Справа № 314/1538/16-п
Провадження № 3/314/145/2016
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
01.03.2016 року м. Вільнянськ
Вільнянський районний суд Запорізької області у складі:
головуючого судді Беспалько Т.Д.,
при секретарі Печонкіній В.П.
розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали, які надійшли з Державтоінспекції Запорзікої роти ДПС СП1 про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, НОМЕР_1 виданий Вільнянським РВ УМВС у Запорізькій області 21.02.1998 року гр-на України, мешканця: вул. Молодіжна,45а с.Богатирівка, Вільнянський район, Запорізької області, не працює, -
за ч.1 ст.130 Кодексу України про Адміністративні Правопорушення, -
В с т а н о в и в:
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення від 31.01.2016 року серія АП2№316509 о 12 годині 30 хв. на автошляху Харків-Сімферополь керував автомобілем НОМЕР_2 з явними ознаками наркотичного спяніння (зіниці ока розширені не реагують на світло, блідий покров шкіри обличчя). Від проходження медичного огляду на стан наркотичного спяніння відмовився в присутності двох свідків.
Правопорушник вину у скоєному адміністративному правопорушенні не визнав, суду пояснив наступне, що дійсно його зупинили працівники ДАІ та повідомили йому , що у нього виявлено ознаки наркотичного спяніння та запропонували йому пройти огляд на стан спяніння. На що останній відмовився.
В свою чергу гр. ОСОБА_1 не було надано суду жодних доказів, які б спростовували факт скоєння ним 31.01.2016 року вказаного правопорушення.
Порядок проведення огляду водіїв транспортних засобів на стан спяніння визначено ст.266 КУпАП та інструкцією «Про виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого спяніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції» затверджено наказом МВС ІМОЗ №400/666 від 09.09.2009 року.
Відповідно до ст.266 КУпАП та п.1.2 Інструкції огляд водіїв на стан спяніння проводиться лише у тому випадку, коли є підстави вважати, що вони перебувають у стані алкогольного, наркотичного чи іншого спяніння.
Відповідно до п.8 порядку направлення водії транспортних засобів для проведення огляду з метою виявлення стану алкогольного , наркотичного чи іншого спяніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції і проведення такого огляду , затвердженого постановою,Кабінету Міністрів України від 17.12.2008року за №1103- у разів відмови водія транспортного засобу від проведення огляду в закладі охорони здоровя уповноважена особа Державтоінспекції в присутності двох свідків складає протокол про адміністративне правопорушення,у якому зазначає ознаки алкогольного спяніння і дії водія щодо ухилення від огляду.
Факт скоєння гр. ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, що відбулося 31.01.2016 року, підтверджується протоколом про адміністративне правопорушення, додатками до протоколу та іншими матеріалами справи.
Раніше постановою Вільнянського районного суду від 29.10.2014 року ОСОБА_2 був притягнутий до адміністративної відповідальності за ч.2 ст.130 КУпАП та призначено покарання у вигляді 2 роки позбавлення права керування.
Вина гр. ОСОБА_1 в частині керування транспортним засобом в стані наркотичного сп'яніння п.2.5 ПДР України доведена в повному обсязі зібраними по справі доказами, зокрема протоколом про адміністративне правопорушення.
Згідно ст. 23 КУпАП адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами.
Суд заслухавши правопорушника, вивчивши матеріали справи вважає, що стягнення слід визначити з врахуванням характеру вчиненого правопорушення, а саме вчинене правопорушення особою, яка раніше не однократно піддавалась адміністративному стягненню за керування транспортними засобами у стані алкогольного спяніння, особи порушника, не бажання його стати на шлях виправлення, ступеня його вини, в межах санкції статті, за якою кваліфіковано правопорушення у виді штрафу у розмірі 3400 грн.
Згідно ст. 40-1 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.
Враховуючи наведене та керуючись ст.ст. 23, ч.1 ст.130, 40-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
П о с т а н о в и в:
ОСОБА_1, визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення передбаченого ч.1 ст.130 КУпАП та притягнути до адміністративної відповідальності у вигляді штрафу в розмірі 3400 (три тисячі чотириста) гривень в державний дохід (р\р № 31113149700001 одержувач ГУК у Запорізькій області 21081300, код ЄДРПОУ 37941997, банк ГУДКСУ в Запорізькій області, МФО 813015)
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір у розмірі 275 (двісті сімдесят пять) грн. 60 коп.(отримувач коштів УК у Вільнянському районі, код отримувача: 37997149, банк отримувача ГУДКСУ у Запорізькій області, МФО 813015, код класифікації 22030001, рахунок отримувача 31215206700079, призначення платежу: *;101; судовий збір Вільнянський районний суд, 37248261 п.5 )
Постанова може бути оскаржена до апеляційного суду Запорізької області через Вільнянський районний суд Запорізької області протягом 10 діб з дня її оголошення.
Суддя: Т.Д.Беспалько
01.03.2016