Єдиний унікальний номер справи 235/10204/15а
Номер провадження 2-а/235/19/16
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
10 березня 2016 року м. Красноармійськ
Красноармійський міськрайонний суд Донецької області у складі:
Головуючого судді Клікунової А.С.,
при секретарі Ліпскіс О.О.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду Красноармійського району Донецької області справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до заступника начальника спеціалізованої державної податкової інспекції з обслуговування великих платників податків у м. Донецьку міжрегіонального головного управління ДФС Морозової Наталі Володимирівни про скасування постанови про накладання адміністративного стягнення, -
В С Т А Н О В И В:
На розгляд Красноармійського міськрайонного суду Донецької області пред'явлено вказаний адміністративний позов, в якому ОСОБА_1 просить: - скасувати постанову про накладання адміністративного стягнення серії АА № 179368, винесену 18 листопада 2015 року заступником начальника спеціалізованої державної податкової інспекції з обслуговування великих платників у м. Донецьку міжрегіонального головного управління ДФС Морозовою Н.В., - провадження по справі про адміністративне правопорушення закрити.
Позовні вимоги обґрунтовані наступним. ОСОБА_1 є головним бухгалтером управління «Донбасводоремонт» комунального підприємства «Компанія «Вода Донбасу». 28 вересня 2015 року СДПІ з ОВП у м. Донецьку МГУ ДФС проведено камеральну перевірку підприємства, за результатами якої виявлено несвоєчасну сплату зобов'язання з єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за липень - жовтень 2014 року та складено протокол про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ч. 4 ст. 165-1 КпАП України. 18 листопада 2015 року прийнято постанову про накладання на ОСОБА_1 адміністративного стягнення в вигляді штрафу в сумі 1360,00 гривень за скоєння вказаного правопорушення. Постанову позивач вважає незаконною, оскільки КП «Компанія «Вода Донбасу» на підставі п. 9-4 розділу VIII "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування", розпорядження КМ України № 1053-р «Про затвердження переліку населених пунктів, на території яких здійснювалася антитерористична операція» не може нести відповідальність за несвоєчасність виконання обов'язків зі сплати єдиного внеску.
Позивач ОСОБА_1 у судове засідання не з'явилася, надала заяву, в якій позовні вимоги підтримала, просить справу розглянути в її відсутність на підставі наявних доказів.
Відповідач заступник начальника СДПІ з ОВП у м. Донецьку МГУ ДФС Морозова Н.В. надала заяву про розгляд справи в її відсутність з урахуванням поданих письмових заперечень, в яких вказано, що при прийнятті оскаржуваної постанови нею було дотримано положення чинного законодавства, порушень не допущено, тому підстави для скасування адміністративної відповідальності позивача відсутні. Так, за результатами камеральної перевірки УДВР КП «Компанія «Вода Донбасу» була встановлена несвоєчасна сплата єдиного внеску, тому до підприємства застосовано штрафні санкції та нарахована пеня за несплату збору, при цьому на головного бухгалтеру ОСОБА_1 складено протокол за ч. 4 ст. 165-1 КпАП України, за розглядом якого винесено постанову про притягнення останньої до адміністративної відповідальності з накладанням стягнення в вигляді штрафу. Згідно ст. 25 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» у разі виявлення своєчасно не сплачених сум страхових внесків платники єдиного внеску зобов'язані самостійно обчислити ці внески і сплатити їх з нарахуванням пені в порядку і розмірах визначених цією статтею. Законом України «Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції» визначено тимчасові заходи для забезпечення підтримки суб'єктів господарювання, які здійснюють діяльність на території проведення антитерористичної операції, та осіб, які проживають у зоні проведення антитерористичної операції або переселилися з неї під час її проведення. Цим Законом не скасовано обов'язків, визначених ч. 2 ст. 6 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску», а передбачена можливість платникам єдиного внеску на період проведення АТО не виконувати їх у встановлені строки (своєчасно) та в повному обсязі. Статтею 1 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» визначено, що страховий стаж це період (строк), протягом якого особа підлягала державному соціальному страхуванню, якою або за яку сплачувався збір на обов'язкове державне пенсійне страхування згідно із законодавством, що діяло раніше та/або підлягає загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню згідно із цим Законом і за який сплачено страхові внески. У разі несплати єдиного внеску застрахована особа втрачає за такий період страховий стаж і статус застрахованої особи. В зв'язку з чим, відповідачем й було прийнято вимогу про сплату боргу та притягнуто головного бухгалтера до адміністративної відповідальності.
В зв'язку з тим, що було вирішено всі необхідні питання та враховуючи письмові заяви сторін і відповідно до ч. 3 ст. 122 КАС України суд визнав можливим розглянути справу без участі сторін на підставі доказів, наданих у справі, в порядку письмового провадження. Згідно статті 41 КАС України фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалось.
Суд, дослідивши матеріали справи, належно з'ясувавши дійсні обставини справи, права та обов'язки сторін, оцінки їх доводів і наданих ними доказів, приходить до висновку, що позовні вимоги ОСОБА_1 підлягають задоволенню з наступних підстав.
В судовому засіданні з матеріалів справи встановлено наступні факти та відповідні правовідносини.
Управління «Донбасводоремонт» комунального підприємства «Компанія «Вода Донбасу» є відокремленим підрозділом юридичної особи, перебуває на обліку в Спеціалізованій державній податковій інспекції з обслуговування великих платників у м. Донецьку Міжрегіонального головного управління ДФС, що підтверджено випискою з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців. 28 вересня 2015 року СДПІ з ОВП у м. Донецьку МГУ ДФС здійснено камеральну перевірку Управління «Донбасводоремонт» КП «Компанія «Вода Донбасу» з питання своєчасності сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за липень - жовтень 2014 року. В період, за який проводилась перевірка, відповідальними за фінансово-господарську діяльність УДВР КП «Компанія «Вода Донбасу» була, зокрема, головний бухгалтер ОСОБА_1 За результатами проведеної перевірки складено Акт № 133/28-03-42/35397874, в якому зафіксовано, що УДВР КП «Компанія «Вода Донбасу» не сплачені у повному обсязі задекларовані суми єдиного внеску до граничного терміни сплати зобов'язань, а саме:
- за звітній період липня 2014 року: станом на 20 серпня 2014 року обліковується податковий борг в загальній сумі 679868,29 гривень, який був сплачений у період з 26.08.2014 року по 14.10.2014 року;
- за звітній період серпня 2014 року: станом на 22 вересня 2014 року обліковується податковий борг в загальній сумі 728618,97 гривень, який був сплачений у період з 14.10.2014 року по 06.01.2015 року;
- за звітній період вересня 2014 року: станом на 20 жовтня 2014 року обліковується податковий борг в загальній сумі 706267,31 гривень, який був сплачений у період з -06.01.2015 року по 23.02.2015 року;
- за звітній період жовтня 2014 року: станом на 20 листопада 2014 року обліковується податковий борг в загальній сумі 763563,33 гривень, який був сплачений у період з 23.02.2-15 року по 21.07.2015 року.
23.10.2015 року СДПІ з ОВП у м. Донецьку прийнято рішення № 0000524200/4297/10/28-03-42 про застосування відносно УДВР КП «Вода Донбасу» штрафних санкцій та нарахування пені за несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску.
На підставі Акту № 133/28-03-42/35397874 від 28.09.2015 року відносно головного бухгалтеру УДВР КП «Вода Донбасу» ОСОБА_1 головним державним ревізором-інспектором СДПІ з ОВП у м. Донецьку МГУ ДФС Азарченко О.О. 10.11.2015 року складено протокол про адміністративне правопорушення серії АА № 755824 за № 12. Згідно протоколу ОСОБА_1 допустила несвоєчасну сплату зобов'язань з єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за липень - жовтень 2014 року в розмірі 2878317,90 гривень (перевищує 30 неоподаткованих мінімумів доходів громадян), строки сплати якого передбачені ч. 8 ст. 9 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування», - тим самим скоєно адміністративне правопорушення за ч. 4 ст. 165-1 КпАП України.
11.11.2015 року ОСОБА_1 направлено примірник протоколу про адміністративне правопорушення № 12 від 10.11.2015 року, в якому вказано час, дату та місце розгляду справи, а саме 18.11.2015 року о 09:00 год., за адресою: м. Красноармійськ, вул. Дніпропетровська, 11. 18.11.2015 року СДПІ складено акт про неприбуття посадових осіб та заступником начальника спеціалізованої державної податкової інспекції з обслуговування великих платників податків у м. Донецьку міжрегіонального головного управління ДФС Морозовою Н.В., в порядку 234-2 КпАП України, винесено постанову про накладання на ОСОБА_1 адміністративного стягнення за скоєння правопорушення за ч. 4 ст. 165-1 КпАП України в вигляді штрафу в розмірі 1360 гривень.
Згідно ч. 2, ч. 3 ст. 2 КАС України до адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень. У справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку. Враховуючи вказане, суд перевіряє дотримання відповідачем цих правових норм при прийнятті оскаржуваної постанови про накладання адміністративного стягнення серії АА № 179368 від 18.11.2015 року.
Згідно ч. 4 ст. 165-1 КпАП України несплата або несвоєчасна сплата єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, в тому числі авансових платежів у сумі більше 300 неоподатковуваних мінімум доходів громадян. Законом України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» № 2464-VІІ від 08.07.2010 року закріплено такі правові норми:
- платниками єдиного внеску є роботодавці підприємства, установи та організації, інші юридичні особи, утворені відповідно до законодавства України, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, чи за цивільно-правовими договорами (крім цивільно-правового договору, укладеного з фізичною особою - підприємцем, якщо виконувані роботи (надавані послуги) відповідають видам діяльності, відповідно до відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців), у тому числі філії, представництва, відділення та інші відокремлені підрозділи зазначених підприємств, установ і організацій, інших юридичних осіб, які мають окремий баланс і самостійно ведуть розрахунки із застрахованими особами (п. 1 ч. 1 ч. 4);
- платники єдиного внеску зобовязані сплачувати єдиний внесок, нарахований за календарний місяць, не пізніше 20 числа наступного місяця, крім гірничих підприємств, які зобов'язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за календарний місяць, не пізніше 28 числа наступного місяця (ч. 8 ст. 9);
- єдиний внесок підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника. За наявності у платника єдиного внеску одночасно із зобов'язаннями із сплати єдиного внеску із сплати податків, інших обов'язкових платежів, передбачених законом, або зобов'язань перед іншими кредиторами зобов'язання із сплати єдиного внеску виконуються в першу чергу і мають пріоритет перед усіма іншими зобов'язаннями, крім зобов'язань з виплати заробітної плати (доходу) (п. 12 ст. 9);
- у разі виявлення своєчасно не сплачених сум страхових внесків платники єдиного внеску зобов'язані самостійно обчислити ці внески і сплатити їх з нарахування пені (ч. 2 ст. 25).
Матеріалами справи підтверджено, що головним бухгалтером УДВР КП «Вода Донбасу» ОСОБА_1 дійсно несвоєчасно сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування відповідно до самостійно визначених сум грошового зобов'язання за період липень - жовтень 2014 року, що не оспорюється жодною із сторін. Разом з тим, за позицією позивача, підстав для притягнення її до відповідальності за ч. 4 ст. 165-1 КпАП України не має в силу ст. 11 Закону України «Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції», п. 9-4 розділу VIII "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування». Судом надається оцінка таких посилань позивача.
Закон України «Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції» № 1669-VІІ від 02.09.2014 року визначає тимчасові заходи для забезпечення підтримки суб'єктів господарювання, що здійснюють діяльність на території проведення антитерористичної операції або переселилися з неї під час її проведення. Статтею 11 цього Закону внесено зміни до Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування», а саме розділ VIII "Прикінцеві та перехідні положення" доповнено пунктом 9-4 такого змісту: платники єдиного внеску, визначені статтею 4 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування», які перебувають на обліку в органах доходів і зборів, розташованих на території населених пунктів, визначених переліком, зазначеним у статті 2 Закону України № 1669-VІІ від 02.09.2014 року, де проводилася антитерористична операція, розпочата відповідно до Указу Президента України «Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 13.04.2014 року «Про невідкладні заходи щодо подолання терористичної загрози і збереження територіальної цілісності України» № 405/2014 від 14.04.2014 року звільняються від виконання своїх обов'язків, визначених ч. 2 ст. 6 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» на період з 14.04.2014 року до закінчення антитерористичної операції або військового чи надзвичайного стану. Підставою для такого звільнення є заява платника єдиного внеску, яка подається до органу доходів і зборів за основним місцем обліку або за місцем його тимчасового проживання у довільній формі не пізніше тридцяти календарних днів, наступних за днем закінчення антитерористичної операції. Крім того, у листі ДФСУ від 18.06.2015 року № 5837/М/99-99-17-02-02 роз'яснено, що платники єдиного внеску, які перебувають на обліку в фіскальних органах, розташованих на території, де проводилася антитерористична операція або було оголошено військовий чи надзвичайний стан, на період антитерористичної операції звільняються від своїх обов'язків, зокрема щодо своєчасного та в повному обсязі нарахування, обчислення і сплати єдиного внеску, подання звітності тощо.
На виконання абзацу третього пункту 5 статті 11 Прикінцевих та перехідних положень Закону України № 1669-VІІ від 02.09.2014 року Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 30 жовтня 2014 року № 1053-р затверджено перелік населених пунктів, на території яких здійснювалася антитерористична операція. Згідно з додатком до розпорядження Кабінету Міністрів України від 30 жовтня 2014 року №1053-р до зазначених населених пунктів належить, зокрема, м. Донецьк Донецької області. Управління «Донбасводоремонт» не є юридичною особою, а є відокремленим підрозділом комунального підприємства «Компанія «Вода Донбасу», юридичну адресу якого змінено, в зв'язку з антитерористичною операцією, - з м. Донецьк на м. Красноармійськ Донецької області.
В подальшому розпорядженням Кабінету Міністрів України від 05 листопада 2014 року №1079-р зупинено дію розпорядження Кабінету Міністрів України від 30 жовтня 2014 року №1053-р «Про затвердження переліку населених пунктів, на території яких здійснювалася антитерористична операція». Відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України від 2 грудня 2015 року № 1275-р затверджено перелік населених пунктів, на території яких здійснювалася антитерористична операція, та визнано такими, що втратили чинність розпорядження Кабінету Міністрів України від 30 жовтня 2014 року № 1053-р та розпорядження Кабінету Міністрів України від 5 листопада 2014 року № 1079-р. Згідно із пунктом 22 додатку до розпорядження Кабінету Міністрів України від 2 грудня 2015 року до зазначених населених пунктів належить м. Донецьк. Крім того райони проведення АТО були визначені іншими нормативно-правовими актами, зокрема, наказом Служби безпеки України від 07 жовтня 2014 року № 33/6/а «Про визначення районів проведення антитерористичної операції та термінів її проведення».
Отже, незважаючи на те, що дія Переліку пунктів, де проводиться антитерористична операція розпорядженням Кабінету Міністрів України від 05.11.2014 року №1079-р була зупинена, Закон України «Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції», п. 9-4 розділ VIII "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування», - підлягає застосуванню, оскільки цей закон не скасований, а також у зв'язку з тим, що прийняті інші нормативні акти, що визначають райони проведення АТО. Більш того, постановою Окружного адміністративного суду м. Києва від 26 січня 2015 року, яка залишена без змін ухвалою Київського апеляційного адміністративного суду від 02 квітня 2015 року, якою розпорядження Кабінету Міністрів України від 05.11.2014 року № 1079-р «Про зупинення дії розпорядження Кабінету Міністрів України від 30 жовтня 2014 року №1053-р» визнано нечинним. Ухвалою Вищого адміністративного суду України К/800/19383/15 від 28.07.2015 року постанову Окружного адміністративного суду м. Києва від 26.01.2015 р. та ухвалу Київського апеляційного адміністративного суду від 02.04.2015 року скасовано, справу направлено на новий розгляд до суду першої інстанції.
Разом з тим, саме по собі включення м. Донецька до переліку населених пунктів, на території яких здійснюється антитерористична операція не є безумовною підставою для невиконання чи виконання не в повному обсязі платниками єдиного внеску своїх обов'язків, передбачених ч. 2 ст. 6 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування». Підставою для такого звільнення є заява платника єдиного внеску, яка подається ним до фіскального органу.
З матеріалів справи вбачається, що УДВР КП «Вода Донбасу» на адресу СПІ з ОВП у м. Донецьку МГУ ДФС надіслано заяву за № 737 від 05.11.2014 р. про звільнення від виконання своїх обов'язків, визначених ч. 2 ст. 6 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування», а саме від нарахування, утримання, сплати єдиного внеску та подання звітності. Лист адресатом отримано, що підтверджується відтиском вхідного штампу. Будь-якої відповіді на заяву не надавалося. Вказане свідчить, що УДВР КП «Вода Донбасу» дотримано положень п. 9-4 Прикінцевих та перехідних положень Закону України № 2464-VІІ від 08.07.2010 р.
Крім того, згідно ст. 10 Закону України «Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції» протягом терміну дії цього Закону єдиним належним та достатнім документом, що підтверджує настання обставин непереборної сили (форс-мадору), що мали місце на території проведення антитерористичної операції, як підстави для звільнення від відповідальності за невиконання (неналежне виконання) зобов'язань, є сертифікат Торгово-промислової палати України. Відповідно до ст. 14-1 Закону України «Про Торгово-промислову палату України» Торгово-промислова палата України та уповноважені нею регіональні торгово-промислові палати засвідчують форс-мажорні обставини (обставини непереборної сили) та видають сертифікат про такі обставини. Матеріалами справи підтверджено, що Управлінням «Донбасводоремонт» КП «Компанія «Вода Донбасу» до на розгляд Торгово-промислової палати України подано звернення № 01/1506/2 від 04.09.2014 року щодо засвідчення обставин непереборної сили. 29 жовтня 2014 року Торгово-промисловою палатою України видано сертифікат 1194 про засвідчення настання обставин непереборної сили з 10 червня 2014 року Управлінню «Донбасводоремонт» комунального підприємства «Компанія «Вода Донбасу» при здійсненні господарської діяльності на території Донецької області та дотриманні законодавчих актів України, які стосуються справлення та сплати податків та обов'язкових платежів. При цьому вказано, що на момент видачі сертифікату (висновку) Торгово-промисловою палатою України обставини непереборної сили тривають та дату закінчення їх терміну встановити неможливо.
Вищевикладені обставини справи свідчить про те, що позивач ОСОБА_1 як посадова особа УДВР КП «Вода Донбасу» - платника єдиного внеску, яким надано докази про наявність підстав для невиконання у встановлені строки обов'язків, визначених ч. 2 ст. 6 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування», - не може нести адміністративну відповідальність за порушення порядку нарахування, обчислення і строків сплати єдиного внеску.
Згідно до ст. 280 КпАП України вбачається, що орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Однак, заступником спеціалізованої державної податкової інспекції з обслуговування великих платників податків у м. Донецьку міжрегіонального головного управління ДФС при розгляді справи про адміністративне правопорушення відносно позивача всі ці обставини не було з'ясовано. Оскаржувана постанова про адміністративне правопорушення не відповідає вимогам ст.ст. 283, 284 КпАП України.
Відповідно до ч. 1 ст. 2 КАС України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ. Згідно зі ст. 6 КАС України зазначено, що кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб'єкта владних повноважень порушені її права, свободи або інтереси. Відповідно до ст. 18 ч. 1 п. 1 КАС України місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності. Постанова про притягнення фізичних осіб до адміністративної відповідальності є правовим актом індивідуальної дії (п. 3 Постанови Пленуму Вищого адміністративного суду України № 2 від 06.03.2008 р.).
Оскільки в судовому засіданні встановлена відсутність порушення податкового законодавства зі сторони УДВР КП «Вода Донбасу», а отже і відсутність такого порушення з боку посадової особи підприємства - головного бухгалтеру ОСОБА_1, суд приходить до висновку про наявність підстав для скасування постанови по справі про адміністративне правопорушення про накладання адміністративного стягнення серії АА № 179368 від 18.11.2015 року.
Задовольняючи позовні вимоги ОСОБА_1, суд такожприймає до уваги, що у відповідності зі ст. 71 ч. 2 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову. Відповідачем - суб'єктом владних повноважень не надано суду жодних переконливих доказів про відповідність постанови про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності обставинам справи.
Відповідно до ст. 293 КпАП України орган при розгляді скарги на постанову по справі про адміністративне правопорушення перевіряє законність і обґрунтованість винесеної постанови і приймає одне з таких рішень: залишає постанову без зміни, скасовує постанову і надсилає справу на новий розгляд, скасовує постанову і закриває справу, змінює захід стягнення в межах, передбачених нормативним актом про відповідальність за адміністративне правопорушення. Згідно п. 1 ч. 1 ст. 247 КпАП України провадження в справі про адміністративне правопорушення підлягає закриттю у разі відсутності події і складу адміністративного правопорушення.
Згідно ч. 2 ст. 171-2 КпАП України рішення місцевого загального суду як адміністративного суду у справах з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень щодо притягнення до адміністративної відповідальності є остаточним і оскарженню не підлягає.
На підставі вищезазначеного, Закону України «Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції», п. 9-3 розділ VIII "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування», керуючись ст. 293 КпАП України, ст. ст. 2, 7-11, 17-20, 69-72, 86, 123-124, 138-140, 158-163, 167, 171-2, 185, 186, 254 КАС України, суд, -
П О С Т А Н О В И В :
Позовну заяву ОСОБА_1 до заступника начальника спеціалізованої державної податкової інспекції з обслуговування великих платників податків у м. Донецьку міжрегіонального головного управління ДФС Морозової Наталі Володимирівни про скасування постанови про накладання адміністративного стягнення - задовольнити.
Скасувати постанову про накладання адміністративного стягнення серії АА № 179368 по справі про адміністративне правопорушення у відношенні ОСОБА_1 за ч. 4 ст. 165-1 КпАП України, винесену 18 листопада 2015 року заступником начальника спеціалізованої державної податкової інспекції з обслуговування великих платників у м. Донецьку міжрегіонального головного управління ДФС Морозовою Н.В. та закрити провадження по справі.
У відповідності до ч. 2 ст. 171-2 КАС України постанова є остаточною та оскарженню не підлягає.
Суддя