуляторного акта «Положеная про порядок списання майна (способом ліквідації, безоплатної передачі, відчуження), яке иалежить до комунальної власності територіальної громади м. Звенигородка», з метою обговорення та одержання зауважень і пропозицій. В повідомленні також зазначалося про те, що зауваження та пропозиції приймаються протягом одного місяця з дня оприлюднення проекту регуляторного акту та аналізу регуляторного впливу поштою на адресу розробника регуляторного акту.

Крім того, 12 листопада 2014 року на офіційному сайті Звенигородської міської ради Черкаської області у розділі «Регуляторна політика», підрозділ «Проекти регуляторних актів» був оприлюднений аналіз регуляторного впливу проекту регуляторного акта - рішення Звенигородської міської ради Черкаської області «Про затвердження «Положення про порядок списання майна (способом ліквідації, безоплатної передачі, відчуження), яке належить до комунальної власності територіальної громади м. Звенигородка», проект рішення міської ради «Про затвердження «Положення...» та саме «Положення про порядок списання майна (способом ліквідації, безоплатної передачі, відчуження), яке належить до комунальної власності територіальної громади м. Звенигородка».

З матеріалів справи вбачається, що 15 грудня 2014 року термін прийому зауважень та пропозицій щодо проекту регуляторного акту та відповідного аналізу регуляторного впливу закінчився, однак будь-яких зауважень, заперечень чи пропозицій, в тому числі і від позивача ОСОБА_2 не надходило.

Виконавши вимоги Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» щодо дотримання процедури прийняття регуляторного акта 27 лютого 2015 року на черговій сесії Звенигородської міської ради черкаської області було розглянуте питання «Про затвердження «Положення про порядок списання майна (способом ліквідації, безоплатної передачі, відчуження), яке належить до комунальної власності територіальної громади м. Звенигородка».

За результатами розгляду зазначеного питання було одноголосно прийняте рішення сесії Звенигородської міської ради Черкаської області № 53-37/VI від 27 лютого 2015 року «Про затвердження «Положення про порядок списання майна (способом ліквідації, безоплатної передачі, відчуження), яке належить до комунальної власності територіальної громади м. Звенигородка».

Як вбачається з матеріалів справи та вірно встановлено судом першої інстанції, за прийняття зазначеного рішення проголосувала і позивач - ОСОБА_2

На виконання вимог ст. 12 Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» рішення Звенигородської міської ради №53-37/VI від 27 лютого 2015 року «Про затвердження «Положення про порядок списання майна (способом ліквідації, безоплатної передачі, відчуження), яке належить до комунальної власності територіальної громади м.Звенигородка» було опубліковане 06 березня 2014 року в суспільно-інформаційному тижневику «Шевченків край» № 18-19.

Крім того, 06 березня 2014 року вказане рішення і Положення було розміщено на офіційному сайті Звенигородської міської ради Черкаської області в розділі «Документи», підрозділ «Рішення міської ради».

Виходячи з вищевикладеного, при прийнятті рішення Звенигородської міської ради №53-37/VI від 27 лютого 2015 року «Про затвердження «Положення про порядок списання майна (способом ліквідації, безоплатної передачі, відчуження), яке належить до комунальної власності територіальної громади м. Звенигородка» відповідачем дотримано процедуру розробки та прийняття регуляторного акта, передбачену Законом України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності», а тому доводи апелянта з приводу порушення зазначеного закону є безпідставні.

Не заслуговують на увагу й доводи апелянта про скасування рішення Звенигородської міської ради №52-16/VI від 23 січня 2015 року в частині надбавок, оскільки на 52 сесії Звенигородської міської ради Черкаської області VI скликання 23 січня 2015 року було прийнято рішення «Про затвердження штатного розпису працівників апарату виконавчого комітету Звенигородської міської ради, встановлення надбавки за інтенсивність, преміювання та надання матеріальної допомоги на 2015 рік».

Вказане рішення прийняте у відповідності до вимог Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування» та Постанови Кабінету Міністрів України № 268 від 09 березня 2006 року «Про впорядкування структури та умов оплати праці працівників органів виконавчої влади, органів прокуратури, судів та інших органів».

Крім того, як вбачається з матеріалів справи, будь-яких доказів порушень прийняття вказаного рішення позивачем не надано та в судовому засіданні не було встановлено, а тому підстави для скасування рішення в частині встановлення надбавок відсутні.

Виходячи із вимог ст. 71 КАС України - кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Відповідно до ст. 200 КАС України - суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а постанову або ухвалу суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.

Керуючись ст. ст. 160, 198, 200, 205, 206, 212, 254 КАС України суд,

У Х В А Л И В :

Апеляційну скаргу ОСОБА_2 - залишити без задоволення, а постанову Шполянського районного суду Черкаської області від 17 лютого 2016 року - без змін.

Ухвала набирає законної сили в порядку, встановленому ст. 254 КАС України та може бути оскаржена безпосередньо до Вищого адміністративного суду України в порядку і строки, встановлені ст. 212 КАС України.

Головуючий суддя Літвіна Н.М.

Судді Коротких А.Ю.

Хрімлі О.Г.

Повний текст ухвали виготовлений 05 квітня 2016 року.

Головуючий суддя Літвіна Н. М.

Судді: Коротких А. Ю.

Хрімлі О.Г.