ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
ПРО ПОВЕРНЕННЯ ПОЗОВНОЇ ЗАЯВИ
04 квітня 2016 року Справа № 808/8796/15 м.Запоріжжя Суддя Запорізького окружного адміністративного суду Дуляницька С.М., перевіривши матеріали адміністративного позову
Бердянської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Запорізькій області
до ОСОБА_1
про стягнення заборгованості перед бюджетом, -
ВСТАНОВИВ:
"26" листопада 2015 р. до Запорізького окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Бердянської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Запорізькій області до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості перед бюджетом.
Разом з позовною заявою позивачем подано клопотання про відстрочення сплати судового збору.
Ухвалою від 27 листопада 2015 року відмовлено в задоволенні клопотання про відстрочення сплати судового збору, позовна заява ухвалою від 27.11.2015 залишена без руху.
Позивачу встановлювався строк для усунення недоліків позовної заяви до 18 грудня 2015 року.
Позивачем 11.12.2015 року подано апеляційну скаргу на увалу судді Запорізького окружного адміністративного суду від 27.11.2015 року з питань відстрочення сплати судового збору.
Ухвалою Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду від 25.02.2016 апеляційну скаргу Бердянської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Запорізькій області залишено без задоволення, а ухвалу Запорізького апеляційного адміністративного суду від 27.11.2015 - без змін.
Справа повернулася до суду першої інстанції 15.03.2016.
Ухвалою від 16.03.2016 року позивачу продовжено строк, встановлений для усунення недоліків позовної заяви до 31.03.2016.
01 квітня 2016 року від позивача надійшло клопотання про відстрочення сплати судового збору, яке обґрунтоване з покликанням на недостатнє фінансування Бердянської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Запорізькій області.
Суддя вважає клопотання про відстрочення сплати судового збору необґрунтованим та таким, що не підлягає задоволенню з огляду на наступне.
01 вересня 2015 року до статті 5 Закону України "Про судовий збір" внесені зміни, якими передбачено вичерпний перелік осіб, які звільняються від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях, до яких позивача не віднесено.
Відповідно до п. 2 Прикінцевих положень Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сплати судового збору" № 484-VІІІ від 22 травня 2015 року, Кабінет Міністрів України зобов'язаний забезпечити відповідне фінансування державних органів, які позбавляються пільг щодо сплати судового збору.
Відповідно до статті 8 Закону України "Про судовий збір" враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі. Суд може зменшити розмір судового збору або звільнити від його сплати на підставі, зазначеній у частині першій цієї статті.
Проте, суддя зазначає, що майновий стан сторони у справі не можна розглядати як тотожне відсутності коштів на відповідні витрати в кошторисі суб'єкта владних повноважень, адже держава, приймаючи певні правові норми, взяла на себе зобов'язання щодо сплати судового збору при зверненні до суду такими суб'єктами.
Отже, станом на 04.04.2016 недоліки позовної заяви усунуто не було.
Відповідно до пункту 1 частини 3 статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України суддя повертає позовну заяву, якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви, яку залишено без руху. За таких обставин дана позовна заява підлягає поверненню позивачу.
Враховуючи вищезазначене та керуючись ст.ст. 108, 160, 165 КАС України, суддя
УХВАЛИВ:
Відмовити у задоволенні клопотання Бердянської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Запорізькій області про відстрочення сплати судового збору.
Позовну заяву Бердянської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Запорізькій області до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості перед бюджетом - повернути позивачу разом з усіма доданими до неї матеріалами.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Запорізький окружний адміністративний суд шляхом подачі в 5-денний строк з дня проголошення ухвали (якщо ухвалу було постановлено без виклику особи, яка її оскаржує, то в 5-денний строк з дня отримання цією особою копії ухвали) апеляційної скарги, з подачею її копії відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії ухвали суду безпосередньо в суді, то п'ятиденний строк на апеляційне оскарження ухвали суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії ухвали суду.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Суддя С.М.Дуляницька