Постанова № 56910121, 30.03.2016, Донецький апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
30.03.2016
Номер справи
805/2600/15-а
Номер документу
56910121
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Головуючий у 1 інстанції - Шувалова Т. О.

Суддя-доповідач - Васильєва Ірина Анатоліївна

ДОНЕЦЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

30 березня 2016 року справа №805/2600/15-а

приміщення суду за адресою: 84301, м. Краматорськ вул. Марата, 15

Донецький апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:

Васильєвої І.А., Казначеєва Е.Г., Гайдар А.В.

За участі секретаря судового засідання Борисова А.А.

За участі представника позивача ОСОБА_4 (на підставі договору)

Розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу ОСОБА_5 на постанову Донецького окружного адміністративного суду від 27 серпня 2015 р. у справі № 805/2600/15-а (головуючий І інстанції Шувалова Т. О.) за позовом ОСОБА_5 до Інспекції Державного архітектурно-будівельного контролю у Донецькій області, Державної архітектурно-будівельної інспекції України про скасування припису від 20 лютого 2014 року,-

В С Т А Н О В И В:

01 липня 2015 року ОСОБА_5 звернулася до Донецького окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Інспекції Державного архітектурно - будівельного контролю у Донецькій області, Державної архітектурно-будівельної інспекції України в якому просила скасувати припис Інспекції Державного архітектурно-будівельного контролю у Донецькій області від 20 лютого 2014 року про усунення порушень вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, державних стандартів та правил, винесеного за результатами позапланової перевірки проведеної на об'єкті: офіс після реконструкції квартири 43, 44 з будівництвом прибудови по АДРЕСА_1, яким вимагається від ОСОБА_5 привести рівень покрівлі прибудованої частини офісу до рівня, що не перевищує позначку підлоги вище розташованих житлових приміщень другого поверху основної частини житлового будинку АДРЕСА_1. Термін виконання вимог припису до 20 липня 2014 року (а.с. 4-10).

Постановою Донецького окружного адміністративного суду від 27 серпня 2015 року в задоволенні адміністративного позову відмовлено (а.с. 148-149).

Не погодившись з постановою суду першої інстанції позивач подала апеляційну скаргу в якій зазначила на порушення судом першої інстанції норм матеріального права, висновки суду не відповідають фактичним обставинам справи, просила постанову суду першої інстанції скасувати та ухвалити нове судове рішення, яким позовні вимоги задовольнити в повному обсязі, а саме скасувати спірний припис.

В доводах апеляційної скарги апелянт посилається на те, що судом першої інстанції не було враховано, що приміщення офісу за адресою АДРЕСА_1 яке належить ОСОБА_5 складається з двох частин: існуючої частини вбудованої в житловий будинок і нової частини розташованої з торця будинку. Сполучною ланкою між ними є вставка (зона переходу). Вставка виконана мінімальною висотою в чистоті 2,2 м. з урахуванням конструкцій перекриття її покриття знаходиться в рівні підлоги другого поверху будинку. Для забезпечення нормованої висоти приміщення офісу 3 м. перекриття нової частини офісу піднесено по відношенню до вставки на 800 мм, тому покриття цієї частини розташовано вище рівня підлоги другого поверху, але при цьому не закриває вікна будинку забезпечуючи необхідну інсоляцію і природне освітлення його приміщень. Отже апелянт наполягає на тому, що приміщення офісу було побудовано та введено в експлуатацію з урахуванням вимог п.2.54 ДБН В.2.2-15-2005 «Будинки і споруди. Житлові будинки. Основні положення». Та вимог п.6.2.1 ДБН В 2.2-9-2009 «Громадські будинки та споруди. Основні положення».

Крім того, апелянт посилається на те, що судом першої інстанції не було враховано, що робочий проект по реконструкції квартир 43, 44 по вул. Соціалістичній 72 було розроблено відповідно до вимог чинного законодавства України, що підтверджується позитивним комплексним експертним висновком за № 05-00140-10 від 28 травня 2010 року.

В судовому засіданні представник апелянта доводи апеляційної скарги підтримав, просив її задовольнити, постанову суду першої інстанції скасувати та ухвалити нове судове рішення яким задовольнити позовні вимоги.

Представник відповідача 1 та відповідача 2 в судове засідання не прибув, належним чином повідомлені про розгляд справи, надіслали письмові заперечення проти апеляційної скарги.

Вислухавши пояснення представника апелянта, дослідивши письмові матеріали справи та доводи апеляційної скарги, колегія суддів встановила наступне.

16.08.2010 року Інспекцією державного архітектурно - будівельного контролю у Донецькій області було надано дозвіл № 10/09/389 ОСОБА_5 на виконання будівельних робіт з реконструкції квартир АДРЕСА_1 для розміщення офісу з організацією окремого входу з благоустроєм прилеглої території у м. Краматорську (арк.спр.11). Згідно дозволу на виконання будівельних робіт, авторський нагляд здійснює ВАТ інститут «Стройремпроект» м. Краматорськ, головний інженер проекту Панасюк М.Є., технічних нагляд здійснює Управління капітального будівництва м. Краматорськ.

21 листопада 2011 року Інспекцією Державного архітектурно - будівельного контролю у Донецькій області зареєстровано декларацію про готовність об'єкта до експлуатації (а.с. 12-14). Пункт 15 декларації містить інформацію про те, що на об'єкті виконано всі передбачені проектною документацією згідно з державними будівельними нормами, стандартами і правилами роботи.

08.12.2011 року виконавчим комітетом Краматорської міської ради ОСОБА_5 було видане свідоцтво про право власності на приміщення офісу за адресою: АДРЕСА_1(арк. спр.23).

На підставі звернення ОСОБА_7 від 20.01.2014 року Інспекцією державного архітектурно - будівельного контролю у Донецькій області було проведено позапланову перевірку вищевказаного приміщення, на предмет дотримання вимог містобудівного законодавства.

Під час проведення перевірки було складено акт від 20 лютого 2014 року, згідно якого встановлено, що проектна документація ВАТ «Інститут «Стройремпроект» передана замовнику ОСОБА_5 яка розроблена з порушенням вимог законодавства, будівельних норм, державних стандартів і правил. Передача документації підтверджується актом 2719 здачі-приймання проектно-вишукувальної продукції по договору від 29 липня 2009 року. При проектуванні порушено п. 2.54 ДБН «Будинки і споруди. Житлові будинки. Основні положення» ДБН В.2.2-15-2005, а саме: рівень покрівлі прибудованої частини офісу перевищує позначку підлоги квартири 2-го поверху. Обстеженням встановлено, що будівельні роботи виконані у відповідності з затвердженою проектною документацією. (а.с. 25-26).

У зв'язку з виявленим порушенням, 20 лютого 2014 року Інспекцією державного архітектурно - будівельного контролю у Донецькій області було видано ОСОБА_5 припис про усунення порушень вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, державних стандартів і правил (арк.спр.27). В приписі вимагалось привести рівень покрівлі прибудованої частини офісу до рівня, що не перевищує позначку підлоги вище розташованих житлових приміщень другого поверху основної частини житлового будинку АДРЕСА_1. Термін виконання вимог припису: до 20 липня 2014 року.

Не погодившись з встановленими інспекцією порушеннями та приписом, позивач була змушена звернутися до суду з вказаним позовом.

Відмовляючи в задоволенні позовних вимог суд першої інстанції зробив висновок про те, що ДБН В 2.2.-15-2005 «Житлові будинки. Основні Положення» чітко встановлено вимогу про те, що рівень всієї покрівлі вбудовано-прибудованої частини будинку не повинен перевищувати позначку підлоги вище розташованих житлових приміщень основної частини будинку, а рівень покрівлі прибудованої частини офісу перевищує позначку підлоги на 0,8 м, тобто не відповідає вимогам п.2.54 ДБН, тому припис від 20 лютого 2014 року прийнято відповідно до норм чинного законодавства та підстави для його скасування не вбачаються.

Отже спірним у даній справі є питання відповідності проектної документації ВАТ інститут «Стройремпроект» яка була передана ОСОБА_5 та на підставі якої проведені будівельні роботи, вимогам законодавства, будівельним нормам, державним стандартам і правилам. Дотримання проектною організацією вимог п.2.54 ДБН «Будинки і споруди. Житлові будинки. Основні положення» ДБН В.2.2.-15-2005, який передбачає, що рівень покрівлі вбудовано-прибудованої частини будинку не повинен перевищувати позначку підлоги вище розташованих житлових приміщень основної частини будинку. Вказані порушення були покладені в основу спірного припису, яким зобов'язано ОСОБА_5 привести рівень покрівлі прибудованої частини офісу до рівня, що не перевищує позначку підлоги вище розташованих житлових приміщень другого поверху основної частини житлового будинку АДРЕСА_1 до 20 липня 2014 року.

З цього приводу судова колегія зазначає наступне.

У відповідності до акту перевірки від 20 лютого 2014 року, інспекцією Державного архітектурно-будівельного контролю зроблено висновок про те, що проектна документація передана замовнику не відповідає вимогам п. 2.54 ДБН В.2.2-15-2005 «Будинки і споруди. Житлові будинки». До акту додаються тільки фотоматеріали (а.с. 26). Ухвалою Донецького окружного адміністративного суду від 20 липня 2015 року було зобов'язано Інспекцію Державного архітектурно-будівельного контролю у Донецькій області надати для дослідження в судовому засіданні матеріали перевірки на підставі яких було встановлено порушення норм ДБН, а також заміри рівня покрівлі прибудованої частини офісу (а.с. 71). На виконання вимог ухвали суду, листом від 21 липня 2015 року інспекція повідомила, що обставини, виявлені під час перевірки, в тому числі факт порушення державних будівельних норм, встановлений шляхом візуального огляду та відповідних замірів, інших дій, що здійснюються під час перевірки та фіксуються у відповідному акті перевірки. Отже, оскільки акт перевірки містить посилання тільки на фотоматеріали, то судова колегія робить висновок про те, що обставини виявлені під час перевірки встановлені шляхом візуального огляду та зафіксовані на фото. Разом з тим, відповідно до порядку здійснення державного архітектурно-будівельного контролю, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23 травня 2011 р. N 553, посадові особи органів державного архітектурно-будівельного контролю під час здійснення державного архітектурно-будівельного контролю мають право крім іншого залучати до проведення перевірок представників центральних і місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, експертних та громадських організацій (за погодженням з їх керівниками), фахівців галузевих науково-дослідних та науково-технічних організацій, які пройшли професійну атестацію; вимагати у випадках, передбачених законодавством, вибіркового розкриття окремих конструктивних елементів будинків і споруд, проведення зйомки і замірів, додаткових лабораторних та інших випробувань будівельних матеріалів, виробів і конструкцій.

Відповідно до вимог ст. 69 Кодексу адміністративного судочинства України, доказами в адміністративному судочинстві є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення осіб, які беруть участь у справі, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються судом на підставі пояснень сторін, третіх осіб та їхніх представників, показань свідків, письмових і речових доказів, висновків експертів. Належними є докази, які містять інформацію щодо предмету доказування. Суд не бере до розгляду докази, які не стосуються предмету доказування (ст. 70 КАС України).

Судова колегія звертає увагу на те, що в матеріалах справи міститься позитивний комплексний експертний висновок від 28 травня 2010 року № 05-00140-10 Спеціалізованої Державної експертної організації - Центральна служба Української Державної Будівельної експертизи філії у Донецькій області по робочому проекту «Реконструкція квартир АДРЕСА_1. Відповідно до висновків, відкоректований та доповнений по зауваженням цього висновку робочий проект рекомендовано затвердити в установленому порядку. В пункті 1.5 позитивного комплексного експертного висновку йдеться про те, що відмітка верха крівлі по розрізу «2-2» вище відмітки рівня полу другого поверху (п.2.54 ДБН В.2.2-15-2005); висоту помешкання офісу в осях «1-2» не менше 3,0м. (п.3.21 ДБН В.2.2-9-99). Отже в цьому висновку щодо реконструкції квартир 43, 44, експерти одночасно посилаються на вимоги ДБН В.2.2-15-2005 та ДБН В.2.2-9-99. Вимоги ДБН В.2.2-9-99 поширюються на проектування нових і реконструкцію існуючих будинків, споруд та комплексів громадського призначення (далі - громадських будинків), а також вбудовано прибудованих приміщень громадського призначення.

Вимоги цих норм є обов'язковими для юридичних і фізичних осіб-суб'єктів інвестиційної діяльності на території України незалежно від форм власності та відомчої належності. Пункт 3.21 встановлює вимоги до висоти приміщень, отже висота приміщень надземних поверхів громадських будинків від підлоги до стелі приймається відповідно до технологічних вимог, але не менше 3,0 м.

Отже судова колегія звертає увагу на те, що під час проектування спірного об'єкта, проектна організація одночасно керувалася вимогами ДБН В.2.2-15-2005 та ДБН В.2.2-9-99.

Як вже зазначалось вище, 21 листопада 2011 року Інспекцією Державного архітектурно-будівельного контролю у Донецькій області зареєстровано декларацію про готовність об'єкта до експлуатації (а.с. 20-24). Відповідно до п. 15 декларації, на об'єкті виконано всі передбачені проектною документацією згідно з державними будівельними нормами, стандартами і правилами роботи.

Відповідно до вимог ст. 81 Кодексу адміністративного судочинства України, для з'ясування обставин, що мають значення для справи і потребують спеціальних знань у галузі науки, мистецтва, техніки, ремесла тощо, суд може призначити експертизу. Ухвалою Донецького апеляційного адміністративного суду від 11 листопада 2015 року у справі було призначено за клопотанням позивача судово-будівельну експертизу, яку доручено експертам Донецького науково-дослідного інституту судових експертиз. Експерта попереджено про кримінальну відповідальність за ст. 384, 385 КК України. Перед експертом серед іншого були поставлені питання: 1. За якими Державно-будівельними нормами України повинно було здійснюватись проектування об'єкту: офісу після реконструкції квартир АДРЕСА_1, з будівництвом прибудови та окремого входу для розміщення офісу з благоустроєм прилеглої території, які в свою чергу переведені в нежитлове приміщення: норми ДБН В.2.2-15-2005 року "Житлові будинки. Основні положення", або норми ДБН В2.2-9-2009 "Громадські будинки та споруди"?

2. Чи є у даному випадку порушенням норм 2.54 ДБН В.2.2-15-2005 "Житлові будинки. Основні положення" - не відповідність рівню покрівлі прибудованої частини офісу основної частини житлового будинку АДРЕСА_1 ? При цьому слід звернути увагу на те, що зазначене приміщення було переведене в нежитлове приміщення.

4. Чи дотримався замовник вимог позитивного комплексного експертного висновку від 28 травня 2010 року № 05-00140-10 по робочому проекту "Реконструкція квартир АДРЕСА_1" щодо приведення у відповідність цьому висновку проектної документації на час винесення Інспекцією державного архітектурно - будівельного контролю у Донецькій області припису про усунення порушень від 24 лютого 2014 року ?

7. Чи відповідає робочий проект "Реконструкція квартир АДРЕСА_1" з будівництвом прибудови та організацією окремого входу нормам п. 2.54 ДБН В.2.2-15-2005 "Житлові будинки. Основні положення" та нормам п. 6.2.1 ДБН В2.2-9-2009 "Громадські будинки та споруди"?

Відповідно до висновку судової будівельно-технічної експертизи, Донецького науково-дослідного інституту судових експертиз № 751 від 18 лютого 2016 року судовий експерт зробив висновок про те, що при здійсненні проектування реконструкції квартир АДРЕСА_1 з будівництвом прибудови та окремого входу для розміщення офісу з благоустроєм прилеглої території, які в свою чергу переведені в нежитлове приміщення повинні були застосовуватися норми ДБН В.2.2-15-2005, оскільки умови проектування у даному випадку, пов'язані з особливостями кооперування, блокування, інтеграції саме з житловим 5-ти поверховим будинком, на період проектування досліджуваного об'єкту ДБН В.2.2-9-2009 «Громадські будинки та споруди» не був чинним.

Порушення норм ДБН В.2.2-15-2005 року «Житлові будинки. Основні положення», в часті не відповідності рівня покрівлі прибудованої частини офісу до позначки підлоги вище розташованих житлових приміщень основної частини будинку АДРЕСА_1, відсутні.

Робочий проект з «реконструкції кварти АДРЕСА_1» було приведено у відповідність вимогам вказаним у позитивному комплексному експертному висновку від 28 травня 2010 року № 05-00140-10 на час винесення припису Інспекцією державного архітектурно-будівельного контролю у Донецькій області про усунення порушень від 24 лютого 2014 року.

Робочий проект «Реконструкція квартир АДРЕСА_1» з будівництвом прибудови та організацією окремого входу відповідає нормам п.2.54 ДБН В.2.2-15-2005 року «Житлові будинки. Основні положення» в часті проектування міста примикання покрівлі прибудованої частини до вище розташованих житлових приміщень основної частини будинку АДРЕСА_1. Зіставити проект «Реконструкція квартир АДРЕСА_1» з нормами ДБН В 2.2-9-2009 не є коректним, оскільки на період проектування досліджуваного об'єкту ДБН В.2.2-9-2009 «Громадські будинки та споруди» не був чинним.

Після отримання висновку судової експертизи, представник апелянта суду пояснив, що дійсно є помилковим посилання на вимоги ДБН В.2.2-9-2009 замість ДБН В.2.2-9-99, але по суті п. 6.2.1. ДБН В.2.2-9-2009 повторює собою пункт 3.21 ДБН В.2.2-9-99, який встановлює, що висота помешкання громадських будівель повинна становити не менше 3м. Судова колегія звертає увагу на те, що позитивний комплексний експертний висновок в п.1.5 саме вимагав від робочого проекту дотримання також вимог п.3.21 ДБН В.2.2-9-99 щодо висоти помешкання не менше 3м., на що не звернули увагу представники державної архітектурно-будівельної інспекції під час перевірки. Крім того, судовий експерт також звернув увагу на те, що проект реконструкції квартир АДРЕСА_1 був виконано у 2009 році на підставі ДБН В.2.2-9-99. На період проектування досліджуваного об'єкту ДБН В.2.2-9-2009 «Громадські будинки та споруди» не був чинним.

Ознайомившись з висновком судової експертизи, Державна архітектурно-будівельна інспекція України надала письмові пояснення по справі (які долучені до матеріалів справи), відповідно до яких не погоджуються з висновком експерта з урахуванням того, що експертом не здійснювався замір рівня частини покрівлі, що виступає вище рівня частини покрівлі, що примикає до стіни та яка перевищує рівень підлоги житлових приміщень, відсутні жодні позначки щодо цієї частини покрівлі на схемі. Крім того, звертають увагу на те, що будівельними нормами не передбачено можливість влаштування частини покрівлі прибудови без дотримання п. 2.54 ДБН В.2.2-15-2005. Жодних виключень з цього приводу не передбачено. Зважаючи на викладене, вважають, що висновок експерта є недостатньо обґрунтованим, неповним. Експертом не було досліджено рівень покрівлі прибудови в цілому, а тільки в одній її частині.

З цього приводу судова колегія зазначає наступне.

У відповідності до вимог ч.1 ст. 86 Кодексу адміністративного судочинства України, суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності (ч.3 ст. 86 КАС України).

Як свідчить дослідницька частина експертизи, дослідження експертом проводилось методом візуального огляду, проведенням окремих обмірів. Обміри проводились металевою рулеткою Р 30 (дата повірки 22.06.2015 року). Візуальним оглядом та замірами які наведені на схемі № 1, проведеними експертом 14 січня 2016 року, було встановлено, що позначка полу другого поверху у квартирі АДРЕСА_1, не перевищує позначку рівня покрівлі прибудови. У даному випадку порушення норм ДБН В.2.2-15-2005 року «Житлові будинки. Основні положення», в часті не відповідності рівня покрівлі прибудованої частини офісу до позначки підлоги вище розташованих житлових приміщень основної частини будинку АДРЕСА_1, відсутні.

Судова колегія звертає увагу на те, що інспекція будучи незгодною з висновком експерта не скористалась своїм правом заявити клопотання про призначення додаткової або повторної експертизи, крім того, бути присутніми під час проведення замірів з виїздом на місце розташування офісу.

Судова колегія вважає, що висновок судової будівельно-технічної експертизи узгоджується з позитивним комплексним експертним висновком Державного підприємства «Спеціалізована Державна експертна організація - центральна служба Української державної будівельної експертизи у Донецькій області щодо необхідності врахування на спірному об'єкті під час реконструкції одночасно як п. 2.54 ДБН В.2.2-15-2005 так і п. 3.21 ДБН В.2.2-9-99, у зв'язку з чим так звана «зона переходу» становить 2,2 метри (п. 2.54 ДБН), а в подальшому висота офісних приміщень становить 3 метри (п. 3.21 ДБН).

Відповідно до завдань адміністративного судочинства, у справах щодо оскарження рішень, суб'єктів владних повноважень, адміністративні суди перевіряють крім іншого чи прийняті вони обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення. Отже інспекція ДАБК у Донецькій області в акті перевірки від 20.02.2014 року роблячи висновок про те, що проектна документація передана замовнику ОСОБА_5 розроблена з порушенням вимог законодавства, будівельних норм, а також при проектуванні порушено п. 2.54 ДБН В.2.2-15-2005 необґрунтовано не взяла до уваги необхідності дотримання під час проектування також вимог п. 3.21 ДБН В.2.2-9-99.

Відповідно до ч.2 ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України, в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти позову.

Інспекція не довела в чому полягає конкуренція правових норм і чому застосовуючи одні норми п. 2.54 ДБН В.2.2-15-2005, відхиляє інші п.3.21 ДБН В.2.2-9-99.

Отже припис від 20 лютого 2014 року підлягає скасуванню як незаконний та необґрунтований.

З урахуванням викладеного, судова колегія дійшла висновку, що суд першої інстанції неповно з'ясував обставини, що мають значення для справи та порушив норми матеріального права, що відповідно до вимог ст. 202 КАС України є підставою для скасування судового рішення та ухвалення нового. Судові витрати підлягають розподілу відповідно до вимог ст. 94 КАС України. В судовому засіданні проголошено вступну та резолютивну частину.

Керуючись ст. ст. 195, 196, 198, 202, 205, 207 Кодексу адміністративного судочинства України,

ПОСТАНОВИВ:

Апеляційну скаргу ОСОБА_5 на постанову Донецького окружного адміністративного суду від 27 серпня 2015 р. у справі № 805/2600/15-а задовольнити.

Постанову Донецького окружного адміністративного суду від 27 серпня 2015 р. у справі № 805/2600/15-а скасувати.

Прийняти нову постанову.

Позовні вимоги ОСОБА_5 задовольнити.

Скасувати припис Інспекції Державного архітектурно-будівельного контролю у Донецькій області від 20 лютого 2014 року про усунення порушення вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, державних стандартів і правил щодо приведення рівня покрівлі прибудованої частини офісу до рівня, що не перевищує позначку підлоги вище розташованих житлових приміщень другого поверху основної частини житлового будинку АДРЕСА_1.

Витрати по сплаті судового збору в сумі 535,92 грн. стягнути з Інспекції Державного архітектурно-будівельного контролю у Донецькій області за рахунок бюджетних асигнувань на користь ОСОБА_5.

Постанова може бути оскаржена в касаційному порядку безпосередньо до Вищого адміністративного суду України протягом двадцяти днів з дня складення в повному обсязі.

Повний текст виготовлено 04 квітня 2016 року.

Головуючий суддя Васильєва І.А.

Судді Казначеєв Е.Г.

Гайдар А.В.