ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА
01601, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1
У Х В А Л А
23 березня 2016 року м. Київ № 826/26438/15
Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Кобилянський К.М., ознайомившись з позовною заявою і доданими до неї матеріалами
за позовом
Заступника прокурора міста Києва
до
Реєстраційної служби Головного управління юстиції у місті Києві
про
визнання протиправними та скасування рішень,
ВСТАНОВИВ:
Заступник прокурора міста Києва звернувся до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовною заявою до Реєстраційної служби Головного управління юстиції у місті Києві про визнання протиправними та скасування рішень відповідача від 02.07.2014 № 14156613, від 03.07.2014 № 14199130, від 31.07.2014 №14845756.
Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 07.12.2015 позовну заяву залишено без руху та встановлено позивачу строк до 15.01.2016 для усунення недоліків позовної заяви.
Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 21.01.2016 позовну заяву заступника прокурора міста Києва повернуто на підставі пункту 1 частини третьої статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України.
Позивач звернувся до суду з заявою про повернення судового збору.
Відповідно до частини другої статті 87 Кодексу адміністративного судочинства України розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.
Згідно з пунктом 2 частини першої статті 7 Закону України "Про судовий збір" сплачена сума судового збору повертається за ухвалою суду у разі повернення заяви або скарги.
Частина друга статті 7 Закону України "Про судовий збір" встановлює, що у випадках, установлених пунктом 1 частини першої цієї статті, судовий збір повертається в розмірі переплаченої суми; в інших випадках, установлених частиною першою цієї статті, - повністю.
Відповідно до частини третьої статті 7 Закону України "Про судовий збір" повернення сплаченої суми судового збору здійснюється в порядку, встановленому центральним органом виконавчої влади із забезпечення реалізації державної фінансової політики.
Порядок обчислення, зарахування, повернення та справляння державного мита регулюється Інструкцією про порядок обчислення та справляння державного мита, затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 07.07.2012 № 811 (далі – Інструкція № 811 від 07.07.2012).
Так, п. 3 Розділу IV Інструкції № 811 від 07.07.2012 встановлено, що повернення державного мита здійснюється на підставі заяви платника, поданої ним протягом року з дня зарахування державного мита до бюджету, до відповідного органу, що контролює справляння надходжень державного мита.
Органи Казначейства здійснюють повернення платникам помилково або надміру сплачених сум державного мита за поданням органів, що контролюють справляння надходження державного мита (далі - Подання), згідно з Порядком повернення коштів, помилково або надміру зарахованих до державного та місцевих бюджетів, затвердженим наказом Міністерства фінансів України від 03.09.2013 № 787, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 25.09.2013 за № 1650/24182 (далі – Порядок № 787 від 03.09.2013).
Пунктом 5 Порядку № 787 від 03.09.2013 встановлено, що повернення помилково або надміру зарахованих до бюджету податків, зборів, платежів та інших доходів бюджетів здійснюється за поданням органів, що контролюють справляння надходжень бюджету, а при поверненні судового збору (крім помилково зарахованого) - за ухвалою суду, яка набрала законної сили.
Подання подається до органу Казначейства за формою, передбаченою нормативно-правовими актами з питань повернення помилково або надміру зарахованих до бюджету коштів, або в довільній формі на офіційному бланку установи за підписом керівника установи (його заступника відповідно до компетенції), скріпленим гербовою печаткою (у разі наявності) або печаткою з найменуванням та ідентифікаційним кодом установи (у разі наявності), з обов'язковим зазначенням такої інформації: обґрунтування необхідності повернення коштів з бюджету, найменування платника (суб'єкта господарювання), код за ЄДРПОУ (для юридичної особи) або прізвище, ім'я, по батькові фізичної особи, реєстраційний номер облікової картки платника податків (ідентифікаційний номер) або серія та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання в установленому порядку відмовилися від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та мають відмітку у паспорті), сума платежу, що підлягає поверненню, дата та номер документа на переказ, який підтверджує перерахування коштів до відповідного бюджету.
Судом встановлено, що згідно платіжного доручення від 25.12.2015 № 1620 судовий збір у розмірі 4134,00 грн. позивач сплатив на розрахунковий рахунок № 31211206781007 Київського апеляційного адміністративного суду.
Враховуючи викладене, а також те, що кошти на рахунок Окружного адміністративного суду міста Києва не зараховувались, суд приходить до висновку про необґрунтованість заяви позивача про винесення Окружним адміністративним судом міста Києва ухвали про повернення сплаченого судового збору.
Керуючись положеннями статей 87, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, статті 7 Закону України “Про судовий збір”, Окружний адміністративний суд міста Києва, -
У Х В А Л И В:
1. Заяву Заступника прокурора міста Києва про повернення сплаченого судового збору – залишити без задоволення.
2. Оригінал платіжного доручення від 25.12.2015 за № 1620 повернути позивачу.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя К.М. Кобилянський