Лугинський районний суд Житомирської області
Справа № 281/3/16-п
Провадження по справі № 3/281/2/16
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
15 березня 2016 року смт Лугини
Суддя Лугинського районного суду Житомирської областіДенисюк І.І., розглянувши матеріали, які надійшли від Лугинської обєднаної державної податкової інспекції Головного управління Державної фіскальної служби у Житомирській області про притягнення до адміністративної відповідальності за ч.1ст. 163-1 КпАП України,
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1, директора Державного підприємства «Лугинське лісове господарство» (код ЄДРПОУ 00991864), проживаючого за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2,
В С Т А Н О В И В:
до суду надійшов протокол про адміністративне правопорушення, в якому зазначено, що 11.12.2015 під час проведення документальної планової виїзної перевірки Державне підприємство «Лугинське лісове господарство», директором якого є ОСОБА_1, посадовими особами Лугинської обєднаної Державної податкової інспекції Головного управління Державної фіскальної служби у Житомирській області, було виявлено порушення ведення податкового обліку, а саме: занижено податок на прибуток підприємства на загальну суму 10306,00 гривень, а саме: за 2014 рік донараховано податку на доходи фізичних осіб в сумі 740,25 гривень, чим порушено п. 44.1ст. 44, п. 138.2 ст. 138 Податкового кодексу України в частині виплати доходу особи, яка не зареєстрована як фізична особа підприємець, чим порушено п.п. 165.1.24, п. 165.1ст. 165 Податкового кодексу України.
В якості доказів до протоколу було додано акт № 110/22-025/00991864 від 11.12.2015 про результати планової виїзної документальної перевірки ДП «Лугинське лісове господарство» з питань дотримання вимог податкового законодавства за період з 01.01.2014 по 31.12.2014.
В судовому засіданні директор ДП «Лугинське лісове господарство» ОСОБА_1 свою вину повністю заперечив та зазначив,що складений працівниками Лугинської ОДПІ Головного управління ДФС у Житомирській області протокол є необґрунтованим, обставини, викладені в ньому, не відповідають дійсності і результати зазначеної перевірки та винесені на її підставі податкові рішення-повідомлення оскаржені до Житомирського окружного адміністративного суду.
Не погоджуючись з викладеними висновками та винесеними податковими повідомленнями-рішеннями Лугинської ОДПІ Головного управління ДФС у Житомирській області, ДП «Лугинське лісове господарство» подало адміністративний позов до Житомирського окружного адміністративного суду про визнання протиправними та скасування подакових повідомлень-рішень від 28.12.2015 №0000522200, № НОМЕР_2 та № НОМЕР_3.
Постановою Житомирського окружного адміністративного суду від 11.02.2016 вищевказану справу було задоволено та скасовано податкові повідомлення-рішення Лугинської ОДПІ Головного управління ДФС у Житомирській області від 28.12.2015 №0000522200, №0000442200, повідомлення-рішення №0000432200 від 28.12.2015 скасоване в частині визначення податкового зобовязання з податку на додану вартість в сумі 331110,00 гривень і застосування штрафних (фінансових) санкцій в розмірі 166555,00 гривень.
Вислухавши пояснення особи, відносно якої складено протокол про адміністративне правопорушення, дослідивши матеріали справи, оцінивши всі наявні докази в їх сукупності, вважаю, що провадження у справі про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за вчинення правопорушення, передбаченого ч. 1ст. 163-1 КУпАП підлягає закриттю у зв'язку з відсутністю в діях останнього складу адміністративного правопорушення з наступних підстав.
Відповідно до ч. 1 ст. 163-1 КУпАП, відповідальність керівників та інших посадових осіб підприємств, установ та організацій наступає при відсутності податкового обліку, порушенні встановленого законом порядку ведення податкового обліку, у тому числі неподання або несвоєчасне подання аудиторський висновків, подання яких передбачено законами України.
Як зазначено в протоколі про адміністративне правопорушення, що 11.12.2015 під час проведення документальної планової виїзної перевірки Державне підприємство «Лугинське лісове господарство», директором якого є ОСОБА_1, посадовими особами Лугинської обєднаної Державної податкової інспекції Головного управління Державної фіскальної служби у Житомирській області, було виявлено порушення ведення податкового обліку, а саме: занижено податок на прибуток підприємства на загальну суму 10306,00 гривень, а саме: за 2014 рік донараховано податку на доходи фізичних осіб в сумі 740,25 гривень, чим порушено п. 44.1ст. 44, п. 138.2 ст. 138 Податкового кодексу України в частині виплати доходу особи, яка не зареєстрована як фізична особа підприємець, чим порушено п.п. 165.1.24, п. 165.1ст. 165 Податкового кодексу України.
Відповідно до ст. 251 КУпАП, доказами по справі про адміністративне правопорушення є будь які фактичні дані, на основі яких орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновків експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису чи записів фото- і кінозйомки, відеозапису, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Відповідно дост. 280 КУпАП, орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колектив, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Зважаючи на викладені обставини, на підставі наданих суду доказів, суд позбавлений можливості зробити висновок про наявність в діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1ст. 163-1 КУпАП.
Відповідно до п. 1 ч. 1ст. 247 КУпАП, провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю за відсутності події і складу адміністративного правопорушення.
Враховуючи викладене, вважаю за необхідне закрити провадження по справі про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за вчинення правопорушення, передбаченого ч. 1ст. 163-1 КУпАП у зв'язку з відсутністю в діях останнього складу адміністративного правопорушення.
Керуючись ст. 245, ч.1 ст. 247, ст. ст. 251,280,283-285 КУпАП, -
П О С Т А Н О В И В:
Провадження у справі про притягнення до адміністративної відповідальності за ч. 1ст. 163-1 КУпАПОСОБА_1 - закрити у зв'язку з відсутністю в діях останнього складу адміністративного правопорушення.
Постанова може бути оскаржена протягом 10 днів з дня її винесення до Апеляційного суду Житомирської області через Лугинмький районний суд Житомирської області.
Суддя І.І. Денисюк