ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
31 березня 2016 р. о 15 годині 00 хвилин справа № 804/1842/16
Суддя Дніпропетровського окружного адміністративного суду Павловський Д.П., перевіривши матеріали подання Державної податкової інспекції у Красногвардійському районі м. Дніпропетровська Головного управління Державної фіскальної служби у Дніпропетровській області до Публічного акціонерного товариства "Дніпровський машинобудівний завод" про стягнення з рахунків у обслуговуючих банках суму боргу із земельного податку у розмірі 560159,59 грн., -
ВСТАНОВИВ :
31 березня 2016 року об 11 годині 38 хвилин Державна податкова інспекція у Красногвардійському районі м. Дніпропетровська Головного управління Державної фіскальної служби у Дніпропетровській області звернулась до Дніпропетровського окружного адміністративного суду з поданням до Публічного акціонерного товариства "Дніпровський машинобудівний завод", в якому заявник просить суд:
- стягнути з рахунків у банках, обслуговуючих Публічне акціонерне товариство "Дніпровський машинобудівний завод" (ЄДРПОУ 14313332) суму боргу із земельного податку у розмірі 560159,59 грн. за кодом бюджетної класифікації 18010500 на рахунок № 33212811700008, отримувач: УДКС України у Красногвардійському районі м. Дніпропетровська, код 37989253, банк отримувача ГУ ДКСУ у Дніпропетровській області м. Дніпропетровська, МФО 805012.
Перевіривши подання на відповідність вимогам ст. 106, 183-3 Кодексу адміністративного судочинства України, суд приходить до висновку, що подання подано з порушенням вимог закону.
Так, відповідно до п. 6 ч. 3 ст. 183-3 Кодексу адміністративного судочинства України, подання подається до суду першої інстанції протягом двадцяти чотирьох годин з моменту встановлення обставин, що зумовлюють звернення до суду, за загальними правилами підсудності, встановленими цим Кодексом, у письмовій формі та повинно містити підпис уповноваженої особи суб'єкта владних повноважень, що скріплюється печаткою.
Згідно із ч. 3 ст. 48 Кодексу адміністративного судочинства України, здатність особисто здійснювати свої адміністративні процесуальні права та обов'язки, у тому числі доручати ведення справи представникові (адміністративна процесуальна дієздатність), належить органам державної влади, іншим державним органам, органам влади Автономної Республіки Крим, органам місцевого самоврядування, їхнім посадовим і службовим особам, підприємствам, установам, організаціям (юридичним особам).
Частиною сьомою ст. 56 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що законним представником органу, підприємства, установи, організації в суді є його керівник чи інша особа, уповноважена законом, положенням, статутом.
Відповідно до ч. 2 ст. 58 Кодексу адміністративного судочинства України, повноваження законних представників підтверджуються документами, які стверджують займану ними посаду.
Судом встановлено, що подання підписано начальником ОСОБА_1 від імені заявника, проте, в порушення вищезазначених норм Кодексу адміністративного судочинства України, доказів на підтвердження займаної посади, вказаною особою до адміністративного позову не надано.
Також, суд зауважує, що підпис уповноваженої особи суб'єкта владних повноважень, не скріплений печаткою.
Разом з тим, відповідно до ч. 3 ст. 106 Кодексу адміністративного судочинства України, до позовної заяви додається також документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Частиною другою ст. 87 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.
Згідно із ст. 1 Закону України "Про судовий збір" від 08.07.2011 р. № 3674-VІ (зі змінами та доповненнями), судовий збір - збір, що справляється на всій території України за подання заяв, скарг до суду, за видачу судами документів, а також у разі ухвалення окремих судових рішень, передбачених цим Законом. Судовий збір включається до складу судових витрат.
Відповідно до ч. 1 ст. 4 Закону України "Про судовий збір", судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Статтею 8 Закону України "Про Державний бюджет України на 2016 рік" встановлено розмір мінімальної заробітної плати з 1 січня - 1378 гривень.
За змістом вимог подання, заявник просить суд стягнути з рахунків у обслуговуючих банках суму боргу із земельного податку у розмірі 560159,59 грн.
Судом встановлено, що предметом подання є вимога, що містить майновий характер.
Відповідно до ч. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір", за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру суб'єктом владних повноважень або юридичною особою, ставка судового збору становить 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру мінімальної заробітної плати.
Отже, заявник, звертаючись до суду з майновими вимогами на загальну суму 560159,59 грн. повинен був сплатити до суду судовий збір в сумі - 8402,40 грн., тобто, 1,5 відсотка ціни позову.
Проте, в порушення ч. 3 ст. 106 Кодексу адміністративного судочинства України, за подання до адміністративного суду подання, яке містить вимоги майнового характеру, заявником до матеріалів подання не надано доказів сплати судового збору.
Таким чином, заявнику слід сплатити судовий збір із заявлених ним майнових вимог у розмірі 8402,40 грн. на реквізити: одержувач - УДКСУ у Красногвардійському районі м. Дніпропетровська Дніпропетровської області, банк одержувача - ГУ ДКСУ у Дніпропетровській області, код ОКПО 37989253, розрахунковий рахунок 31210206784008, МФО 805012, код класифікації доходів бюджету - 22030001.
Разом з тим, з матеріалів подання вбачається, що Державною податковою інспекцією у Красногвардійському районі м. Дніпропетровська Головного управління Державної фіскальної служби у Дніпропетровській області подано заяву про відстрочення сплати судового збору.
В обґрунтування заяви заявник зазначає, що у зв'язку із набранням чинності Закону України від 22 травня 2015 року № 484-VIII "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сплати судового збору", органи фіскальної служби позбавлені права пільги щодо сплати судового збору та зобов'язані сплачувати судовий збір. Проте, фінансування податкового органу для сплати судового збору здійснено частково, у зв'язку із чим заявник просить суд відстрочити сплату судового збору за звернення до суду.
Суд, дослідивши подані до заяви письмові докази, а саме: кошторис на 2016 рік, виписку по рахунках, вважає, що у задоволенні вимог заяви заявника щодо відстрочення сплати судового збору слід відмовити повністю, виходячи з наступних підстав.
Так, згідно із ст. 8 Закону України "Про судовий збір", враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі. Суд може зменшити розмір судового збору або звільнити від його сплати на підставі, зазначеній у частині першій цієї статті.
Частиною 1 ст. 67 Конституції України закріплено, що кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Статтею 5 Закону України "Про судовий збір" визначено вичерпний перелік суб'єктів, які мають пільги та звільняються від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях.
Судом встановлено, що заявник не відноситься до жодної з пільгових категорій, та повинен сплачувати судовий збір за подачу подання до суду, у зв'язку із чим, суд вважає відсутність підстав для задоволення вимоги Державної податкової інспекції у Красногвардійському районі м. Дніпропетровська Головного управління Державної фіскальної служби у Дніпропетровській області про відстрочення сплати судового збору за звернення до суду.
Суд, звертає увагу, що у заяві про відстрочення сплати судового збору заявником не зазначено яку саме суму він просить суд відстрочити, а також, не надано доказів платоспроможності сплатити судовий збір станом на день ухвалення судового рішення.
Враховуючи вищевикладене, суд дійшов висновку, що подання не відповідає вимогам ст. 106, 183-3 Кодексу адміністративного судочинства України.
Частиною 4 ст. 183-3 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що у разі недотримання вимог частини третьої цієї статті суд повідомляє про це заявника та надає йому строк, але не більше ніж 24 години, для усунення недоліків.
Також, відповідно до ч. 1 ст. 108 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначає недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлює строк, достатній для усунення недоліків.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 48, 56, 58, 87, 104 - 108, 183-3, 186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, -
УХВАЛИВ :
У задоволенні вимог заяви Державної податкової інспекції у Красногвардійському районі м. Дніпропетровська Головного управління Державної фіскальної служби у Дніпропетровській області про відстрочення сплати судового збору - відмовити повністю.
Подання Державної податкової інспекції у Красногвардійському районі м. Дніпропетровська Головного управління Державної фіскальної служби у Дніпропетровській області до Публічного акціонерного товариства "Дніпровський машинобудівний завод" про стягнення з рахунків у обслуговуючих банках суму боргу із земельного податку у розмірі 560159,59 грн. - залишити без руху.
Заявнику надати строк для усунення недоліків подання протягом 24 годин, а саме, до 15 години 00 хвилин 01 квітня 2016 року, шляхом надання до суду оригіналу документа про сплату судового збору у розмірі 8402,40 грн., із заявлених майнових вимог, сплаченого на реквізити: одержувач - УДКСУ у Красногвардійському районі м. Дніпропетровська Дніпропетровської області, банк одержувача - ГУ ДКСУ у Дніпропетровській області, код ОКПО 37989253, розрахунковий рахунок 31210206784008, МФО 805012, код класифікації доходів бюджету - 22030001, а також, документів на підтвердження посади особи, якою підписано подання від імені заявника, а також, наданням примірника подання, підписаного уповноваженою особою суб'єкта владних повноважень, який скріплено печаткою.
Роз'яснити заявнику, що відповідно до ч. 4 ст. 183-3 Кодексу адміністративного судочинства України, невиконання вимог суду в установлений строк тягне за собою повернення заявнику подання та доданих до нього документів.
Повернення подання не є перешкодою для повторного звернення з ним до суду після усунення його недоліків, але не пізніше ніж протягом 48 годин з моменту встановлення обставин, що зумовлюють звернення до суду.
Копію ухвали про залишення подання без руху невідкладно надіслати особі, що звернулась із даним поданням.
Ухвала суду може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Дніпропетровський окружний адміністративний суд, в порядку та у строки, передбачені ст. 186 Кодексу адміністративного судочинства України, та набирає законної сили відповідно до ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя Д.П. Павловський