ЛЬВІВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
про залишення апеляційної скарги без руху
31 березня 2016 р.Справа № 876/2283/16
Суддя Львівського апеляційного адміністративного суду Глушко І.В., перевіривши апеляційну скаргу ОСОБА_1, ОСОБА_2 на постанову Рахівського районного суду Закарпатської області від 10.03.2016 р. у адміністративній справі за позовом ОСОБА_1, ОСОБА_2 до Білинської сільської ради Рахівського району Закарпатської області, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору - ОСОБА_3 про скасування рішення органу місцевого самоврядування, -
встановив:
Постановою Рахівського районного суду Закарпатської області від 10.03.2016 р. відмовлено в задоволенні адміністративного позову ОСОБА_1, ОСОБА_2 до Білинської сільської ради Рахівського району Закарпатської області, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору - ОСОБА_3 про скасування рішення органу місцевого самоврядування.
Не погоджуючись із даною постановою, апелянти подали на неї апеляційну скаргу.
Однак, подана апеляційна скарга не відповідає вимогам ч. 6 ст. 187 КАС України, а саме : апелянтами до поданої апеляційної скарги не долучено документ про сплату судового збору у розмірі встановленому законом.
Відповідно до ч. 2 ст. 87 КАС України, розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.
Правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначені Законом України "Про судовий збір" від 08.07.2011 р. N 3674-VI (із змінами та доповненнями).
Згідно із ч. 1 ст. 4 цього Закону (в редакції, чинній на момент звернення до суду з апеляційною скаргою), судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Частиною 2 статті 4 вказаного Закону визначено ставки судового збору, відповідно до якої за подання до адміністративного суду апеляційної скарги на рішення суду, заяви про приєднання до апеляційної скарги на рішення суду, заяви про перегляд судового рішення у зв'язку з нововиявленими обставинами сплачується 110 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви, іншої заяви і скарги.
Даною нормою (в редакції, яка діяла на момент звернення до суду з адміністративним позовом) також визначено, що за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру, ставка судового збору становить 0,06 розміру мінімальної заробітної плати, а за подання позову майнового характеру - 2 відсотки розміру майнових вимог, але не менше 1,5 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 4 розмірів мінімальної заробітної плати.
Відповідно до ст. 8 Закону України "Про Державний бюджет на 2015 рік" мінімальна заробітна плата станом на 1 січня 2015 року становить 1218 грн.
Із позовної заяви та постанови суду першої інстанції вбачається, що предметом адміністративного позову є скасування рішення органу місцевого самоврядування, тобто даний адміністративний позов носить немайновий характер. Звідси ставка, що підлягала до сплати при поданні позовної заяви становить 73,08 грн. (1218 грн.* 0,06 = 73,08 грн.).
Таким чином, розмір судового збору, що підлягає сплаті за подання до адміністративного суду апеляційної скарги становить 80 грн. 39 коп. (73,08 грн : 100 * 110 = 80,39 грн.).
Враховуючи те, що апелянтами не долучено до апеляційної скарги документу про сплату судового збору у відповідності до вимог ст. 108 КАС України, апеляційну скаргу слід залишити без руху та надати строк для усунення недоліків.
Зазначені недоліки мають бути усунені шляхом надіслання на адресу Львівського апеляційного адміністративного суду оригіналу документа про сплату апелянтами судового збору за подання до адміністративного суду апеляційної скарги, у розмірі 80 грн. 39 коп. за реквізитами: одержувач - Державний бюджет Галицького району м. Львова, код ЄДРПОУ - 38007573, рахунок - 31219206781004, банк одержувача - ГУДКУ у Львівській області, МФО банку - 825014, призначення платежу - Судовий збір, за позовом (ПІБ чи назва установи, організації позивача), Львівський апеляційний адміністративний суд (назва суду, де розглядається справа), код ЄДРПОУ 34668371 (суду, де розглядається справа).
Керуючись ст.ст. 87, 108, 187, 189, 212, 254 КАС України, суддя -
ухвалив:
Апеляційну скаргу ОСОБА_1, ОСОБА_2 на постанову Рахівського районного суду Закарпатської області від 10.03.2016 р. у адміністративній справі № 305/1631/15-а, 2-а/305/4/16 за позовом ОСОБА_1, ОСОБА_2 до Білинської сільської ради Рахівського району Закарпатської області, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору - ОСОБА_3 про скасування рішення органу місцевого самоврядування - залишити без руху.
Зазначені в ухвалі недоліки апелянтам слід усунути в 10-денний строк з моменту отримання копії цієї ухвали.
Роз'яснити особам, які подали апеляційну скаргу, що у разі не усунення зазначених недоліків, відповідно до ч. 3 ст. 108 КАС України апеляційна скарга буде повернута.
Копію ухвали надіслати особам, які подали апеляційну скаргу.
Ухвала набирає законної сили з моменту постановлення.
На ухвалу протягом двадцяти днів з моменту набрання нею законної сили може бути подана касаційна скарга безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.
Суддя Глушко І.В.