Постанова № 56880451, 31.03.2016, Харківський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
31.03.2016
Номер справи
820/1024/16
Номер документу
56880451
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Харківський окружний адміністративний суд 61004, м. Харків, вул. Мар'їнська, 18-Б-3, inbox@adm.hr.court.gov.ua

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

м. Харків

31 березня 2016 р. Справа № 820/1024/16

Харківський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого - судді - Нуруллаєва І.С., суддів Мар'єнко Л.М., Мельникова Р.В.,

при секретарі судового засідання - Мараєвій О.В.,

за участю представника позивача - Горчака Ю.В.,

представника відповідача - Без'язичного В.Ф.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в м. Харкові адміністративну справу за позовом Акціонерної компанії "Харківобленерго" до Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг України про визнання незаконною та скасування постанови, -

В С Т А Н О В И В:

Позивач звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з позовною заявою, в якій з врахуванням заяви про зміну предмету позову просить суд просить суд скасувати постанову Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг від 15.10.2015 № 2596 в частині унесення змін до рядка 22 додатка 1 та рядка 22 додатка 2 постанови НКРЕКП від 29 вересня 2015 року № 2491 "Про алгоритм перерахувань коштів на жовтень 2015 року".

В обґрунтування позову позивачем зазначено, що оскаржувана постанова суперечить законам, прийнята відповідачем з порушенням норм чинного законодавства, у зв'язку з чим порушує права та законні інтереси позивача. На думку позивача спірна постанова підлягає скасуванню. Зазначені обставини зумовили звернення позивача до суду з даним позовом.

Представник відповідача у наданих до суду письмових запереченнях проти заявленого позову заперечував та зазначив, що Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг України наділена повноваженнями затверджувати та вносити зміни до алгоритму розподілу коштів, а отже у зв'язку з встановленням під час проведення моніторингу стану розрахунків позивача на Оптовому ринку електричної енергії України за куповану протягом жовтня електричну енергію наявності заборгованості мала повноваження на прийняття спірної постанови. Таким чином позовні вимоги позивача є необґрунтованими та такими, що не підлягають задоволенню.

Представник позивача в судове засідання прибув, позовні вимоги підтримав та просив суд задовольнити позов.

Представник відповідача в судове засідання прибув, проти заявленого позову заперечував.

Колегія суддів, вислухавши пояснення сторін, дослідивши матеріали справи, проаналізувавши докази у їх сукупності виходить з наступного.

Судом під час судового розгляду справи встановлено, що Акціонерна компанія "Харківобленерго" є ліцензованим постачальником електричної енергії за регульованим тарифом і здійснює свою діяльність на закріпленій території Харківської області.

Відповідачем Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг України 29.09.2015 року прийнято постанову №2491 "Про алгоритм перерахувань коштів на жовтень 2015 року", установлено алгоритм перерахувань коштів на жовтень 2015 року, згідно з яким установам ПАТ "Державний ощадний банк України" належить перераховувати кошти:

а) що надійшли на поточні рахунки із спеціальним режимом використання структурних підрозділів постачальників електричної енергії за регульованим тарифом (далі - ПРТ) як оплата електричної енергії - у повному обсязі на поточні рахунки із спеціальним режимом використання постачальників електричної енергії за регульованим тарифом;

б) з поточних рахунків із спеціальним режимом використання постачальників електричної енергії за регульованим тарифом - на поточні рахунки постачальників електричної енергії за регульованим тарифом та на поточний рахунок із спеціальним режимом використання оптового постачальника електричної енергії відповідно до нормативів, зазначених у додатку 1 до цієї постанови.

Відповідно до додатку 1 до зазначеної постанови визначено норматив відрахувань коштів на поточні рахунки постачальників електричної енергії за регульованим тарифом та на поточний рахунок із спеціальним режимом використання оптового постачальника електричної енергії на жовтень 2015, зокрема для АК «Харківобленерго» у розмірі 14,59% та відсоток відрахування коштів на поточний рахунок зі спеціальним режимом використання оптового постачальника електричної енергії у розмірі 85,41% (рядок 22 додатку №1).

До зазначеної постанови 15.10.2015 року Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг України внесено зміни шляхом винесення постанови №2596 «Про внесення змін до постанови НКРЕКП від 29.09.2015 року №2491. Зазначеною постановою встановлено «нульовий» алгоритм перерахування коштів до ряду підприємств, серед яких АК «Харківобленерго» та встановлено 100% алгоритм відрахування коштів на рахунок оптового постачальника електричної енергії - ДП «Енергоринок».

У зв'язку з прийняттям постанови від 15.10.2015 року №2596 відповідачем змінено відсоток відрахування коштів на поточний рахунок АК «Харківобленерго» (з 14,59% на 0%) та змінено відсоток відрахування коштів на поточний рахунок зі спеціальним режимом використання оптового постачальника електричної енергії ДП «Енергоринок» ( з 85,41% на 100%).

Зі змісту оскаржуваної постанови колегією суддів встановлено, що підставою її прийняття слугувало неналежне виконання фінансових зобов'язань при закупівлі електричної енергії на Оптовому ринку електричної енергії України.

Представником відповідача під час судового розгляду справи надано пояснення та зазначено, що Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг України у відповідності до норм діючого законодавства наділена повноваження на здійснення державного регулювання у сферах енергетичних та комунальних послуг та відповідно до покладених на неї завдань бере участь у регулюванні платіжно-розрахункових відносин Оптового ринку електричної енергії України. Відповідачем здійснюється на виконання своїх повноважень моніторинг стану розрахунків на Оптовому ринку електричної енергії України за куповану протягом жовтня поточного року електричну енергію та встановлено невиконання позивачем зобов'язань щодо забезпечення поточних розрахунків за куповану у жовтні 2015 року електроенергію, та погашення заборгованості за електроенергію, куповану у 2015 році. Заходи з прийняття спірної постанови направлені на зменшення заборгованості позивача та жодним чином не створюють для позивача перешкод щодо виконання першочергових зобов'язань.

Колегія суддів зазначає, що правові, економічні та організаційні засади діяльності в електроенергетиці і регулювання відносини, пов'язаних з виробництвом, передачею, розподілом, постачанням і використанням енергії, забезпеченням енергетичної безпеки України, конкуренцією та захистом прав споживачів і працівників галузі визначено Законом України "Про електроенергетику".

Абзацами 27 та 28 статті 1 Закону України "Про електроенергетику" встановлено, що поточні рахунки із спеціальним режимом використання оптового ринку електричної енергії (далі - поточні рахунки) - рахунки суб'єктів господарської діяльності, що здійснюють постачання електричної енергії на закріпленій території та оптове постачання електричної енергії, відкриті в уповноваженому банку і призначені виключно для накопичення коштів, отриманих за електричну енергію від споживачів, та розрахунків з учасниками оптового ринку електричної енергії; оптового ринку електричної енергії - порядок розподілу уповноваженим банком коштів з поточних рахунків із спеціальним режимом використання без платіжних доручень, який встановлюється національною комісією, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг.

Статтею 11 Закону України "Про електроенергетику" визначено, що органом державного регулювання діяльності в електроенергетиці є національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг.

Згідно з приписами ст. 11 Закону України "Про електроенергетику" основними завданнями національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, є, зокрема: участь у формуванні та забезпеченні реалізації єдиної державної політики щодо розвитку та функціонування оптового ринку електроенергії України.

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, відповідно до покладених на неї завдань: бере участь у регулюванні платіжно-розрахункових відносин на ринку електричної енергії, в межах повноважень, визначених законом.

Відповідно до п. 4 Положення про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг затвердженого Указом Президента України від 10.09.2014 №715/2014 Комісія розробляє і затверджує алгоритми розподілу коштів.

Отже, відповідач наділений повноваженнями розробляти та затверджувати алгоритм розподілу коштів за наявності законодавчо визначених підстав.

Відповідно до частини першої статті 12 Закону України "Про електроенергетику" основними завданнями національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, зокрема, є участь у формуванні та забезпеченні реалізації єдиної державної політики щодо розвитку та функціонування оптового ринку електроенергії України, державне регулювання діяльності суб'єктів природних монополій в електроенергетиці.

Статтею 15 Закону України "Про електроенергетику" передбачено, що купівля всієї електричної енергії, виробленої на електростанціях, потужність чи обсяг відпуску яких перевищують граничні показники (крім випадків, передбачених цим Законом), та весь її оптовий продаж здійснюються на оптовому ринку електричної енергії України. Функціонування інших оптових ринків електричної енергії в Україні забороняється.

За наявними в матеріалах справи доказами колегією суддів встановлено, що між позивачем та ДП «Енергоринок» укладено договір № 4674/2/30/04 від 30.04.2008 року, предметом якого є продаж-купівля електроенергії.

Методологію розрахунку нормативу відрахувань коштів на поточні рахунки постачальників електричної енергії за регульованим тарифом (далі - ПРТ) та на поточний рахунок із спеціальним режимом використання оптового постачальника електричної енергії з урахуванням Договору між членами Оптового ринку електричної енергії України визначено Порядком визначення відрахувань коштів на поточні рахунки постачальників електричної енергії за врегульованим тарифом та на поточний рахунок із спеціальним режимом використання оптового постачальника електричної енергії затвердженим постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг № 700 від 13.06.2013 та зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 10.07.2013 за № 1168/23700.

Відповідно до п. 2.1.Порядку нормативи відрахувань коштів на поточні рахунки постачальників електричної енергії за регульованим тарифом та на поточний рахунок із спеціальним режимом використання оптового постачальника електричної енергії на розрахунковий місяць затверджуються НКРЕКП і доводяться до відома ПРТ, оптового постачальника електричної енергії та уповноваженого банку, який обслуговує поточні рахунки із спеціальним режимом використання учасників оптового ринку електричної енергії (далі - Уповноважений банк ОРЕ), до початку розрахункового місяця.

Згідно з пунктом 2.2 розділу ІІ зазначеного Порядку розрахунок нормативу відрахувань коштів на поточний рахунок ПРТ здійснюється на підставі таких даних: установлених НКРЕКП тарифів на постачання електричної енергії та на передачу електричної енергії місцевими (локальними) електромережами; установлених НКРЕКП роздрібних тарифів на електричну енергію; обсягів корисного відпуску електричної енергії споживачам; обсягів електричної енергії, купованої ПРТ поза ОРЕ; цін (тарифів), за якими ПРТ закуповує електричну енергію поза ОРЕ, але не більше рівня затвердженої прогнозованої оптової ринкової ціни на період закупівлі.

Відповідно до пункту 2.3 розділу ІІ Порядку визначення відрахувань коштів на поточні рахунки постачальників електричної енергії за врегульованим тарифом та на поточний рахунок із спеціальним режимом використання оптового постачальника електричної енергії затвердженим постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг № 700 від 13.06.2013 та зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 10.07.2013 за № 1168/23700 розрахунковий норматив відрахувань коштів на поточний рахунок ПРТ (НВ п р) визначається, виходячи з тарифів на передачу електричної енергії, тарифів на постачання електричної енергії, роздрібних тарифів на електричну енергію для споживачів, що мають діяти у розрахунковому місяці, та планових даних на розрахунковий місяць щодо: обсягів корисного відпуску електричної енергії споживачам, обсягів закупівлі електричної енергії поза ОРЕ та цін (тарифів), за якими здійснюватиметься ця закупівля.

Прогнозовані обсяги корисного відпуску електричної енергії споживачам (додаток 1) із зазначенням обсягів закупівлі електричної енергії поза ОРЕ і цін (тарифів), за якими здійснюватиметься ця закупівля, надаються ПРТ до НКРЕКП в електронному та паперовому вигляді не пізніше 25-го (включно) числа місяця, що передує розрахунковому. У випадку, якщо ПРТ доповнює прогнозовані обсяги корисного відпуску електричної енергії споживачам новими або змінює в них старі тарифні групи та відповідно встановлені для них тарифи, НКРЕКП може застосувати їх при розрахунку нормативу.

Згідно з пунктом 2.4 розділу ІІ вказаного Порядку встановлено, що норматив відрахувань коштів на поточний рахунок ПРТ (НВ п з) визначається, виходячи з розрахункового нормативу з урахуванням коригування відповідно до фактичних показників (обсягів корисного відпуску електричної енергії споживачам, обсягів закупленої поза ОРЕ електричної енергії та цін (тарифів), за якими здійснювалася ця закупівля) у місяці, що передував місяцю, попередньому до розрахункового, а також з урахуванням коригуючих коефіцієнтів за розрахунок ПРТ не в повному обсязі за куповану на ОРЕ електричну енергію та за наявність понаднормативних витрат електричної енергії у мережах ПРТ.

Фактичні обсяги корисного відпуску електричної енергії споживачам (додаток 2) із зазначенням обсягів закупівлі електричної енергії поза ОРЕ та цін (тарифів), за якими здійснювалася ця закупівля, а також фактичних та нормативних технологічних витрат електроенергії в мережах у місяці, що передував місяцю, попередньому до розрахункового, надається ПРТ до НКРЕКП в електронному та паперовому вигляді не пізніше 22-го (включно) числа місяця, що передує розрахунковому. У випадку, якщо ПРТ доповнює фактичні обсяги корисного відпуску електричної енергії споживачам новими або змінює в них старі тарифні групи та відповідно встановлені для них тарифи, НКРЕКП може застосувати їх при розрахунку нормативу.

Відповідно до пункту 2.5 Порядку визначення відрахувань коштів на поточні рахунки постачальників електричної енергії за врегульованим тарифом та на поточний рахунок із спеціальним режимом використання оптового постачальника електричної енергії затвердженим постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг № 700 від 13.06.2013 та зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 10.07.2013 за № 1168/23700 у разі відсутності в НКРЕКП інформації, передбаченої пунктами 2.3, 2.4 цього розділу, на дату затвердження нормативів відрахувань коштів відповідною постановою НКРЕКП, а також якщо надана інформація є недостовірною, норматив відрахувань коштів на поточний рахунок такого ПРТ встановлюється на нульовому рівні до усунення ПРТ порушення.

Пунктом 3.2 розділу ІІІ зазначеного Порядку встановлено, що НКРЕКП встановлює норматив відрахувань коштів на поточний рахунок ПРТ у розмірі, який розраховується відповідно до пункту 4.1 розділу IV цього Порядку за формулою 2, на таких підставах (для ПРТ, яким встановлено 100 %-й норматив відрахувань коштів): за інформацією ДП "Енергоринок", підписаною директором (заступником директора) та головним бухгалтером, яка в одноденний строк надається до НКРЕКП, у разі якщо 2-го банківського дня місяця, наступного за розрахунковим, оплата ПРТ за куповану на ОРЕ електричну енергію становила менше 100 % вартості електроенергії попереднього розрахункового місяця з урахуванням непроведених розрахунків згідно з рішеннями Кабінету Міністрів України, у тому числі розміру неотриманих ПРТ коштів від розпорядника бюджетних коштів для компенсації пільг та субсидій по оплаті електричної енергії, яку споживає населення, що підтверджується актом звірки розрахунків між ПРТ та розпорядником бюджетних коштів. При цьому, якщо сума заборгованості, що виникла у період дії 100 %-го нормативу відрахувань коштів, станом на 15 число розрахункового місяця є непогашеною (на підставі інформації ДП "Енергоринок", підписаної директором (заступником директора) та головним бухгалтером, яка в одноденний строк надається до НКРЕКП), ця сума заборгованості додатково утримується з поточного рахунку такого ПРТ рівномірними щодобовими сумами до кінця розрахункового місяця (може бути встановлений інший термін) згідно з розділом VI цього Порядку; у разі виникнення простроченої заборгованості ПРТ перед оптовим постачальником електричної енергії за договором реструктуризації заборгованості між ПРТ та ДП "Енергоринок" (на підставі інформації ДП "Енергоринок", підписаної директором (заступником директора) та головним бухгалтером, яка в одноденний строк надається до НКРЕКП); за результатами моніторингу стану розрахунків на Оптовому ринку електричної енергії України відповідно до щоденних даних ДП "Енергоринок" у разі неналежного виконання фінансових зобов'язань енергопостачальника відповідно до договору купівлі-продажу між ПРТ та ДП "Енергоринок"; за обґрунтованим зверненням ПРТ щодо зміни нормативу відрахувань коштів на його поточний рахунок.

Згідно з пунктом 3.3 розділу ІІІ Порядку визначення відрахувань коштів на поточні рахунки постачальників електричної енергії за врегульованим тарифом та на поточний рахунок із спеціальним режимом використання оптового постачальника електричної енергії затвердженим постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг № 700 від 13.06.2013 та зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 10.07.2013 за № 1168/23700 НКРЕКП може коригувати, у тому числі до нульового рівня, норматив відрахувань коштів на поточний рахунок ПРТ на таких підставах (для ПРТ, яким встановлено норматив відрахувань коштів на їхній поточний рахунок, розрахований відповідно до пункту 4.1 розділу IV цього Порядку за формулою 2) за інформацією ДП "Енергоринок", підписаною директором (заступником директора) та головним бухгалтером, у разі наявності простроченої заборгованості ПРТ перед ДП "Енергоринок", яка неврегульована протягом трьох останніх місяців, що передували місяцю, попередньому до розрахункового, норматив відрахування коштів на поточний рахунок такого ПРТ зменшується на 50 % до повного погашення заборгованості; згідно з інформацією ДП "Енергоринок", підписаною директором (заступником директора) та головним бухгалтером, у разі наявності подальшого зростання простроченої заборгованості енергопостачальника перед оптовим постачальником електричної енергії після застосування заходів, передбачених підпунктом 1 пункту 3.3 розділу III цього Порядку (за відсутності належного обґрунтування); за результатами моніторингу стану розрахунків на Оптовому ринку електричної енергії України відповідно до щоденних даних ДП "Енергоринок" у разі неналежного виконання фінансових зобов'язань енергопостачальника щодо сплати платежів відповідно до договорів купівлі-продажу; за зверненням ДП "Енергоринок", підписаним директором (заступником директора) та головним бухгалтером, у разі виникнення простроченої заборгованості енергопостачальника перед оптовим постачальником електричної енергії, у тому числі за договором реструктуризації заборгованості між ПРТ та ДП "Енергоринок"; у разі зміни тарифів на передачу та/або на постачання електричної енергії та/або роздрібного тарифу протягом розрахункового місяця; за обґрунтованим зверненням ПРТ щодо зміни нормативу відрахувань коштів на його поточний рахунок.

Отже обставини, які є підставами для встановлення нормативу відрахування коштів на поточний рахунок ПРТ на нульовому рівні визначені в пункті 2.5 Порядку визначення відрахувань коштів на поточні рахунки постачальників електричної енергії за врегульованим тарифом та на поточний рахунок із спеціальним режимом використання оптового постачальника електричної енергії затвердженим постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг № 700 від 13.06.2013 та зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 10.07.2013 за №1168/23700 не є вичерпними, та пунктами 3.2 та 3.3 розділу ІІІ вказаного порядку також визнано підстави для коригування НКРЕКП, у тому числі до нульового рівня, нормативу відрахувань коштів на поточний рахунок ПРТ.

З пояснень представника відповідача судом встановлено, що при визначені на жовтень 2015 року нормативу відрахувань коштів на поточний рахунок АК "Харківобленерго", з урахуванням наданої позивачем, відповідно до Порядку інформації, було враховано застосування коригуючого коефіцієнту за здійснення підприємством позивача розрахунків не в повному обсязі (а саме, менше 100%) за куповану на ОРЕ електроенергію, відповідно до довідки ДП "Енергоринок", за фактичними даними наростаючим підсумком з початку року до місяця (включно), що передував місяцю, попередньому до розрахункового.

У зв'язку з зазначеним норматив відрахувань коштів на поточний рахунок АК "Харківобленерго" з урахуванням фактичної структури споживання серпня 2015 року, у розмірі 14,86%, було скориговано до 14,59% (розрахунки з ДП 'Енергоринок" за 08 місяців 2015 року, з урахуванням доплат, відповідно до довідки ДП "Енергоринок", були здійснені на рівні 96,47%).

Під час судового розгляду справи встановлено, що відповідачем отримано інформацію від ДП "Енергоринок", а саме Оперативну довідку щодо поточної оплати електричної енергії за жовтень місяць на розподільчі рахунки ОРЕ від енергопостачальних компаній станом на 20-00 14.10.2015 року, відповідно до якої виявлено невиконання деякими енергопостачальними компаніями зобов'язань щодо забезпечення поточних розрахунків за куповану у жовтні 2015 року електроенергію, у тому числі борг позивача за 9 місяців 2015 року становить 63,7 млн грн., а недоплата станом на 20:00 14.10.2015 року складала 10,2 млн грн.

З урахуванням викладеного суд зазначає, що під час розгляду справи встановлено, що позивачем не виконано у повному обсязі фінансових зобов'язань перед ДП «Енергоринок», у зв'язку з чим колегія суддів приходить до висновку про відсутність підстав для скасування постанови Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг від 15.10.2015 № 2596 в частині унесення змін до рядка 22 додатка 1 та рядка 22 додатка 2 постанови НКРЕКП від 29 вересня 2015 року № 2491 "Про алгоритм перерахувань коштів на жовтень 2015 року".

Згідно з ст. 19 Конституції України правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством. Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Частиною 3 статті 2 КАС України передбачено, що у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Згідно з ч. 1 ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

Відповідно до ч.2 ст.71 Кодексу адміністративного судочинства України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Оцінивши докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні, та враховуючи всі наведені обставини, колегія суддів приходить до висновку, що позовні вимоги Акціонерної компанії "Харківобленерго" до Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг України про визнання незаконною та скасування постанови не підлягають задоволенню.

Розподіл судових витрат здійснити в порядку ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст.159-163, 167, 186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-

П ОС Т А Н О В И В:

В задоволенні адміністративного позову Акціонерної компанії "Харківобленерго" до Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг України про визнання незаконною та скасування постанови - відмовити.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Харківського апеляційного адміністративного суду через Харківський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Повний текст постанови виготовлено 01 квітня 2016 року.

Головуючий суддя Нуруллаєв І.С.

Суддя Мар'єнко Л.М.

Суддя Мельников Р.В.