Ухвала суду № 56644576, 22.03.2016, Господарський суд Миколаївської області

Дата ухвалення
22.03.2016
Номер справи
915/1606/15
Номер документу
56644576
Форма судочинства
Господарське
Державний герб України

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

=====

УХВАЛА

22 березня 2016 року Справа № 915/1606/15

м. Миколаїв

Господарський суд Миколаївської області у складі судді Адаховської В.С.,

при секретарі Куліненко А.І.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні справу

кредитор: ОСОБА_1 АДРЕСА_3 номер облікової картки платника податків НОМЕР_1),

банкрут: Товариство з обмеженою відповідальністю "ПАВЛО-ДАР" (54017, м. Миколаїв, вул. Чкалова, буд. 20/4, ідентифікаційний код 35786592),

ліквідатор: Прохоров Володимир Сергійович (54034, АДРЕСА_1),

про банкрутство,

за участю представників учасників процесу:

від кредитора: ОСОБА_3 - довіреність від 07.07.2014 за № 192,

від банкрута: Гусак О.М. - довіреність б/н від 16.01.2015,

ліквідатор: Прохоров В.С.,

В С Т А Н О В И В:

31.08.2015 до Господарського суду Миколаївської області від Товариства з обмеженою відповідальністю (ТОВ) "ПАВЛО-ДАР" надійшла заява № ПД-20/2015 від 31.08.2015 про порушення справи про його банкрутство в порядку ст. 95 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" (далі - Закон про банкрутство).

Ухвалою Господарського суду Миколаївської області від 04.09.2015 зазначену заяву прийнято та призначено до розгляду в підготовчому засіданні суду на 15.09.2015.

Ухвалою підготовчого засідання суду від 15.09.2015 порушено провадження у справі за заявою боржника - ТОВ "ПАВЛО-ДАР" про визнання його банкрутом за положеннями ст. 95 Закону про банкрутство, введено мораторій на задоволення вимог кредиторів та призначено справу до розгляду в засіданні суду для прийняття постанови про визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури на 29 вересня 2015 року.

Постановою Господарського суду Миколаївської області від 29.09.2015 боржника визнано банкрутом за ознаками ст. 95 Закону про банкрутство, відносно нього відкрито ліквідаційну процедуру, ліквідатором банкрута призначено гр. Прохорова Володимира Сергійовича (далі - Прохоров В.С.), який виконував обов'язки ліквідатора боржника в досудовому порядку ліквідації юридичної особи.

Відповідно до вимог Положення про порядок офіційного оприлюднення відомостей про справу про банкрутство, затвердженого постановою Пленуму Вищого господарського суду України від 17.12.2013 № 16, повідомлення про визнання ТОВ "ПАВЛО-ДАР" банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури було розміщено на офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України в мережі Інтернет 30.09.2015 за № 23334.

За приписами ч. 3 ст. 95 Закону про банкрутство, кредитори мають право заявити свої вимоги до боржника, який ліквідується, у місячний строк з дня офіційного оприлюднення повідомлення про визнання боржника, який ліквідується, банкрутом, на офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України в мережі Інтернет. Зазначений строк є граничним і поновленню не підлягає. Особи, вимоги яких заявлені після закінчення строку, встановленого для їх подання, або не заявлені взагалі, не є конкурсними кредиторами, а їх вимоги погашаються в шосту чергу.

У визначений ч. 3 ст. 95 Закону про банкрутство строк до суду надійшла заява ОСОБА_1 (далі - ОСОБА_1.) б/н від 30.10.2015 про визнання кредиторських вимог до банкрута в сумі 6 815 050,88 грн.

Ухвалою господарського суду від 01.12.2015 визнано грошові вимоги названого кредитора на загальну суму 6 815 050,88 грн., з яких: 6 725 516,71 грн. із задоволенням у четверту чергу вимог кредиторів, 89 534,17 грн. із задоволенням у шосту чергу вимог кредиторів, визнано його витрати на оплату судового збору в сумі 2 436,00 грн. із задоволенням у першу чергу вимог кредиторів.

Ухвалою суду від 01.12.2015 затверджено реєстр вимог кредиторів ТОВ "ПАВЛО-ДАР" на загальну суму 6 817 486,88 грн. в наступних розмірах із вказівкою черговості їх задоволення:

вимоги І-ої черги: ОСОБА_1 у сумі 2 436,00 грн.;

вимоги ІV-ої черги: ОСОБА_1 у сумі 6 725 516,71 грн.;

вимоги VІ-ої черги: ОСОБА_1 у сумі 89 534,17 грн.

30.11.2015 ліквідатором банкрута було подано до суду звіт за вих. № ПД-28/2015 від 30.11.2015 про проведену роботу станом на 30.11.2015 з доданими до нього доказами (Т. 1, а. с. 130-142).

19.01.2016 ліквідатором банкрута було подано до суду звіт за вих. № ПД-32/2015 від 18.01.2016 про проведену роботу станом на 18.01.2016 з доданими до нього доказами (Т. 1, а. с. 198-203).

09.03.2016 ліквідатором банкрута було подано до суду звіт за вих. № ПД-34/2015 від 09.03.2016 про проведену роботу станом на 04.03.2016 з доданими до нього доказами (Т. 1, а. с. 212-222).

18.03.2016 на адресу Господарського суду Миколаївської області від ліквідатора банкрута надійшов звіт за вих. № 36-ПД/2015 від 17.03.2016 з доданими до нього документами та ліквідаційний баланс банкрута станом на 17.03.2016 (Т. 2, а. с. 1-33).

Ухвалою Господарського суду Миколаївської області від 21.03.2016 розгляд звіту ліквідатора та ліквідаційного балансу банкрута було призначено на 22 березня 2016 року о 10 год. 00 хв.; зобов'язано ліквідатора банкрута надати суду: акт приймання-передачі за договором купівлі-продажу від 03.03.2016 (п. 4.1 договору); докази знищення печатки банкрута. Явку кредитора та ліквідатора банкрута визнано обов'язковою.

22.03.2016, на виконання вимог ухвали суду від 21.03.2016, до суду від ліквідатора банкрута за супровідним листом за вих. № ПД-38/2015 від 22.03.2016 надійшли витребувані докази (Т. 2, а. с. 38-41).

22.03.2016 у судове засідання з'явився ліквідатор банкрута, який звітував про проведену роботу, повідомив про вжиття всіх ліквідаційних заходів, передбачених Законом про банкрутство, просив суд затвердити звіт та ліквідаційний баланс банкрута, ліквідувати "ПАВЛО-ДАР".

У засіданні представник кредитора проти затвердження звіту ліквідатора та ліквідаційного балансу банкрута заперечень не висловила, а також не мала пропозицій щодо вжиття ліквідатором банкрута додаткових заходів до завершення ліквідаційної процедури.

Дослідивши матеріали справи, розглянувши звіт ліквідатора з доданими до нього документами та ліквідаційний баланс банкрута, заслухавши пояснення ліквідатора та думку представника кредитора, суд дійшов висновку про затвердження звіту ліквідатора та ліквідаційного балансу, ліквідацію юридичної особи - ТОВ "ПАВЛО-ДАР", припинення повноважень ліквідатора, припинення провадження у справі та припинення дії мораторію, виходячи з такого.

Відповідно до ч. 1 ст. 2 Закону про банкрутство провадження у справах про банкрутство регулюється цим Законом, Господарським процесуальним кодексом України (далі - ГПК України), іншими законодавчими актами України.

Згідно зі ст. 9 Закону про банкрутство справи про банкрутство розглядаються господарським судом за правилами, передбаченими ГПК України, з урахуванням особливостей, визначених цим Законом.

Відповідно до ч. 2 ст. 4-1 ГПК України господарські суди розглядають справи про банкрутство у порядку провадження, передбаченому цим Кодексом, з урахуванням особливостей, встановлених Законом України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".

Товариство з обмеженою відповідальністю "ПАВЛО-ДАР" (ідентифікаційний код 35786592) є юридичною особою, заснованою на приватній власності фізичної особи, основним видом діяльності якого являється неспеціалізована оптова торгівля, зареєстроване в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців 17.03.2008 за № 1 522 102 0000 016705.

Відповідно до рішення ліквідатора банкрута від 19.11.2015, останнім, виходячи з даних бухгалтерського обліку, фізичного стану, визначено вартість майна ТОВ "ПАВЛО-ДАР", яке підлягає продажу з аукціону, а саме:

- шпала дерев'яна тип І ТЗШ у кількості 50 од. на загальну суму 6 955,48 грн.;

- торцевий закріплювач шпал у кількості 15 940 шт. на загальну суму 34 899,96 грн. (Т. 1, а. с. 220).

Згідно складеного ліквідатором переліку ліквідаційної маси банкрута станом на 30.11.2015, у ТОВ "ПАВЛО-ДАР" наявне майно балансовою вартістю 41 855,44 грн., а саме: шпала дерев'яна тип І ТЗШ у кількості 50 шт., торцевий закріплювач шпал у кількості 15 940 шт. (Т. 1, а. с. 142).

На виконання вимог ст. 49 Закону про банкрутство, ліквідатором банкрута було проведено конкурс на визначення організатора аукціону з продажу майна банкрута.

19.11.2015 у газеті "Рідне Прибужжя" № 47 опубліковано оголошення про оголошення конкурсу на визначення організатора аукціону по продажу рухомого майна ТОВ "ПАВЛО-ДАР" (Т. 1, а. с. 144).

До ліквідатора банкрута надійшло 2 заяви на участь у конкурсі:

- Чорноморської товарної біржі агропромислового комплексу (заява за вих. № 20/11/2015 від 20.11.2015) (Т. 1, а. с. 145-163);

- Товариства з обмеженою відповідальністю "Південноукраїнська універсальна біржа" (заява за вих. № 23/11/2015-1 від 23.11.2015) (Т. 1, а. с. 164-182).

Відповідно до протоколу б/н від 30.11.2015 ліквідатором банкрута за результатами розгляду конкурсних заяв визначено Чорноморську товарну біржу агропромислового комплексу організатором аукціону з продажу майна ТОВ "ПАВЛО-ДАР" (Т. 1, а. с. 183).

10.12.2015 ліквідатором банкрута (замовник) з Чорноморською товарною біржею агропромислового комплексу (організатор) укладено договір № 01/12/2015 на виконання послуг щодо проведення аукціонних торгів з продажу майна банкрутів на Чорноморській товарній біржі агропромислового комплексу (Т. 1, а. с. 203).

Згідно п. п. 1.1, 1.2 вищевказаного договору замовник доручає, а організатор приймає на себе обов'язки по виконанню робіт, пов'язаних з організацією та проведенням аукціонних торгів з продажу майна ТОВ "ПАВЛО-ДАР":

- шпала дерев'яна тип І ТЗШ у кількості 50 шт.;

- торцевий закріплювач шпал у кількості 15 940 шт.

Початкова вартість майна на кожні аукціонні торги визначається замовником у заявці-дорученні на продаж майна, яка є обов'язковим додатком до договору на проведення аукціону.

Відповідно до п. 3.2 договору, винагорода за виконання організатором зобов'язань за цим договором складає 2% (два відсотка) від кінцевої вартості продажу майна (без ПДВ).

Згідно заяви-доручення на продаж № 01 від 10.12.2015, ліквідатором банкрута визначено початкову вартість майна в сумі 6 817 486,88 грн. [що дорівнює сумі затвердженого ухвалою Господарського суду Миколаївської області від 01.12.2015 реєстру вимог кредиторів ТОВ "ПАВЛО-ДАР"] (Т. 1, а. с. 217).

Перший аукціон з реалізації майна ТОВ "ПАВЛО-ДАР" у вигляді цілісного майнового комплексу було призначено на 28.01.2016 о 10 год. 00 хв.

Відповідно до повідомлення Чорноморської товарної біржі агропромислового комплексу за вих. № 28/01/2016-1 від 28.01.2016 про результати першого аукціону з реалізації майна банкрута ТОВ "ПАВЛО-ДАР", аукціон визнано таким, що не відбувся у зв'язку з відсутністю заявок на участь у торгах. Результати аукціону оприлюднено 28.01.2016 на веб-сайті Вищого господарського суду України, на веб-сайті Міністерства юстиції України та на веб-сайті Чорноморської товарної біржі агропромислового комплексу (Т. 1, а. с. 218).

Згідно заяви-доручення на продаж № 02 від 01.02.2016, ліквідатором банкрута визначено початкову вартість майна в сумі 41 855,44 грн. [що дорівнює сумі балансової вартості ліквідаційної маси ТОВ "ПАВЛО-ДАР"] (Т. 1, а. с. 219).

Відповідно до протоколу № 01/03/2016 від 02.03.2016 про проведення аукціону, майно банкрута реалізовано за ціною 42 273,99 грн. Переможцем аукціону став ОСОБА_5 (Т. 1, а. с. 221).

03.03.2016 ліквідатором банкрута з переможцем аукціону укладено договір купівлі-продажу майна (Т. 1, а. с. 222).

Придбане на аукціоні майно було передано покупцю за актом приймання-передачі від 03.03.2016 (Т. 2, а. с. 41).

Згідно складеного ліквідатором переліку ліквідаційної маси банкрута станом на 04.03.2016, у ТОВ "ПАВЛО-ДАР" наявне майно банкрута у вигляді грошових коштів на поточному рахунку в сумі 42 273,99 грн. (Т. 1, а. с. 216).

Із наявних у матеріалах справи доказів (відповіді реєструючих та контролюючих органів і установ) вбачається, що будь-яке інше майно у банкрута відсутнє.

Згідно відмітки Територіального управління Держгірпромнагляду у Миколаївській області від 09.10.2014 на запиті ліквідатора № ПД-06/2014 від 06.10.2014 за ТОВ "ПАВЛО-ДАР" технологічні транспортні засоби та інше обладнання не зареєстровані (Т. 1, а. с. 136).

Згідно листа Головного управління Держземагентства у Миколаївській області № 33-14-0.3-7422/2-14 від 15.10.2014 земельні ділянки станом на 01.01.2013 за ТОВ "ПАВЛО-ДАР" не обліковуються (Т. 1, а. с. 134).

Згідно листа Департаменту льотної придатності Державної авіаційної служби України № 20.01.19-11366 від 15.10.2014 за ТОВ "ПАВЛО-ДАР" повітряні судна не зареєстровані (Т. 1, а. с. 139).

Згідно листа Південно-Українського територіального управління Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку № 03/27/2292 від 17.10.2014 інформація щодо володіння ТОВ "ПАВЛО-ДАР" цінними паперами в управлінні відсутня (Т. 1, а. с. 140).

Згідно листа Управління Державної автомобільної інспекції Управління Міністерства внутрішніх справ України в Миколаївській області № 9/2-2070 від 22.10.2014 за ТОВ "ПАВЛО-ДАР" жодного транспортного засобу не зареєстровано (Т. 1, а. с. 135).

Згідно листа Управління надання адміністративних послуг Державної інспекції України з безпеки на морському та річковому транспорті за вих. № 2021-05/1/1-14 від 29.10.2014 записи щодо суден, власником або судновласником яких є ТОВ "ПАВЛО-ДАР", відсутні (Т. 1, а. с. 138).

Згідно листа Регіонального відділення Фонду Державного майна України по Миколаївській області № 14-11-02350 від 13.11.2014 інформація щодо наявності об'єктів державної власності на балансі ТОВ "ПАВЛО-ДАР" у Регіонального відділення відсутня, а також відсутні кредиторські вимоги (Т. 2, а. с. 24).

Згідно листа Управління Служби безпеки України в Миколаївській області № 64/20-9815 від 14.11.2014 боржнику спеціальний дозвіл на провадження діяльності, пов'язаної з державною таємницею, не надавався (Т. 2, а. с. 23).

Згідно відмітки відділу технічного нагляду Управління технічного нагляду, ОП та ПБ Державної інспекції сільського господарства у Миколаївській області від 23.06.2015 на запиті ліквідатора № ПД-17/2014 від 17.06.2015 за ТОВ "ПАВЛО-ДАР" сільськогосподарська техніка та транспортні засоби не зареєстровані (Т. 1, а. с. 137).

Згідно витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців № 21076705 від 26.08.2015, в Реєстрі записів про засновника-юридичну особу ТОВ "ПАВЛО-ДАР" не знайдено (Т. 1, а. с. 141).

Згідно витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців № 21076729 від 26.08.2015, дані про відокремлені підрозділи юридичної особи ТОВ "ПАВЛО-ДАР" відсутні (Т. 1, а. с. 69-70).

Згідно витягу з Державного реєстру обтяжень рухомого майна № 47725770 від 27.08.2015, за вказаними параметрами запиту в Реєстрі інформація відсутня (Т. 2, а. с. 8)

Згідно відомостей, отриманих ліквідатором банкрута з електронних баз даних Державного підприємства "Український інститут промислової власності" в мережі Інтернет, за ТОВ "ПАВЛО-ДАР" не зареєстровано жодного об'єкта права інтелектуальної власності (Т. 2, а. с. 14-22).

Листом № 1180/10/14-70-10-27 від 15.03.2016 Миколаївська митниця ДФС повідомила ліквідатора, що ТОВ "ПАВЛО-ДАР" в зоні діяльності Миколаївської митниці з 01.01.2013 митне оформлення не здійснювалось (Т. 2, а. с. 13).

Відповідно до інформаційної довідки з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об'єктів нерухомого майна щодо суб'єкта № 54710237 від 09.03.2016, у Реєстрі прав власності на нерухоме майно, Державному реєстрі Іпотек, Єдиному реєстрі заборон відчуження об'єктів нерухомого майна відомості щодо суб'єкта ТОВ "ПАВЛО-ДАР" відсутні (Т. 2, а. с. 9-11).

При цьому, в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно містяться відомості про наявність чотирьох записів про іпотеку (актуальна інформація про державну реєстрацію іпотеки): № 858989, № 857584, № 855935, № 852916, за якими боржником являється ТОВ "ПАВЛО-ДАР", а іпотекодержателем - Товариство з обмеженою відповідальністю "Екопік-Україна" (ідентифікаційний код 33535542, адреса: Україна, 54049, Миколаївська область, м. Миколаїв, вул. Гагаріна, будинок 2, квартира 2). Власником зазначеного в інформаційній довідці нерухомого майна ТОВ "ПАВЛО-ДАР" не значиться.

Грошові кошти, отримані від реалізації ліквідаційної маси ТОВ "ПАВЛО-ДАР", в сумі 42 273,99 грн. були розподілені наступним чином:

- 845,48 грн. - винагорода організатора аукціону - Чорноморської товарної біржі агропромислового комплексу відповідно до умов договору № 01/12/2015 від 10.12.2015 (акт прийому-передачі виконаних послуг від 15.03.2016 - Т. 2, а. с. 28);

- 40 925,12 грн. - погашення вимог першої черги та часткове погашення вимог четвертої черги реєстру вимог кредиторів ТОВ "ПАВЛО-ДАР" (видатковий касовий ордер від 14.03.2016 - Т. 2, а. с. 29);

- 503,39 грн. - комісія банку (виписка по рахунку № НОМЕР_2 в ПАТ "Райффайзен Банк Аваль" - Т. 2, а. с. 26).

Згідно довідки ПАТ "Райффайзен Банк Аваль" за вих. № 82-1394-30/46 від 15.03.2016 ТОВ "ПАВЛО-ДАР" закрито рахунки № НОМЕР_3 (USD) та № НОМЕР_2 (UAH) (Т. 2, а. с. 25).

Згідно інформації, наданої ТОВ "ПАВЛО-ДАР" у заяві про порушення справи про його банкрутство, у банкрута був наявний рахунок у ПАТ АБ "Морський", МФО 324742, рахунок № 260000115177.

При цьому, постановою Правління Національного банку України від 02.09.2015 № 577 Національним банком України прийнято рішення про ліквідацію Публічного акціонерного товариства Банку "Морський". Унаслідок окупації півострова у банку в травні 2014 року було відкликано та анульовано банківську ліцензію та генеральні ліцензії на здійснення валютних операцій. Також припинено участь банку в системі електронних платежів Національного банку України. У Національного банку України з'явилась можливість ліквідувати зазначений банк після прийняття Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення системи гарантування вкладів фізичних осіб та виведення неплатоспроможних банків з ринку" від 16 липня 2015 року № 629-VІІІ. До цього регулятор не мав юридичної можливості ліквідовувати банки, що втратили банківську ліцензію внаслідок окупації Автономної Республіки Крим. Згідно із цими змінами Національний банк України має забезпечити "ліквідацію банків, зареєстрованих на території Автономної Республіки Крим та міста Севастополя, банківську ліцензію яких відкликано Національним банком України". Крім того, починаючи з 27.03.2014, поштові відправлення , які направлені Державним підприємством "Укрпошта" з материкової частини України, не приймаються поштою АР Крим та м. Севастополя. Зважаючи на вищевикладене, отримати інформацію про стан рахунку банкрута від банку ПАТ АБ "Морський" не є можливим.

Згідно складеного ліквідатором переліку ліквідаційної маси банкрута станом на 17.03.2016, у ТОВ "ПАВЛО-ДАР" відсутнє будь-яке майно (Т. 2, а. с. 27).

У зв'язку з відсутністю іншого майна банкрута та грошових коштів для включення до складу ліквідаційної маси ТОВ "ПАВЛО-ДАР" подальші розрахунки з кредитором не проводились.

Згідно скороченого витягу з Єдиного державного реєстру виконавчих проваджень № 125324 від 27.08.2015, за вказаними параметрами запиту в Реєстрі інформація відсутня (Т. 1, а. с. 62).

За час провадження справи про банкрутство контролюючим органом - Державною податковою інспекцією у Центральному районі м. Миколаєва Головного управління ДФС у Миколаївській області (далі - ДПІ у Центральному районі м. Миколаєва) документальна позапланова перевірка ТОВ "ПАВЛО-ДАР" не проведена.

Хоча листом № ПД-01/2014 від 25.09.2014 ліквідатор повідомив контролюючий орган про прийняття рішення про припинення діяльності боржника та подав заяву № ПД-02/2014 від 25.09.2014 про припинення платника податків форми № 8-ОПП (Т. 1, а. с. 20-21).

Також на підставі пп. 78.1.7 п. 78.1 Податкового кодексу України ліквідатор звернувся до ДПІ у Центральному районі м. Миколаєва з листом № ПД-18/2014 від 23.04.2015, у якому просив провести документальну позапланову перевірку ТОВ "ПАВЛО-ДАР" (Т. 1, а. с. 22).

Однак, повідомлення про проведення перевірки боржником отримано не було, позапланова перевірка не проведена.

Таким чином, суд дійшов висновку про порушення контролюючим органом законодавчо визначеного порядку проведення документальної позапланової перевірки платника податків.

Згідно довідки Сектору інформації та використання документів ліквідованих установ архівного відділу Миколаївської міської ради № 32/19.01.01-22 від 16.03.2016, за актом № 4 від 16.03.2016 (Т. 2, а. с. 30) сектором прийняті на зберігання архівні документи з особового складу ТОВ "ПАВЛО-ДАР" за 2008-2014 роки в кількості 2 (дві) справи (Т. 2, а. с. 31).

Печатка банкрута була знищена, про що свідчить акт знищення печатки від 22.03.2016 та фрагменти знищеної печатки (Т. 2, а. с. 39-40).

Згідно реєстру вимог кредиторів ТОВ "ПАВЛО-ДАР" станом на 17.03.2016 (Т. 2, а. с. 12) загальна сума заявлених та визнаних вимог кредиторів становить 6 817 486,88 грн., сума погашених вимог становить 40 925,12 грн., непогашеними залишились вимоги в сумі 6 776 561,76 грн. Кредиторські вимоги, забезпечені заставою майна боржника, відсутні. Вимоги щодо виплати заробітної плати, авторської винагороди, аліментів, відшкодування шкоди, заподіяної життю та здоров'ю громадян, відсутні.

За результатами проведеної роботи, ліквідатором банкрута складено ліквідаційний баланс ТОВ "ПАВЛО-ДАР" станом на 17.03.2016 та пояснення до нього, згідно яких у банкрута відсутні будь-які активи та рахуються поточні зобов'язання. Дебіторська заборгованість за ТОВ ТОВ "ПАВЛО-ДАР" на балансі не обліковується (Т. 2, а. с. 32-33).

Згідно з ч. 1 ст. 46 Закону про банкрутство звіт ліквідатора має бути схвалений комітетом кредиторів, власником майна (органом, уповноваженим управляти майном) боржника (для державних підприємств або підприємств, у статутному капіталі яких частка державної власності перевищує 50 відсотків). Про час і місце судового засідання, у якому має розглядатися звіт і ліквідаційний баланс, господарський суд повідомляє ліквідатора та членів комітету кредиторів. Господарський суд після заслуховування звіту ліквідатора та думки членів комітету кредиторів або окремих кредиторів виносить ухвалу про затвердження звіту ліквідатора та ліквідаційного балансу.

При цьому суд враховує те, що думка членів комітету кредиторів або окремих кредиторів не є для суду обов'язковою, а розгляд звіту ліквідатора здійснюється на предмет відповідності вимогам Закону про банкрутство.

Виходячи з аналізу норм Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", зокрема, розділу ІІІ, така стадія провадження у справі про банкрутство як ліквідаційна процедура безпосередньо пов'язана з особою ліквідатора, на якого покладаються численні обов'язки в такій процедурі.

У відповідності до ч. 1 ст. 41 Закону про банкрутство ліквідатор - фізична особа, яка відповідно до судового рішення господарського суду організовує здійснення ліквідаційної процедури боржника, визнаного банкрутом, та забезпечує задоволення вимог кредиторів у встановленому цим Законом порядку.

Частиною 2 названої статті встановлено, що ліквідатор з дня свого призначення здійснює ряд повноважень.

З матеріалів справи вбачається, що ліквідатором подано на затвердження суду звіт з підтверджуючими документами та ліквідаційний баланс банкрута, які розглянуті судом.

Враховуючи викладене, суд вважає, що ліквідатором у повній мірі проведено ліквідаційні заходи, передбачені ст. ст. 41-45 Закону про банкрутство, що відображено у звіті ліквідатора та ліквідаційному балансі банкрута.

Скарг на дії ліквідатора за час його роботи до господарського суду не надходило.

Відповідно до ч. 2 ст. 46 Закону про банкрутство якщо за результатами ліквідаційної процедури після задоволення вимог кредиторів не залишилося майна, господарський суд виносить ухвалу про ліквідацію юридичної особи - банкрута. Копія цієї ухвали надсилається органу, який здійснив державну реєстрацію юридичної особи - банкрута, та органам державної статистики для виключення юридичної особи з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців, а також власнику майна та органам доходів і зборів за місцезнаходженням банкрута.

Згідно ч. 5 ст. 46 Закону про банкрутство господарський суд може винести ухвалу про ліквідацію юридичної особи, що звільнилася від боргів, лише у разі, якщо залишок її майнових активів менший, ніж вимагається для продовження нею господарської діяльності згідно із законодавством.

У частині 7 ст. 46 Закону про банкрутство зазначено, що ліквідатор виконує свої повноваження до внесення до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців запису про припинення юридичної особи - банкрута.

Відповідно до п. 6 ч. 1 ст. 83 Закону про банкрутство господарський суд припиняє провадження у справі про банкрутство, якщо затверджений звіт ліквідатора в порядку, передбаченому цим законом.

Згідно ч. 4 ст. 83 Закону про банкрутство у випадках, передбачених пунктами 4-7 частини першої цієї статті, господарський суд в ухвалі про припинення провадження у справі зазначає, що вимоги конкурсних кредиторів, які не були заявлені в установлений цим Законом строк або відхилені господарським судом, вважаються погашеними, а виконавчі документи за відповідними вимогами визнаються такими, що не підлягають виконанню.

У відповідності з ч. 5 ст. 45 Закону про банкрутство вимоги, не задоволені за недостатністю майна, вважаються погашеними.

Відповідно до ч. 1 ст. 9 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань" відомості про юридичну особу, громадське формування, що не має статусу юридичної особи, та фізичну особу-підприємця вносяться до Єдиного державного реєстру на підставі:

1) відповідних заяв про державну реєстрацію;

2) документів, що подаються для проведення інших реєстраційних дій;

3) відомостей, отриманих у результаті інформаційної взаємодії між Єдиним державним реєстром та інформаційними системами державних органів.

Згідно з ч. 4 ст. 13 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань" відомості з Єдиного державного реєстру про державну реєстрацію припинення юридичної особи та її відокремленого підрозділу, відокремленого підрозділу іноземної неурядової організації, представництва, філії іноземної благодійної організації, державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності фізичної особи-підприємця є підставою для зняття їх з обліку в органах державної статистики, державної фіскальної служби, Пенсійного фонду України та/або вчинення інших дій відповідно до законодавства.

Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 25 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань" державна реєстрація та інші реєстраційні дії проводяться на підставі, зокрема, судових рішень, що набрали законної сили та тягнуть за собою зміну відомостей в Єдиному державному реєстрі або заборону (скасування заборони) вчинення реєстраційних дій, а також надійшли в електронній формі від суду або державної виконавчої служби відповідно до Закону України "Про виконавче провадження".

Згідно з п. 3 ч. 3 ст. 25 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань" суб'єкт державної реєстрації не пізніше наступного робочого дня з дати отримання судового рішення, передбаченого пунктом 2 частини першої цієї статті проводить відповідну реєстраційну дію шляхом внесення запису до Єдиного державного реєстру (крім випадків, передбачених пунктами 1 та 2 цієї частини).

За таких обставин, оцінивши звіт та ліквідаційний баланс, матеріали, що стосуються здійснення ліквідаційної процедури, суд вважає за можливе затвердити звіт ліквідатора та ліквідаційний баланс банкрута, ліквідувати юридичну особу - ТОВ "ПАВЛО-ДАР" відповідно до ч. 1 ст. 9, ч. 4 ст. 13, ч. ч. 1, 3 ст. 25 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань", припинити повноваження ліквідатора - Прохорова В.С. з моменту внесення до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців запису про припинення юридичної особи - банкрута у порядку ст. 46 Закону про банкрутство, припинити провадження у даній справі та припинити дії мораторію.

Керуючись ч. 7 ст. 19, ст. ст. 41, 45, 46, п. 6 ч. 1 ст. 83, ст. 95 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", ч. 1 ст. 9, ч. 4 ст. 13, ч. ч. 1, 3 ст. 25 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань", ст. 86 Господарського процесуального кодексу України, суд -

У Х В А Л И В:

1. Затвердити звіт ліквідатора та ліквідаційний баланс Товариства з обмеженою відповідальністю "ПАВЛО-ДАР" (ідентифікаційний код 35786592).

2. Ліквідувати Товариство з обмеженою відповідальністю "ПАВЛО-ДАР" (ідентифікаційний код 35786592).

3. Вимоги, не задоволені за відсутності майна банкрута, вважати погашеними. Вимоги кредиторів, які не були заявлені в установлений Законом України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" строк, вважати погашеними, а виконавчі документи за відповідними вимогами визнати такими, що не підлягають виконанню.

4. Повноваження ліквідатора банкрута - гр. Прохорова Володимира Сергійовича припинити з моменту внесення до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців запису про припинення юридичної особи - банкрута у порядку ст. 46 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".

5. Припинити провадження у справі № 915/1606/15.

6. Припинити дію мораторію.

7. Копію ухвали надіслати: державному реєстратору юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців Реєстраційної служби Миколаївського міського управління юстиції (54001, м. Миколаїв, вул. Адміральська, 20), Головному управлінню статистики у Миколаївській області (54001, м. Миколаїв, вул. Спаська, 75), Державній податковій інспекції у Центральному районі м. Миколаєва Головного управління ДФС у Миколаївській області (54030, м. Миколаїв, вул. Потьомкінська, 24/2), Головному територіальному управлінню юстиції у Миколаївській області (54029, м. Миколаїв, вул. 8-березня, 107).

Ухвала набирає законної сили з моменту її винесення.

Ухвалу може бути оскаржено у встановленому порядку згідно ст. ст. 91, 93, 106 Господарського процесуального кодексу України та ст. 8 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".

Суддя В.С. Адаховська