УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
21 березня 2016 року справа № 823/241/16
м. Черкаси
Суддя Черкаського окружного адміністративного суду Мишенко В.В., здійснивши підготовку до судового розгляду справи за позовом ОСОБА_1 до Уманської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Державної фіскальної служби у Черкаській області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення - рішення та зняття арешту,
ВСТАНОВИВ:
До Черкаського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом звернулася ОСОБА_1, в якому просить:
- визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення форми «Р» за №0001961701 від 29.09.2014 про визначення грошового зобов'язання з податку на доходи фізичних осіб, що сплачуються за результатами річного декларування у сумі 142354 грн 79 коп.;
- зняти арешт (реєстраційний номер 14645662) з майна ОСОБА_1, яку буде набуте в майбутньому.
Відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 107 КАС України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим ст. 106 цього Кодексу.
Вивчивши позовну заяву, суддя вважає, що вона не відповідає вимогам статті 106 КАС України, а тому повинна бути залишена без руху з нижче зазначених підстав.
Відповідно до частини 1 статті 2 КАС України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень, шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ.
Так, зміст адміністративного позову - це адресоване адміністративному суду прохання позивача процесуально-правового характеру задовольнити його вимогу до відповідача. Частина четверта статті 105 КАС формулює позовні вимоги, що можуть становити зміст адміністративного позову. За своєю суттю, це бажаний для позивача спосіб захисту адміністративним судом прав, свобод чи інтересів, які він вважає порушеними.
Положенням пункту 4 частини 1 статті 106 КАС України визначена вимога до позовної заяви, яка передбачає необхідність зазначення позивачем змісту позовних вимог згідно з частинами четвертою і п'ятою статті 105 цього Кодексу і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів.
Під змістом позовних вимог розуміється визначення способу захисту свого права, свободи чи інтересу згідно з частиною четвертою статті 105 Кодексу адміністративного судочинства України, який має формулюватися максимально чітко і зрозуміло.
В мотивувальній частині адміністративного позову позивач не зазначає фактичних та юридичних обставин справи з посиланням на докази, що стосуються позовної вимоги №2.
Відповідно до ч. 3 ст. 106 КАС України до позовної заяви додається також документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Згідно частини 2 статті 87 Кодексу адміністративного судочинства України розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюється законом.
Суддя звертає увагу позивача на те, що статтею 4 Закону України "Про судовий збір" № 3674-VI від 08.07.2011, встановлено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Пунктом 3.1 таблиці ставок судового збору визначено розмір сплати судового збору, а саме - за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру фізичною особою сплачується судовий збір у розмірі 1 відсотку ціни позову, але не менше 0,4 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 5 розмірів мінімальної заробітної плати, а немайнового характеру встановлено ставку судового збору - 0,4 розміру мінімальної заробітної плати.
На момент подачі адміністративного позову, відповідно до Закон України "Про Державний бюджет України на 2016 рік" мінімальна заробітна плата у місячному розмірі станом на 01.01.2016 року складає 1378 гривень.
Також, відповідно до абз. 1 ч. 3 ст. 6 ЗУ "Про судовий збір" встановлено, що за подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру.
Як встановлено з матеріалів справи, адміністративний позов містить одну вимогу немайнового характеру (зняти арешт (реєстраційний номер 14645662) з майна ОСОБА_1, яку буде набуте в майбутньому) та одну вимогу майнового характеру (визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення форми «Р» за №0001961701 від 29.09.2014 про визначення грошового зобов'язання з податку на доходи фізичних осіб, що сплачуються за результатами річного декларування у сумі 142354 грн 79 коп.).
В матеріалах справи міститься квитанція №40 від 15.03.2016 про сплату судового збору в сумі 1423,55 грн за подання позовної заяви майнового характеру.
Таким чином, позивачу необхідно доплатити судовий збір за подання адміністративного позову немайнового характеру в сумі 551 грн 20 коп.
Враховуючи викладене, позивачу необхідно надати строк для усунення зазначених недоліків.
Усунення вказаних недоліків може бути здійснене шляхом приведення адміністративного позову до вимог ст. 106 КАС України.
Керуючись статтями 106, 108 КАС України, суддя,
УХВАЛИВ:
Позовну заяву ОСОБА_1 до Уманської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Державної фіскальної служби у Черкаській області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення - рішення та зняття арешту - залишити без руху.
Надати ОСОБА_1 строк тривалістю п'ять днів з моменту отримання копії даної ухвали, протягом якого останній має усунути недоліки позовної заяви.
У разі невиконання вимог, зазначених в ухвалі, позовна заява буде повернута позивачеві.
Копію ухвали надіслати позивачам.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Київського апеляційного адміністративного суду в порядку ст.ст. 184-187 КАС України.
Суддя В.В. Мишенко