ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Справа №668/4510/16-п
Пров. №3/668/639/16
18.03.2016 року Суворовський районний суд м. Херсона у складі:
головуючої судді Бочко Ю.І.
при секретарі Глібовій О.Д.
за участю прокурора Цяпи Ю.Ю.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Херсоні адміністративні матеріали, відносно
-ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, м. Херсон, працюючого інспектором прикордонної служби 3 категорії інструктором кінологічного відділення відділу прикордонної служби «Чонгар» Бердянського прикордонного загону, старший сержант; що проживає за адресою ІНФОРМАЦІЯ_2., освіта повна середня; не одруженого
про адміністративне правопорушення, передбачене ст. 172-5 ч. 1 КпАП України, -
В С Т А Н О В И В :
З 2012 року по теперішній час сержант ОСОБА_1 проходить військову службу за контрактом у Державній прикордонній службі України, а з 11.02.2016 року, відповідно до наказу начальника 8 прикордонного загону №91-ос, перебуває в посаді інспектора прикордонної служби 3-ї категорії інструктора кінологічного відділення відділу прикордонної служби «Чонгар» Бердянського прикордонного загону.
Відповідно до вимог п. 1 ст. 2 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу», ст.ст. 1, 2 Закону Украйни «Про державну службу», сержант ОСОБА_1 є військовою посадовою особою державним службовцем, яка займається професійною діяльністю по практичному виконанню завдань та функцій держави, у звязку із чим зобовязаний додержуватися спеціальних обмежень у відношенні державних службовців та інших осіб, уповноважених на виконання функцій держави, направлених на попередження корупції, знати i неухильно додержуватись у своїй службовій діяльності вимог чинного законодавства України, бути прикладом у виконанні своїх службових обов'язків, військових статутів, наказів, положень, інструкцій та керівних документів.
Відповідно до ч.1 ст.23 Закону України «Про запобігання корупції», на сержанта ОСОБА_1, як на військову посадову особу поширюються обмеження щодо одержання подарунків, а саме останньому забороняється безпосередньо або через інших осіб вимагати, просити чи одержувати подарунки для себе чи близьких осіб, від юридичних або фізичних осіб у звязку із здійсненням такими особами діяльності, повязаної із виконанням функцій держави або місцевого самоврядування.
Разом з цим, сержант ОСОБА_1, будучи військовою посадовою особою Державної прикордонної служби України (інших військових формувань), відповідно до підпункту «г» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», тобто являючись субєктом відповідальності за корупційні правопорушення, повинен був дотримуватись обмежень, передбачених ч.1 ст.23 Закону України «Про запобігання корупції», щодо одержання подарунків та вживати заходи з метою запобігання одержанню подарунка, відповідно до ч.1 ст. 24 цього ж Закону.
Проте, всупереч наведеним вимогам законодавства, діючи умисно, з корисливих мотивів, всупереч інтересам служби, на порушення статутних обов'язків та встановлених законом обмежень і заборон, 13 березня 2016 року ОСОБА_1 просив та одержав подарунок для себе від фізичної особи, у звязку із здійсненням ним діяльності, повязаної із виконанням функцій держави, за наступних обставин.
Так, на початку березня 2016 року сержант ОСОБА_1 та старший сержант ОСОБА_2 під час розмови з їхнім знайомим ОСОБА_3 дізналися, що останній бажає до кінця березня 2016 року придбати на тимчасово окупованій території АР Крим автомобіль марки AUDI для власного використання, що має українські реєстраційні знаки та коштує значно дешевше за його ринкову вартість на материковій території України. При цьому, ОСОБА_3 повідомив ОСОБА_1 та ОСОБА_2 про те, що йому відомо про те, що співробітники митниці та прикордонники не пропускають через адміністративний кордон з АР Крим автомобілі без їх власників чи належним чином оформленої довіреності.
В свою чергу, в ході розмови ОСОБА_1 та ОСОБА_2 пообіцяли ОСОБА_3, що за винагороду (подарунок) у вигляді карток (талонів) на пальне марки А-92 чи А-95 загальним об'ємом 60 літрів (по 30 літрів кожному), останні сприятимуть у швидкому та безперешкодному перетині ОСОБА_4 адміністративного кордону на придбаному ним автомобілі, за умови вирішення останнім питання про оформлення належної довіреності чи інших документів, підтверджуючих право керування транспортним засобом чи власності.
Оскільки ОСОБА_1 та ОСОБА_2 періодично несли службу в наряді "Огляд транспортних засобів" на контрольних пунктах вїзду-виїзду через адміністративний кордон з АР Крим, військовослужбовці ОСОБА_1 та ОСОБА_2 разом з вказали на те, що повідомлять засобами телефонного звязку коли саме та через який пункт пропуску вони (ОСОБА_2 та ОСОБА_1К.) разом чи кожний окремо зможуть сприяти ОСОБА_3 у безперешкодному пропуску його автомобіля з тимчасово окупованої території АР Крим.
Вказані вище особи домовилися зустрітися в м. Херсоні, для передачі подарунку (карток на пальне), узгодивши місце зустрічі засобами мобільного зв'язку.
13 березня 2016 року ОСОБА_3 разом з товаришем ОСОБА_5, на автомобілі НОМЕР_1», за попередньою домовленістю з ОСОБА_2 та ОСОБА_1 прибули на проспект Ушакова, 30, м.Херсон (поблизу кафе «Джон Говард»), де в салоні вказаного автомобіля з метою гарантії безперешкодного та швидкого перетину адміністративного кордону з тимчасово окупованою територією АР Крим на придбаному в подальшому автомобілі, надав ОСОБА_2 та ОСОБА_1 цінні подарунки, а саме паливні картки (талони) «ОККО» на 60 літрів бензину А-92 євро (три картки по 10 літрів кожному), загальною вартістю 1200 грн.
В свою чергу, ОСОБА_2 та ОСОБА_1 кожний отримали вказані подарунки (талони на пальне обємом по 30 літрів), після чого помістили ці картки на автомобільне сидіння, біля себе, а також знову обіцяли сприяти ОСОБА_3 у безперешкодному пропуску автомобіля з тимчасово окупованої території АР Крим, який останній мав намір придбати до кінця березня 2016 року на території АРК.
В цей же час, наведені корупційні дії були виявлені співробітниками правоохоронних органів. Паливні картки (талони) «ОККО» в кількості 6 штук, загальним номіналом 60 літрів були вилучені співробітниками військової прокуратури та працівниками департаменту захисту економіки національної поліції України.
З огляду на викладене, військовослужбовець ОСОБА_1 просив надання йому громадянином ОСОБА_3 подарунку для себе, у зв'язку із здійсненням ОСОБА_1 діяльності, пов'язаної із виконання функцій держави, а також в подальшому одержав подарунок для себе у виді карток на пальне марки А-92 євро об'ємом 30 літрів, вартістю 600 грн.
В судовому засіданні ОСОБА_1 вину у скоєнні даного правопорушення визнав, пояснив, що він дійсно отримав цінний подпрунок.
Прокурор в судовому засіданні вважав, що в діях ОСОБА_1 є склад адміністративного делікту.
Вказані обставини вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, повязаного з корупцією підтверджуються наступними доказами:
Факт вчинення сержантом ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією, підтверджується наступними зібраними доказами:
- оглядом місця події, в ході якого в салоні автомобіля НОМЕР_1» виявлено громадян ОСОБА_3 та ОСОБА_5 на передньому сидінні та ОСОБА_2 і ОСОБА_1 на задньому. При цьому, поруч з останніми на сидінні знаходились паливні картки (талони) «ОККО» в кількості 6 штук, на 60 літрів. В ході огляду вказані вище особи підтвердили факт надання та отримання військовослужбовцями ОСОБА_2 та ОСОБА_1 подарунку (карток на пальне), за сприяння у перетині ОСОБА_3 адміністративного кордону з АР Крим на придбаному там же автомобілі;
- копіями телеграми про призначення на посади та службових посвідчень згідно яких підтверджено факт проходження ОСОБА_1 та ОСОБА_2 військової служби в Державній прикордонній службі України (іншому військовому формуванні), а також здійснення ними діяльності, пов'язаної із виконанням функцій держави, згідно призначення ДПС України.
Таким чином, за викладених вище обставин, сержант ОСОБА_1, проходячи військову службу в посаді інспектора прикордонної служби 3 категорії - інструктора кінологічного відділення відділу прикордонної служби «Чонгар» Бердянського прикордонного загону, будучи військовою посадовою особою Державної прикордонної служби України (інших військових формувань), являючись відповідно до підпункту «г» п.1 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції» та примітки до ст.172-5 КУпАП субєктом відповідальності за адміністративні правопорушення, пов'язані з корупцією, діючи умисно, з корисливих мотивів, у своїх особистих матеріальних інтересах, 13 березня 2016 року просив та одержав подарунок для себе від громадянина ОСОБА_3, у зв'язку із здійсненням ОСОБА_1 діяльності, пов'язаної із виконанням функцій держави, чим порушив передбачені ч.1 ст.23 Закону України «Про запобігання корупції», обмеження щодо одержання подарунків, тобто вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч.1 ст.172-5 Кодексу України про адміністративні правопорушення, - порушення встановлених законом обмеження щодо одержання подарунків.
При накладенні адміністративного стягнення, суд враховує характер скоєного порушення, особу порушника та ступінь його вини, майновий стан, відсутність обставин, що обтяжують відповідальність, визнання своєї вини та щиросердне розкаяння а також скрутне матеріальне становище в якості обставин, що пом»якшують відповідальність .
Керуючись ст.4 ч.1 п.1 пп.г, ст.. 7 ч. 1 п.1 ч. 1 ЗУ «Про засади запобігання і протидії корупції», ч.1 ст.172-4 КУпАП суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Визнати ОСОБА_1 винним у скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ст.. 172-5 ч.1 КУпАП.
Обрати ОСОБА_1 по ст. 172-7 ч.1 КУпАП стягнення у вигляді штрафу в сумі 1700 грн.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір в сумі 275,60 грн. (р/р 31217206700005, ККД 22030101, МФО 852010, Код за ЕДРПУ 37959779, Отримувач: УДКСУ у м. Херсоні, Банк: ГУДКСУ у Херсонській області)
Паливні картки повернути власнику.
Постанова може бути оскаржена протягом 10 днів з дня її винесення до апеляційного суду Херсонської області через Суворовський районний суд м. Херсону.
СуддяОСОБА_6