УХВАЛА
24 березня 2016 р.Справа № 876/1026/16
Львівський апеляційний адміністративний суд в складі :
головуючого судді Большакової О.О.,
суддів Глушка І.В., Макарика В.Я.,
розглянувши в порядку письмового провадження заяву Золочівської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Державної фіскальної служби у Львівській області про відтермінування сплати судового збору за подання апеляційної скарги на постанову Львівського окружного адміністративного суду від 20 січня 2016 року у адміністративній справі за позовом Дочірнього підприємства "ЛПП Україна" Акціонерного товариства "ЛПП" до Золочівської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Державної фіскальної служби у Львівській області про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень,
В С Т А Н О В И В :
Постановою Львівського окружного адміністративного суду від 20 січня 2016 року адміністративний позов задоволено повністю. Визнано протиправним та скасовано податкове повідомлення-рішення Золочівської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Львівській області № 0000152200 від 05.03.2014 року. Визнано протиправним та скасовано податкове повідомлення-рішення Золочівської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Львівській області № 0000692200 від 21.05.2014 року.
Не погоджуючись із даною постановою, 01.02.2016 року апелянтом подано на неї апеляційну скаргу разом з заявою про відтермінування сплати судового збору у зв'язку із відсутністю коштів.
Ухвалою Львівського апеляційного адміністративного суду від 05.02.2016 року відмовлено в задоволенні заяви Золочівської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Державної фіскальної служби у Львівській області про відтермінування сплати судового збору за подання апеляційної скарги.
Ухвалою Львівського апеляційного адміністративного суду від 05.02.2016 року апеляційну скаргу залишено без руху у зв'язку з тим, що апеляційна скарга не відповідає вимогам ч. 6 ст. 187 КАС України, а саме апелянтом до поданої апеляційної скарги не долучено документ про сплату судового збору у розмірі встановленому законом.
22.03.2016 року апелянтом повторно подано заяву про відтермінування сплати судового збору у зв'язку із відсутністю коштів.
Заслухавши суддю-доповідача, дослідивши матеріали справи та проаналізувавши доводи заяви про відтермінування сплати судового збору, суд апеляційної інстанції вважає, що така не підлягає задоволенню з наступних підстав.
Частиною 1 ст. 87 КАС України встановлено, що судові витрати складаються із судового збору та витрат, пов'язаних з розглядом справи.
Згідно із ч. 2 ст. 87 КАС України розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і відстрочку сплати встановлюються законом.
Статтею 8 Закону України «Про судовий збір» передбачено, що враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі. Суд може зменшити розмір судового збору або звільнити від його сплати на підставі, зазначеній у частині першій цієї статті.
Відповідно до ч. 1 ст. 88 КАС України суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою зменшити розмір належних до оплати судових витрат чи звільнити від їх оплати повністю або частково, чи відстрочити або розстрочити сплату судових витрат на визначений строк.
Згідно ч. 1 ст. 98 КАС України суд вирішує питання щодо судових витрат у постанові суду або ухвалою.
Виходячи із змісту Закону України «Про судовий збір» (із змінами від 01.09.2015 року) та матеріалів справи розмір судового збору за подання апеляційної скарги на постанову суду сплачується 110 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви, а саме, у справах за позовом майнового характеру, 110% від 2 відсотків розміру майнових вимог, але не менше 1,5 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 4 розмірів мінімальної заробітної плати.
Відповідно до ст. 8 Закону України «Про Державний бюджет на 2014 рік» мінімальна заробітна плата станом на 1 січня 2014 року становила 1218 грн.
Таким чином, враховуючи те, що позивачем заявлено у позовній заяві вимогу майнового характеру, розмір судового збору, що підлягає сплаті за подання до адміністративного суду апеляційної скарги становить 5359,20 грн.
Із змісту ч. 1 ст. 88 КАС України та ч. 1 ст. 8 Закону України "Про судовий збір" випливає, що особа, яка вважає свій майновий стан незадовільним, через що в неї існують перешкоди для доступу до правосуддя, має подати до суду відповідні документи, які свідчили б про незадовільний майновий стан.
На підтвердження незадовільного майнового стану та неможливості сплати судового збору апелянтом надано суду лист управління Державної казначейської служби України у Золочівському районі Львівської області про те, що станом на 01.03.2016 року на рахунках Золочівської ОДПІ по КЕКВ 2800 "Інші поточні видатки", за КПКВК 3301010 «Керівництво та управління у сфері фіскальної політики», відсутні відкриті асигнування та кошти на реєстраційному рахунку.
Колегія суддів вважає, що вказаний лист не є належним доказом незадовільного майнового стану.
Слід зазначити, що подання вказаних клопотань свідчить про зловживання апелянтом процесуальними правами та навмисне затягування розгляду справи.
Крім того, відповідно до пункту 2 Прикінцевих положень Закону України від 22 травня 2015 року № 484-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сплати судового збору» зобов'язано Кабінет Міністрів України забезпечити відповідне фінансування державних органів, які позбавляються пільг щодо сплати судового збору.
Така правова позиція щодо застосування зазначених норм матеріального права була висловлена колегією суддів Судової палати в адміністративних справах Верховного Суду України в ухвалі від 28 вересня 2015 року (справа № 21-5496а15).
Враховуючи вищенаведене, та те, що така ж заява вирішувалась ухвалою Львівського апеляційного адміністративного суду від 05.02.2016 року, колегія суддів дійшла висновку про відсутність підстав для задоволення заяви про відтермінування сплати судового збору.
Керуючись ст. ст. 87, 88, 98, 102, 158, 160, 165 КАС України, суд,
У Х В А Л И В :
відмовити в задоволенні заяви Золочівської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Державної фіскальної служби у Львівській області про відтермінування сплати судового збору за подання апеляційної скарги на постанову Львівського окружного адміністративного суду від 20 січня 2016 року у адміністративній справі № 813/4046/14 за позовом Дочірнього підприємства «ЛПП Україна» Акціонерного товариства «ЛПП» до Золочівської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Державної фіскальної служби у Львівській області про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень.
Ухвала апеляційного суду набирає законної сили через п'ять днів після направлення її копії особам, які беруть участь у справі, та може бути оскаржена у касаційному порядку шляхом подання касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України протягом двадцяти днів з дня набрання ухвалою законної сили.
Головуючий суддя О.О. Большакова
Судді І.В. Глушко
В.Я. Макарик