ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД 79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2; e-mail: inbox@adm.lv.court.gov.ua; тел.: (032)-261-58-10 У Х В А Л А
з питань закриття провадження у справі
29 березня 2016 року справа № 813/4107/15
Львівський окружний адміністративний суд, у складі :
головуючого - судді Кухар Н.А.
секретар судового засідання Єдинак Г.Б.
за участю представника відповідача - Ступінського Я.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання представника відповідача про закриття провадження у справі за поданням Броварської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Київській області до Приватного підприємства "Окко-Нафтопродукт" про підтвердження обґрунтованості адміністративного арешту майна платника податків
в с т а н о в и в :
Броварська об'єднана державна податкова інспекція Головного управління ДФС у Київській області звернулась до суду з поданням до Приватного підприємства "Окко-Нафтопродукт" про підтвердження обґрунтованості адміністративного арешту майна платника податків.
В судовому засіданні представником відповідача заявлено клопотання про закриття провадження у справі у зв'язку з тим, що наявний спір про право, а тому не може бути розглянутий в порядку подання.
Броварська ОДПІ ГУ ДФС у Київській області явку уповноваженого представника у судове засідання не забезпечила, подала заяву про розгляд справи без участі її представника.
Заслухавши представника відповідача, розглянувши матеріали справи, суд дійшов висновку, що таке клопотання не підлягає задоволенню, з наступних підстав.
Відповідно до ст. 2 КАС України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень, шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ.
Згідно ч. 2 ст. 2 КАС України до адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією чи законами України встановлено інший порядок судового провадження.
Відповідно до пункту 2 частини четвертої статті 1833 Кодексу адміністративного судочинства України суд ухвалою відмовляє у прийнятті подання у разі, якщо з поданих до суду матеріалів вбачається спір про право.
Спір про право в контексті розглядуваної норми має місце в разі, якщо предметом спору є правовідносини, існування яких є передумовою виникнення підстав для застосування спеціальних заходів, перелічених у статті 1833 Кодексу адміністративного судочинства України.
Зокрема, спір про право наявний у разі, коли платник податків висловлює незгоду з рішенням податкового органу, що було підставою для виникнення обставин для внесення відповідного подання.
Від наявності спору про право слід відрізняти заперечення обставин, що зумовили звернення податкового органу з відповідним поданням.
Зокрема, підставами для звернення з поданням про зупинення видаткових операцій платника податків на рахунках платника податків є недопущення посадових осіб органів державної податкової служби до обстеження територій та приміщень, визначених у підпункті 20.1.11 статті 20 Податкового кодексу України (пункт 20.1.15.2 підпункту 20.1.15 статті 20 Податкового кодексу України); у разі якщо платник податків перешкоджає виконанню податковим керуючим повноважень, визначених Податковим кодексом України (підпункт 20.1.16 Податкового кодексу України, частина друга пункту 89.4 Податкового кодексу України, частина друга пункту 91.4 Податкового кодексу України).
Підтвердження обґрунтованості адміністративного арешту передбачено пунктом 94.10 статті 94 Податкового кодексу України. Згідно із зазначеною нормою арешт на майно може бути накладено рішенням керівника органу державної податкової служби (його заступника), обґрунтованість якого протягом 96 годин має бути перевірена судом.
Таким чином, суд вважає, що зазначені відповідачем обставини щодо правомірності дій по недопущенню працівників ДПІ до проведення перевірки є саме заперечення обставин, що зумовили звернення податкового органу з поданням, а тому у задоволенні клопотанння про закриття провадження у справі слід відмовити.
Керуючись ст.ст. 51, 95, 112, 136, 157, 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
У Х В А Л И В :
У задоволенні клопотання представника відповідача про закриття провадження у справі - відмовити.
Ухвала остаточна та оскарженню не підлягає. Заперечення щодо неї можуть бути викладені до апеляційної скарги на постанову чи ухвалу суду, прийняту за наслідками розгляду справи.
Суддя Кухар Н.А.
Повний текст ухвали виготовлено 04.04.2016 року.