Постанова № 56722268, 22.03.2016, Луганський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
22.03.2016
Номер справи
812/1715/15
Номер документу
56722268
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

9

ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

Іменем України

22 березня 2016 рокуСєвєродонецькСправа № 812/1715/15

Луганський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого - судді Борзаниці С.В.,

за участі секретаря - Лященка А.Ю.,

позивача - не прибув,

представника позивача - не прибув,

відповідача 1 - не прибув,

представника відповідача 2 - не прибув,

розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Сєвєродонецьку справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до уповноваженої особи Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на ліквідацію АТ «Златобанк» Славінського Валерія Івановича, Фонду гарантування вкладів фізичних осіб про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити певні дії,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 (далі за текстом - Позивач) звернулася до Луганського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Уповноваженої особи Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на ліквідацію Публічного акціонерного товариства "Златобанк" Славінського Валерія Івановича (далі за текстом - Уповноважена особа, Відповідач 1), Фонду гарантування вкладів фізичних осіб (далі за текстом - Відповідач 2), в якому просила: визнати протиправною бездіяльність Уповноваженої особи Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на ліквідацію АТ "Златобанк" Славінського Валерія Івановича щодо не включення ОСОБА_1 до переліку вкладників Публічного акціонерного товариства "Златобанк", які мають право на відшкодування коштів за вкладами за рахунок Фонду гарантування вкладів фізичних осіб; зобов'язати Уповноважену особу Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на ліквідацію ПАТ "Златобанк" Славінського Валерія Івановича подати до Фонду гарантування вкладників фізичних осіб додаткову інформацію стосовно збільшення кількості вкладників за рахунок ОСОБА_1, яким необхідно здійснити виплати відшкодування коштів за вкладами в АТ «Златобанк» за рахунок Фонду гарантування вкладів фізичних осіб; зобов'язати Фонд гарантування вкладів фізичних осіб здійснити відшкодування коштів за вкладом ОСОБА_1 за рахунок Фонду гарантування вкладів фізичних осіб.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що бездіяльність відповідача щодо не включення Позивача до реєстру вкладників, які мають право на відшкодування за рахунок коштів Фонду гарантування вкладів, протиправною, а також зазначає, що відповідач зобов'язаний вчинити дії щодо включення Позивача до реєстру вкладників, які мають право на відшкодування за рахунок Фонду гарантування вкладів фізичних осіб.

В судове засідання позивач та його представник не з'явилися, через канцелярію суду представник позивача надав клопотання про розгляд справи без його участі.

В судове засідання Уповноважена особа Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на ліквідацію Публічного акціонерного товариства "Златобанк" Славінський В.І. не з'явився, надав письмові пояснення на адміністративний позов, в яких вказав, що на підставі постанови Правління Національного банку України від 13 лютого 2015 року № 105 «Про віднесення ПАТ «Златобанк» до категорії неплатоспроможних» виконавчою дирекцією Фонду гарантування вкладів фізичних осіб 13.02.2015 прийнято рішення № 30 про запровадження з 14.02.2015 р. тимчасової адміністрації та призначення уповноваженої особи Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на здійснення тимчасової адміністрації в ПАТ «Златобанк». Тимчасова адміністрація запроваджена строком до 13.05.2015 року. Постановою Правління Національного банку України № 310 від 12.05.2015 року відкликано банківську ліцензію АТ «Златобанк». Рішенням № 99 від 13.05.2015 року Виконавчої дирекції Фонду гарантування вкладів фізичних осіб розпочато процедуру ліквідації АТ «Златобанк». Наказом № 156 від 13.05.2015 року призначено В.І.Славінського уповноваженою особою Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на ліквідацію АТ «Златобанк» строком на 1 рік з 13 травня 2015 року по 12 травня 2016 року включно.

В газеті «Голос України» № 86 (6090) від 19.05.2015 року було опубліковано офіційне повідомлення про початок процедури ліквідації АТ «Златобанк», призначення уповноваженої особи Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на ліквідацію АТ «Златобанк» та прийняття вимог кредиторів протягом 30 днів з дня опублікування оголошення.

Пункт 17 частини першої статті 2 Закону України «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб» визначає Уповноважену особу Фонду гарантування вкладів фізичних осіб як працівника Фонду, який від імені Фонду та в межах повноважень, передбачених цим Законом та/або делегованих?Фондом, виконує дії із забезпечення виведення банку з ринку під час здійснення тимчасової адміністрації неплатоспроможного банку та/або ліквідації банку.

Частиною другою статті 3 8 Закону України «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб» встановлено зобов'язання Фонду гарантування вкладів фізичних осіб [та, відповідно, Уповноваженої особи] протягом дії тимчасової адміністрації забезпечити перевірку правочинів (у тому числі договорів), вчинених (укладених) банком протягом одного року до дня запровадження тимчасової адміністрації банку, на предмет виявлення правочинів (у тому числі договорів), що є нікчемними з підстав, визначених частиною третьою цієї статті.

Пунктом 3 частини другої статті 37 Закону України «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб» встановлено повноваження Фонду безпосередньо та Уповноваженої особи у разі делегування повноважень продовжувати, обмежувати або припиняти здійснення банком будь-яких операцій.

Таким чином, відповідно до Закону України «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб», Уповноважена особа наділена повноваженнями щодо блокування операцій по рахунках та має визначений законом обов'язок щодо проведення перевірки правочинів, вчинених банком протягом року до дня визнання банку неплатоспроможним.

24 листопада 2014 р. Позивачем було укладено з АТ «Златобанк» Угоду про приєднання до Публічної пропозиції про комплексне банківське обслуговування фізичних осіб.

Згідно п.2.1. Угоди Банк відкриває Вкладнику вкладний (депозитний) рахунок НОМЕР_2.

Виконуючи обов'язки та реалізуючи права, передбачені у вказаних у пункті першому цього пояснення нормах законодавства - на підставі п. 7 ч. 3 статті Закону, рахунки осіб, в тому числі і рахунок ОСОБА_1, були тимчасово заблоковані підставі протокольного рішення про віднесення до нікчемних правочинів (договорів) банківських вкладів від 07.04.2015р. і Наказу Уповноваженої особи на здійснення тимчасової адміністрації 08.04.2015р.

Згідно ч. 1 статті 27 Закону України «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб» (в редакції від 08.03.2015 р.) Уповноважена особа Фонду складає перелік вкладників та визначає розрахункові суми відшкодування коштів за вкладами за рахунок Фонду відповідно до вимог із Закону та нормативно-правових актів Фонду станом на день отримання рішення про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію банку.

Згідно п. 6 Розділу III Положення про порядок відшкодування Фондом гарантування вкладів фізичних осіб коштів за вкладами (затвердженого рішенням Виконавчої дирекції Фонду №14 від 09.08.2012р.) протягом процедури ліквідації уповноважена особа Фонду може надавати до Фонду додаткову інформацію про вкладників стосовно:

зменшення (збільшення) кількості вкладників, яким необхідно здійснити виплати відшкодування;

зміни розміру належних їм сум;

зміни особи вкладника;

змін реквізитів вкладників;

змін розміру сум разом із змінами реквізитів вкладників.

Додаткова інформація залежно від її типу надається окремими файлами, що формують згідно з додатками 9 та 10 до цього Положення.

Уповноважена особа листом вих. № 87 від 20.01.2016р. подала до Фонду додаткову інформацію щодо Переліку вкладників, які мають право на відшкодування коштів за вкладами за рахунок Фонду гарантування вкладів фізичних осіб і на даний момент ОСОБА_1 включена до переліку вкладників, що мають право на отримання відшкодування за рахунок коштів Фонду гарантування вкладів фізичних осіб.

Оскільки вимоги ОСОБА_1 визнані та Позивач включений до Переліку вкладників, що мають право на отримання відшкодування за рахунок коштів Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, то відсутні підстави для задоволення позову.

В судове засідання представник Фонду гарантування вкладів фізичних осіб не з'явився, надав письмові заперечення, в яких вказав, що на підставі постанови Правління Національного банку України від 13.02.2015 № 105 «Про віднесення ПАТ «Златобанк» до категорії неплатоспроможних», виконавчою дирекцією Фонду гарантування прийнято рішення від 13.02.2015 № 30 «Про запровадження тимчасової адміністрації у АТ «Златобанк», згідно з яким з 14.02.2015 запроваджено тимчасову адміністрацію та призначено уповноважену особу Фонду гарантування на здійснення тимчасової адміністрації у ПАТ «Златобанк».

Відповідно до постанови Правління НБУ від 12 травня 2015 р. № 310 «Про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію ПАТ «Златобанк» виконавчою дирекцією Фонду гарантування прийнято рішення від 13 травня 2015 р. № 99, «Про початок процедури ліквідації АБ «Златобанк»та призначення уповноваженої особи Фонду на ліквідацію банку», згідно з яким було розпочато процедуру ліквідації АБ «Златобанк» та призначено уповноваженою особою Фонду на ліквідацію АБ «Златобанк» провідного професіонала з питань врегулювання неплатоспроможності банків відділу запровадження процедури тимчасової адміністрації та ліквідації департаменту врегулювання неплатоспроможності банків Славінського Валерія Івановича строком на 1 рік з 18 год. 00 хв. 13 травня 2015 р. до 12 травня 2016 р. включно.

Процедура щодо виведення неплатоспроможних банків з ринку і ліквідації банків врегульована Законом України "Про систему гарантування вкладів фізичних осіб", який є спеціальним законом у даних правовідносинах.

Частиною 8 Прикінцевих та перехідних положень Закону встановлено, що законодавчі та інші нормативно-правові акти, прийняті до набрання чинності цим Законом, застосовуються у частині, що не суперечить цьому Закону.

Отже, у спорах, пов'язаних з виконанням банком, у якому введена тимчасова адміністрація чи почата процедура його ліквідації, своїх зобов'язань перед його кредиторами, норми Закону України "Про систему гарантування вкладів фізичних осіб" є спеціальними, а даний Закон є пріоритетним відносно інших законодавчих актів України у цих правовідносинах.

Положеннями статті 27 Закону України «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб»(далі - Закон) визначено, що Уповноважена особа Фонду формує повний Перелік вкладників, які мають право на відшкодування коштів за вкладами за рахунок Фонду гарантування.

Відповідно до частини п'ятої статті 27 Закону, протягом шести днів з дня прийняття рішення про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію банку виконавча дирекція Фонду гарантування затверджує реєстр вкладників для здійснення виплат відповідно до наданого уповноваженою особою Фонду переліку вкладників.

Фонд затверджує реєстр вкладників для здійснення виплат відповідно до наданого уповноваженою особою Фонду переліку вкладників, повноваження щодо включення до переліку вкладників, які мають право на відшкодування коштів за вкладами надані Уповноваженій особі на ліквідацію ПАТ «Златобанк».

У переданому Уповноваженою особою переліку вкладників ПАТ «Златобанк» інформація щодо Позивача була відсутня, в зв'язку з чим не могла бути врахована при складанні Загального реєстру.

У Фонду гарантування відсутні будь-які первинні документи по вкладникам і тому при складанні Загального реєстру використовується виключно інформація, що наявна в переданому Уповноваженою особою Переліку вкладників.

Законодавство не покладає обов'язок на Фонд враховувати під час складання Загального реєстру інші документи, окрім Переліку вкладників.

Фонд не володів і не повинен був володіти жодною додатковою інформацією про Позивача, окрім тієї, що міститься в Переліку вкладників.

У відповідності до Закону та Положення про порядок відшкодувати Фондом гарантування вкладів фізичних осіб коштів за вкладами, затвердженого рішенням виконавчої дирекції Фонду від 9 серпня 2012 року № 14, зареєстрованого в Міністерстві юстиції 7 вересня 2012 року за № 1548/21860, виплати відшкодування коштів вкладникам здійснюють на підставі затвердженого в установленому Законом порядку Реєстру.

Єдиною підставою для включення Позивача до Загального реєстру та здійснення відшкодування має бути наявність Позивача: в складеному Уповноваженою особою Переліку вкладників (частина п'ята статті 27 Закону) або в наданій Уповноваженою особою додатковій інформації про вкладників, як це передбачено пунктом 6 розділу III Положення про порядок відшкодування Фондом гарантування вкладів фізичних осіб коштів за вкладами, затвердженого рішенням виконавчої дирекції Фонду гарантування від 09.08.2012.

Тому, вважають позовну вимогу Позивача щодо здійснення відшкодування коштів Фондом гарантування включити його до Загального реєстру передчасною, оскільки у Позивача та Фонду гарантування відсутній спір з даного питання. У разі подання Уповноваженою особою до Фонду гарантування додаткової інформації по Позивачу, відповідні заходи щодо включення Позивача до Загального реєстру будуть вжиті Фондом гарантування автоматично відповідно до вимог Закону, і жодної підстави для спонукання Фонду гарантування судом до вчинення відповідних дій немає.

Враховуючи вищевикладене, просили суд відмовити в задоволенні позову повністю.

Дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає частковому задоволенню з огляду на наступне.

Судом встановлено, що 11.11.2014 року між Приватним акціонерним товариством «Сєвєродонецьке науково-виробниче об'єднання «Імпульс» та працівником ПрАТ «СНВО «Імпульс» ОСОБА_1 укладено договір позики №8, яким Позивачу було надано безвідсоткову позику в сумі 200 000,00 грн. для придбання квартири, а остання зобов'язується повернути позику в порядку та на умовах, визначених цим договором (а.с.10-12) .

В цей же день, 11.11.2014 року між Позивачем та ПАТ "Златобанк" укладено угоду про приєднання до публічної пропозиції про комплексне банківське обслуговування фізичних осіб, на підставі якого Позивача відкрив поточний рахунок № 26203500143011 (а.с.9).

Згідно виписки по особовим рахункам ОСОБА_1 кошти на депозитний рахунок НОМЕР_2 у розмірі 200 000 грн. були зараховані 24.11.2014 р. з рахунку ПрАТ «Сєвєродонецьке НВО «Імпульс» в АТ «Златобанк» НОМЕР_3 у розмірі 200 000 грн. з призначенням платежу «Позика згідно дог.8 від 11.11.2014р.» (а.с.23).

Правління Національного банку України від 13.02.2015 № 105 «Про віднесення ПАТ «Златобанк» до категорії неплатоспроможних», виконавчою дирекцією Фонду гарантування прийнято рішення від 13.02.2015 № 30 «Про запровадження тимчасової адміністрації у АТ «Златобанк», згідно з яким з 14.02.2015 запроваджено тимчасову адміністрацію та призначено уповноважену особу Фонду гарантування на здійснення тимчасової адміністрації у ПАТ «Златобанк» (а.с.33,34).

Наказом АТ "Златобанк" №164/1 від 08.04.2015 року в редакції наказу №165/1 від 09.04.2015 року віднесено до нікчемних всі транзакції та правочини (договори) згідно переліку (з додатками до наказів) (а.с.39,40).

Постановою Правління Національного банку України №310 від 12.05.2015 року відкликано банківську ліцензію АТ "Златобанк", а виконавчою дирекцією Фонду гарантування вкладів фізичних осіб 13.05.2015 року прийнято рішення №99 про початок процедури ліквідації АТ "Златобанк" та призначення уповноваженої особи Фонду на ліквідацію банку (а.с.36,37).

Наказом Фонду гарантування вкладів фізичних осіб №156 від 13.05.2015 року призначено Славінського Валерія Івановича уповноваженою особою Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на ліквідацію АТ "Златобанк" строком на 1 рік з 13 травня 2015 року по 12 травня 2016 року включно (а.с.38).

16.12.2014 Позивач звернулась до уповноваженої особи Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на тимчасову адміністрацію в АТ "Златобанк" Славінського В.І. із заявою про надання інформації про рух грошових коштів на її поточному рахунку № 26203500143011 за весь період часу.

Згідно зі статтею 26 Закону України «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб» (в редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин) Фонд гарантує кожному вкладнику банку відшкодування коштів за його вкладом. Фонд відшкодовує кошти в розмірі вкладу, включаючи відсотки, нараховані на день початку процедури виведення Фондом банку з ринку, але не більше суми граничного розміру відшкодування коштів за вкладами, встановленого на дату прийняття такого рішення, незалежно від кількості вкладів в одному банку. Сума граничного розміру відшкодування коштів за вкладами не може бути меншою 200000 гривень. Адміністративна рада Фонду не має права приймати рішення про зменшення граничної суми відшкодування коштів за вкладами.

Виконання зобов'язань Фонду перед вкладниками здійснюється Фондом з дотриманням вимог щодо найменших витрат Фонду та збитків для вкладників у спосіб, визначений цим Законом, у тому числі шляхом передачі активів і зобов'язань банку приймаючому банку, продажу банку, створення перехідного банку протягом дії тимчасової адміністрації або виплати відшкодування вкладникам після ухвалення рішення про відкликання банківської ліцензії та ліквідації банку.

Виплата відшкодування здійснюється з урахуванням сум, сплачених вкладнику протягом дії тимчасової адміністрації у банку.

Гарантії Фонду не поширюються на відшкодування коштів за вкладами у випадках, передбачених цим Законом.

Вкладник набуває право на одержання гарантованої суми відшкодування коштів за вкладами за рахунок коштів Фонду в межах граничного розміру відшкодування коштів за вкладами після прийняття рішення про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію банку.

Статтею 27 Закону України «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб» визначено, що уповноважена особа Фонду складає перелік вкладників та визначає розрахункові суми відшкодування коштів за вкладами за рахунок Фонду відповідно до вимог цього Закону та нормативно-правових актів Фонду станом на день отримання рішення про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію банку.

Уповноважена особа Фонду протягом трьох днів з дня отримання Фондом рішення про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію банку формує повний перелік вкладників, які мають право на відшкодування коштів за вкладами за рахунок Фонду, із визначенням сум, що підлягають відшкодуванню.

Уповноважена особа Фонду зазначає у переліку вкладників суму відшкодування для кожного вкладника, яка розраховується виходячи із сукупного обсягу всіх його вкладів у банку та нарахованих процентів. Нарахування процентів за вкладами припиняється з дня прийняття рішення про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію банку.

Інформація про вкладника в переліку вкладників має забезпечувати його ідентифікацію відповідно до законодавства.

Протягом шести днів з дня отримання Фондом рішення про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію банку виконавча дирекція Фонду затверджує реєстр вкладників для здійснення виплат відповідно до наданого уповноваженою особою Фонду переліку вкладників. Фонд публікує оголошення про відшкодування коштів вкладникам у газетах «Урядовий кур'єр» або «Голос України» та на своїй офіційній сторінці в мережі Інтернет не пізніше ніж через сім днів з дня отримання Фондом рішення про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію банку.

Уповноважена особа Фонду протягом трьох днів з дня отримання Фондом рішення про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію формує перелік вкладників, кошти яких не підлягають відшкодуванню Фондом відповідно до частини четвертої статті 26 цього Закону.

Відповідно до частин 2 та 3 статті 38 Закону України «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб» протягом дії тимчасової адміністрації уповноважена особа Фонду зобов'язана забезпечити перевірку правочинів (у тому числі договорів), вчинених (укладених) банком протягом одного року до дня запровадження тимчасової адміністрації банку, на предмет виявлення правочинів (у тому числі договорів), що є нікчемними з підстав, визначених частиною третьою цієї статті.

Правочини (у тому числі договори) неплатоспроможного банку є нікчемними з таких підстав:

1) банк безоплатно здійснив відчуження майна, прийняв на себе зобов'язання без встановлення обов'язку контрагента щодо вчинення відповідних майнових дій, відмовився від власних майнових вимог;

2) банк до дня визнання банку неплатоспроможним взяв на себе зобов'язання, внаслідок чого він став неплатоспроможним або виконання його грошових зобов'язань перед іншими кредиторами повністю чи частково стало неможливим;

3) банк здійснив відчуження чи передав у користування або придбав (отримав у користування) майно, оплатив результати робіт та/або послуги за цінами, нижчими або вищими від звичайних (якщо оплата на 20 відсотків і більше відрізняється від вартості товарів, послуг, іншого майна, отриманого банком), або зобов'язаний здійснити такі дії в майбутньому відповідно до умов договору;

4) банк оплатив кредитору або прийняв майно в рахунок виконання грошових вимог у день, коли сума вимог кредиторів банку перевищувала вартість майна;

5) банк прийняв на себе зобов'язання (застава, порука, гарантія, притримання, факторинг тощо) щодо забезпечення виконання грошових вимог у порядку іншому, ніж здійснення кредитних операцій відповідно до Закону України «Про банки і банківську діяльність»;

6) банк уклав кредитні договори, умови яких передбачають надання клієнтам переваг (пільг), прямо не встановлених для них законодавством чи внутрішніми документами банку;

7) банк уклав правочини (у тому числі договори), умови яких передбачають платіж чи передачу іншого майна з метою надання окремим кредиторам переваг (пільг), прямо не встановлених для них законодавством чи внутрішніми документами банку;

8) банк уклав правочин (у тому числі договір) з пов'язаною особою банку, якщо такий правочин не відповідає вимогам законодавства України.

Статтею 204 Цивільного кодексу України визначено, що правочин є правомірним, якщо його недійсність прямо не встановлена законом або якщо він не визнаний судом недійсним.

Згідно з частиною 2 статті 215 Цивільного кодексу України недійсним є правочин, якщо його недійсність встановлена законом (нікчемний правочин). У цьому разі визнання такого правочину недійсним судом не вимагається.

Відповідно до статті 228 Цивільного кодексу України правочин вважається таким, що порушує публічний порядок, якщо він був спрямований на порушення конституційних прав і свобод людини і громадянина, знищення, пошкодження майна фізичної або юридичної особи, держави, Автономної Республіки Крим, територіальної громади, незаконне заволодіння ним. Правочин, який порушує публічний порядок, є нікчемним.

Таким чином, законодавчо визначене право відповідача на визнання правочинів неплатоспроможного банку такими, що порушують публічний порядок, у випадках, визначених у статті 38 Закону України «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб».

Позивач не був включений до реєстру осіб, які мають право на відшкодування коштів за рахунок Фонду гарантування вкладів фізичних осіб в період з 07.04.2015 по 20.01.2016 у зв'язку зі здійсненням перевірки їх законності та виявленням, що такі операції, на думку Уповноваженої особи, були здійснені банком внаслідок дроблення суми на рахунку іншого клієнта, що, в свою чергу, призвело до неплатоспроможності Банку, надання позивачу переваг перед іншими вкладникам, що викликало необхідність звернення Уповноваженої особи до правоохоронних органів із заявою про вчинення кримінального правопорушення.

Разом з тим, доказів на підтвердження нікчемності зазначеного правочину (спрямованості його на порушення прав та свобод особи або держави, незаконне заволодіння майном) не надано.

Згідно листа Уповноваженої особи № 87 від 20.01.2016р. до Фонду надано додаткову інформацію щодо Переліку вкладників, які мають право на відшкодування коштів за вкладами за рахунок Фонду гарантування вкладів фізичних осіб і на даний момент ОСОБА_1 включена до переліку вкладників, що мають право на отримання відшкодування за рахунок коштів Фонду гарантування вкладів фізичних осіб.

Оскільки на теперішній час ОСОБА_1 включена до переліку вкладників, що мають право на отримання відшкодування за рахунок коштів Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, відсутні підстави для задоволення позовних вимог про зобов'язання Уповноваженої особи Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на ліквідацію ПАТ "Златобанк" Славінського Валерія Івановича подати до Фонду гарантування вкладників фізичних осіб додаткову інформацію стосовно збільшення кількості вкладників за рахунок ОСОБА_1, яким необхідно здійснити виплати відшкодування коштів за вкладами в АТ «Златобанк» за рахунок Фонду гарантування вкладів фізичних осіб;

Відповідно до частини першої статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України якщо судове рішення ухвалене на користь сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, суд присуджує всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав стороною у справі, або якщо стороною у справі виступала його посадова чи службова особа.

Таким чином, на користь позивача підлягають стягненню витрати зі сплати судового збору в розмірі 551,20 грн. за рахунок бюджетних асигнувань Фонду гарантування вкладів фізичних осіб.

Керуючись статтями 2, 9, 10, 11, 17, 18, 23, 69-72, 87, 94, 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов ОСОБА_1 до Уповноваженої особи Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на ліквідацію АТ «Златобанк» Славінського Валерія Івановича, Фонду гарантування вкладів Фізичних осіб про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити певні дії - задовольнити частково.

Визнати протиправною бездіяльність Уповноваженої особи Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на ліквідацію АТ "Златобанк" Славінського Валерія Івановича щодо не включення ОСОБА_1 до переліку вкладників Публічного акціонерного товариства "Златобанк", які мають право на відшкодування коштів за вкладами за рахунок Фонду гарантування вкладів фізичних осіб в період з 07.04.2015 по 20.01.2016.

У задоволенні позовних вимог про зобов'язання Уповноваженої особи Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на ліквідацію ПАТ "Златобанк" Славінського Валерія Івановича про подання до Фонду гарантування вкладників фізичних осіб додаткової інформації стосовно збільшення кількості вкладників за рахунок ОСОБА_1, яким необхідно здійснити виплати відшкодування коштів за вкладами в АТ «Златобанк» за рахунок Фонду гарантування вкладів фізичних осіб - відмовити.

У задоволенні позовних вимог про зобов'язання Фонду гарантування вкладів фізичних осіб про здійснення відшкодування коштів за вкладом ОСОБА_1 за рахунок Фонду гарантування вкладів фізичних осіб - відмовити.

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Фонду гарантування вкладів фізичних осіб (код ЄДРПОУ 21708016, 01032, м. Київ, бульвар Тараса Шевченка, 33-б) на користь ОСОБА_1 (ІНФОРМАЦІЯ_1, РНОКПП НОМЕР_1, зареєстрованої за адресою: АДРЕСА_1) витрати зі сплати судового збору в розмірі 551,20 грн. (п'ятсот п'ятдесят одна гривня 20 коп.).

Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження

Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Постанову в повному обсязі складено та підписано 25 березня 2016 року.

Суддя С.В. Борзаниця