Ухвала суду № 56907348, 29.03.2016, Господарський суд Дніпропетровської області

Дата ухвалення
29.03.2016
Номер справи
904/3074/15
Номер документу
56907348
Форма судочинства
Господарське
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

УКРАЇНА

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

29.03.16р. Справа № 904/3074/15Суддя господарського суду Дніпропетровської області Полєв Д.М.

за заявою ОСОБА_1 з обмеженою відповідальністю "САН БУД МОНТАЖ", м. Дніпропетровськ

до боржника ОСОБА_1 з обмеженою відповідальністю "САН БУД МОНТАЖ", м. Дніпропетровськ, Запорізьке шосе, 25, код ЄДРПОУ 35984832

про визнання банкрутом

Представники:

від кредитора: не з'явився

від боржника: не з'явився

в засіданні приймали участь: -

ВСТАНОВИВ:

Провадження у справі про банкрутство ОСОБА_1 з обмеженою відповідальністю "САН БУД МОНТАЖ", м. Дніпропетровськ, Запорізьке шосе, 25, код ЄДРПОУ 35984832 порушено 16.04.15 р. за заявою ОСОБА_1 з обмеженою відповідальністю "САН БУД МОНТАЖ", м. Дніпропетровськ .

Постановою суду від 23.04.15 р. боржника визнано банкрутом, відкрито ліквідаційну процедуру, ліквідатором призначено голову ліквідаційної комісії ОСОБА_2 (м. Дніпропетровськ, ж/м Тополь-3АДРЕСА_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1).

До суду надійшов звіт ліквідатора та ліквідаційний баланс банкрута.

Заперечень щодо задоволення звіту ліквідатора від сторін до суду не надійшло.

Розглянувши матеріали справи, встановлено наступне.

Відповідно до ст. 41 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" ліквідатор з дня свого призначення здійснює інвентаризацію та оцінку майна банкрута, вживає заходів, спрямованих на пошук, виявлення та повернення майна банкрута, подає до господарського суду заяви про визнання недійсними угод боржника, тощо.

Згідно з ч.1 ст. 46 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" після завершення всіх розрахунків з кредиторами ліквідатор подає до господарського суду звіт та ліквідаційний баланс, до якого додаються показники виявленої ліквідаційної маси (дані її інвентаризації), відомості про реалізацію об'єктів ліквідаційної маси з посиланням на укладені договори купівлі-продажу та акти приймання-передачі майна; реєстр вимог кредиторів з даними про розміри погашених вимог кредиторів; документи, які підтверджують погашення вимог кредиторів.

Розглянувши звіт ліквідатора банкрута, ліквідаційний баланс, суд вважає, що ліквідатором здійснено всі необхідні заходи щодо розшуку майна, яке належить банкруту, та підлягає включенню до ліквідаційної маси.

Згідно наказу №1-л від 28.01.2016 р. проведено інвентаризацію майна банкрута за результатами проведення якої складено відповідні інвентаризаційні описи станом на 28.01.2016 р.

При проведенні інвентаризації прийнято рішення про списання основних засобів та нематеріальних цінностей, про що складено акти списання матеріальних цінностей від 28.01.2016 р. №1, 2, 3, 4.

З ліквідаційного балансу вбачається, що у банкрута відсутні будь-які товарно-матеріальні цінності та інші активи, які належать банкруту на праві власності чи повного господарського відання.

Для перевірки наявності у банкрута прав власності на майно ліквідатором направлено запити до органів, якими здійснюється реєстрація та облік майна та майнових активів суб'єктів господарювання як за попереднім та і новим місцезнаходженням банкрута.

Згідно довідок Державної інспекції сільського господарства в Дніпропетровській області від 22.05.2015 р. №07.1/07.1-09/3444, Державної авіаційної служби України від 18.06.2015 р. №21.1.19-11124, Центру надання послуг, повязаних з використанням автотранспортних засобів, з обслуговування Красногвардійського, Ленінського районів м. Дніпропетровська Дніпропетровського та Солонянського районів, підпорядкований ГУМВС України в Дніпропетровській області України від 07.05.2015 р. №14/1ЦНП-1399, Державної служби гірничого нагляду та промислової безпеки України від 04.06.2015 р. № 1418-14/05, Управління Держгеокадастру у м. Дніпропетровську Дніпропетровської області №33-411-0.2-931/2-16 від 25.03.2016р. за банкрутом майно не зареєстровано.

Відповідно до інформаційної довідки з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об'єктів нерухомого майна №54091212 від 26.02.2016р. інформація щодо майна банкрута відсутня.

Згідно з Витягом з Державного реєстру обтяжень рухомого майна №47046463 від 25.05.2015р. обтяження на майно банкрута вилучено.

У відповідності до листа ДПІ у Бабушкінському районі м. Дніпропетровська від 09.06.2015 № 19375/04-62-10-019 за банкрутом обліковуються відкриті рахунки в ПАТ КБ "ПриватБанк", казначействі України та АТ "Райфайзен банк Аваль".

Відповідно до довідки ПАТ "Райфайзен банк Аваль" від 13.10.2015р. №81-15-5-02/6675-БТ залишок коштів на рахунку банкрута складає 94грн.

Ліквідатором зазначені кошти списано оскільки переоформлення рахунку з метою його закриття та отримання наявних на ньому коштів призведе до значних витрат ліквідатора, які не буде погашено за рахунок наявних на рахунку коштів.

Відповідно до ПАТ КБ "ПриватБанк" №14/03-1 від 14.03.2016р. залишок коштів на рахунку банкрута відсутній.

Згідно з витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань №1000608223 від 02.02.2016р. за банкрутом не зареєстровані філії та відокремлені підрозділи.

Таким чином, ліквідаційна маса не формувалась, її реалізація не проводилась, договори купівлі-продажу не укладались.

Одночасно під час ліквідаційної процедури ліквідатором здійснювались заходи щодо виявлення можливих кредиторів банкрута.

Відповідно до ст. 95 Закону кредитори мають право заявити свої вимоги до боржника, який ліквідується, у місячний строк з дня офіційного оприлюднення повідомлення про визнання боржника, який ліквідується, банкрутом, на офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України в мережі Інтернет. Зазначений строк є граничним і поновленню не підлягає. Особи, вимоги яких заявлені після закінчення строку, встановленого для їх подання, або не заявлені взагалі, не є конкурсними кредиторами, а їх вимоги погашаються в шосту чергу.

Згідно зі ст. 38 Закону з метою виявлення кредиторів з вимогами за зобов'язаннями боржника, визнаного банкрутом, що виникли під час проведення процедур банкрутства, здійснюється офіційне оприлюднення повідомлення про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури на офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України в мережі Інтернет.

24.04.2015 р. на офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України було оприлюднено повідомлення за №17316 про визнання ОСОБА_1 з обмеженою відповідальністю ТОВ "САН БУД МОНТАЖ", м. Дніпропетровськ, Запорізьке шосе, 25, код ЄДРПОУ 35984832, банкрутом, відкриття ліквідаційної процедури та призначення ліквідатором ОСОБА_2 (м. Дніпропетровськ, ж/м Тополь-3АДРЕСА_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1).

Ухвалою суду від 15.09.15 р. затверджено реєстр вимог кредиторів у справі про банкрутство ТОВ "САН БУД МОНТАЖ", з вимогами наступних кредиторів:

- ТОВ "Абсолют-Торг", м. Дніпропетровськ - 1218грн. (1 черга), 90000грн. (4 черга).

- ПАТ КБ "ПриватБанк", м. Дніпропетровськ - 1218грн. (1 черга), 59125грн. (4 черга), 77,81грн. (6 черга).

- ДПІ у Бабушкінському районі м. Дніпропетровська Головного управління ДФС у Дніпропетровській області, м. Дніпропетровськ - 2346,40грн. (6 черга).

Встановлені вимоги кредитора залишились незадоволеними, у зв'язку з відсутністю майна боржника.

Згідно п.5 ст. 45 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" вимоги, не задоволені за недостатністю майна, вважаються погашеними.

Одночасно судом розглянуто клопотання ДПІ у Бабушкінському районі м. Дніпропетровська б/н б/д (вх. №43456/15 від 06.07.2015р., від 10.09.2015р. №59019/15, 25.02.2016р. №11704/16), ДПІ у Кіровському районі м. Дніпропетровська №2553/10/04-65-10-026 від 22.02.2016р. про незатвердження звіту ліквідатора до проведення перевірки банкрута.

Розглянувши зазначені звернення встановлено наступне.

Відповідно до ч. 1 ст. 2 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом», провадження у справах про банкрутство регулюється цим Законом, ГПК України, іншими законодавчими актами України.

Згідно ст. 1 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом», сторони у справі про банкрутство - кредитори (представник комітету кредиторів), боржник (банкрут).

Статтею ст. 22 ГПК України передбачено, що тільки сторони по справі мають право заявляти клопотання у справі.

Як вбачається з матеріалів справи, ДПІ у Кіровському районі м. Дніпропетровська Головного управління ДФС у Дніпропетровській області не є кредитором банкрута, та відповідно й стороною у даній справі.

З огляду на викладене, суд позбавлений права розглядати та приймати відповідні рішення за такими клопотаннями.

Стосовно звернень ДПІ у Бабушкінському районі м. Дніпропетровська Головного управління ДФС у Дніпропетровській, суд вважає за необхідне зазначити наступне.

На час розгляду справи ДПІ у Бабушкінському районі м. Дніпропетровська Головного управління ДФС у Дніпропетровській області не надано суду доказів проведення позапланової перевірки банкрута в межах визначених законодавством строків.

Пунктом 11.2. Порядку обліку платників податків та зборів (обов'язкових платежів), затвердженого Наказом Мінфіну № 1588 від 09.12.2011р. "Про затвердження Порядку обліку платників податків і зборів" встановлено, що у зв'язку з припиненням платника податків органи державної податкової служби розпочинають та проводять процедури, передбачені цим розділом, у разі одержання хоча б одного з таких документів (відомостей):

- заяви ф. № 8-ОПП від платника податків, поданої згідно з пунктом 11.1 цього розділу;

- відомостей державного реєстратора про внесення до Єдиного державного реєстру запису про рішення засновників (учасників) юридичної особи, уповноваженого ним органу про припинення юридичної особи;

- судових рішень або відомостей з Єдиного державного реєстру, іншої інформації щодо прийняття судом рішень про порушення провадження у справі про банкрутство чи визнання банкрутом платника податків, порушення справи або прийняття рішення судом про припинення юридичної особи, визнання недійсною державної реєстрації чи установчих документів платника податків, зміну мети установи, реорганізацію платника податків.

Відповідно до пп. 78.1.7 ст. 78 Податкового Кодексу України початок процедури припинення юридичної особи та порушення провадження у справі про банкрутство платника податків є підставою для проведення документальної позапланової перевірки податковим органом.

Згідно зі ст. 78.4 Податкового кодексу України про проведення документальної позапланової перевірки керівник органу державної податкової служби приймає рішення, яке оформлюється наказом.

Право на проведення документальної позапланової перевірки платника податків надається лише у випадку, коли йому до початку проведення зазначеної перевірки вручено під розписку копію наказу про проведення позапланової перевірки.

Відповідно до статті 35 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб підприємців" визначено порядок внесення до Єдиного державного реєстру запису про рішення засновників (учасників) юридичної особи або уповноваженого ними органу щодо припинення юридичної особи, встановлено, що державний реєстратор за відсутності підстав для залишення документів, які подані для внесення до Єдиного державного реєстру запису про рішення засновників (учасників) юридичної особи або уповноваженого ними органу щодо припинення юридичної особи, без розгляду повинен у день надходження цих документів внести до Єдиного державного реєстру запис про рішення засновників (учасників) юридичної особи або уповноваженого ними органу щодо припинення юридичної особи та в той же день повідомити органи статистики, державної податкової служби, Пенсійного фонду України відомості про внесення такого запису.

Повідомлення про внесення запису до Єдиного державного реєстру щодо прийняття рішення засновників (учасників) юридичної особи, суду або уповноваженого ними органу про припинення юридичної особи публікується у спеціалізованому друкованому засобі масової інформації.

Крім того відповідно до підпункту 11.2.2. "Про затвердження Порядку обліку платників податків і зборів", затвердженого наказом Міністерства фінансів України із змінами і доповненнями станом на 27.03.2013р. передбачено, що при проведенні заходів, пов'язаних з припинення платника податків, органи державної податкової служби організовують та планують їх таким чином, щоб вимоги щодо сплати платежів, контроль за справлянням яких здійснюють органи державної податкової служби, були сформовані і отримані особою, відповідальною за погашення грошових зобов'язань або податкового боргу платника податків, не пізніше строку, визначеного для заявлення кредиторами своїх вимог.

13.05.2015р. ДПІ у Бабушкінському районі м. Дніпропетровська прийнято наказ №761 про проведення документальної планової перевірки банкрута (т. 1 а.с.130).

Лист про проведення перевірки направлено на адресу підприємства банкрута - м. Дніпропетровськ, вул. Запорізьке шосе, 25, тоді як вбачається з постанови суду від 23.04.2015р. адресою ліквідатора є м. Дніпропетровськ, ж/м Тополь-3АДРЕСА_1.

Доказів отримання ліквідатором повідомлення про проведення перевірки не надано.

Таким чином в матеріалах справи відсутні належні докази направлення ліквідатору повідомлення та наказу про проведення перевірки.

Однак, ДПІ у Бабушкінському районі м. Дніпропетровська направила наказ про проведення позапланової перевірки боржника ліквідатору лише в липні 2015р. (т.2 а.с.32-36).

Таким чином, наказ від 13.05.2015р. №761 про проведення податкової перевірки не вручено під розписку ліквідатору банкрута, що передбачено ст. 78 Податкового кодексу України, тому право на проведення документальної позапланової перевірки - відсутнє.

Отже, в матеріалах справи відсутні докази порушень з боку ліквідатора щодо ненадання документів податковому органу для проведення перевірки.

Одночасно слід зазначити, що відповідно до ст. 38 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" з дня прийняття господарським судом постанови про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури у банкрута не виникає жодних додаткових зобовязань (у тому числі зі сплати податків і зборів (обовязкових платежів)), крім витрат, безпосередньо повязаних із здійсненням ліквідаційної процедури; припиняється нарахування неустойки (штрафу, пені), процентів та інших економічних санкцій за всіма видами заборгованості банкрута.

Таким чином, будь-який результат проведення перевірки банкрута після винесення судом постанови (23.04.2015р.) не буде мати юридичних наслідків, бо з огляду на положення ст. 38 Закону у банкрута не виникає жодних додаткових зобов'язань (у тому числі зі сплати податків і зборів (обов'язкових платежів), крім витрат, безпосередньо пов'язаних із здійсненням ліквідаційної процедури.

Також слід зазначити, що відповідно до ст. 40 Закону ліквідатор з дня свого призначення здійснює інвентаризацію та оцінку майна банкрута, вживає заходів, спрямованих на пошук, виявлення та повернення майна банкрута, подає до господарського суду заяви про визнання недійсними угод боржника, тощо.

Згідно ст. 46 Закону після завершення всіх розрахунків з кредиторами ліквідатор подає до господарського суду звіт та ліквідаційний баланс, до якого додаються показники виявленої ліквідаційної маси (дані її інвентаризації), відомості про реалізацію об'єктів ліквідаційної маси з посиланням на укладені договори купівлі-продажу та акти приймання-передачі майна; реєстр вимог кредиторів з даними про розміри погашених вимог кредиторів; документи, які підтверджують погашення вимог кредиторів.

Підставою для винесення ухвали суду про затвердження звіту ліквідатора та ліквідаційного балансу банкрута є завершення заходів здійснення ліквідаційної процедури та відсутність майнових активів для задоволення вимог кредиторів.

Таким чином, можливий результат проведення перевірки податковим органом діяльності банкрута не спростує факту відсутності у банкрута майна та не може бути наслідком прийняття іншого судового рішення у справі про банкрутство, ніж затвердження звіту ліквідатора та ліквідаційного балансу банкрута.

З огляду на викладене, суд не вбачає підстав для задоволення заявлених клопотань ДПІ у Бабушкінському районі м. Дніпропетровська.

Враховуючи викладене, розглянувши звіт ліквідатора, ліквідаційний баланс, суд знаходить достатньо підстав щодо його затвердження.

За результатами ліквідаційної процедури у банкрута відсутнє майно, тому слід прийняти рішення про ліквідацію юридичної особи банкрута.

Згідно до п. 1, ч. 6 ст. 83 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" провадження у справі про банкрутство підлягає припиненню, якщо затверджено звіт ліквідатора у порядку, передбаченому ст. 46 цього Закону.

Керуючись ст.86 ГПК України, ст.ст.41, 45, 46, п.1, ч. 6 ст. 83 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", суд, -

УХВАЛИВ:

У задоволенні клопотання ДПІ у Бабушкінському районі м. Дніпропетровська б/н б/д відмовити.

У задоволенні клопотання ДПІ у Кіровському районі м. Дніпропетровська №2553/10/04-65-10-026 від 22.02.2016р. відмовити.

Затвердити ліквідаційний баланс та звіт ліквідатора ОСОБА_1 з обмеженою відповідальністю "САН БУД МОНТАЖ", м. Дніпропетровськ, Запорізьке шосе, 25, код ЄДРПОУ 35984832.

Ліквідувати юридичну особу ОСОБА_1 з обмеженою відповідальністю "САН БУД МОНТАЖ", м. Дніпропетровськ, Запорізьке шосе, 25 (код ЄДРПОУ 35984832).

Провадження у справі припинити.

Копія цієї ухвали надсилається органу, який здійснив державну реєстрацію юридичної особи - банкрута, та органам державної статистики для виключення юридичної особи з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців, а також власнику майна та органам державної податкової служби за місцезнаходженням банкрута.

Суддя ОСОБА_3