Ухвала суду № 56906093, 01.04.2016, Львівський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
01.04.2016
Номер справи
813/1035/16
Номер документу
56906093
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2; e-mail: inbox@adm.lv.court.gov.ua; тел.: (032)-261-58-10

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

01 квітня 2016 року Справа № 813/1035/16

Суддя Львівського окружного адміністративного суду Грень Н.М. одержав позовну заяву Приватного підприємства «Росавтопом» до Головного управління Державної фіскальної служби у Львівській області, про скасування податкових повідомлень-рішень, -

в с т а н о в и в :

На розгляд Львівського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява Приватного підприємства «Росавтопром» до Головного управління Державної фіскальної служби у Львівській області, в якій просить: задоволити позовні вимоги; - стягнути на користь ПП «Росавтопром» суму затрачену на сплату судового збору

Питання про відкриття провадження в адміністративній справі суддя, відповідно до ч. 4 ст. 107 КАС України, вирішує протягом трьох днів з дня надходження позовної заяви до адміністративного суду або закінчення строку, встановленого для усунення недоліків позовної заяви, у разі залишення позовної заяви без руху та не пізніш наступного дня з дня отримання судом у порядку, передбаченому частиною третьою цієї статті, інформації про місце проживання (перебування) фізичної особи.

Суддя відкриває провадження в адміністративній справі згідно із ч. 2 ст. 107 КАС України, на підставі позовної заяви, якщо відсутні підстави для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду чи відмови у відкритті провадження у справі.

При цьому, відповідно до п. 4, п. 6 ч. 1 ст. 107 КАС України, суддя після одержання позовної заяви з'ясовує,зокрема, чи:

- належить позовну заяву розглядати в порядку адміністративного судочинства;

- немає інших підстав для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.

Завданням адміністративного судочинства відповідно до ч. 1 ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України (далі КАС України) є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ.

У позовній заяві відповідно до ч. 1 ст. 106 КАС України зазначаються: 1) найменування адміністративного суду, до якого подається позовна заява; 2) ім'я (найменування) позивача, поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі є; 3) ім'я (найменування) відповідача, посада і місце служби посадової чи службової особи, поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі відомі; 4) зміст позовних вимог згідно з частинами четвертою і п'ятою статті 105 цього Кодексу і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів, - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів; 5) у разі необхідності - клопотання про звільнення від сплати судового збору; про звільнення від оплати правової допомоги і забезпечення надання правової допомоги, якщо відповідний орган відмовив особі у забезпеченні правової допомоги; про призначення судової експертизи; про витребування доказів; про виклик свідків тощо; 6) перелік документів та інших матеріалів, що додаються.

Відповідно до ч.ч. 4,5 ст. 105 КАС України адміністративний позов може містити вимоги про:1) скасування або визнання нечинним рішення відповідача - суб'єкта владних повноважень повністю чи окремих його положень;2) зобов'язання відповідача - суб'єкта владних повноважень прийняти рішення або вчинити певні дії;3) зобов'язання відповідача - суб'єкта владних повноважень утриматися від вчинення певних дій;4) стягнення з відповідача - суб'єкта владних повноважень коштів на відшкодування шкоди, завданої його незаконним рішенням, дією або бездіяльністю;5) виконання зупиненої чи невчиненої дії;6) встановлення наявності чи відсутності компетенції (повноважень) суб'єкта владних повноважень;7) примусове відчуження земельної ділянки, інших об'єктів нерухомого майна, що на ній розміщені, з мотивів суспільної необхідності. Адміністративний позов суб'єкта владних повноважень може містити інші вимоги у випадках, встановлених законом.

Як видно зі змісту позовної заяви, позивач покликається на те, що ГУ ДФС у Львівській області проведено перевірку щодо правильності бази оподаткування, своєчасності, достовірності повноти нарахування та сплати митних платежів та митною декларацією за наслідками якої винесено Акт перевірки та податкові повідомлення-рішення, однак, у прохальній частині позовної заяви містяться дві вимоги, а саме: - задоволити позовні вимоги; - стягнути на користь ПП «Росавтопром» суму затрачену на сплату судового збору. Таким чином, суду не зрозуміло які саме позовні вимоги позивач просить задовольнити. Позивачу слід чітко викласти зміст позовних вимог відповідно до приписів ст. 105 КАС України.

Крім того, відповідно 4 ч. 2 ст. 106 КАС України, на підтвердження обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги, позивач надає докази, а в разі неможливості – зазначає докази, які не може самостійно надати, із зазначенням причин неможливості подання таких доказів. .

Письмовими доказами є документи, які за змістом ч. 2 ст. 69, ч. 4 ст. 79, п. 6 ч. 1 ст. 106 КАС України подаються в оригіналах або належним чином засвідчених копіях.

Як встановлено зі змісту позовної заяви, позивач вважає безпідставними , необґрунтованими та такими що підлягають скасуванню податкові повідомлення-рішення, винесені на підставі Акту перевірки№10/14-11/31979040, однак до матеріалів справи таких не додано, причин неможливості їх подання до суду не зазначено.

Вищенаведене унеможливлює вирішити питання про відкриття провадження у справі у порядку ч.1 ст.107 КАС України та визначенні складу суду.

Відповідно до ст.108 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених ст.106 Кодексу адміністративного судочинства України, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначає недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.

Враховуючи те, що у позовній заяві не визначено відповідачів згідно до п. 4 ч. 1 ст. 106 КАС України , позовну заяву належить залишити без руху, а позивачу встановити строк для усунення недоліків.

Керуючись ст. ст.106, 107, 108, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя -

у х в а л и в :

1. Позовну заяву Приватного підприємства «Росавтопром» до Головного управління Державної фіскальної служби у Львівській області, про скасування податкових повідомлень-рішень - залишити без руху до 15 квітня 2016 року включно, для усунення недоліків вказаних у мотивувальній частині даної ухвали суду, шляхом викладення позовних вимог відповідно до приписів КАС України та надання доказів в обґрунтування позовних вимог.

2. Роз’яснити позивачеві, що в разі не усунення недоліків, заява буде вважатися неподаною та повернута.

3. Копію ухвали направити позивачеві.

Ухвала може бути оскаржена протягом 5 днів з дня її проголошення шляхом подання апеляційної скарги до Львівського апеляційного адміністративного суду через Львівський окружний адміністративний суд, згідно ст. 186 КАС України. У разі якщо ухвалу було постановлено в письмовому провадженні або згідно з ч. 3 ст. 160 КАС України, або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом 5 днів з дня отримання копії ухвали.

Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого КАС України, якщо таку скаргу не було подано, згідно ст. 254 КАС України. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Суддя Грень Н.М.