8.3.3
ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
про відкриття провадження в адміністративній справі
28 березня 2016 року СєвєродонецькСправа № 812/256/16 Суддя Луганського окружного адміністративного суду Ковальова Т.І., перевіривши матеріали адміністративного позову товариства з обмеженою відповідальністю «Схід Енерго - А» до Старобільської обєднаної державної податкової інспекції Головного управління Державної фіскальної служби у Луганській області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення рішення,-
ВСТАНОВИВ:
25 березня 2016 року до ОСОБА_1 окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов товариства з обмеженою відповідальністю «Схід Енерго - А» до Старобільської обєднаної державної податкової інспекції Головного управління Державної фіскальної служби у Луганській області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення рішення від 17.11.2015 № НОМЕР_1 в частині нарахування грошового зобовязання в сумі 1118713 грн. з податку на додану вартість та штрафні санкції в сумі 291101,50 грн.
Разом з позовною заявою позивачем надано клопотання про визнання причин пропуску строку на звернення до адміністративного суду поважними.
Вказане клопотання позивач мотивує тим, що спірне повідомлення рішення було оскаржене позивачем в адміністративному порядку, рішення про результат такого оскарження було отримано 02.02.2016.
Після адміністративного оскарження спірного повідомлення рішення позивач 15.02.2016 звернувся до ОСОБА_1 окружного адміністративного суду за захистом свої прав, свобод та інтересів.
Ухвалою ОСОБА_1 окружного адміністративного суду від 17.03.2016 адміністрований позов з приводу оскарження податкового повідомлення рішення № НОМЕР_1 від 17.11.2015 повернуто позивачу.
На підставі наведеного, позивач просить суд визнати поважними причини пропуску строку на звернення до адміністративного суду та прийняти дану позовну заяву до розгляду.
Відповідно до ч.ч.1-3,5 ст.99 Кодексу адміністративного судочинства України адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.
Для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
Для захисту прав, свобод та інтересів особи цим Кодексом та іншими законами можуть встановлюватися інші строки для звернення до адміністративного суду, які, якщо не встановлено інше, обчислюються з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
Для звернення до адміністративного суду щодо оскарження рішення суб'єкта владних повноважень, на підставі якого ним може бути заявлено вимогу про стягнення грошових коштів, встановлюється місячний строк.
Пунктом 56.18 статті 56 Податкового кодексу України встановлено, що з урахуванням строків давності платник податків має право оскаржити в суді податкове повідомлення-рішення або інше рішення контролюючого органу про нарахування грошового зобов'язання у будь-який момент після отримання такого рішення.
Із змісту зазначеної законодавчої норми, з урахуванням статті 102 Податкового кодексу України, випливає, що платник податків має право оскаржити в суді податкове повідомлення-рішення або інше рішення контролюючого органу про нарахування грошового зобов'язання протягом 1095 днів з моменту отримання такого рішення.
Враховуючи те, що предметом позову в даній адміністративній справі є оскарження податкового повідомлення-рішення від 17.11.2015, тобто грошового зобов'язання, суд дійшов висновку, що у позивача є 1095 днів для оскарження вказаного рішення з дня отримання.
За таких обставин, позивач звернувся до суду в межах строку, встановленого КАС України та Податкового кодексу України, тому строк на звернення до адміністративного суду позивачем не пропущено.
Частиною 1 статті 107 КАС України встановлено, що суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи:
1) подана позовна заява особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність;
2) має представник належні повноваження (якщо позовну заяву подано представником);
3) відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу;
4) належить позовну заяву розглядати в порядку адміністративного судочинства;
5) подано адміністративний позов у строк, установлений законом (якщо адміністративний позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними);
6) немає інших підстав для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.
Відповідно до ч.2 ст.107 КАС України суддя відкриває провадження в адміністративній справі на підставі позовної заяви, якщо відсутні підстави для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду чи відмови у відкритті провадження у справі.
Адміністративний позов підсудний ОСОБА_1 окружному адміністративному суду.
Зазначена позовна заява відповідає вимогам ст.ст. 105, 106 КАС України, підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви, залишення її без розгляду або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі не вбачається, тому вважаю за можливе відкрити провадження у цій справі.
Керуючись ст.ст. 105, 106, 107 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя,-
УХВАЛИВ:
Відкрити провадження у справі за адміністративним позовом товариства з обмеженою відповідальністю «Схід Енерго - А» до Старобільської обєднаної державної податкової інспекції Головного управління Державної фіскальної служби у Луганській області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення рішення.
Відкрите судове засідання призначити на квітня 2016 року о 09 год. 30 хв. у приміщенні ОСОБА_1 окружного адміністративного суду за адресою: Луганська область, м.Сєвєродонецьк, просп. Космонавтів, 18, поверх 1.
Справа розглядатиметься одноособово суддею Луганського окружного адміністративного суду Ковальовою Т.І.
Позивачу під час судового засідання надати оригінали документів, що були додані до позовної заяви, для огляду.
Запропонувати відповідачу у разі невизнання адміністративного позову подати письмові заперечення проти позову та всі матеріали, що були або мали бути взяті ним до уваги при прийнятті податкового повідомлення рішення від 17.11.2015 № НОМЕР_1 в частині нарахування грошового зобовязання в сумі 1118713 грн. з податку на додану вартість та штрафних санкцій в сумі 291101,50 грн.
Копію ухвали про відкриття провадження в адміністративній справі надіслати сторонам.
Відповідачу разом з ухвалою про відкриття провадження у справі надіслати копію адміністративного позову з усіма доданими до нього документами.
Ухвала набирає законної сили з моменту постановлення та оскарженню не підлягає.
СуддяОСОБА_2