ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
24.03.2016 р. Справа № 914/4617/14
За заявою:Стрілківської сільської ради Старосамбірського району Львівської області, с. Стрілки, Львівська обл.про:відстрочку виконання рішення господарського суду Львівської області від 26.01.2015р.у справі:№ 914/4617/14за позовом:Товариства з обмеженою відповідальністю «Західтрансбуд», м. Львів;до відповідача:Стрілківської сільської ради Старосамбірського району Львівської області, с. Стрілки, Львівська обл.про:стягнення 70109,63 грн. Суддя Крупник Р.В. Секретар Цяпка О.І.Представники сторін:від позивача:ОСОБА_1 представник (довіреність б/н від 12.01.2016р.);від відповідача:ОСОБА_2 голова Стрілківської сільської ради.
ВСТАНОВИВ:
16.03.2016р. від Стрілківської сільської ради Старосамбірського району Львівської області (надалі Заявник) надійшла заява про відстрочку виконання рішення суду вих. №125 від 04.03.2016р., відповідно до якої відповідач просить відстрочити виконання рішення господарського суду Львівської області від 26.01.2016р. у справі №914/4617/14 терміном до 31.12.2016р.
Ухвалою від 17.03.2016р. суд прийняв заяву до розгляду, який призначив на 24.03.2016р.
Представник заявника в судове засідання зявився, просив суд заяву про відстрочку виконання рішення задоволити повністю. Подану заяву обґрунтовує тим, що Стрілківська сільська рада перебуває у вкрай важкому фінансовому становищі, яке повязане з систематичним блокуванням рахунків сільської ради органами казначейської служби. Ситуація з блокуванням (арештом) банківських рахунків позбавляє відповідача приймати участь в залученні коштів технічної допомоги державних, обласних та міжнародних проектах. Крім цього, додав, що при затвердженні обласного бюджету на 2016 рік передбачено капітальні видатки в сумі 70 млн. грн. на фінансування програми капітального будівництва обєктів соціально-культурного та житлово-комунального призначення за рахунок яких можуть фінансуватися видатки з погашення заборгованості за виконанні роботи по будівництву моста в с. Стрілки. Враховуючи наведене, голова сільської ради зазначає, що відстрочка виконання рішення суду дасть змогу в подальшому виконати рішення суду в повному обсязі, а відтак просить суд заяву задоволити та відстрочити виконання рішення терміном до 31.12.2016р.
Представник позивача в судове засідання зявився, через канцелярію суду подав відзив на заяву про відстрочку з додатками. В судовому засіданні представник зазначив, що ТОВ з транспортного будівництва у західному регіоні фірма «Західбудтранс» не заперечує проти часткового задоволення заяви, а саме відстрочення виконання судового рішення до 30.09.2016р. Вказане представник пояснює тим, що зобовязання по сплаті підрядних робіт не виконується відповідачем вже більше пяти років, що негативно позначається на господарській діяльності позивача. Наказ господарського суду Львівської області від 26.01.2015р. у справі №914/4617/14 безрезультатно перебуває на виконанні в Управлінні державної казначейської служби України в Старосамбірському районі Львівської області, жодних грошових коштів за ним стягнуто не було. Крім цього, на думку представника, заявником не долучено до заяви доказів того, що останній буде спроможний виконати рішення суду в разі його відстрочення. Відтак, просив суд заяву задоволити лише частково, відстрочивши виконання рішення не більше, ніж до 30.09.2016р.
Заслухавши пояснення представників сторін, детально ознайомившись з наявними матеріалами, суд прийшов висновку, що заява підлягає частковому задоволенню, виходячи з наступного.
Рішенням господарського суду Львівської області від 26.01.2015р. у справі №914/4617/14 за позовом ТОВ «Західтрансбуд» до Стрілківської сільської ради Старосамбірського району Львівської області про стягнення 70109,63 грн. зменшені позовні вимоги було задоволено повністю, стягнуто з відповідача на користь позивача 47767,65 грн. інфляційних втрат, 22341,98 грн. 3% річних, а також стягнуто з відповідача в дохід державного бюджету України 1827,00 грн. судового збору.
10.02.2015р. господарським судом видано накази про примусове виконання вказаного рішення.
Як зазначив представник позивача та не заперечив представник відповідача, жодних грошових коштів в якості погашення боргу відповідачем не перераховувалося, розмір боргу не змінився.
Однак, у звязку з неможливістю виконати рішення суду через скрутне фінансове становище, накладення арештів на рахунки сільської ради, заявник (відповідач) просить відстрочити виконання рішення суду до 31.12.2016р.
Господарський суд на підставі статті 121 ГПК України має право за заявою сторони, державного виконавця, прокурора або за власною ініціативою у виняткових випадках залежно від обставин справи відстрочити, розстрочити виконання рішення, ухвали, постанови (далі - рішення), змінити спосіб та порядок їх виконання.
Як зазначив Пленум ВГС України в абз. 2 п. 7.1 Постанови «Про деякі питання практики виконання рішень, ухвал, постанов господарських судів України» №9 від 17.10.2012р. (надалі Постанова Пленуму ВГС України №9 від 17.10.2012р.) оскільки стаття 121 ГПК України не обмежує відповідне право господарського суду певним строком, воно може бути реалізоване у будь-який час після набрання рішенням законної сили і до його фактичного повного виконання, в межах строку пред'явлення наказу до виконання.
Відстрочка це відкладення чи перенесення виконання рішення на новий строк, який визначається господарським судом. Наприклад, відстрочка може надаватись за рішенням, у якому господарським судом визначено певний строк звільнення приміщення, повернення майна тощо.
Підставою для відстрочки, розстрочки, зміни способу та порядку виконання рішення можуть бути конкретні обставини, що ускладнюють виконання рішення або роблять його неможливим у визначений строк або встановленим господарським судом способом. При цьому слід мати на увазі, що згоди сторін на вжиття заходів, передбачених статтею 121 ГПК, ця стаття не вимагає, і господарський суд законодавчо не обмежений будь-якими конкретними термінами відстрочки чи розстрочки виконання рішення. Проте, вирішуючи питання про відстрочку чи розстрочку виконання рішення, зміну способу і порядку виконання рішення, господарський суд повинен враховувати матеріальні інтереси сторін, їх фінансовий стан, ступінь вини відповідача у виникненні спору, наявність інфляційних процесів у економіці держави та інші обставини справи, зокрема, щодо фізичної особи (громадянина) - тяжке захворювання її самої або членів її сім'ї, скрутний матеріальний стан, стосовно юридичної особи - наявну загрозу банкрутства, відсутність коштів на банківських рахунках і майна, на яке можливо було б звернути стягнення, щодо як фізичних, так і юридичних осіб - стихійне лихо, інші надзвичайні події тощо (п. 7.2 Постанови Пленуму ВГС України №9 від 17.10.2012р.).
Господарським процесуальним кодексом України не визначено переліку обставин, які свідчать про неможливість виконання рішення чи ускладнюють його виконання. Тому суд оцінює докази, що підтверджують зазначені обставини, за правилами ст. 43 ГПК України.
Відтак, відстрочка виконання судового рішення можлива лише у виняткових випадках, при наявності доказів обставин, що ускладнюють або роблять неможливим виконання рішення.
Як вбачається з поданої заяви, підставою для відстрочення виконання рішення суду стало заблокування рахунків Стрілківської сільської ради, яке позбавляє відповідача, як органу місцевого самоврядування приймати участь в залученні коштів державних, обласних та міжнародних проектах та відповідно виконати рішення суду у даній справі. Крім цього, заявник посилається на лист юридичного управління департаменту економічного розвитку, торгівлі та промисловості Львівської обласної державної адміністрації від 02.03.2016р. №1-21-506, в якому йдеться про те, що при затвердженні показників обласного бюджету на 2016 рік передбачено капітальні видатки а сумі 70 млн. грн. на фінансування Програми капітального будівництва обєктів соціально-культурного розвитку Львівської області на 2016 рік, за рахунок яких можуть фінансуватися видатки з погашення заборгованості за виконанні роботи по будівництву моста в с. Стрілки. При затвердженні вказаної програми буде пропонуватися розгляд погашення заборгованості за рахунок співфінансування коштів з місцевих бюджетів.
Наведене на думку суду, свідчить про те, що надходження бюджетного фінансування до Стрілківської ради та відповідно розблокування рахунків відповідача сприятиме виконанню рішення суду.
Враховуючи наявність інфляційних процесів, складеної економічної ситуації, яка склалася на сьогодні в державі, а також те, що рішення суду є невиконаним вже більше року, суд вважає, що заява підлягає частковому задоволенню, а саме виконання рішення слід відстрочити терміном до 30.09.2016р.
Керуючись ст.ст. 86, 121 Господарського процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ:
1.Заяву Стрілківської сільської ради Старосамбірського району Львівської області про відстрочення виконання рішення суду задоволити частково.
2.Відстрочити виконання рішення господарського суду Львівської області від 26.01.2015р. у справі № 914/4617/14, терміном до 30.09.2016 року.
Суддя Крупник Р.В.