Справа №329/290/16-а
Ун. №2-а/329/42/2016
УХВАЛА
28 березня 2016 року суддяЧернігівського районного суду Запорізької області Покопцева Д.О., вивчивши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до адміністративної комісії при виконавчому комітеті Чернігівської селищної ради про скасування рішення про накладення адміністративного стягнення, -
ВСТАНОВИВ:
25 березня 2016 року до Чернігівського районного суду Запорізької області надійшов адміністративний позов ОСОБА_1 до адміністративної комісії при виконавчому комітеті Чернігівської селищної ради про скасування рішення про накладення адміністративного стягнення.
26 березня 2016 року позов передано в провадження судді.
Одночасно з позовом позивачем подано заяву в порядку статей 117, 118 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) про вжиття заходів забезпечення адміністративного позову шляхом зупинення виконання оскаржуваного рішення субєкта владних повноважень.
Подана позовна заява не відповідає вимогам статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України.
Так, відповідно до частини 3 статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України до позовної заяви додається також документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати. Позивачем подана не завірена копія квитанції про сплату судового збору на суму 551грн 20коп.
Згідно з частиною 2 статті 87 Кодексу адміністративного судочинства України розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.
Згідно інформаційного листа Вищого адміністративного суду України від 18.01.2012 №165/11/13-12, окремі рішення, прийняті субєктом владних повноважень, можуть породжувати підстави для змін майнового стану фізичної чи юридичної особи, а реалізація таких рішень може призводити до зменшення або збільшення майна особи. Тобто звернені до суду вимоги про скасування рішення відповідача субєкта владних повноважень, безпосереднім наслідком яких є зміна складу майна позивача, є майновими.
Зокрема, адміністративними позовами майнового характеру є вимоги щодо протиправності рішень про визначення грошових зобовязань платників податків, про зменшення суми бюджетного відшкодування з податку на додану вартість, про стягнення адміністративно-господарських та інших штрафних санкцій тощо.
Ст.4 Закону України від 08 липня 2011 року № 3674-VI «Про судовий збір» (далі - Закон № 3674-VI) визначено, що сума судового збору за подання адміністративного позову майнового характеру, який поданий фізичною особою, становить 1% ціни позову, але не менше 0,4 розміру мінімальної заробітної плати, та не більше 5 розмірів мінімальних заробітних плат; підпунктом 7 пункту 3 частини 2 статті 4 цього ж Закону, клопотання про забезпечення адміністративного позову сплачується судовим збором з розрахунку 0,3 розміру мінімальної заробітної плати.
Відповідно до частини 1 статті 4 Закону № 3674-VI судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Статтею 8 Закону України від 25 грудня 2015 року № 928-VIII «Про Державний бюджет України на 2016 рік» встановлено у 2016 році мінімальну заробітну плату у місячному розмірі: з 1 січня - 1378 гривень.
Відтак, позивачу необхідно сплатити (доплатити) судовий збір за подання даного адміністративного позову, та клопотання про забезпечення адміністративного позову, в розмірі 964,60 грн. (551грн 20коп + 413грн 40коп за кожну вимогу відповідно), (отримувач коштів: Управління Державної казначейської служби України у Чернігівському районі Запорізької області, код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37892348, банк отримувача ГУДКСУ у Запорізькій області, код банку отримувача (МФО) 813015, рахунок отримувача 31213206700316, код класифікації доходів бюджету 22030001, призначення платежу: судовий збір, Чернігівський районний суд Запорізької області, код ЄДРПОУ 37304095), або подати копію документа, що дає підстави для звільнення від його сплати.
Відповідно до частини 1 статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
З огляду на викладене, позовну заяву слід залишити без руху та надати строк для усунення виявлених недоліків, протягом 3 днів з дня отримання ухвали.
Роз'яснити позивачу, що у разі неусунення недоліків позовної заяви у встановлений судом строк, заява буде повернута з підстав, передбачених пунктом 1 частини 3 статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України.
Керуючись ст.ст. 108, 117 КАС України, суд -
УХВАЛИВ:
Позов ОСОБА_1 до адміністративної комісії при виконавчому комітеті Чернігівської селищної ради про скасування рішення про накладення адміністративного стягнення залишити без руху.
Надати позивачу строк для усунення недоліків протягом трьох днів з дня отримання ухвали.
Копію даної ухвали направити позивачу.
Ухвала набирає чинності відповідно до статті 254 КАС України.
Ухвала з питань забезпечення адміністративного позову може бути оскаржена відповідно до статей 185 - 187 КАС України.
Суддя: Покопцева Д.О.