Ухвала суду № 56754090, 24.03.2016, Касаційний адміністративний суд Верховного Суду (до 15.12.2027 - Вищий адміністративний суд України)

Дата ухвалення
24.03.2016
Номер справи
818/715/15
Номер документу
56754090
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

24 березня 2016 року м. Київ К/800/42199/15

Колегія суддів Вищого адміністративного суду України у складі:

головуючого - судді Ліпського Д.В.,

суддів: Головчук С.В.,

Черпака Ю.К.

розглянувши у порядку попереднього розгляду касаційну скаргу ОСОБА_2 та ОСОБА_3 на постанову Сумського окружного адміністративного суду від 26 березня 2015 року та ухвалу Харківського апеляційного адміністративного суду від 19 серпня 2015 року у справі за позовом ОСОБА_3, ОСОБА_2 до Управління Державної міграційної служби України в Сумській області в особі Охтирського міського сектору Управління державної міграційної служби України в Сумській області, треті особи - ОСОБА_4, ОСОБА_5, про визнання протиправними дій по проведенню паспортної реєстрації фізичних осіб у квартирі, скасування паспортної реєстрації, -

В С Т А Н О В И Л А :

У лютому 2015 року позивачі звернулися до суду із позовом до Управління Державної міграційної служби України в Сумській області в особі Охтирського міського сектору Управління державної міграційної служби України в Сумській області, треті особи - ОСОБА_4, ОСОБА_5, про визнання протиправними дій по проведенню паспортної реєстрації фізичних осіб у квартирі, скасування паспортної реєстрації.

Просили визнати протиправними дій відповідача по проведенню паспортної реєстрації ОСОБА_4 та ОСОБА_5 у квартирі АДРЕСА_1 та паспортної реєстрації зазначених осіб у вказаній квартирі незаконною та такою, що підлягає скасуванню, а також зобов'язати управління Державної міграційної служби у Сумській області вчинити дії щодо скасування вказаної паспортної реєстрації та виключення відомостей про паспортну реєстрацію.

Постановою Сумського окружного адміністративного суду від 26 березня 2015 року у задоволенні позову відмовлено.

Ухвалою Харківського апеляційного адміністративного суду від 19 серпня 2015 року апеляційну скаргу позивачів залишено без задоволення, рішення першої інстанції залишено без змін.

Не погоджуючись із судовими рішеннями першої та апеляційної інстанції позивачі звернулися з касаційною скаргою, в якій просить скасувати оскаржувані судові рішення та направити справу на новий розгляд, оскільки вважають, що судами неправильно застосовано норми матеріального та процесуального права.

Перевіривши доводи касаційної скарги, правильність застосування судами норм матеріального та процесуального права, правової оцінки обставин у справі, у межах, визначених ст. 220 КАС України, колегія суддів вважає, що касаційна скарга не підлягає задоволенню з наступних підстав.

Судами встановлено, що квартира, яка розташована за адресою: АДРЕСА_1, належить на праві приватної спільної сумісної власності ОСОБА_6 та членам його сім'ї: ОСОБА_7, ОСОБА_8, ОСОБА_9, ОСОБА_4, ОСОБА_11, що підтверджується копією свідоцтва про право власності на житло, виданого Охтирською районною державною адміністрацією від 12 січня 1994 року.

ОСОБА_4 та ОСОБА_5 звернулися із заявами до Охтирського міського сектору Управління державної міграційної служби України в Сумській області про реєстрацію місця проживання за адресою: АДРЕСА_1.

Охтирським міським сектором Управління державної міграційної служби України в Сумській області 20 та 21 листопада 2013 року проведена реєстрація місця проживання ОСОБА_4 та ОСОБА_5 як співвласників квартири, за вказаною адресою.

Позивачі не погодившись із цим звернулися до суду.

Відмовляючи у задоволенні позову суд першої інстанції, з рішенням якого погодився суд апеляційної інстанції, виходив з того, що відповідач при проведенні реєстрації місця проживання діяв у межах своїх повноважень.

Колегія суддів погоджується з даним висновком виходячи із наступного.

Питання реєстрації та зняття з реєстрації місця проживання осіб врегульовано Законом України ,,Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні" та Порядком реєстрації місця проживання та місця перебування фізичних осіб в Україні та зразків необхідних для цього документів, затверджений Наказом МВС України від 22 листопада 2012 року № 1077. Зокрема, статтею 11 вказаного закону встановлено, що реєстрація місця проживання та місця перебування осіб здійснюється органом реєстрації.

Пунктом 1.3 зазначеного порядку визначено, що реєстрація/зняття з реєстрації місця проживання/перебування здійснюється управліннями, відділами (секторами) Державної міграційної служби України (далі - ДМС України) в районах, районах у містах, містах обласного, республіканського (Автономної Республіки Крим) значення (далі територіальний підрозділ ДМС України).

Статтею 6 зазначеного закону та пунктом 2.2. порядку визначено перелік документів, які особа подає для реєстрації.

Судами встановлено, що ОСОБА_4 та ОСОБА_5 для реєстрації місця проживання у зазначеній квартирі було подано наступні документи: заповнені заяви про реєстрацію місця проживання, які відповідають зразку, затвердженому в додатку № 5 до Наказу МВС України № 1077 від 22 листопада 2012 року; квитанції про сплату державного мита у розмірі 0,85 грн., паспорта громадян України та свідоцтво про право власності на житло від 12 січня 1994 року, згідно якого вони являються співвласниками будинку, який знаходиться за вищевказаною адресою.

Зважаючи на те, що підставою для реєстрації даних осіб в жиле приміщення є правовстановлюючий документ на житло, а саме: свідоцтво на право власності, то у відповідача не було підстав для відмови у реєстрації вказаним особам у зазначеній квартирі, а у суду відсутні підстави для визнання протиправними дій відповідача щодо реєстрації ОСОБА_4. та ОСОБА_5 у вказаній квартирі, оскільки відповідач діяв у межах своїх повноважень та згідно із чинним законодавством України.

Враховуючи те, що посилання позивачів в касаційній скарзі на порушення судами норм матеріального та процесуального права не знайшли свого підтвердження при розгляді даної справи, а судами повно та всебічно перевірені надані сторонами докази, дана їм належна оцінка у рішеннях, які належним чином мотивовані і за своїм змістом та формою відповідають вимогам матеріального та процесуального закону, касаційна скарга підлягає залишенню без задоволення, а судове рішення - без змін.

Керуючись ст.ст. 220, 220-1, 223, 224, 230, 231 КАС України, колегія суддів, -

УХВАЛИЛА:

Касаційну скаргу ОСОБА_2 та ОСОБА_3 залишити без задоволення, а постанову Сумського окружного адміністративного суду від 26 березня 2015 року та ухвалу Харківського апеляційного адміністративного суду від 19 серпня 2015 року у справі за позовом ОСОБА_3, ОСОБА_2 до Управління Державної міграційної служби України в Сумській області в особі Охтирського міського сектору Управління державної міграційної служби України в Сумській області, треті особи - ОСОБА_4, ОСОБА_5, про визнання протиправними дій по проведенню паспортної реєстрації фізичних осіб у квартирі, скасування паспортної реєстрації - без змін.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Головуючий Д.В. Ліпський

Судді: С.В. Головчук

Ю.К. Черпак