Справа № 444/621/16-п
Провадження № 3/444/273/2016
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
23 березня 2016 року суддя Жовківського районного суду Львіської області Мартинишин Я. М. , оглянувши матеріали адміністративної справи, які надійшли від ГУ ДФС у Львівській області про притянення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1, проживаючого та зареєстрованого ІНФОРМАЦІЯ_2, працюючого директором ТзОВ "Агродрев"(юридична адреса : м.Рава-Руська, вул.Коновальця, 27, Жовківського району Львівської області) -
- за ст.163-1 ч.1 КпАП України ,-
в с т а н о в и в :
17.03.2016 року головним державним ревізором-інспектором ГУ ДФС у Львівській області складено відносно гр.ОСОБА_1 протокол про адміністративне правопорушення серії АА №035525 за ст.163-1 ч.1 КпАП України.
Відповідно ст.278 КпАП України під час підготовки до розгляду справи про адміністративне правопорушення суддя повинен перевірити правильність складення протоколу про адміністративне правопорушення.
Статтею 256 КпАП України встановлені вимоги щодо змісту протоколу про адміністративне правопорушення. Зокрема, дана адміністративна справа згідно інструкції з діловодства неналежним чином оформлена відповідно до п.28.21, п.28.26, а саме , непрошита в хронологічному порядку, невірно складений опис документів у справі, також усі матеріали справи підшиваються до справи нитками через п"ять або три проколи голкою.
Підставою для розгляду справи про адміністративне правопорушення та вирішення питання про притягнення особи до адміністративної відповідальності є протокол про адміністративне правопорушення. Відповідно до ст.251 КпАП України протокол про адміністративне правопорушення є джерелом доказів у справі. Невідповідність протоколу про адміністративне правопорушення вимогам закону перешкоджає постановленню у справі законного й обґрунтованого судового рішення. Тому, без усунення зазначеного вище недоліку протоколу, розгляд справи є неможливим.
Верховним судом України визнано правильною практику тих суддів, які вмотивованими постановами повертають протоколи про адміністративні правопорушення, складені не уповноваженою на те посадовою особою або без додержання вимог ст. 256 КпАП України, відповідному правоохоронному органу для належного оформлення (п.24 постанови Пленуму Верховного Суду України від 23.12.2005р. №14).
А відтак, приходжу до висновку, що даний протокол не може бути розглянутий в суді по суті, і разом з доданими до нього матеріалами підлягає поверненню до ГУ ДФС у Львівській області , як такий, що оформлений з порушенням вимог ст.256 КпАП України.
Керуючись ст.ст. 256, 278, 283, 284 КпАП України, суддя,-
п о с т а н о в и в :
Адміністративний матеріал про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за правопорушення, передбачене ст.163-1 ч.1 КпАП України, направити до ГУ ДФС у Львівській області на доопрацювання.
Постанова може бути оскаржена до апеляційного суду шляхом подачі скарги через Жовківський районний суд Львівської області протягом десяти днів з дня її постановлення.
Суддя Мартинишин Я. М.