Сквирський районний суд Київської області
Справа № 376/501/15-к
Номер провадження 1-кс/376/32/2015
УХВАЛА
Іменем України
"27" лютого 2015 р. Сквирський районний суд Київської області
в складі: слідчого судді - Клочко В.М.,
при секретарі судових засідань ОСОБА_1,
за участю заступника прокурора Сквирського району Гайданки А.І.,
розглянувши клопотання старшого слідчого СВ Сквирського РВ ГУ МВС України в Київській області ОСОБА_2 про надання дозволу на проведення позапланової виїзної перевірки у зв'язку з розслідуванням кримінального провадження зареєстрованого в Єдиному реєстрі досудових розслідувань за № 12014110260000133 від 01 березня 2014 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.191 КК України, -
встановив:
Старший слідчий СВ Сквирського РВ ГУ МВС України в Київській області ОСОБА_2, за погодження з заступником прокурора Сквирського району Київської області ОСОБА_3 звернувся до суду з клопотанням, у якому просить надати дозвіл Державній фінансовій інспекції в Київській області (01196, м. Київ, пл. Лесі Українки,1) на проведення упродовж 15 робочих днів, позапланової виїзної ревізії окремих питань фінансово-господарської діяльності Сквирської міської ради Київської області (09000, Київська область, м. Сквира, вул. Богачевського, 28, ЄДРПО 04054961).
В обґрунтування клопотання слідчий посилається на те, що 28.02.2014 до Сквирського РВ ГУМВС України в Київській області надійшов рапорт ст. о/у Білоцерківського МРВ ГУ СБ України в Київській області старшого лейтенанта Ліфанчука, разом із яким надійшли матеріали ревізії Білоцерківської ОДФІ, щодо фінансово господарської діяльності КП «Сквирське комунальне господарство».
У ході перевірки встановлено, що у 2013 році Сквирська міська рада за договором перерахувала кошти в повному обсязі на КП «Сквирське комунальне господарство» для виготовлення та відвантаження останнім лавок паркових, лавок вуличних зі спинками, металевих контейнерів та сміттєвих баків.
КП «Сквирське комунальне господарство» не виконало зобов'язання, що призвело до збитків, завданих Сквирському міському бюджету на загальну суму 492 422 грн.
Накладні про виготовлення та відвантаження лавок паркових, лавок вуличних зі спинками, металевих контейнерів, сміттєвих баків підписані посадовими особами КП «Сквирське комунальне господарство» та Сквирської міської ради, що і свідчить про ряд порушень з боку цих осіб.
По даному факту внесено відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань №12014110260000133 від «01» березня 2014 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.191 КК України.
З огляду на вищевикладене у органу досудового розслідування виникла необхідність у проведені позапланової виїзної документальної ревізії окремих епізодів фінансово-господарської діяльності комунального підприємства «Сквирське комунальне господарство», (код ЄДРПОУ 34921014), юридична та фактична адреса: Київська область м. Сквира вул. Рози Люксембург, № 93, а саме в 2013 році.
Заслухавши учасників кримінального провадження, суд вважає клопотання таким, що підлягає задоволенню за наступних підстав.
Відповідно до вимогст. 40 КПК Українислідчий уповноважений призначати ревізії та перевірки у порядку, визначеному законом.
Положеннями ст.ст.91,92 КПК України, передбачено, що у кримінальному провадженні підлягають доказуванню подія кримінального правопорушення (час, місце, спосіб та інші обставини вчинення кримінального правопорушення), вид і розмір шкоди, завданої кримінальним правопорушенням. Обов'язок доказування покладається на слідчого, прокурора.
Відповідно до п. 5 ч. 5ст. 11 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні», позаплановою виїзною ревізією вважається ревізія, яка не передбачена в планах роботи органу державного фінансового контролю і проводиться за наявності хоча б однієї з таких обставин, зокрема, у разі надходження доручення щодо проведення ревізій у підконтрольних установах від Кабінету Міністрів України, органів прокуратури, державної податкової служби, Міністерства внутрішніх справ України, Служби безпеки України, в якому містяться факти, що свідчать про порушення підконтрольними установами законів України, перевірку додержання яких віднесено законом до компетенції органів державного фінансового контролю.
Згідно частин 6, 7ст. 11 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні»позапланова виїзна ревізія може здійснюватися лише за наявності підстав для її проведення на підставі рішення суду. Позапланова ревізія підконтрольної установи не може проводитися частіше одного разу на квартал. Позапланові виїзні ревізії суб'єктів господарської діяльності незалежно від форми власності, які не віднесені цим Законом до підконтрольних установ, проводяться органами державного фінансового контролю за рішенням суду, ухваленим на підставі клопотання слідчого, прокурора для забезпечення розслідування під час кримінального провадження.
Згідно п. 29Постанови КМУ від 20.04.2006 року № 550 «Про затвердження Порядку проведення інспектування Державною фінансовою інспекцією, її територіальними органами»позапланова виїзна ревізія об'єкта контролю за зверненням правоохоронного органу проводиться у разі надання ним клопотання слідчого або прокурора про призначення позапланової виїзної ревізії та ухвали суду про дозвіл на її проведення, в якому зазначаються підстави проведення, дати її початку та закінчення, а також номер кримінального провадження, орган, що здійснює досудове розслідування, дата та підстави повідомлення про підозру у вчиненні кримінального правопорушення (для ревізії суб'єкта господарської діяльності, не віднесеного Законом до підконтрольних установ).
Відповідно до ч. 13 ст. 11 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні» обмеження у підставах проведення ревізій, визначені Законом, не поширюються на ревізії, що проводяться після порушення кримінальної справи проти посадових осіб підконтрольних установ, що ревізуються, відповідно до кримінально-процесуального законодавства. Аналогічну норму містить і п. 29 Порядку проведення інспектування державною контрольно-ревізійною службою, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20.04.2006 N 550. Тобто, рішення суду для проведення такої ревізії не потрібне.
Пункт 2.4 Порядку взаємодії між органами державної контрольно-ревізійної служби та органами прокуратури, внутрішніх справ і Служби безпеки України (далі - Порядок взаємодії), затвердженого спільним наказом Голов КРУ, МВС, СБУ та Генпрокуратури від 19.10.2006 N 346/1025/685/53, який зареєстрований у Мін'юсті 25.10.2006 за N 1166/13040, конкретизуючи вищезазначені норми, визначає, що у випадку, коли кримінальну справу порушено не проти посадових осіб підконтрольної установи, а за певним фактом, що стосується діяльності цієї установи, до постанови про призначення ревізії додається дозвіл суду на проведення ревізії.
Таким чином, якщо кримінальну справу порушено за фактом вчинення злочину, а не проти посадових осіб підконтрольної установи, має бути рішення суду про надання дозволу на проведення ревізії.
У відповідності до ч. 6ст. 9 КПК України у випадках, коли положення цьогокодексу не регулюють або неоднозначно регулюють питання кримінального провадження, застосовуються загальні засади кримінального провадження, визначені частиною першоюст. 7 цього Кодексу.
Враховуючи вище викладене, слідчий суддя, приходить до висновку, що з метою перевірки зазначеної інформації, а також з метою підтвердження або спростування фактів викладених в клопотанні, то клопотання є обґрунтованим та підлягає задоволенню
Керуючисьст. 11 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні»,п. 29Постанови КМУ від 20.04.2006 року № 550 «Про затвердження Порядку проведення інспектування Державною фінансовою інспекцією, її територіальними органами», ст.ст.79, 40,131,132 КПК України, слідчий суддя, -
УХВАЛИВ:
Клопотання старшого слідчого СВ Сквирського РВ ГУ МВС України в Київській області ОСОБА_2, погоджене з заступником прокурора Сквирського району Київської області ОСОБА_3, про надання дозволу на проведення позапланової виїзної перевірки у зв'язку з розслідуванням кримінального провадження зареєстрованого в Єдиному реєстрі досудових розслідувань за № 12014110260000133 від 01 березня 2014 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.191 КК України - задовольнити.
Надати дозвіл на проведення позапланової виїзної документальної ревізії окремого епізоду господарської діяльності службових осіб Сквирської міської ради Київської області (09000, Київська область, м. Сквира, вул. Богачевського, 28, ЄДРПО 04054961), яку провести протягом 15 робочих днів.
В ході проведення позапланової виїзної документальної ревізії дати відповіді на наступні питання:
- витрати, на які були використані кошти в сумі 492422 гривень, отримані підприємством від Сквирської міської ради в 2013 році, згідно укладених договорів по виконанню робіт щодо виготовлення лавок паркових, лавок вуличних зі спинками, металевих контейнерів та сміттєвих баків.
Проведення позапланової виїзної документальної ревізії доручити Державній фінансовій інспекції в Київській області (01196, м. Київ, пл. Лесі Українки №1).
Зобов'язати посадових осіб комунального підприємства «Сквирське комунальне господарство», (код ЄДРПОУ 34921014), юридична та фактична адреса: Київська область м. Сквира вул. Рози Люксембург, № 93, забезпечити допуск до перевірки працівникам Державної фінансової інспекції в Київській області та надати всі необхідні документи для проведення позапланової виїзної перевірки.
Контроль за виконанням ухвали покласти на слідчого у даному кримінальному провадженні.
Ухвала набирає чинності з моменту її проголошення. Ухвала оскарженню не підлягає і заперечення проти неї можуть бути подані під час підготовчого провадження в суді.
Слідчий суддя ОСОБА_4.