ЖИТОМИРСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
16 березня 2016 року Житомир Справа № 806/27/16
Категорія 6.1
Житомирський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого - судді Токаревої М.С. ,
при секретарі - Мельниченко О.В.,
за участю позивача, представників позивача та відповідача
розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Житомирі адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Комунального підприємства "Житомирське обласне міжміське бюро технічної інвентаризації" Житомирської обласної ради про визнання дій неправомірними, інвентаризаційну справу №342 на будинок реєстраційний номер 26381220 визнати нечинним та скасувати,
встановив:
ОСОБА_1 звернулась до Житомирського окружного адміністративного суду з позовом до комунального підприємства «Житомирське обласне міжміське бюро технічної інвентаризації» Житомирської обласної ради про визнання дій неправомірними, інвентаризаційну справу №342 на будинок реєстраційний номер 26381220 визнати нечинним та скасувати.
У судовому засіданні суд з власної ініціативи поставив на обговорення питання щодо закриття провадження у справі в частині позовних вимог щодо визнання нечинною та скасування інвентаризаційної справи №342 на будинок реєстраційний номер 26381220 .
У судовому засіданні позивач та представник позивача заперечували щодо закриття провадження у справі в частині позовних вимог щодо визнання нечинною та скасування інвентаризаційної справи №342 на будинок реєстраційний номер 26381220 .
Представник відповідача не заперечував щодо закриття провадження у справі у вказаній частині та підтримав це питання.
Заслухавши думку представників сторін, дослідивши наявні матеріали справи, суд прийшов до висновку про наявність підстав для закриття провадження у справі з наступних підстав.
Відповідно до п. 1 ч. 2 ст. 17 Кодексу адміністративного судочинства України юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно-правові спори, зокрема спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.
За визначенням, наведеним п. 7 ч. 1 ст. 3 КАС України, суб'єкт владних повноважень - це орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа, інший суб'єкт при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень
Зі змісту п. 1 ч. 2 ст. 17 КАС України вбачається, що правовий акт індивідуальної діє є різновидом рішення суб'єкта владних повноважень, з огляду на що має відповідати таким ознакам: виражати волю (волевиявлення) уповноваженого суб'єкта права, його владні приписи; мати офіційний характер, обов'язковий до виконання; регулювати суспільні відносини; встановлювати правову норму чи конкретне правовідношення; прийматися у визначеній формі; мати значення юридичного факту, що спричиняє певні правові наслідки та породжує права і обов'язки у тих конкретних суб'єктів, яким він адресований.
Тобто, особливою відмінністю правового акту від інших управлінських актів є наявність у ньому змісту управління певної особи шляхом встановлення прав і обов'язки для інших субєктів.
Відповідно до п.1 ч.1 ст.157 КАС України суд закриває провадження, якщо справу не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.
З системного аналізу зазначених нормативних акті випливає, що інвентаризаційна справа не є рішенням субєкта владних повноважень, у звязку з чим провадження у справі в частині позовних вимог щодо визнання нечинною та скасування інвентаризаційної справи №342 на будинок реєстраційний номер 26381220 не містить ознак публічно-правового спору, а тому провадження у справі у вказаній частині слід закрити.
Керуючись статтями 157, 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України,
ухвалив:
Провадження у справі в частині позовних вимог щодо визнання нечинною та скасування інвентаризаційної справи №342 на будинок реєстраційний номер 2638122 закрити.
Ухвала набирає законної сили у порядку встановленому статтею 254 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена до Житомирського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції за правилами встановленими статтями 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України.
Головуючий суддя:М.С. Токарева