Справа № 2-761\2007p РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Заочне рішення
15 січня 2007 року Оболонський районний суд м. Києва в складі:
головуючого судді - Борисової О.В.
при секретарі - Зірук М.М.
розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за
позовом Управління праці та соціального захисту населення виконавчого
органу Оболонської районної ради у м. Києві до ОСОБА_1 про стягнення надміру виплаченої державної допомоги,
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся до суду з позовом до відповідачки про стягнення надміру виплаченої державної допомоги, посилаючись на те, що відповідачка подала до Управління праці та соціального захисту населення виконавчого органу Оболонської районної у м. Києві ради заяву про отримання державної допомоги на дітей одиноким матерям відповідно до Закону України „Про державну допомогу сім'ям з дітьми" та постанови КМУ „Про затвердження Порядку призначення і виплати державної допомоги сім'ям з дітьми". Згідно поданої заяви і комплекту необхідних документів відповідачці призначено державну допомогу на дітей. На запит позивача відділ реєстрації актів цивільного стану Оболонського управління юстиції м. Києва надав інформацію стосовно того, що 16.03.2000 року внесені зміни до актового запису № НОМЕР_1 від 13.07.1995 року про народження ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1народження на підставі актового запису про встановлення батьківства НОМЕР_2, складеного відділом реєстрації актів цивільного стану Мінського районного управління юстиції м. Києва. Відповідачка про даний факт не повідомила Управління праці та соціального захисту населення виконавчого органу Оболонської районної у м. Києві ради 08.02.2006 року, внаслідок чого виникла переплата в сумі 3 624, 5 4 грн. На підставі викладеного позивач просив суд стягнути з відповідачки суму надміру виплаченої державної допомоги в розмірі 3 624, 54 грн.
В судовому засіданні представники позивача вказані позовні вимоги підтримали в повному обсязі та просили позов задовольнити.
Відповідачка в судове засідання не з'явились, про час і місце розгляду справи повідомлялась належним чином, про причини неявки суд не повідомила. Враховуючи наведене, керуючись ст. 224 ЦПК України суд вважає за можливе провести заочний розгляд справи без її участі, на підставі наявних у справі доказів.
Вислухавши пояснення представників позивача, дослідивши матеріали справи, давши оцінку доказам в їх сукупності суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Судом встановлено, що відповідачка з 1995 року отримувала державну допомогу на дитину як одинока мати у відповідності до Закону України „Про державну допомогу сім'ям з дітьми" та постанови КМУ „Про затвердження Порядку призначення і виплати державної допомоги сім'ям з дітьми".
Відповідно до ст. 18-1 Закону України „Про державну допомогу сім'ям з дітьми" право на допомогу на дітей одиноким матерям мають одинокі матері (які не перебувають у шлюбі), одинокі усиновителі, якщо у свідоцтві про народження дитини відсутній запис про батька (матір) або запис про батька (матір) проведено в установленому порядку державним органом реєстрації актів цивільного стану за вказівкою матері (батька, усиновителя) дитини.
16.03.2000 року були внесені зміни до актового запису № НОМЕР_1 від 13.07.1995 року про народження ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1народження на підставі актового запису про встановлення батьківства НОМЕР_2, складеного відділом реєстрації актів цивільного стану Мінського районного управління юстиції м. Києва.
Згідно ст. 22 Закону України „Про державну допомогу сім'ям з дітьми" одержувачі державної допомоги зобов'язані повідомляти органи, що призначають і здійснюють виплату державної допомоги, про зміну всіх обставин, що впливають на виплату допомоги.
Судом встановлено, що відповідачка своєчасно не повідомила позивача про встановлення батьківства над дитиною. Хоча, згідно заяви про призначення допомоги від 23.10.1995 року серії ІХ-МА номер НОМЕР_3, ОСОБА_1 ознайомлена із своїм обов'язком своєчасно повідомляти відділ соціального забезпечення про зміни в сім'ї. Тому суд вважає, що переплата виникла з її вини, а саме з причини неповідомлення відповідачкою про факт встановлення батьківства.
Відповідно до ч.2 ст.49 Постанови КМУ„Про затвердження Порядку призначення і виплати державної допомоги сім'ям з дітьми" суми державної допомоги, виплачені надміру внаслідок зловживань з боку громадян (у результаті подання документів із свідомо неправдивими відомостями, неподання відомостей про зміну у складі сім'ї, приховування обставин, що впливають на виплату державної допомоги тощо), стягуються згідно із законом.
Про виниклу переплату ОСОБА_1 повідомлялось неодноразово
письмово, але відповідачка добровільно не повернула надмірно
перераховані кошти.
Згідно розрахунку надміру виплаченої допомоги одинокій матері ОСОБА_1за період з 01.04.2000 року по 31.03.2006 року, виданого Київським центром по нарахуванню та виплаті пенсій і допомоги Головного управління соціального захисту населення Київської міської державної адміністрації (№ 12-48-09 від 06.12.2006 року), загальна сума переплати відповідачці за період з 01.04.2000 року по 31.03.2006 рік складає 3 624, 54 грн.(з них допомога одинокій матері згідно Закону України „Про державну допомогу сім'ям з дітьми" - 2 054, 54 грн., щомісячна матеріальна допомога і одноразова матеріальна допомога по розпорядженню Київської міської державної адміністрації -1570 грн.
Згідно ст. 1166 ЦК України майнова шкода, завдана неправомірними діями або бездіяльністю особистим немайновим правам фізичної або юридичної особи, а також шкода, завдана майну фізичної або юридичної особи, відшкодовується в повному обсязі особою, яка її завдала.
Таким чином суд вважає, що позовні вимоги позивач повністю знайшли своє підтвердження і тому підлягають задоволенню.
Суд, згідно з ст.88 ЦПК України вважає необхідним стягнути з ОСОБА_1 в доход держави державне мито в розмірі 51 грн. та ЗО грн. витрат на інформаційно - технічне забезпечення.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 16, 1116 ЦК України, ст.33 постанови КМУ „Про затвердження порядку призначення і виплати державної допомоги сім'ям з дітьми", ст. 18-1 Закону України „Про державну допомогу сім'ям з дітьми", ст. 10, 15, 60, 88, 212-215, 218, 224-226 ЦПК України, суд,-
ВИРІШИВ :
Позов Управління праці та соціального захисту населення виконавчого
органу Оболонської районної ради у м. Києві до ОСОБА_1 про стягнення надміру виплаченої державної допомоги задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_1надміру виплачені кошти в
розмірі 3 62 4 грн. 5 4 коп. перерахувавши їх на спеціальні рахунки Київського виплатного центру по нарахуванню та виплаті пенсій та допомог в наступному розрізі: 2 054 грн. 54 коп. на рахунок № 35414014001244 в УДК м. Києва, код організації 22886300, МФО 820019, КФК 090412, КЕКВ 090306; 1 570 грн. на рахунок № 35412005001244 в УДК м. Києва, код організації 22886300, МФО 820019, КФК 090412, КЕКВ 1343.
Стягнути з ОСОБА_1в доход держави державне мито в розмірі 51 грн. та ЗО грн. витрат на інформаційно - технічне забезпечення.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк встановлений статтею 2 94 ЦПК України, рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Заяву про апеляційне оскарження рішення суду може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються Апеляційному суду м. Києва через Оболонський районний суд м. Києва.
Заочне рішення може бути переглянуто судом, що його ухвалив за письмовою заявою відповідача.
Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом десяти днів з дня отримання його копії.
Суддя О.В. Борисова