Сквирський районний суд Київської області
Справа № 376/2241/15-к
Номер провадження 1-кс/376/131/2015
УХВАЛА
Іменем України
"02" листопада 2015 р. Сквирський районний суд Київської області
в складі: слідчого судді - Клочко В.М.,
при секретарі судових засідань - Галюк О.В.,
за участю прокурора прокуратури Сквирського району - Малишенко Д.О.,
розглянувши клопотання старшого слідчого СВ Сквирського РВ ГУ МВС України в Київській області Телеги А.В. про надання дозволу на проведення позапланової виїзної перевірки у зв'язку з розслідуванням кримінального провадження зареєстрованого в Єдиному реєстрі досудових розслідувань за № 42015110270000025 від 29 липня 2015 року, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ст.ст. 191 ч.2; 364 ч.1; 366 ч.1 Кримінального кодексу України, -
встановив:
Старший слідчий СВ Сквирського РВ ГУ МВС України в Київській області Телега А.В., за погодження з прокурором прокуратури Сквирського району Київської області Малишенко Д.О. звернувся до суду з клопотанням, у якому просить надати дозвіл Державній фінансовій інспекції в Київській області (01196, м. Київ, пл. Лесі Українки,1) на проведення упродовж 15 робочих днів, позапланової виїзної ревізії окремих питань фінансово-господарської діяльності службових осіб державного підприємства «Київпассервіс» (04071, м. Київ, вул. Нижній Вал, 15/А, ЄДРПО 33348385).
В обґрунтування клопотання слідчий посилається на те, що починаючи У провадженні слідчого відділення Сквирського РВ ГУМВС України в Київській області перебувають матеріали досудового розслідування, внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 42015110270000025 від 29 липня 2015 року, за ознаками правової кваліфікації, передбаченої ч.2 ст. 191, ч.1 ст. 364 та ч.1 ст. 366 КК України.
В ході досудового слідства встановлено, що ОСОБА_4 перебуваючи на посаді начальника АС "Сквира", зловживаючи своїм службовим становищем, привласнила кошти ДП "Київпассервіс, які були їй надані для проведення капітальних ремонтних робіт даху АС "Сквира".
За вказаним фактом 29.07.2015 року прокуратурою Сквирського району Київської області розпочате досудове розслідування у кримінальному провадженні № 42015110270000025, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.192 КК України.
Також встановлено, що ОСОБА_4 перебуваючи на посаді начальника АС "Сквира" зловживала службовим становищем з метою отримання неправомірної вигоди для самої себе по відношенню до автоперевізників.
За вказаним фактом 29.07.2015 року прокуратурою Сквирського району Київської області розпочате досудове розслідування у кримінальному провадженні № 42015110270000026, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.364 КК України.
Також встановлено, що перебуваючи на посаді начальника станції АС "Сквира" ОСОБА_4 склала завідомо неправдивий офіційний документ, а саме договір про надання послуг №230 від 03.09.13 та договір про надання послуг №231 від 03.09.13 року.
За вказаним фактом 29.07.2015 року прокуратурою Сквирського району Київської області розпочате досудове розслідування у кримінальному провадженні № 42015110270000027, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.366 КК України.
02 вересня 2015 року процесуальним досудового розслідування - прокурором прокуратури Сквирського району Київської області юристом 3 класу Малишенком Д.О. матеріали досудових розслідувань за номерами: № 42015110270000025, № 42015110270000025 та № 42015110270000027, об'єднані в одне провадження і об'єднаному провадженню присвоєно №42015110270000025.
З огляду на вищевикладене у органу досодового розслідування в особі слідчого виникла необхідність у проведені позапланової виїзної документальної ревізії окремих епізодів господарської діяльності службових осіб державного підприємства «Київпассервіс», (код ЄДРПОУ - 33348385), юридична та фактична адреса: 04071, м. Київ вул. Нижній Вал, №15/А, а саме за період часу з 01.04.2011 року по 12.08.2014 року.
Заслухавши учасників кримінального провадження, суд вважає клопотання таким, що підлягає задоволенню за наступних підстав.
Відповідно до вимог ст. 40 КПК України слідчий уповноважений призначати ревізії та перевірки у порядку, визначеному законом.
Положеннями ст.ст. 91, 92 КПК України, передбачено, що у кримінальному провадженні підлягають доказуванню подія кримінального правопорушення (час, місце, спосіб та інші обставини вчинення кримінального правопорушення), вид і розмір шкоди, завданої кримінальним правопорушенням. Обов'язок доказування покладається на слідчого, прокурора.
Відповідно до п. 5 ч. 5 ст. 11 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні», позаплановою виїзною ревізією вважається ревізія, яка не передбачена в планах роботи органу державного фінансового контролю і проводиться за наявності хоча б однієї з таких обставин, зокрема, у разі надходження доручення щодо проведення ревізій у підконтрольних установах від Кабінету Міністрів України, органів прокуратури, державної податкової служби, Міністерства внутрішніх справ України, Служби безпеки України, в якому містяться факти, що свідчать про порушення підконтрольними установами законів України, перевірку додержання яких віднесено законом до компетенції органів державного фінансового контролю.
Згідно частин 6, 7 ст. 11 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні» позапланова виїзна ревізія може здійснюватися лише за наявності підстав для її проведення на підставі рішення суду. Позапланова ревізія підконтрольної установи не може проводитися частіше одного разу на квартал. Позапланові виїзні ревізії суб'єктів господарської діяльності незалежно від форми власності, які не віднесені цим Законом до підконтрольних установ, проводяться органами державного фінансового контролю за рішенням суду, ухваленим на підставі клопотання слідчого, прокурора для забезпечення розслідування під час кримінального провадження.
Згідно п. 29 Постанови КМУ від 20.04.2006 року № 550 «Про затвердження Порядку проведення інспектування Державною фінансовою інспекцією, її територіальними органами» позапланова виїзна ревізія об'єкта контролю за зверненням правоохоронного органу проводиться у разі надання ним клопотання слідчого або прокурора про призначення позапланової виїзної ревізії та ухвали суду про дозвіл на її проведення, в якому зазначаються підстави проведення, дати її початку та закінчення, а також номер кримінального провадження, орган, що здійснює досудове розслідування, дата та підстави повідомлення про підозру у вчиненні кримінального правопорушення (для ревізії суб'єкта господарської діяльності, не віднесеного Законом до підконтрольних установ).
Відповідно до ч. 13 ст. 11 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні» обмеження у підставах проведення ревізій, визначені Законом, не поширюються на ревізії, що проводяться після порушення кримінальної справи проти посадових осіб підконтрольних установ, що ревізуються, відповідно до кримінально-процесуального законодавства. Аналогічну норму містить і п. 29 Порядку проведення інспектування державною контрольно-ревізійною службою, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20.04.2006 N 550. Тобто, рішення суду для проведення такої ревізії не потрібне.
Пункт 2.4 Порядку взаємодії між органами державної контрольно-ревізійної служби та органами прокуратури, внутрішніх справ і Служби безпеки України (далі - Порядок взаємодії), затвердженого спільним наказом Голов КРУ, МВС, СБУ та Генпрокуратури від 19.10.2006 N 346/1025/685/53, який зареєстрований у Мін'юсті 25.10.2006 за N 1166/13040, конкретизуючи вищезазначені норми, визначає, що у випадку, коли кримінальну справу порушено не проти посадових осіб підконтрольної установи, а за певним фактом, що стосується діяльності цієї установи, до постанови про призначення ревізії додається дозвіл суду на проведення ревізії.
Таким чином, якщо кримінальну справу порушено за фактом вчинення злочину, а не проти посадових осіб підконтрольної установи, має бути рішення суду про надання дозволу на проведення ревізії.
У відповідності до ч. 6 ст. 9 КПК України у випадках, коли положення цього кодексу не регулюють або неоднозначно регулюють питання кримінального провадження, застосовуються загальні засади кримінального провадження, визначені частиною першою ст. 7 цього Кодексу.
Враховуючи вище викладене, слідчий суддя, приходить до висновку, що клопотання обґрунтоване та підлягає задоволенню.
Керуючись ст. 11 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні», п. 29 Постанови КМУ від 20.04.2006 року № 550 «Про затвердження Порядку проведення інспектування Державною фінансовою інспекцією, її територіальними органами», ст.ст. 7, 9, 40, 131, 132 КПК України, слідчий суддя, -
УХВАЛИВ:
Клопотання старшого слідчого СВ Сквирського РВ ГУ МВС України в Київській області Телеги А.В., погоджене з прокурором прокуратури Сквирського району Київської області Малишенко Д.О., про надання дозволу на проведення позапланової виїзної перевірки у зв'язку з розслідуванням кримінального провадження зареєстрованого в Єдиному реєстрі досудових розслідувань за № 42015110270000025 від 29 липня 2015 року, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ст.ст. 191 ч.2; 364 ч.1; 366 ч.1 КК України - задовольнити.
Надати дозвіл на проведення позапланової виїзної документальної ревізії окремих епізодів господарської діяльності службових осіб державного підприємства «Київпассервіс» (04071, м. Київ, вул. Нижній Вал, 15/А, ЄДРПО 33348385), а саме за період часу з 01.04.2011 року по 12.08.2014 року.
Ревізію проводити протягом 15 (п'ятнадцяти) робочих днів з моменту її початку.
В ході проведення позапланової виїзної документальної ревізії дати відповіді на наступні питання:
Встановити наявність укладених договорів між ДП «Київпассервіс» та іншими підприємствами, установами, організаціями і фізичними особами, які стосуються діяльності станції АС «Сквира», за період з 01.04.2011 року по 12.08.2014 року.
Перевірити виконання умов укладених договорів між ДП «Київпассервіс» та іншими підприємствами, установами, організаціями і фізичними особами, які стосуються станції АС «Сквира», за період з 01.04.2011 року по 12.08.2014 року.
Перевірити оприбуткування за даними обліку отриманих послуг, товарно-матеріальних цінностей ДП «Київпассервіс», а саме станції АС «Сквира» від інших підприємств, установ, організації і фізичних осіб.
Перевірити використання отриманих від підприємств, установ, організації і фізичних осіб послуг, товарно-матеріальних цінностей.
Перевірити стан розрахунків за укладеними договорами щодо отриманих від підприємств, установ, організації і фізичних осіб послуг, товарно-матеріальних цінностей.
Перевірити наявність заборгованостей за даними обліку.
Провести інвентаризацію основних засобів та інших необоротних активів та запасів, отриманих від підприємств, установ, організації і фізичних осіб, а саме на станції АС «Сквира» ДП «Київпассарвіс».
Перевірити стан розрахунків з виплати заробітної плати працівникам ДП «Київпассервіс», а саме на станції АС «Сквира» за період з 01.04.2011 року по 12.08.2014 року.
Перевірити підстави і правомірність виплат премій, надбавок працівникам ДП «Київпассервіс», а саме на станції АС «Сквира» за період з 01.04.2011 року по 12.08.2014 року.
Перевірити законність співпраці перевізників та ДП «Київпассервіс», а саме які здійснюють діяльність через станцію АС «Сквира» за період з 01.04.2011 року по 12.08.2014 року.
Провести аналогію між надходження грошових коштів до каси станції АС «Сквира» за один звітний період - один рік, на час перебування начальника ОСОБА_4 на посаді, тобто за період з 01.04.2011 року по 12.08.2014 року із звітним періодом - один рік після 12.08.2014 року з урахуванням збільшення тарифів на проїзд.
Перевірити чи є можливим укладення договорів між підприємствами, установам, організаціями і фізичними особами та начальником станції АС «Сквира» від імені ДП «Київпассервіс» щодо надання послуг, отримання товарно-матеріальних цінностей та іншого. Чи відповідає даний правочин посадовим обов'язкам начальника АС «Сквира».
Хто, відповідно до вимог законодавства та установчих документів ДП «Київпассервіс», вправі укладати договори між підприємствами, установам, організаціями і фізичними особами, щодо надання послуг, отримання товарно-матеріальних цінностей та іншого в частині діяльності станції АС «Сквира»?
Проведення позапланової виїзної документальної ревізії доручити Державній фінансовій інспекції в Київській області (01196, м. Київ, пл. Лесі Українки №1).
Зобов'язати посадових осіб державного підприємства «Київпассервіс», (код ЄДРПОУ - 33348385), юридична та фактична адреса: 04071, м. Київ вул. Нижній Вал, №15/А, забезпечити допуск до перевірки працівникам Державної фінансової інспекції в Київській області та надати всі необхідні документи для проведення позапланової виїзної перевірки.
Контроль за виконанням ухвали покласти на слідчого у даному кримінальному провадженні.
Ухвала набирає чинності з моменту її проголошення. Ухвала оскарженню не підлягає і заперечення проти неї можуть бути подані під час підготовчого провадження в суді.
Слідчий суддя Клочко В. М.