ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м. Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Київ
15 грудня 2015 року № 826/22755/15
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі колегії суддів: головуючого судді Федорчука А.Б., суддів Гарника К.Ю., Кобилянського К.М., розглянувши адміністративну справу в письмовому провадженні
за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Мастербуд 2005»
до Державної реєстраційної служби України,
Міністерства юстиції України,
Головне територіальне управління юстиції у місті Києві
третя особа ЗАТ «Укрбудінвест»
про визнання протиправними дій, зобов'язання вчинити дії
На підставі ч. 6 ст. 128 КАС України, Суд розглядає справу у письмовому провадженні.
ВСТАНОВИВ:
Позивач, в особі Товариства з обмеженою відповідальністю «Мастербуд 2005» (надалі - Позивач), звернувся до Окружного адміністративного суду м. Києва з адміністративним позовом до Державної реєстраційної служби України (надалі - Відповідач-1), Міністерства юстиції України (надалі - Відповідач-2), Головне територіальне управління юстиції у місті Києві (надалі - Відповідач-3), в якому просить: визнати протиправними дії державного реєстратора Департаменту державної реєстрації Міністерства юстиції України Молдаванової Галини Миколаївни щодо винесення рішення про реєстрацію права власності на нерухоме майно, індексний номер: 1523206 від 19.08.2015 року, номер запису про право власності: 6736502, реєстраційний номер об'єкта нерухомого майна: 435384480000 за Закритим акціонерним товариством «Укрбудінвест» (код ЄДРПОУ 31119158); визнати протиправним та скасувати запис про право власності: 6736502; зобов'язати відділ державної реєстрації речових прав на нерухоме майно реєстраційної служби головного управління юстиції у м. Києві внести запис про скасування державної реєстрації про право власності за записом: 6736205 до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно про реєстрацію права власності за яким власником зазначено Закрите акціонерне товариство «Укрбудінвест» (код ЄДРПОУ 31119158).
В обґрунтування позовних вимог Позивач зазначив, що державним реєстратором не перевірено належним чином наявність зареєстрованого права власності на спірний об'єкт нерухомого майна, державну реєстрацію проведено за наявності записів про обтяження нерухомого майна, а отже здійснено повторну державну реєстрацію права власності, що є порушенням чинного законодавства України.
Представники Відповідачі-1, 2 в судове засідання не з'явились, хоча про дату, час та місце судового розгляду справи повідомлені своєчасно та належним чином.
Представник Відповідача-3 в письмових запереченнях проти позову заперечував, мотивуючи їх тим, що прийняття рішення про державну реєстрацію прав та їх обтяжень належить до компетенції державних реєстраторів прав на нерухоме майно Міністерства юстиції України, а державний реєстратор управління державної реєстрації лише вносить запис до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно Міністерства юстиції України та формує витяг з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно.
Представник Відповідача-2 в письмових запереченнях зазначив, що ним не приймались рішення відносно Позивача. Крім цього, щодо оскаржуваного рішення вказано, що на момент його прийняття державним реєстратором встановлено відповідність заявлених прав і поданих документів вимогам законодавства та відсутність підстав для відмови в державній реєстрації прав та їх обтяжень, і як наслідок, рішення про державну реєстрацію прав та їх обтяжень від 19.08.2014 року №15232068 прийнято на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Представник третьої особи проти позову заперечував, зазначивши, що у державного реєстратора станом на час прийняття оскаржуваного рішення про державну реєстрацію були відсутні правові підстави для відмови в державній реєстрації або зупиненні розгляду заяви про державну реєстрацію прав та/або обтяжень, у зв'язку з чим, дане рішення прийнято обґрунтовано та законно.
Враховуючи, що в судове засідання не прибули представники Відповідачів - 1, 2, судом було прийнято рішення про розгляд справи в письмовому провадженні на підставі частини шостої статті 128 КАС України.
Розглянувши подані сторонами документи і матеріали справи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, Окружний адміністративний суд м. Києва зазначає наступне.
Як вбачається з матеріалів справи, а саме з Інформаційних довідок з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об'єктів нерухомого майна, 31.07.2014 року державним реєстратором Реєстраційної служби Головного управління юстиції у м. Києві Рябоконь Оленою Ікарівною прийнято на реєстрацію документи та зареєстровано заяву Закритого акціонерного товариства "Укрбудінвест" про реєстрацію права власності на нежилі приміщення з № 1 по № 14 (групи приміщень № 191) (в літ. А) - офіс, загальною площею (кв.м.): 160, адреса: м. Київ, проспект Перемоги, будинок 125.
Державним реєстратором Департаменту державної реєстрації Міністерства юстиції України Молдовановою Галиною Миколаївною 19.08.2014 року винесено рішення про державну реєстрацію прав та їх обтяжень (з відкриттям розділу), індексний номер 15232068 від 19.08.2014, яким до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно внесено запис про право власності № 6736502 Закритого акціонерного товариства "Укрбудінвест", код ЄДРПОУ: 31119158 на нежилі приміщення з № 1 по № 14 (групи приміщень № 191) (в літ. А) - офіс, загальною площею (кв.м.): 160, адреса: м. Київ, проспект Перемоги, будинок 125 та обтяження (заборону на нерухоме майно).
Позивач вважає, що діями Відповідачів порушено його право, а отже Позивач звернуся з відповідним позовом до суду.
Повно та всебічно дослідивши наявні матеріали справи, а також норми чинного законодавства, суд прийшов до висновку про часткове обґрунтовання позовних вимог виходячи з наступного.
Нормативно-правовим актом, який визначає правові, економічні, організаційні засади проведення державної реєстрації речових та інших прав, які підлягають реєстрації за цим Законом, та їх обтяжень і спрямований на забезпечення визнання та захисту державою цих прав, створення умов для функціонування ринку нерухомого майна є Закон України "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень) (надалі-Закон №1952).
Згідно ч.1 ст.1 Закону №1952 цей Закон регулює відносини, пов'язані з державною реєстрацією прав на нерухоме майно та їх обтяжень. Державна реєстрація прав є обов'язковою. Інформація про права на нерухоме майно та їх обтяження підлягає внесенню до Державного реєстру прав (ч.1 ст.3 Закону №1952).
Відповідно до п.1 ч.1 ст.4 Закону №1952, обов'язковій державній реєстрації підлягають речові права та обтяження на нерухоме майно, розміщене на території України, що належить фізичним та юридичним особам, державі в особі органів, уповноважених управляти державним майном, іноземцям та особам без громадянства, іноземним юридичним особам, міжнародним організаціям, іноземним державам, а також територіальним громадам в особі органів місцевого самоврядування, зокрема право власності на нерухоме майно.
Зокрема в ч.1 ст.6 Закону №1952 визначено, що систему органів державної реєстрації прав становлять, зокрема: Міністерство юстиції України; центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері державної реєстрації прав; органи державної реєстрації прав, утворені Міністерством юстиції України в установленому законодавством порядку.
Указом Президента України №401/2011 від 06.04.2011 р. "Про затвердження Положення про Державну реєстраційну службу України" затверджено Положення про Державну реєстраційну службу України (надалі - Положення №401).
Так, в п.1 Положення №401 визначено, що Державна реєстраційна служба України (Укрдержреєстр) є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра юстиції України та входить до системи органів виконавчої влади. Укрдержреєстр є головним органом у системі центральних органів виконавчої влади з питань реалізації державної політики у сферах державної реєстрації актів цивільного стану, державної реєстрації речових прав на нерухоме майно, державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців, реєстрації (легалізації) об'єднань громадян, інших громадських формувань, статутів фондів загальнообов'язкового державного соціального страхування, якщо їх реєстрація передбачена законами, статуту територіальної громади м. Києва, друкованих засобів масової інформації та інформаційних агентств як суб'єктів інформаційної діяльності
Відповідно до ч.1 п.3 Положення №401 основними завданнями Укрдержреєстру є реалізація державної політики у сферах державної реєстрації актів цивільного стану, державної реєстрації речових прав на нерухоме майно, державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців, реєстрації (легалізації) об'єднань громадян, інших громадських формувань, статутів фондів загальнообов'язкового державного соціального страхування, якщо їх реєстрація передбачена законами, статуту територіальної громади м. Києва, друкованих засобів масової інформації та інформаційних агентств як суб'єктів інформаційної діяльності. При цьому, відповідно до ч.8 та ч.10 Положення №401 Укрдержреєстр відповідно до покладених на нього завдань організовує роботу, пов'язану із забезпеченням діяльності у сфері державної реєстрації речових прав на нерухоме майно; здійснює державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно відповідно до закону.
Водночас, п.1 наказу Міністерства юстиції України №607/5 від 02.04.2013 р. "Про заходи щодо взаємодії органів реєстрації прав та їх посадових осіб" (надалі - Наказ №607/5) встановлено, що у разі подання до структурних підрозділів територіальних органів Мін'юсту, що забезпечують реалізацію повноважень Укрдержреєстру, заяв щодо державної реєстрації права власності або інших речових прав на нерухоме майно, що виникають зокрема на підставі рішень судів, що набрали законної сили, де однією із сторін є юридична особа, та/або інший суб'єкт господарювання, та/або фізична особа - підприємець (крім випадків державної реєстрації права власності на підставі рішень судів у справах про спадкування), рішення щодо державної реєстрації речових прав на нерухоме майно приймаються державними реєстраторами прав на нерухоме майно Укрдержреєстру відповідно до додатка до цього наказу.
Так, згідно п.1 Порядку взаємодії органів державної реєстрації прав та їх посадових осіб, що є додатком до Наказу №607/5 цей Порядок визначає процедуру взаємодії системи органів державної реєстрації прав та державних реєстраторів прав на нерухоме майно органів державної реєстрації прав під час проведення державної реєстрації права власності або інших речових прав на нерухоме майно, що виникають,зокрема на підставі договорів іпотеки, що містять застереження про задоволення вимог іпотекодержателя.
Пунктом 2 Порядку взаємодії органів державної реєстрації прав та їх посадових осіб визначено, що державна реєстрація речових прав на нерухоме майно, у випадках, передбачених у п.1 наказу, проводиться державними реєстраторами прав на нерухоме майно Укрдержреєстру відповідно до Порядку державної реєстрації прав на нерухоме майно та їх обтяжень, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17 жовтня 2013 року №868 (надалі - Порядок №868).
Зокрема, в п.5 Порядку взаємодії органів державної реєстрації прав та їх посадових осіб зафіксовано, що державний реєстратор прав на нерухоме майно Укрдержреєстру з дотриманням процедури, визначеної Порядком державної реєстрації прав на нерухоме майно та їх обтяжень, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 17 жовтня 2013 року № 868, розглядає заяву, подані до неї електронні копії документів, поданих для державної реєстрації прав, та приймає відповідне рішення.
Відповідно до п.1 ч.1 ст.8 Закону №1952 орган державної реєстрації прав проводить державну реєстрацію прав та їх обтяжень або відмовляє у їх реєстрації.
Разом з тим, п.2 ч.2 ст.9 Закону №1952 визначено, що державний реєстратор з поміж іншого приймає рішення про державну реєстрацію прав та їх обтяжень, про відмову в державній реєстрації, про її зупинення, внесення змін до Державного реєстру прав.
Як встановлено судом, 17.05.2007 р. між Закритим акціонерним товариством "Укрбудінвест" та Товариством з обмеженою відповідальністю "Мастербуд 2005" було укладено договір купівлі-продажу нежилого приміщення.
Згідно п. 1 Договору ЗАТ «Укрбудінвест» продав, а Позивач купив нежилі приміщення з № 1 (один) по № 14 (чотирнадцять) (групи приміщень № 191) - офіс, загальною площею 160,00 кв.м, що знаходиться за адресою: м. Київ, проспект Перемоги, будинок номер 125 (сто двадцять п'ять) (Літера А), які належали ЗАТ «Укрбудінвест» на праві приватної власності.
Державну реєстрацію права власності ТОВ «Мастербуд 2005» на нежилі приміщення за адресою: м. Київ, пр. Перемоги 125 проведено Київським міським бюро технічної інвентаризації та реєстрації права власності на об'єкти нерухомого майна, про що внесено запис до реєстрової книги №1386-100 за реєстровим №7959-п.
Так, 27.07.2007 року власнику об'єкта нерухомості, а саме Позивачу, Київським міським бюро технічної інвентаризації та реєстрації права власності на об'єкти нерухомого майна видано реєстраційне посвідчення №031197.
Рішенням Господарського суду м. Києві від 09.07.2014 року у справі №910/15143/13 позов Закритого акціонерного товариства "Укрбудінвест" задоволено повністю, розірвано договір купівлі-продажу нежилого приміщення від 17.05.2007 р., укладений між Закритим акціонерним товариством "Укрбудінвест" (08200, Київська обл., м. Ірпінь, вул. Миру, 16, код ЄДРПОУ 31119158) та Товариством з обмеженою відповідальністю "Мастербуд 2005" (03179, м. Київ, проспект Перемоги, б. 125, код ЄДРПОУ 33305912), посвідчений приватним нотаріусом Київського міського нотаріального округу ОСОБА_3, зареєстрований у реєстрі за № 2307. Зобов'язання сторін за цим договором припинити; витребувано з володіння Товариства з обмеженою відповідальністю "Мастербуд 2005" (03179, м. Київ, проспект Перемоги, б. 125, код ЄДРПОУ 33305912) та повернути Закритому акціонерному товариству "Укрбудінвест" (08200, Київська обл., м. Ірпінь, вул. Миру, 16, код ЄДРПОУ 31119158) нежилі приміщення з № 1 (один) по № 14 (чотирнадцять) (групи приміщень № 191) - офіс, загальною площею 160,00 кв. м., що знаходиться за адресою: місто Київ, проспект Перемоги, будинок номер 125 (сто двадцять п'ять) (Літера А), що є предметом договору купівлі-продажу нежилого приміщення від 17.05.2007 р., укладеного між Закритим акціонерним товариством "Укрбудінвест" (код ЄДРПОУ 31119158) та Товариством з обмеженою відповідальністю "Мастербуд 2005" (код ЄДРПОУ 33305912), посвідченого приватним нотаріусом Київського міського нотаріального округу ОСОБА_3, зареєстрованим у реєстрі за № 2307 та визнано за Закритим акціонерним товариством "Укрбудінвест" (08200, Київська обл., м. Ірпінь, вул. Миру, 16, код ЄДРПОУ 31119158) право власності на нежилі приміщення з №1 (один) по № 14 (чотирнадцять) (групи приміщень № 191) - офіс, загальною площею 160,00 кв. м., що знаходиться за адресою: місто Київ, проспект Перемоги, будинок номер 125 (сто двадцять п'ять) (Літера А).
Водночас, слід зазначити, що вказане рішення на момент винесення оскаржуваного рішення Відповідача-3 не набрало законної сили.
Так, з матеріалів справи вбачається, що рішення Господарського суду м. Києві від 09.07.2014 року по справі №910/15143/13 було оскаржено до Київського апеляційного господарського суду, яким було розглянуло скаргу та винесено постанову тільки 15.10.2014 року.
Отже, враховуючи викладене, державним реєстратором не дотримано приписи Наказу №607/5, а отже, доводи Позивача щодо протиправності дій державного реєстратора Департаменту державної реєстрації Міністерства юстиції України Молдаванової Галини Миколаївни щодо винесення рішення про реєстрацію права власності на нерухоме майно, індексний номер: 1523206 від 19.08.2015 року, номер запису про право власності: 6736502, реєстраційний номер об'єкта нерухомого майна: 435384480000 за Закритим акціонерним товариством «Укрбудінвест» (код ЄДРПОУ 31119158) є обґрунтованими.
Щодо позовної вимоги про визнання протиправним та скасувати запис про право власності 6736502 слід зазначити наступне.
З матеріалів справи вбачається, що в подальшому постановою Вищого господарського суду України від 24.12.2014 року у справі №910/15143/13 постанову Київського апеляційного господарського суду від 15.10.2014 року та рішення Господарського суду міста Києва від 09.07.2014 року у справі № 910/15143/13 скасовано, справу вирішено передати на новий розгляд до Господарського суду міста Києва.
Так, рішенням Господарського суду м. Києва від 09.04.2015 року по справі №910/15143/13 у задоволенні позову ЗАТ «Укрбудінвест» відмовлено повністю.
В подальшому, постановою Київського апеляційного господарського суду від 04.06.2015 року залишено без змін рішення Господарського суду м. Києва від 09.04.2015 року та постановою Вищого господарського суду України від 16.09.2015 року рішення Господарського суду міста Києва від 09.04.2015 року та постанову Київського апеляційного господарського суду від 04.06.2015 року у справі № 910/15143/13 залишено без змін.
Таким чином, враховуючи вищевикладене, а саме, протиправні дії державного реєстратора щодо внесення рішення про реєстрацію права власності на спірне нерухоме майно за ЗАТ «Укрбудінвест» та те, що в подальшому рішенням суду взагалі відмовлено третій особі у визнанні права власності за ним в судовому порядку, суд приходить до висновку, що оскаржуване рішення є протиправним та таким, що підлягає скасуванню.
Водночас, щодо позовних вимог Позивача про зобов'язання відділ державної реєстрації речових прав на нерухоме майно реєстраційної служби головного управління юстиції у м. Києві внести запис про скасування державної реєстрації про право власності за записом: 6736205 до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно про реєстрацію права власності за яким власником зазначено Закрите акціонерне товариство «Укрбудінвест» (код ЄДРПОУ 31119158), суд зазначає наступне.
Відповідно до ст.26 Закону №1952 записи до Державного реєстру прав вносяться на підставі прийнятого рішення про державну реєстрацію прав та їх обтяжень. У разі скасування на підставі рішення суду рішення про державну реєстрацію прав до Державного реєстру прав вноситься запис про скасування державної реєстрації прав.
Особливості процедури ведення Державного реєстру речових прав на нерухоме майно (далі - Державний реєстр прав) визначено положеннями Порядку ведення Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 26.10.2011 року №1141.
На виконання вимог п. 44 Порядку №1141 Наказом Міністерства юстиції України від 12.12.2011 року №3502/5 затверджено Порядок прийняття і розгляду заяв про внесення змін до записів, внесення записів про скасування державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень та скасування записів Державного реєстру речових прав на нерухоме майно (надалі - Порядок №3502/5).
Приписами п. 2.6. Порядку №3502/5 передбачено, що для внесення записів про скасування державної реєстрації прав, скасування записів Державного реєстру прав заявник подає рішення суду про скасування рішення державного реєстратора, що набрало законної сили, та копії документів, визначених у пункті 2.3 цього розділу.
З аналізу вищевикладеного вбачається, що підставою для скасування записів державного реєстратора прав, у тому числі права власності на об'єкт нерухомого майна, є наявність судового рішення про скасування рішення державного реєстратора, що набрало законної сили.
Таким чином, з врахуванням вищевикладеного, колегія суддів вважає за необхідне зазначити, що наслідком скасування оскаржуваного рішення є автоматичне внесення до Державного реєстру прав на нерухоме майно запису про скасування державної реєстрації за ЗАТ «Укрбудінвест» права власності на нежилі приміщення з № 1 (один) по № 14 (чотирнадцять) (групи приміщень № 191) - офіс, загальною площею 160,00 кв.м, що знаходиться за адресою: м. Київ, проспект Перемоги, будинок номер 125 (сто двадцять п'ять) (Літера А).
Відповідно до ст. 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Крім того, суд вважає за необхідне зазначити, що доказів невиконання Відповідачем-1 в подальшому рішення суду та не внесення до Державного реєстру прав на нерухоме майно запису про скасування державної реєстрації за ЗАТ «Укрбудінвест» права власності на нежилі приміщення з № 1 (один) по № 14 (чотирнадцять) (групи приміщень № 191) - офіс, загальною площею 160,00 кв.м, що знаходиться за адресою: м. Київ, проспект Перемоги, будинок номер 125 (сто двадцять п'ять) (Літера А) Позивачем до суду не надано.
Відповідно до частини першої статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
Відповідно до ч.1 ст.9 Кодексу адміністративного судочинства України суд при вирішенні справи керується принципом законності, відповідно до якого вирішує справи відповідно до Конституції України та законів України, а також міжнародних договорів, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України. Суд застосовує інші нормативно-правові акти, прийняті відповідним органом на підставі, у межах повноважень та у спосіб, передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до ч. 1, 2 ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
З урахуванням викладеного, суд приходить до висновків про часткове задоволення позовних вимог.
Керуючись ст. ст. 69-71, 94, 122, 160-165, 167, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва, -
ПОСТАНОВИВ:
1. Адміністративний позов задовольнити частково.
2. Визнати протиправними дії державного реєстратора Департаменту державної реєстрації Міністерства юстиції України Молдаванової Галини Миколаївни щодо винесення рішення про реєстрацію права власності на нерухоме майно, індексний номер: 1523206 від 19.08.2015 року, номер запису про право власності: 6736502, реєстраційний номер об'єкта нерухомого майна: 435384480000 за Закритим акціонерним товариством «Укрбудінвест» (код ЄДРПОУ 31119158).
3. Визнати протиправним та скасувати запис про право власності: 6736502.
4. В решті позовних вимог - відмовити.
5. Стягнути з Головного територіального управління юстиції у місті Києві за рахунок бюджетних асигнувань на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "Компанія "Мастербуд 2005" (код ЄДРПОУ 33305912) судові витрати в сумі 2436,00 грн. (двох тисяч чотирьохсот тридцяти шести грн. 00 коп.).
Відповідно до статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України постанова набирає законної сили після закінчення строку для її апеляційного оскарження. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом десяти днів за правилами, встановленими статтями 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України. Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Головуючий суддя А.Б. Федорчук
Судді К.Ю. Гарник
К.М. Кобилянський