Ухвала суду № 56889402, 01.04.2016, Козятинський міськрайонний суд Вінницької області

Дата ухвалення
01.04.2016
Номер справи
133/3383/15-ц
Номер документу
56889402
Форма судочинства
Цивільне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

133/3383/15-ц

УХВАЛА

Іменем України

01.04.2016 року

КОЗЯТИНСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

в складі головуючого судді Воронюк В.А.

при секретарі Полонській Н.М.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Козятині

скаргу ОСОБА_1 на дії начальника Управління державної казначейської служби України у Козятинському районі та м. Козятин Вінницької області ОСОБА_2, боржник Козятинська міська рада Вінницької області

В С Т А Н О В И В :

Скаржник звернувся в суд зі скаргою на дії начальника Управління державної казначейської служби України у Козятинському районі та м. Козятин Вінницької області ОСОБА_2.

В обґрунтування заявлених вимог скаржник вказав, що рішенням Козятинського міськрайонного суду Вінницької області № 133/3606/13-ц від 28.11.2014 р. його позов до ДТГО «ПЗЗ» та Козятинської міської ради про відшкодування завданої майнової шкоди задоволено. Стягнуто з Козятинської міської ради на його користь 108699,41 грн. у відшкодування матеріальної шкоди, завданої внаслідок ДТП, 1078 грн. витрат за сплату судового збору, 3000 грн. за надання правової допомоги. Ухвалою Апеляційного суду Вінницької області від 26.02.2015 р. рішення залишено без змін.

07.05.2015 р. Козятинським міськрайонним судом видано виконавчий лист для стягнення вказаних сум в примусовому порядку.

Він звернувся до Управління державної казначейської служби України у Козятинському районі та м. Козятині для примусового стягнення коштів з Козятинської міської ради.

Листом від 23.11.2015 р. за підписом начальника Козятинського казначейства ОСОБА_2 йому відмовлено в заяві про виконання рішення суду, так як така установа як Козятинська міська рада в управлінні Державної казначейської служби України у Козятинському районі та м. Козятин Вінницької області не обслуговується, натомість функціонує така установа як виконавчий комітет Козятинської міської ради.

Вважає відмову казначейської служби неправомірної, так як виконавчі комітети є структурним підрозділом і складовою частиною відповідної міської ради, а тому не можуть мати в банках свої рахунки, бути відповідачем у судах. Таким чином, Козятинська міська рада є належним відповідачем по даній справі і саме з неї стягнуто матеріальні збитки.

Просив поновити строк для подання вказаної скарги, визнати дії начальника Управління Державної казначейської служби України у Козятинському р-ні та м. Козятин Вінницької обл. ОСОБА_2 про відмову виконати рішення Козятинського міськрайонного суду від 28.11.2014 р. по справі № 133/3606/13-ц за позовом ОСОБА_1 до ДТГО «ПЗЗ» та Козятинської міської ради про відшкодування завданої майнової шкоди неправомірними та зобовязати начальника Управління Державної казначейської служби України у Козятинському р-ні та м. Козятин Вінницької обл. ОСОБА_2 виконати рішення Козятинського міськрайонного суду від 28.11.2014 р. по справі № 133/3606/13-ц за позовом ОСОБА_1 до ДТГО «ПЗЗ» та Козятинської міської ради про відшкодування завданої майнової шкоди.

Скаржник ОСОБА_1 . в судовому засіданні підтримав скаргу та просив її задовольнити при обставинах, зазначених вище. В наступне судове засідання не зявився, надав заяву про розгляд справи у його відсутність.

Начальник Управління державної казначейської служби України у Козятинському районі та м. Козятин Вінницької області ОСОБА_2 в судовому засіданні вимоги скарги не визнала та пояснила, що станом на момент подання скаржником заяви для примусового стягнення коштів з Козятинської міської ради така установа як Козятинська міська рада в Управлінні Державної казначейської служби України у Козятинському р-ні та м. Козятин не обслуговується, натомість обліковується така установа як виконавчий комітет Козятинської міської ради. Мехінізм виконання рішень про стягнення коштів державного та місцевих бюджетів або бюджетних установ, прийнятих судами, а також іншими державними органами ( посадовими особами ) які відповідно до закону мають право приймати такі рішення визначений Порядком виконання рішень про стягнення коштів державного та місцевих бюджетів або бюджетних установ , затвердженого постановою Кабінету міністрів Україним від 03.08.2011 року із змінами та доповненнями. Відповідно до п.24 Порядку стягувачі на користь яких прийняті рішення про стягнення коштів з рахунків боржника, подаються до органу Казначейства, в якому обслуговується боржник, документи, зазначені у пінкті 6 цього Порядку. Козятинська міська рада не має рахінків у Управлінні Державної казначейської служби України у Козятинському р-ні та м. Козятин

Крім того, рахунки 26 групи, який був зазначений у виконавчому листі скаржника, розпорядникам та одержувачам бюджетних коштів в органах Державної казначейської служби України у Козятинському районі та м. Козятині також не відкриті, а, отже, здійснити списання із зазначеного в виконавчому листі рахунку неможливо.

В наступне судове засідання не зявилась, надала заяву про продовження розгляду справи у її відсутність

Представник боржника- Козятинської міської ради Вінницької області пояснив, що Козятинська міська рада та виконком Козятинської міської ради це дві юридичні особи. Козятинська міська рада це представницький орган місцевого самоврядування, який складається з депутатів і відповідно до закону наділяється правом представляти інтереси громади і приймати від її імені рішення. Виконавчий комітет Козятинської міської ради це виконавчий орган який відповідно до Конституціїї україни та ЗУ «Про місцеве самоврядування « створений для здійснення виконавчих функцій і повноважень місцевого самоврядування у межах , визначеному цим законом .До відання виконкому Козятинської міської ради віднесено фінансування видатків з місцевого бюджету. Виконком має печатку та рахунки в фінансових установах. Кошти місцевого бюджету акумулюються на рахунках виконавчого комітету Козятинської міської ради і при постановлені рішень про стягення таких коштів , повинні стягуватись з виконкому Козятинської міської ради.

В наступне судове засідання не зявився, хоч був належним чином повідомлений про розгляд справи.

Суд, вислухавши учасників судового процесу та дослідивши докази, приходить до висновку, що скарга не підлягає задоволенню з наступних підстав.

Судом встановлено, що рішенням Козятинського міськрайонного суду Вінницької області № 133/3606/13-ц від 28.11.2014 р. позов ОСОБА_1 до ДТГО «ПЗЗ» та Козятинської міської ради про відшкодування завданої майнової шкоди задоволено. Стягнуто з Козятинської міської ради на користь позивача 108699,41 грн. у відшкодування матеріальної шкоди, завданої внаслідок ДТП, 1078 грн. витрат за сплату судового збору, 3000 грн. за надання правової допомоги. Ухвалою Апеляційного суду Вінницької області від 26.02.2015 р. рішення залишено без змін (а.с.4-8).

07.05.2015 р. Козятинським міськрайонним судом видано виконавчий лист для стягнення вказаних сум в примусовому порядку (а.с.12).

19.11.2015 р. скаржник звернувся до Управління державної казначейської служби України у Козятинському районі та м. Козятині для примусового стягнення коштів з Козятинської міської ради (а.с.9).

Листом від 23.11.2015 р. за підписом начальника Козятинського казначейства ОСОБА_2

І.В. скаржнику відмовлено в заяві про виконання рішення суду з посиланням на те, що така установа як Козятинська міська рада в управлінні Державної казначейської служби України у Козятинському районі та м. Козятин Вінницької області не обслуговується, натомість функціонує така установа як виконавчий комітет Козятинської міської ради (а.с.10-11).

Відповідно до ст. 10 ЗУ «Про місцеве самоврядування в Україні» сільські, селищні, міські ради є органами місцевого самоврядування. Згідно ст. 16 вказаного Закону, органи місцевого самоврядування є юридичними особами і наділяються цим та іншими законами власними повноваженнями, в межах яких діють самостійно і несуть відповідальність за свою діяльність відповідно до закону, мають рахунки в установах банків України.

Відповідно до ст. 18 даного закону, орган місцевого самоврядування може бути позивачем та відповідачем у судах загальної юрисдикції.

Згідно ст. 1 ЗУ «Про місцеве самоврядування « рада це представницький орган місцевого самоврядування, який складається з депутатів і відповідно до закону наділяється правом представляти інтереси громади і приймати від її імені рішення. Виконавчі органи ради - це органи, які відповідно до Конституціїї україни та ЗУ «Про місцеве самоврядування « створені для здійснення виконавчих функцій і повноважень місцевого самоврядування у межах , визначеному цим та іншими законамим .

Відповідно до ст. 10 ЗУ «Про місцеве самоврядування в Україні» сільські, селищні, міські ради є органами місцевого самоврядування.

Представницькі органи місцевого самоврядування, сільські, селищні, міські голови, виконавчі органи місцевого самоврядування діють на принципах розподілу повноважень у порядку і межах, визначених цим та іншими законами.

Згідно ст. 16 вказаного Закону, органи місцевого самоврядування є юридичними особами і наділяються цим та іншими законами власними повноваженнями, в межах яких діють самостійно і несуть відповідальність за свою діяльність відповідно до закону, мають рахунки в установах банків України.

Згідно із ст. 26 ЗУ «Про місцеве саморядування в Україні « до компетенціїї сільських , селищних , міських рад відноситься питання утворення виконавчих комітетів та затвердження їх структури. А відтак, саме місцева рада може приймати рішення про надання утворюваному нею виконавчому комітету статусу юридичної особи чи утворення його без статусу юридичної особи

Як вбачається з пункту 1.4 Регламенту роботи виконавчих органів Козятинської міської ради, затвердженого рішенням виконавчого комітету Козятинської міської ради № 43 від 26.11.2011року та п.5 розділу 2 регламенту роботи виконавчих органів Козятинської міської № 58 від 25.12.2015 року виконавчий комітет Козятинської міської ради має печатку із зображенням Державного герба України та своїим найменуванням , рахунки в управлінні Державної казначейської служби, що виконком Козятинської міської ради Вінницької області є юридичною особою, має печатку та рахунки у фінансових установах. До відання виконкому Козятинської міської ради, згідно закону, віднесено фінансування видатків з місцевого бюджету.

. Згідно ст. 28 ЗУ «Про місцеве самоврядування « до відання виконавчих органів сільських, селищних, міських рад належить зокрема, здійснення в установленому порядку фінансування видатків з місцевого бюджету , тобто до відання виконкому Козятинської міської ради Вінницької області , згідно закону, віднесено фінансування видатків з місцевого бюджету.

Як вбачається із змісту виконавчого листа у справі 133/3606/13ц виданий 07.05.2015 року, що боржником зазначена Козятинська міська рада Вінницької області код ЄДРПОУ 03084799 та рахунок 2600926962980.

Як вбачається із виписки з Єдиного державного реєсмтру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців виконавчий комітет Козятинської міської ради 21.05.1997 року зареєстрований в Єдиному державному реєстрі як юридична особа , що здійснює державне управління загального характеру . Козятинська міська рада як орган місцевого самоврядування також зареєстрована в Єдиномсу державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підпрємців та громадських формувань 21.05.1997 року як юридична особа.

Як вбачається із переліку рахунків виконавчого комітету Козятинської міської ради, які відкриті в Управлінні державної казначейської служби України у Козятинському районі та в

м.Козятині Вінницької області, такого рахунку, який зазначений у виконавчому листі, наданому ОСОБА_1 в Управління дерказначейства в Козятинському районі та в м.Козятині не відкрито.

Відповідно до Положення про державну казначейську службу України, затвердженого Указом Президента України від 13.04.2011 року № 460/2011 Державна казначейськаслужба України є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністерства фінансів України .

Казначейство України входить до системи органів виконавчої влади та утворюється для реалізаціїї державної політики у сфері Казначейського обслуговування бюджетних коштів .

Відповідно до Положення про управління Державної казначейської служби України у Козятинському районі та в м.Козятині Вінницької області, затвердженого наказом Державної казначейської служби від 21.11.2011 року № 109, управління є територіальним органом Державної казначейської служби України та підпорядковане Державній казначейській службі України та Головному управлінню Державної казначейської служби України у Вінницькій області .

Мехінізм виконання рішень про стягнення коштів державного та місцевих бюджетів або бюджетних установ, прийнятих судами, а також іншими державними органами ( посадовими особами ) які відповідно до закону мають право приймати такі рішення визначений Порядком виконання рішень про стягнення коштів державного та місцевих бюджетів або бюджетних установ , затвердженого постановою Кабінету міністрів Україним від 03.08.2011 року № 845 із змінами та доповненнями. Відповідно до п.24 Порядку стягувачі на користь яких прийняті рішення про стягнення коштів з рахунків боржника, подаються до органу Казначейства, в якому обслуговується боржник, документи, зазначені у пінкті 6 цього Порядку.

Козятинська міська рада, як представницький орган , не має відкритих рахінків у Управлінні Державної казначейської служби України у Козятинському р-ні та м. Козятин та ним не обслуговується, а тому із обєктивних причин Управління Державної казначейської служби України у Козятинському р-ні та м. Козятин не може виконати рішення Козятинського міськрайонного суду прийняте на користь ОСОБА_1 про стягнення коштів.

Згідно ст.19 Конституціїї України правовий порядок в Україні грунтується на засадах, відповідно до якого ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством.

Органи державної влади та органи місцевого самоврядування,їх посадові особи зобовязані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією України та законами України.

Таким чином, дії начальника Управління Державної казначейської служби України у Козятинському р-ні та м. Козятин Вінницької області ОСОБА_2 про відмову виконати рішення Козятинського міськрайонного суду від 28.11.2014 р. по справі № 133/3606/13-ц за позовом ОСОБА_1 до ДТГО «ПЗЗ» та Козятинської міської ради про відшкодування завданої майнової шкоди є правомірними, оскільки Управління державної казначейської служби у Козятинському районі та в м.Козятині не може списати кошти з рахунку, який в неї не відкритий та не обслуговується, оскільки це суперечить ст. 19 Конституції України.

ОСОБА_1 звернувся до Вінницького окружного адміністративного суду з позовом до управління Державної казначейської служби України у Козятинському р-ні та м. Козятин про зобовязання відповідача виконати рішення суду.

Ухвалою Вінницького окружного адміністративного суду від 03.12.2015 р. позовну заяву повернуто скаржнику в звязку з порушенням юрисдикції.

Таким чином, скаржник з поважних причин пропустив строк звернення до Козятинського міськрайонного суду, а тому, вказаний строк має бути поновлений.

Керуючись ст. 19 Конституції України, Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні « із змінами та доповненнями, ст. 386-388 ЦПК України, суд

У Х В А Л И В :

Поновити ОСОБА_1 строк для подання вказаної скарги.

ОСОБА_1 відмовити в задоволені скарги про визнання дій

начальника Управління Державної казначейської служби України у Козятинському районі та м. Козятин Вінницької обл. ОСОБА_2 про відмову виконати рішення Козятинського

міськрайонного суду від 28.11.2014 р. по справі № 133/3606/13-ц за позовом ОСОБА_1 до ДТГО «ПЗЗ» та Козятинської міської ради про відшкодування завданої майнової шкоди, неправомірними .

Ухвала може бути оскаржена до апеляційногосуду Вінницької області через Козятинський міськрайонний суд Вінницької області протягом пяти днів з дня її проголошення, а особами, які не були присутніми при проголошені ухвали в той же строк з дня отримання її копії для ознайомлення.

Суддя - підпис ОСОБА_3

З оригіналом згідно.

суддя

секретар

Дата документу 01.04.2016 року