КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Справа 826/14814/15 Суддя доповідач Твердохліб В.А.
У Х В А Л А
про залишення апеляційної скарги без руху
25 березня 2016 року м. Київ
Суддя Київського апеляційного адміністративного суду Твердохліб В.А., перевіривши апеляційну скаргу Київської міської митниці ДФС на постанову Окружного адміністративного суду міста Києва від 22 лютого 2016 року у справі за адміністративним позовом Дочірнього підприємства «Артек» до Київської міської митниці ДФС, Головного управління державного казначейства України у місті Києві про визнання протиправними дій, зобов»язання вчинити дії, -
ВСТАНОВИВ:
Дочірнє підприємство «Артек» звернулось до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовом до Київської міської митниці ДФС, Головного управління державного казначейства України у місті Києві про визнання протиправними дій, зобов»язання вчинити дії.
Постановою Окружного адміністративного суду міста Києва від 22 лютого 2016 року позов задоволено частково.
Не погоджуючись з вищезазначеним рішенням, Київська міська митниця ДФС подала апеляційну скаргу, в якій просить скасувати рішення суду першої інстанції та прийняти нове рішення, яким відмовити в задоволенні позову в повному обсязі.
Згідно ч. 2 ст. 189 Кодексу адміністративного судочинства України, отримавши апеляційну скаргу, суддя-доповідач протягом трьох днів перевіряє її відповідність вимогам статті 187 цього Кодексу і за відсутності перешкод постановляє ухвалу про відкриття апеляційного провадження.
В апеляційні скарзі апелянтом викладено клопотання про звільнення від сплати судового збору в зв»язку з відсутністю коштів на момент подання апеляційної скарги .
Відповідно ст. 8 Закону України "Про судовий збір", враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі. Суд може зменшити розмір судового збору або звільнити від його сплати.
Постановою Пленуму Вищого адміністративного суду України від 5 лютого 2016 року суддям адміністративних суддів рекомендовано враховувати під час ухвалення рішень у справах відповідної категорії Аналіз практики застосування адміністративними судами окремих положень Закону України від 8 липня 2011 року № 3674-VI “Про судовий збір” у редакції Закону України від 22 травня 2015 року № 484-VIII “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сплати судового збору”, в якому зазначено, зокрема, що обмежене фінансування бюджетної установи не є підставою для звільнення від сплати судового збору та вказані аргументи не є підставою для відстрочення його сплати.
З огляду на вказане, вважаю за необхідне відмовити в задоволенні клопотання Київській міській митниці ДФС.
Відповідно ч. 5 ст. 187 Кодексу адміністративного судочинства України апеляційна скарга підписується особою, яка її подає, або її представником, який додає оформлений належним чином документ про свої повноваження, якщо цей документ не подавався раніше.
Згідно з ч.6 ст. 187 до апеляційної скарги додаються її копії відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.
В додатках до апеляційної скарги зазначені: копії апеляційної скарги для сторін та копія довіреності представника Київської міської митниці. Проте, до апеляційної скарги вказані документи не додані.
За правилами ч. 6 ст. 187 Кодексу адміністративного судочинства України до апеляційної скарги додається документ про сплату судового збору.
Апелянтом до апеляційної скарги не додано доказу про сплату ним судового збору.
Відповідно ч. 1 ст 9. Закону України “Про судовий збір” судовий збір сплачується за місцем розгляду справи та зараховується до спеціального фонду Державного бюджету України.
Реквізити для сплати судового збору:
1) Отримувач коштів: УДКСУ у Печерському р-ні
2) Код отримувача (код за ЄДРПОУ): 38004897
3) Банк отримувача: ГУДКCУ у м. Києві
4) Код банку отримувача (МФО): 820019
5) Рахунок отримувача: 31211206781007
6) Код класифікації доходів бюджету: 22030101
7) Призначення платежу: Судовий збір, за позовом ______ (ПІБ чи назва установи, організації позивача), Київський апеляційний адміністративний суд (назва суду, де розглядається справа), код ЄДРПОУ 34729486 (суду, де розглядається справа).
У відповідності до ч. 3 ст. 189 КАС України, до апеляційної скарги, яка не оформлена відповідно до вимог, встановлених статтею 187 цього Кодексу, застосовуються правила статті 108 Кодексу, згідно з якими апеляційна скарга залишається без руху.
Таким чином, апелянту необхідно усунути недоліки, зазначені в даній ухвалі, а саме, надати: копії апеляційних скарг у відповідності до кількості осіб, які беруть участь у справі, оформлений належним чином документ про повноваження особи, яка подає апеляційну скаргу, документ про сплату судового збору в розмірі 2859,68 грн. згідно п. 3 ст.4 Закону України “Про судовий збір”.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 108, 187, 189 КАС України, -
УХВАЛИВ:
В задоволенні клопотання - відмовити.
Апеляційну скаргу Київської міської митниці ДФС на постанову Окружного адміністративного суду міста Києва від 22 лютого 2016 року у справі за адміністративним позовом Дочірнього підприємства «Артек» до Київської міської митниці ДФС, Головного управління державного казначейства України у місті Києві про визнання протиправними дій, зобов»язання вчинити дії – залишити без руху.
Встановити апелянту строк до 11 квітня 2016 року для усунення вказаного недоліку.
Ухвала набирає законної сили з моменту прийняття, та може бути оскаржена до Вищого адміністративного суду України в порядок і строки, визначені ст.212 КАС України.
Суддя Твердохліб В.А.