Ухвала суду № 56723099, 25.03.2016, Касаційний адміністративний суд Верховного Суду (до 15.12.2027 - Вищий адміністративний суд України)

Дата ухвалення
25.03.2016
Номер справи
800/190/16
Номер документу
56723099
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ

У Х В А Л А

25 березня 2016 року м. Київ справа № 800/190/16

Суддя Вищого адміністративного суду України Тракало В.В., вирішуючи питання про відкриття провадження у справі за позовною заявою ОСОБА_1 та ОСОБА_2 до Президента України та Верховної Ради України про визнання незаконними дій та відшкодування шкоди,

в с т а н о в и л а :

23 березня 2016 року до Вищого адміністративного суду України надійшла позовна заява ОСОБА_1 та ОСОБА_2 до Президента України та Верховної Ради України про визнання незаконними дій, відшкодування шкоди в розмірі 120000 грн., зобов'язання забезпечити надання безоплатної медичної допомоги.

Подана позовна заява за формою та змістом не відповідає вимогам ст. 105, 106 КАС України.

Так, п. 4 ч. 1 ст. 106 КАС України передбачено, що у позовній заяві зазначаються зміст позовних вимог згідно з частинами 4 і 5 ст. 105 цього Кодексу і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі - подання позову до декількох відповідачів, - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів.

Під змістом позовних вимог розуміється визначення способу захисту свого права, свободи чи інтересу згідно ч. 4 ст. 105, ст. 171-1 КАС України, який має формулюватися максимально чітко і зрозуміло.

Проте, позивачі не зазначили, які саме дії чи бездіяльність Президента України та Верховної Ради України вони вважають незаконними, взагалі не виклали мотиви та доводи позовних вимог до Президента України та Верховної Ради України, обставин в їх обґрунтування, зокрема, не виклали обставин за яких, на їхню думку, відповідачами порушено права, обов'язки та інтереси позивачів. Також позивачі не обгрунтовують вимогу про відшкодування шкоди, не зазначають, чим підтверджується факт заподіяння їм такої шкоди, якими діями чи бездіяльністю вона заподіяна, з яких обставин вони виходили при визначенні її розміру.

Частиною 2 ст. 106 КАС України передбачено, що на підтвердження обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги, позивач надає докази, а в разі неможливості - зазначає докази, які не може самостійно надати, із зазначенням причин неможливості подання таких доказів.

Позивачі не зазначили доказів на підтвердження обставин в обґрунтування позову, які їм відомі і які можуть бути використані судом.

Згідно ч. 3 ст. 106 КАС України до позовної заяви додаються її копії та копії всіх документів, що приєднуються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб, крім випадків подання адміністративного позову суб'єктом владних повноважень. До позовної заяви додається також документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.

Однак, всупереч зазначених вимог ОСОБА_1 та ОСОБА_2 не додали до позовної заяви її копій відповідно до кількості відповідачів, як і не додали документ про сплату судового збору чи документ, який підтверджує наявність пільг щодо сплати судового збору.

Згідно ч. 3 ст. 6 Закону України «Про судовий збір» за подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру.

У разі коли в позовній заяві об'єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.

Відповідно до підп. 1 п. 3 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» ставка судового збору за подання адміністративного позову майнового характеру, який подано фізичною особою становить 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 5 розмірів мінімальної заробітної плати. Ставка судового збору за подання адміністративного позову немайнового характеру, який подано фізичною особою, становить 0,4 розміру мінімальної заробітної плати.

Тобто, за подання позовної заяви з майновими вимогами 120000 грн. підлягає сплаті судовий збір в розмірі 1200 грн., та за позовні вимоги немайнового характеру - 551 грн. 20 коп.

Судовий збір сплачується на розрахунковий рахунок 31210255700007, отримувач коштів УДКСУ у Печерському районі, код отримувача (код за ЄДРПОУ) 38004897, банк отримувача ГУ ДКСУ у м. Києві, код банку отримувача 820019, код класифікації доходів бюджету 22030105 «Судовий збір (Вищий адміністративний суд України, 075)».

Крім того, позовна заява оформлена на забрудненому та зім'ятому аркуші паперу, на зворотній стороні якого відображений друкований напис, що не має відношення до змісту позову, текст позовної заяви викладено нерозбірливо, що зафіксовано в акті Вищого адміністративного суду України про відсутність/пошкодження документа від 23 березня 2016 року

За правилами ч. 1 ст. 108 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених ст. 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

Згідно частин 2 та 3 вказаної статті якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до адміністративного суду. Позовна заява повертається позивачеві, якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви, яку залишено без руху.

Враховуючи, що позовна заява подана без додержання вимог, встановлених ст. 106 КАС України, вона повинна бути залишена без руху з наданням строку для усунення зазначених вище недоліків.

Керуючись ч.1 ст. 108, ст. 171-1 Кодексу адміністративного судочинства України,

у х в а л и л а :

Позовну заяву ОСОБА_1 та ОСОБА_2 до Президента України та Верховної Ради України про визнання незаконними дій, відшкодування шкоди залишити без руху.

Встановити строк для усунення недоліків позовної заяви, зазначених у мотивувальній частині цієї ухвали, до 7 квітня 2016 року.

Копію ухвали про залишення позовної заяви без руху невідкладно надіслати ОСОБА_1 та ОСОБА_2.

Ухвала є остаточною і оскарженню в апеляційному чи касаційному порядку не підлягає, проте може бути переглянута Верховним Судом України у порядку, визначеному Кодексом адміністративного судочинства України.

Суддя В.В. Тракало