ЖИТОМИРСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про відмову у відкритті провадження
28 березня 2016 року м. Житомир Справа № 806/471/16
Категорія 11.5
Суддя Житомирського окружного адміністративного суду Семенюк М.М. , розглянувши матеріали адміністративного позову Приватного підприємства "Миролюбівське" до Відділу Державної виконавчої служби Житомирського районного управління юстиції про визнання такою, що не підлягає виконанню постанови ВП47247603 від 27.01.2016 року, скасування постанови ВП50048432 від 04.02.2016 року, -
в с т а н о в и в :
Як вбачається із змісту позовної заяви і доданих до неї документів, позивач оскаржує винесені відповідачем постанови про стягнення виконавчого збору, прийняту державним виконавцем при виконанні виконавчого листа, виданого Корольовським райсудом м. Житомира, та про відкриття виконавчого провадження з виконання вказаної постанови про стягнення виконавчого збору.
Згідно з п. 1 ч. 2 ст. 17 Кодексу адміністративного судочинства України юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно-правові спори, зокрема спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.
Вжитий у цій процесуальній нормі термін «суб'єкт владних повноважень» позначає орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхню посадову чи службову особу, інший суб'єкт при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень (п. 7 ч. 1 ст. 3 Кодексу адміністративного судочинства України)
Відповідно до ч.1 ст. 181 Кодексу адміністративного судочинства України учасники виконавчого провадження (крім державного виконавця) та особи, які залучаються до проведення виконавчих дій, мають право звернутися до адміністративного суду із позовною заявою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби порушено їхні права, свободи чи інтереси, а також якщо законом не встановлено інший порядок судового оскарження рішень, дій чи бездіяльності таких осіб.
Тобто, якщо законом встановлено інший порядок судового оскарження рішень, дій чи бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби, то це виключає юрисдикцію адміністративних судів у такій категорії справ.
Як вбачається з ст. 383 Цивільного процесуального кодексу України, сторони виконавчого провадження мають право звернутися до суду із скаргою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби під час виконання судового рішення, ухваленого відповідно до цього Кодексу, порушено їх права чи свободи.
За правилами статті 121-2 Господарського процесуального кодексу України скарги на дії чи бездіяльність органів державної виконавчої служби щодо виконання рішень, ухвал, постанов господарських судів можуть бути подані стягувачем, боржником або прокурором протягом десяти днів з дня вчинення оскаржуваної дії, або з дня, коли зазначеним особам стало про неї відомо, або з дня, коли дія мала бути вчинена.
Таким чином, юрисдикція адміністративних судів не поширюється на публічно-правові справи про оскарження дій органів державної виконавчої служби щодо виконання рішень, ухвал, постанов, прийнятих судами в порядку, передбаченому ЦПК або ГПК.
Аналогічна правова позиція викладена в постанові Верховного суду України від 30.06.2015 року по справі № 825/2566/14.
Враховуючи наведене, позовну заяву належить розглядати в порядку не адміністративного, а цивільного судочинства, тому, згідно п.1 ч.1 ст. 109 Кодексу адміністративного судочинства України, належить відмовити у відкритті провадження в адміністративній справі.
На підставі викладеного, керуючись ст. 109 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, -
у х в а л и в :
Відмовити у відкритті провадження у справі за позовом Приватного підприємства "Миролюбівське" .
Копію ухвали невідкладно надіслати позивачу разом із позовною заявою та усіма доданими до неї матеріалами.
Ухвала суду набирає законної сили після закінчення строків апеляційного оскарження, якщо не було подано апеляційної скарги.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається до Житомирського апеляційного адміністративного суду через Житомирський окружний адміністративний суд протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя М.М. Семенюк