Ухвала суду № 56643110, 16.03.2016, Київський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
16.03.2016
Номер справи
810/926/16
Номер документу
56643110
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

У Х В А Л А

про залишення позовної заяви без руху

16 березня 2016 року № 810/926/16

Суддя Київського окружного адміністративного суду Басай О.В., розглянувши позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "ТРІУМФ" до Броварської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Київській області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення,

в с т а н о в и в:

До Київського окружного адміністративного суду звернулось Товариство з обмеженою відповідальністю "ТРІУМФ" з позовом до Броварської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Київській області, в якому просить визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення від 03.02.2016 №0000031501.

Відповідно до статті 107 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС), суддя після одержання позовної заяви з'ясовує чи: 1) подана позовна заява особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність; 2) має представник належні повноваження (якщо позовну заяву подано представником); 3) відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу; 4) належить позовну заяву розглядати в порядку адміністративного судочинства; 5) подано адміністративний позов у строк, установлений законом (якщо адміністративний позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними); 6) немає інших підстав для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.

Положеннями частини третьої статті 106 КАС встановлено, що до позовної заяви додаються її копії та копії всіх документів, що приєднуються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб, крім випадків подання адміністративного позову суб'єктом владних повноважень. Суб'єкт владних повноважень при поданні адміністративного позову зобов'язаний додати до позовної заяви доказ надіслання рекомендованим листом з повідомленням про вручення відповідачу і третім особам копії позовної заяви та доданих до неї документів.

Судом встановлено, що до позовної заяви, позивач не додав копій всіх документів, що приєднуються до копії позовної заяви, для відповідача, а саме: 1) копію постанови Київського окружного адміністративного суду від 03.11.2015 у справі №810/4997/15; 2) копію постанови Київського апеляційного адміністративного суду від 14.01.2016 у справі №810/4997/15; 3) копію постанови про відкриття виконавчого провадження ВП №50263829 від 22.02.2016; 4) копію довідки про результати перевірки №31/10-06-15-01-09/31829270 від 19.12.2014; 5) копію податкового повідомлення-рішення від 03.02.2016 №0000031501; 6) копію поштового конверту до податкового повідомлення-рішення від 03.02.2016 за №0000031501; 7) роздруківку з офіційного сайту Укрпошти щодо дати отримання ТОВ "ТРІУМФ" рекомендованого листа з ідентифікатором №0740017422964, яким було відправлено податкове повідомлення-рішення від 03.02.2016 за №0000031501; 8) копію повідомлення про проведення перевірки за №16381/10-06-15-02-16/4754 від 24.12.2015; 9) копію повідомлення про запрошення для підписання акта перевірки за №76/10-06-15- 02-16/23 від 11.01.2016; 10) копію акта перевірки від 13.01.2016 за №2/10-06-15-01-09/31829270; 11) копію виписки з ЄДР про ТОВ "ТРІУМФ".

Окрім цього, положеннями частини третьої статті 106 КАС встановлено, що до позовної заяви додається також документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.

Відповідно до частини другої статті 87 цього ж Кодексу, розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.

Згідно з частиною першою статті 3 Закону України "Про судовий збір" від 08.07.2011 №3674-VI (далі - Закон №3674-VI), судовий збір справляється, зокрема, за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством.

Положеннями частини першої стаття 4 Закону №3674-VI визначено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Частиною другою зазначеної статті передбачено, що за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру, який подано, зокрема, юридичною особою, ставка судового збору становить 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру мінімальної заробітної плати.

За приписами частини першої та другої статті 9 Закону №3674-VI, судовий збір сплачується за місцем розгляду справи та зараховується до спеціального фонду Державного бюджету України.

Суд перед відкриттям (порушенням) провадження у справі, прийняттям до розгляду заяв (скарг) перевіряє зарахування судового збору до спеціального фонду Державного бюджету України.

Суд звертає увагу позивача на те, що відповідно до пункту 1 частини другої статті 17 КАС, юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно-правові спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.

Окремі рішення, прийняті суб'єктом владних повноважень, можуть породжувати підстави для змін майнового стану фізичної чи юридичної особи.

Зокрема, реалізація таких рішень може призводити до зменшення або збільшення майна особи. Відповідно оскарження такого рішення спрямоване на захист порушеного права у публічно-правових відносинах з метою збереження належного особі майна.

Зі змісту рішення Європейського суду з прав людини від 14.10.2010 у справі "Щокін проти України" випливає, що збільшення податковим органом зобов'язань особи з податку є втручанням до його майнових прав.

Отже, за практикою Європейського суду з прав людини, вимога про визнання протиправним рішення суб'єкта владних повноважень, яке впливає на склад майна позивача, у тому числі шляхом безпідставного стягнення податків, зборів, штрафних санкцій тощо, є майновою.

З огляду на зазначене, адміністративними позовами майнового характеру є вимоги щодо протиправності рішень про визначення грошових зобов'язань платників податків, про зменшення суми бюджетного відшкодування з податку на додану вартість, про стягнення адміністративно-господарських та інших штрафних санкцій тощо.

Таким чином, звернені до суду вимоги про скасування рішення відповідача - суб'єкта владних повноважень, безпосереднім наслідком яких є зміна складу майна позивача, є майновими.

Із змісту позовної заяви випливає, що позивач просить суд визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення від 03.02.2016 №0000031501, згідно з яким, позивачу зменшено суму бюджетного відшкодування (у тому числі заявленого в рахунок зменшення податкових зобов'язань наступних періодів) з податку на додану вартість у розмірі 9 722 495 грн. та визначено штрафні (фінансові) санкції (штраф) у розмірі 4 861 247,5 грн. Таким чином, позовна заява має майновий характер.

Отже, за подання до адміністративного суду адміністративного позову про визнання протиправним та скасування вказаного податкового повідомлення-рішення ставка судового збору становить 218 756,14 грн. (9 722 495 грн. плюс 4 861 247,5 грн. помножити на 1,5%).

Разом з тим, позивач до позовної заяви додав платіжне доручення від 24.02.2016 №111, в якому зазначено, що судовий збір сплачений у розмірі 2756,00 грн.

Тобто, із зазначеного випливає, що позивач не сплатив судовий збір за позов майнового характерну в розмірі визначеному статтею 4 Закону №3674-VI.

Відповідно до частини першої статті 108 КАС, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статті 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.

Зазначені вище обставини вказують на невідповідність позовної заяви вимогам процесуального законодавства, у зв’язку з чим, враховуючи положення статті 108 КАС, суд вважає за необхідне залишити позовну заяву без руху та надати позивачу час для усунення зазначених недоліків.

Недоліки позовної заяви повинні бути усунені у строк до 22.04.2016, шляхом подання до суду:

- копій всіх документів, що приєднуються до копії позовної заяви, для відповідача, а саме: 1) копію постанови Київського окружного адміністративного суду від 03.11.2015 у справі №810/4997/15; 2) копію постанови Київського апеляційного адміністративного суду від 14.01.2016 у справі №810/4997/15; 3) копію постанови про відкриття виконавчого провадження ВП №50263829 від 22.02.2016; 4) копію довідки про результати перевірки №31/10-06-15-01-09/31829270 від 19.12.2014; 5) копію податкового повідомлення-рішення від 03.02.2016 №0000031501; 6) копію поштового конверту до податкового повідомлення-рішення від 03.02.2016 за №0000031501; 7) роздруківку з офіційного сайту Укрпошти щодо дати отримання ТОВ "ТРІУМФ" рекомендованого листа з ідентифікатором №0740017422964, яким було відправлено податкове повідомлення-рішення від 03.02.2016 за №0000031501; 8) копію повідомлення про проведення перевірки за №16381/10-06-15-02-16/4754 від 24.12.2015; 9) копію повідомлення про запрошення для підписання акта перевірки за №76/10-06-15- 02-16/23 від 11.01.2016; 10) копію акта перевірки від 13.01.2016 за №2/10-06-15-01-09/31829270; 11) копію виписки з ЄДР про ТОВ "ТРІУМФ";

- документа про сплату судового збору за звернення до Київського окружного адміністративного суду (отримувач коштів - Київський окружний адміністративний суд, код отримувача (код за ЄДРПОУ) - 37955989, банк отримувача - ГУ ДКСУ у Київській обл. м. Київ, код банку отримувача (МФО) - 821018, рахунок отримувача - 31213206784001, код класифікації доходів бюджету - 22030001 Символ звітності "206", призначення платежу - *;101;_(код клієнта за ЄДРПОУ), судовий збір, за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "ТРІУМФ", Київський окружний адміністративний суд) з позовом майнового характеру в розмірі визначеному статтею 4 Закону №3674-VI, а саме, у розмірі 216 000,14 грн. та документа, який виданий ГУ ДКСУ у Київській області, що підтверджує зарахування такого судового збору до спеціального фонду Державного бюджету України.

Керуючись статтями 106, 108, 160, 165 КАС, суд

у х в а л и в:

Залишити без руху позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "ТРІУМФ" до Броварської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Київській області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення.

Встановити строк для усунення недоліків позовної заяви до 22 квітня 2016 року.

Копію ухвали надіслати позивачу.

Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо скаргу не було подано в установлені строки. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга на ухвалу суду подається до Київського апеляційного адміністративного суду через Київський окружний адміністративний суд протягом п’яти днів з дня отримання копії ухвали.

Суддя Басай О.В.