і
ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД ПОСТАНОВА ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
01 вересня 2015 р. справа № 804/7509/15 Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Павловського Д.П., розглянувши в порядку скороченого провадження у місті Дніпропетровську адміністративну справу за адміністративним позовом Дніпровського територіального управління Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку до Приватного акціонерного товариства «Холдінгова компанія «Укренергоснаб» про стягнення штрафних санкцій у розмірі 5100 грн., -
ВСТАНОВИВ:
12 червня 2015 року Дніпровське територіальне управління Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку звернулося до Дніпропетровського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Приватного акціонерного товариства «Холдінгова компанія «Укренергоснаб» про стягнення штрафу у сумі 5100 грн.
Позовні вимоги позивач обґрунтовує тим, що 01.12.2014 р. позивачем були складені акти про правопорушення на ринку цінних паперів № 500-ДН-1-Е, № 501-ДН-1-Е та № 502-ДН-1-Е, за висновками яких було встановлено порушення відповідачем ч. 4 ст. 40 Закону України «Про цінні папери та фондовий ринок» та Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів, затвердженого рішенням Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 03.12.2013 р. № 2826, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 24.12.2013 р. за № 2180/24712, в частині неподання, не опублікування, нерозміщення у офіційному друкованому виданні регулярної річної інформації за 2013 рік. На підставі вказаних актів 15.12.2014 р. було прийнятопостанови № 497-ДН-1-Е, № 498-ДН-1-Е, №499-ДН-1-Е про накладення на відповідача санкцій за правопорушення на ринку цінних паперів у розмірі 1700,00 грн. кожна на загальну суму 5100 грн., які були направлені відповідачу, проте, залишились несплаченими відповідачем у встановлені строки, у звязку з чим, позивач просить стягнути вказану суму штрафу в судовому порядку згідно до ст. 11 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні».
Відповідач заперечень на позов не надав. Ухвалу про відкриття провадження у справі направлено на адресу відповідача, що вказана у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, рекомендованим поштовим відправленням, але конверт повернуто на адресу суду у звязку із неврученням.
Згідно частини 4 статті 33 Кодексу адміністративного судочинства України, у разі відсутності осіб, які беруть участь у справі, за адресою місцезнаходження (місця проживання), що зазначена в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб підприємців, вважається, що судовий виклик або судове повідомлення вручене їм належним чином.
Суд вважає, що вжив усі залежні від нього заходи для повідомлення відповідача про розгляд справи та реалізації ним права судового захисту своїх прав та інтересів. За таких підстав, суд вважає за можливе розглянути справу за наявними у ній матеріалами, оскільки при підготовці справи до розгляду дотримано вимоги Кодексу адміністративного судочинства України щодо належного повідомлення сторін у справі про розгляд справи.
Дослідивши матеріали справи, суд дійшов висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню, виходячи із наступних підстав.
Матеріалами справи встановлено, що Дніпровським територіальним управлінням Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку було виявлено факт порушення Приватним акціонерним товариством «Холдінгова компанія «Укренергоснаб» законодавства у сфері обігу цінних паперів, а саме: не опублікування в одному з офіційних друкованих видань Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України або Комісії регулярної річної інформації за 2013 рік, не подання регулярної річної інформації до Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку, не розміщення регулярної річної інформації за 2013 рік в загальнодоступній інформаційній базі даних Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку про ринок цінних паперів.
18 листопада 2014 року уповноваженою особою Дніпровського територіального управління Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку ОСОБА_1 порушено справи про правопорушення на ринку цінних паперів у відношенні Приватного акціонерного товариства «Холдінгова компанія «Укренергоснаб», про що складені Постанови від 18.11.2014 року № 5632/03-01/03, № 5631/03-01/03 та № 5630/03-01/03.
Керівника або уповноважену особу ПрАТ «Холдінгова компанія «Укренергоснаб» зобовязано зявитись 01.12.2014 року для підписання акту та надання письмових пояснень.
Копії Постанов від 18.11.2014 року № 5632/03-01/03, № 5631/03-01/03 та № 5630/03-01/03 про порушення справ про правопорушення на ринку цінних паперів направлено ПрАТ «Холдінгова компанія «Укренергоснаб» 20.11.2014 року рекомендованими поштовими відправленнями, про що свідчить Список згрупованих рекомендованих листів та квитанції «Укрпошти», копії яких долучені до матеріалів справи.
01.12.2014 року у відношенні ПрАТ «Холдінгова компаня «Укренергоснаб» складені Акти № 500-ДН-1-Е, № 501-ДН-1-Е та № 502-ДН-1-Е про правопорушення на ринку цінних паперів.
В акті № 500-ДН-1-Е встановлено, що ПрАТ «Холдінгова компанія «Укренергоснаб» не розкрило річну інформацію за 2013 рік шляхом опублікування в одному з офіційних друкованих видань Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України або Комісії, що є порушенням п.4 ст.40 Закону України «Про цінні папери та фондовий ринок» та пп.4 п.4 р.ІІ Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів, затвердженого рішенням НКЦПФР від 03.12.2013 р. №2826;
Відповідальність юридичних осіб за правопорушення на ринку цінних паперів, а саме за не опублікування інформації, передбачена вимогами п.5 ч.1 ст.11 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні».
В акті № 501-ДН-1-Е встановлено, що ПрАТ «Холдінгова компанія «Укренергоснаб» не розкрило річну інформацію за 2013 рік шляхом подання до Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку у передбачений строк, що є порушенням п.1 ст.40 Закону України «Про цінні папери та фондовий ринок» та пп.4 п.4 р.ІІ Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів, затвердженого рішенням НКЦПФР від 03.12.2013 р. №2826.
Відповідальність юридичних осіб за правопорушення на ринку цінних паперів, а саме за неподання інформації до Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку, передбачена вимогами п.7 ч.1 ст.11 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні».
В акті № 502-ДН-1-Е встановлено, що ПрАТ «Холдінгова компанія «Укренергоснаб» не розкрило річну інформацію за 2013 рік шляхом розміщення в загальнодоступній інформаційній базі даних Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку про ринок цінних паперів, що є порушенням п.4 ст.40 Закону України «Про цінні папери та фондовий ринок» та пп.4 п.4 р.ІІ Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів, затвердженого рішенням НКЦПФР від 03.12.2013 р. № 2826.
Відповідальність юридичних осіб за правопорушення на ринку цінних паперів, а саме не розміщення інформації в загальнодоступній інформаційній базі даних Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку про ринок цінних паперів, передбачена вимогами п.6 ч.1 ст.11 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні».
Розгляд справ про правопорушення на ринку цінних паперів у ПрАТ «Холдінгова компанія «Укренергоснаб» було призначено на 15.12.2014 року, про що винесені Постанови від 01.12.2014 р. про розгляд справи про правопорушення на ринку цінних паперів №6045/03-01/03, № 6046/03-01/03, № 6047/03-01/03.
Копії Постанов від 01.12.2014 р. про розгляд справи про правопорушення на ринку цінних паперів було направлено ПрАТ «Холдінгова компанія «Укренергоснаб», про що свідчить Список згрупованих рекомендованих відправлень від 02.12.2014р., копія якого долучена до матеріалів справи.
За результатами розгляду наведених справ Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку у відношенні ПрАТ «Холдінгова компанія «Укренергоснаб» винесено:
- Постанову № 497-ДН-1-Е від 15.12.2014 р., згідно з якою постановлено за не опублікування інформації накласти на ПрАТ «Холдінгова компанія «Укренергоснаб» штраф у розмірі 1700 грн.;
- Постанову № 498-ДН-1-Е від 15.12.2014 р., згідно з якою постановлено за не подання інформації до Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку накласти на ПрАТ «Холдінгова компанія «Укренергоснаб» штраф у розмірі 1700 грн.;
- Постанову № 499-ДН-1-Е від 15.02.2014 р., згідно з якою постановлено за не розміщення інформації в загальнодоступній інформаційній базі даних Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку про ринок цінних паперів накласти на ПрАТ «Холдінгова компанія «Укренергоснаб» штраф у розмірі 1700 грн.
Копії Постанов від 15.02.2015 року № 497-ДН-1-Е, №498-ДН-1-Е та № 499-ДН-1-Е направлені ПрАТ «Холдінгова компанія «Укренергоснаб» рекомендованим поштовим відправленням, про що свідчить Список згрупованих рекомендованих листів від 16.12.2014 року, долучений до матеріалів справи.
Сума штрафу у загальному розмірі 5100 грн. за Постановами № 497-ДН-1-Е, № 498-ДН-1-Е та № 499-ДН-1-Е відповідачем у визначений строк не сплачено.
Правові засади здійснення державного регулювання ринку цінних паперів та державного контролю за випуском і обігом цінних паперів та їх похідних в Україні визначаються Законом України від 30.10.1996 року № 448/96-ВР «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні» (далі за текстом - Закон № 448/96-ВР), Законом України «Про цінні папери та фондовий ринок» від 23.02.2006 № 3480-IV та інш.
Закон України «Про цінні папери та фондовий ринок» від 23.02.2006 № 3480-IV регулює відносини, що виникають під час розміщення, обігу цінних паперів і провадження професійної діяльності на фондовому ринку, з метою забезпечення відкритості та ефективності функціонування фондового ринку.
Відповідно до частини 1 ст. 40 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні» регулярна інформація про емітента - річна та квартальна звітна інформація про результати фінансово-господарської діяльності емітента, яка розкривається на фондовому ринку, в тому числі шляхом подання до Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку.
Згідно ч. 4 ст. 40 Закону України «Про цінні папери та фондовий ринок» річна інформація про емітента є відкритою і в обсязі, встановленому Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку, підлягає оприлюдненню емітентом не пізніше 30 квітня року, наступного за звітним, шляхом:
- розміщення у загальнодоступній інформаційній базі даних Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку про ринок цінних паперів;
- опублікування в одному з офіційних друкованих видань Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України або Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку;
- розміщення на власному веб-сайті.
За правилами ч. 6 ст. 40 Закону України «Про цінні папери та фондовий ринок» строки, порядок і форми розкриття регулярної інформації про емітента (річної та квартальної) і додаткових відомостей, що містяться у такій інформації, встановлюються Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку. Публічні акціонерні товариства додатково розкривають інформацію про свою діяльність на основі міжнародних стандартів бухгалтерського обліку в порядку, встановленому Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку. Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку встановлює додаткові вимоги до розкриття регулярної інформації про емітента та вживає заходів щодо її розкриття.
03 грудня 2013 року Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку прийнято Рішення № 2826, яким затверджено Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів (далі Положення № 2826).
Відповідно до положень п.4 Глави 4 Розділу Положення № 2826 розкриття регулярної річної інформації має здійснюватись шляхом розміщення в загальнодоступній інформаційній базі даних Комісії, опублікування в офіційному друкованому виданні, розміщення на сторінці в мережі Інтернет та подання до Комісії.
Розкриття регулярної річної інформації здійснюється у такі терміни:
- розміщення в загальнодоступній інформаційній базі даних Комісії - у термін не пізніше 30 квітня року, наступного за звітним;
- опублікування у офіційному друкованому виданні - у термін не пізніше 30 квітня року, наступного за звітним;
- розміщення на сторінці в мережі Інтернет - у термін не пізніше 30 квітня року, наступного за звітним;
- подання до Комісії - не пізніше 1 червня року, наступного за звітним.
Емітенти цінних паперів до моменту подання регулярної річної інформації до Комісії розміщують її на сторінці в мережі Інтернет.
Відповідно до пункту 1 частини 1 статті 1 Закону № 448/96-ВР державне регулювання ринку цінних паперів це здійснення державою комплексних заходів щодо упорядкування, контролю, нагляду за ринком цінних паперів та їх похідних та запобігання зловживанням і порушенням у цій сфері.
В частині 1 статті 5 Закону № 448/96-ВР закріплено, що державне регулювання ринку цінних паперів здійснює Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку. Інші державні органи здійснюють контроль за діяльністю учасників ринку цінних паперів у межах своїх повноважень, визначених чинним законодавством.
Відповідно до п. п.5, 7 ч.1 ст.11 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні» Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку застосовує до юридичних осіб фінансові санкції за:
- не опублікування, опублікування не в повному обсязі інформації та/або опублікування недостовірної інформації у розмірі до тисячі неоподаткованих мінімумів доходів громадян;
- неподання, подання не в повному обсязі інформації та/або подання недостовірної інформації до Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку - у розмірі до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Відповідно до ст. 11 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні» рішення Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку про накладення штрафу може бути оскаржено в суді.
У разі несплати штрафу протягом 15-ти днів примусове стягнення здійснюється на підставі рішення судуза позовом Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку.
Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
Оцінюючи усі докази, досліджені судом, у їх сукупності, суд приходить до наступного висновку.
Судом встановлено та матеріалами справи підтверджено, що зобов'язання відповідача по сплаті штрафу за правопорушення на ринку цінних паперів, визначені Постановами від 15.12.2014 року № 497-ДН-1-Е, № 498-ДН-1-Е та № 499-ДН-1-Е, є узгодженими, Постанови не оскаржувались відповідачем.
А за відсутності доказів їх оскарження Постанови від 15.12.2014 року № 497-ДН-1-Е, №498-ДН-1-Е та №499-ДН-1-Е є обовязковими до виконання.
Позивачем вжиті всі передбачені чинним законодавством заходи щодо стягнення штрафу.
Враховуючи викладене, суд вважає позовні вимоги Дніпровського територіального управління Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку до Приватного акціонерного товариства «Холдінгова компанія «Укренергоснаб» про стягнення штрафних санкцій у розмірі 5100 грн. обґрунтованими та такими, які підлягають задоволенню в повному обсязі.
Керуючись статтями 158-163, 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов Дніпровського територіального управління Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку до Приватного акціонерного товариства «Холдінгова компанія «Укренергоснаб» про стягнення штрафних санкцій у розмірі 5100 грн. задовольнити повністю.
Стягнути з Приватного акціонерного товариства «Холдінгова компанія «Укренергоснаб» (код ЄДРПОУ 30211612) до Державного бюджету України (на рахунок, відкритий в управлінні Державної казначейської служби України за балансовим рахунком 3111 «Надходження до загального фонду державного бюджету», код бюджетної класифікації за доходами 21081100 «Адміністративні штрафи та інші санкції», символ звітності 106) штраф, застосований на підставі постанов від 15.12.2014 року № 497-ДН-1-Е, №498-ДН-1-Е та № 499-ДН-1-Е у розмірі 5100,00 грн. ( пять тисяч сто гривень 00 копыйок).
Постанова суду набирає законної сили відповідно до статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України, підлягає негайному виконанню відповідно до статті 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України, та може бути оскаржена в порядку та у строки, встановлені статтею 186 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя ОСОБА_2