ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ
УХВАЛА
22 березня 2016 року м. Київ К/800/7821/16
Суддя Вищого адміністративного суду України Сірош М.В.,
перевіривши матеріали касаційної скарги Міжрегіонального головного управління ДФС - Центральний офіс з обслуговування великих платників
на ухвалу Київського апеляційного адміністративного суду від 19 лютого 2016 року
у справі № 826/15612/15
за адміністративним позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Вог Трейдинг»
до Міжрегіонального головного управління ДФС - Центральний офіс з обслуговування великих платників
про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень, -
В С Т А Н О В И В :
У березні 2016 року Міжрегіональне головне управління ДФС - Центральний офіс з обслуговування великих платників подало касаційну скаргу на ухвалу Київського апеляційного адміністративного суду від 19 лютого 2016 року з вимогами скасування ухвали апеляційного адміністративного суду та направлення адміністративної справи до апеляційного адміністративного суду для подальшого розгляду, посилаючись на порушення апеляційним адміністративним судом норм матеріального та процесуального права.
Касаційна скарга повинна бути залишена без руху з наступних підстав.
Відповідно до вимог пункту 2 статті 212 Кодексу адміністративного судочинства України касаційна скарга на судові рішення подається протягом 20 днів після набрання законної сили судовим рішенням суду апеляційної інстанції, крім випадків передбачених цим кодексом, а в разі складання постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу – з дня складання постанови у повному обсязі.
Згідно з пунктом 4 статті 214 Кодексу адміністративного судочинства України касаційна скарга залишається без руху також, у випадку, якщо вона подана після закінчення строків, встановлених статтею 212 цього Кодексу, і особа, яка її подала, не порушує питання про поновлення цього строку, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані неповажними. При цьому протягом тридцяти днів з моменту отримання ухвали про залишення касаційної скарги без руху особа має право звернутися до суду з заявою про поновлення строків або вказати інші підстави для поновлення строку.
18 березня 2016 року касаційна скарга подана до Вищого адміністративного суду України з пропуском строку, визначеного статтею 212 Кодексу адміністративного судочинства України, клопотання щодо поновлення строку на оскарження судового рішення та докази на підтвердження підстав пропуску зазначеного строку не додані.
Відповідно до ч. 5 ст. 213 Кодексу адміністративного судочинства України до касаційної скарги додаються копії оскаржуваних рішень судів першої та апеляційної інстанції, документ про сплату судового збору.
З 1 вересня 2015 року набрав чинності Закон України №484-VIII від 22.05.2015 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сплати судового збору», яким внесено зміни до Закону України №3674-VI від 8.07.2011 «Про судовий збір», який визначає правові засади справляння судового збору, платників, об’єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору.
Відповідно до ч. 1 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Станом на 1 січня 2015 року місячний розмір мінімальної заробітної плати становить 1 218,00 грн.
Пунктом 3 частини 3 статті 4 цього Закону передбачено, що за подання до суду касаційної скарги на рішення суду у разі подання позовної заяви майнового характеру сплачується 120 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви.
До матеріалів касаційної скарги Міжрегіональним головним управлінням ДФС - Центральний офіс з обслуговування великих платників не був наданий документ про сплату судового збору у розмірі, визначеному ст. 4 Закону України «Про судовий збір», а надане клопотання щодо звільнення від сплати судового збору на підставі ст. 88 Кодексу адміністративного судочинства України у зв’язку з не передбаченням фінансування витрат на сплату судового збору.
Підстав для звільнення Міжрегіонального головного управління ДФС - Центральний офіс з обслуговування великих платників від сплати судового збору за подання касаційної скарги не має.
Згідно з ч. 3 ст. 214 Кодексу адміністративного судочинства України до касаційної скарги, яка не оформлена відповідно до вимог, встановлених ст. 213 цього Кодексу, застосовуються правила ст. 108 цього Кодексу, якою визначено, що суддя, встановивши, що позовна заява подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
Керуючись ч. 1 ст. 108, ст. 165, ст. 212, ч. 5 ст. 213, ч. 3 ст. 214 Кодексу адміністративного судочинства України , -
У Х В А Л И В:
Касаційну скаргу Міжрегіонального головного управління ДФС - Центральний офіс з обслуговування великих платників на ухвалу Київського апеляційного адміністративного суду від 19 лютого 2016 року залишити без руху, встановити тридцять днів з моменту отримання ухвали про залишення касаційної скарги без руху для усунення недоліків касаційної скарги.
Суддя М.В. Сірош