ЖИТОМИРСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
__________
10002, м-н Путятинський, 3/65, телефон/факс: (0412) 481-604, 481-637 e-mail: inbox@apladm.zt.court.gov.ua
Головуючий у 1-й інстанції: Ковтунович М.І.
Суддя-доповідач:Бучик А.Ю.
УХВАЛА
іменем України
"04" квітня 2016 р. Справа № 565/41/16-а
Житомирський апеляційний адміністративний суд у складі колегії:
головуючого судді Бучик А.Ю.
суддів: Одемчука Є.В.
Шевчук С.М.,
при секретарях: Єфремовій О.С.
Витрикузі В.П. ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу ОСОБА_4 на постанову Кузнецовського міського суду Рівненської області від "10" лютого 2016 р. у справі за позовом ОСОБА_4 до Управління Пенсійного фонду України в м.Кузнецовськ Рівненської області про зобов'язання призначити пільгову пенсію ,
ВСТАНОВИВ:
У січні 2016 року ОСОБА_4 звернувся до суду з адміністративним позовом про зобов'язання управління Пенсійного фонду України у м.Кузнецовську Рівненської області призначити пільгову пенсію із зниженням пенсійного віку на шість років відповідно до вимог ст.55 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи".
Постановою Кузнецовського міського суду Рівненської області від 10 лютого 2016 року в позові відмовлено повністю.
В апеляційній скарзі позивач, посилаючись на порушення судом норм матеріального та процесуального права, просить скасувати постанову суду та прийняти нову - про задоволення позову. Зазначає, що він має статус потерпілого від Чорнобильської катастрофи третьої категорії, три роки працював у с.Березино, яке відноситься до зони гарантованого добровільного відселення та постійно проживав в цій зоні, а тому має право на призначення пенсії відповідно до статті 55 Закону України "Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" із зменшенням пенсійного віку.
Позивач, представник позивача надали суду пояснення в судовому засіданні 16 березня 2016 року, а після оголошення перерви в справі для витребування письмових доказів в судове засідання 04 квітня 2016 року не з"явились з невідомої причини, про час та місце розгляду справи повідомлялись, через що колегія суддів розглянула справу без їх участі.
Розглянувши справу в межах, визначених ст.195 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів приходить до висновку, що апеляційна скарга ОСОБА_4 не підлягає задоволенню з наступних підстав.
Судом першої інстанції встановлено, що ОСОБА_4 народився ІНФОРМАЦІЯ_1 р., є особою, яка постраждала від наслідків аварії на Чорнобильській АЕС 3 категорії, що підтверджується посвідченням від 05.04.1994р. Серія НОМЕР_1 (а.с.4), має загальний трудовий стаж більше 25 років (а.с.6-8, 42-45).
У період з 1990 року по 2003 рік позивач працював в с.Березино Володимирецького району Рівненської області, що віднесене до зони гарантованого добровільного відселення (а.с.5).
03.12.2015 р. ОСОБА_4 звернувся до відповідача із заявою про призначення пільгової пенсії, тобто після досягнення 54 років, із зниженням пенсійного віку на 6 років відповідно до вимог ст.55 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" (а.с.10).
Управління Пенсійного фонду України у м.Кузнецовську Рівненської області листом від 11.12.2015 р. №2867/к-67 (а.с.11), відмовило позивачу в призначенні пенсії, передбаченої ст.55 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" із зниженням пенсійного віку, встановленого ст.26 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" через те, що факт проживання та роботи у зоні гарантованого добровільного відселення не відповідає умовам, визначеним ст.55 вищезазначеного Закону та не підтверджено це документально, що робить неможливим встановити початкову величину зниження пенсійного віку.
Відповідно до частин 3,4 статті 15 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" підставою для визначення статусу потерпілих від Чорнобильської катастрофи, які проживають або працюють на забруднених територіях, є довідка про період проживання, роботи на цих територіях. Видача довідок про період роботи (служби) по ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, а також на територіях радіоактивного забруднення, про заробітну плату за цей період здійснюється підприємствами, установами та організаціями (військкоматами), а про період проживання на територіях радіоактивного забруднення, евакуацію, відселення, самостійне переселення - органами місцевого самоврядування.
Згідно зі ст.26 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" особи мають право на призначення пенсії за віком після досягнення віку 60 років та наявності страхового стажу не менше 15 років.
Статтею 55 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" передбачено, що особам, які працювали або проживали на територіях радіоактивного забруднення, пенсії надаються із зменшенням пенсійного віку, встановленого статтею 26 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", зокрема потерпілим від Чорнобильської катастрофи - особам, які постійно проживали або постійно проживають чи постійно працювали або постійно працюють у зоні гарантованого добровільного відселення за умови, що вони за станом на 1 січня 1993 року прожили або відпрацювали у цій зоні не менше 3 років на 3 роки та додатково 1 рік за 2 роки проживання, роботи, - але не більше 6 років. Згідно примітки до зазначеної статті початкова величина зниження пенсійного віку встановлюється лише особам, які постійно проживали або постійно працювали у зазначених зонах з моменту аварії по 31 липня 1986 року незалежно від часу проживання або роботи в цей період.
Отже, для призначення пенсії зі зменшенням пенсійного віку, встановленого ст.26 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" позивач повинен надати Пенсійному фонду належні документи, що посвідчують факт постійного проживання чи постійної роботи на забрудненій території - у зоні гарантованого добровільного відселення станом на 01.01.1993 р. більше 3 років, підтверджені відповідними доказами.
Згідно з п.2.1 Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", затвердженого Постановою правління Пенсійного фонду України №22-1 від 25.11.2005 р. документ, який засвідчує особливий статус особи, є посвідчення учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС та довідка про період (періоди) участі в ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС за формою, затвердженою постановою Державного Комітету СРСР по праці та соціальних питаннях №122 від 09.03.1988 року, або довідка військової частини, в складі якої особа брала участь у ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, або довідка архівної установи, або інші первинні документи, в яких зазначено період роботи, населений пункт чи об'єкт, де особою проводились роботи по ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС; посвідчення потерпілого від Чорнобильської катастрофи та довідка про період (періоди) проживання (роботи) на цих територіях, видана органами місцевого самоврядування, (при призначенні пенсії із застосуванням норм статті 55 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи")
З матеріалів справи вбачається, що при зверненні до Пенсійного фонду, позивачем не надані усі необхідні документи які передбачені Порядком подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування".
Звертаючись до відповідача за призначенням пенсії із зменшенням пенсійного віку, позивач посилався на те, що з 06.06.1986 р. по даний час зареєстрований в м.Кузнецовськ Рівненської області, але в період часу з 03.09.1983 р. по 28.10.2002 р. проживав в АДРЕСА_2 разом із своєю сім'єю яке відноситься до зони гарантованого добровільного відселення, також в період часу з 1986 року по 2003 рік, працював на посаді машиніста екскаватора 6-го розряду в Управлінні механізації ЗАТ "УБ РАЕС" та у вказаний період виконував роботи в с.Березино Володимирецького району Рівненської області, яке відносить до зони гарантованого добровільного відселення.
Однак, вказані обставини не підтверджуються документально, а наявні докази в матеріалах справи свідчать про те, що відповідно до копії паспорта серії НОМЕР_2 місце проживання ОСОБА_4 зареєстроване з 06.06.1986 р. у м. Кузнецовськ Рівненської області. Відповідно до довідки управління механізації ЗАТ "Управління будівництва "Рівненської АЕС" від 04.04.2006 р. №108 (а.с.5) позивач працював у с. Березино (3-я зона) з 1990 р. по 2003 р., але остання не містить відомостей про число та місяць початку і закінчення періоду роботи позивача в с. Березино Володимирецького району Рівненської області, а на уточнюючий запит про надання інформації ВП "Рівненська АЕС" ДП "НАЕК "Енергоатом" 12.03.2016 р. повідомила про відсутність даних про роботу позивача.
Якщо в поданому документі зазначено тільки рік народження без позначення місяця, то за дату народження приймається перше липня цього року. У випадках, коли в документі про стаж зазначено тільки рік початку трудової діяльності або рік її закінчення без позначення точних дат, датою початку або закінчення вважається перше липня цього року. Якщо в документі про дату народження (смерті) або про стаж зазначено тільки рік і місяць, без позначення точної дати, то датою народження (смерті) або початку роботи вважається 15-е число відповідного місяця (п.4.5 порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", затвердженого Постановою правління Пенсійного фонду України №22-1 від 25.11.2005 р.
Отже, при зверненні до відповідача позивачем не надано належних документів на підтвердження права на зниження пенсійного віку.
Доводи апеляційної скарги не спростовують висновків суду першої інстанції та не впливають на правильність прийнятого рішення, яке постановлене із дотриманням судом норм матеріального та процесуального права, підстави для його скасування відсутні.
Керуючись ст.ст. 195, 196, 198, 200, 205, 206, 212, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
УХВАЛИВ:
Апеляційну скаргу ОСОБА_4 залишити без задоволення, а постанову Кузнецовського міського суду Рівненської області від "10" лютого 2016 р. без змін.
Ухвала набирає законної сили через п'ять днів після направлення її копій особам, які беруть участь у справі, та може бути оскаржена протягом двадцяти днів шляхом подання касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.
Головуючий суддя А.Ю.Бучик
судді: Є.В.Одемчук
С.М. Шевчук
Повний текст cудового рішення виготовлено "04" квітня 2016 р.
Роздруковано та надіслано:р.л.п.
1- в справу:
2 - позивачу/позивачам: ОСОБА_4 АДРЕСА_1,34400
3- відповідачу/відповідачам: Управління Пенсійного фонду України в м.Кузнецовськ Рівненської області м-н Вараш,25-А,м.Кузнецовськ,Рівненська область,34400
4 - представнику позивача ОСОБА_6, АДРЕСА_3