Постанова № 56610234, 03.03.2016, Закарпатський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
03.03.2016
Номер справи
807/2131/13-а
Номер документу
56610234
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ЗАКАРПАТСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

П О С Т А Н О В А

і м е н е м У к р а ї н и

03 березня 2016 рокум. Ужгород№ 807/2131/13-а

Закарпатський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Луцович М.М.

при секретарі судового засідання Симканич Ю.В.

за участю сторін:

представників позивача - ОСОБА_1, ОСОБА_2,

представника відповідача - Кемінь С.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовною заявою ОСОБА_4 до Мукачівської об'єднаної державної податкової інспекції головного управління ДФС у Закарпатській області про визнання протиправними та скасування наказів про проведення та продовження терміну позапланової документальної перевірки та визнання протиправними дій, -

В С Т А Н О В И В:

Фізична особа - підприємець ОСОБА_4 (далі - позивач, ФОП ОСОБА_4.) звернулась до Закарпатського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Мукачівської об'єднаної державної податкової інспекції Закарпатської області (далі - відповідач, Мукачівська ОДПІ), якою просить визнати протиправними та скасувати накази Мукачівської ОДПІ від 25 березня 2013 року № 325 про проведення документальної позапланової виїзної перевірки, № 344 від 01 квітня 2013 року про перенесення терміну проведення документальної позапланової виїзної перевірки та визнати протиправними дії Мукачівської ОДПІ по проведенню документальної позапланової виїзної перевірки на підставі наказів № 325 від 25 березня 2013 року та № 344 від 01 квітня 2013.

Позовні вимоги обґрунтовуються тим, що оскаржувані накази про проведення документальної позапланової перевірки та продовження терміну проведення документальної позапланової перевірки суперечать вимогам законодавства України, оскільки п.78.1 ст.78 Податкового кодексу України встановлено виключний перелік підстав для проведення документальних позапланових перевірок, при цьому, жодної з передбачених підстав не наведено (в зв'язку з їх відсутністю), натомість, зазначено загальні норми щодо права податкового органу на проведення перевірок взагалі, відтак, накази Мукачівської ОДПІ від 25 березня 2013 року № 325 на проведення документальної позапланової виїзної перевірки та від 01 квітня 2013 року за № 344 та перенесення терміну проведення документальної позапланової виїзної перевірки є протиправними та підлягають скасуванню.

Підстави та порядок проведення органами державної податкової служби позапланових виїзних перевірок своєчасності, достовірності, повноти нарахування та сплати податків та зборів встановлюється ст. 78 ПК України.

Відповідно до ст. 78 ПК України позаплановою виїзною перевіркою вважається перевірка, яка не передбачена в планах роботи органу державної податкової служби і проводиться за наявності хоча б однієї з обставин, визначених в цій статті.

В даному випадку, як стверджує позивач визначені підстави для проведення позапланової перевірки відсутні, оскільки відповідно до ст. 78 ПК України передбачено право органів державної податкової служби на проведення позапланової перевірки у разі, якщо за наслідками перевірок інших платників податків виявлено факти, які свідчать про порушення платником податків законів України про оподаткування, валютного законодавства, якщо платник податків не надасть пояснення та їх документальні підтвердження на обов'язковий письмовий запит органу державної податкової служби протягом десяти робочих днів з дня отримання запиту.

Позивач не погоджується з твердженням відповідача, що за останні 12 місяців загальна сума від здійснення операцій з постачання товарів/послуг сукупно перевищує 300000 грн. (без ПДВ) на 190 грн., оскільки згідно підрахунків від наявної суми в розмірі 300 190 грн. слід відняти 20% ПДВ (відповідно до вимог ст. 181.1 ПК України). Загальна сума від здійснення операцій з постачання товарів/послуг, що підлягають оподаткуванню буде становити лише 240 152 грн.

На підставі вищенаведеного, перевищення загальної суми від здійснення операцій з постачання товарів/послуг в розмірі 300000 грн. - відсутнє, як і відсутнє порушення чинного законодавства, отже вказана обставина не може бути підставою для проведення позапланової виїзної документальної перевірки.

Таким чином, наказ № 325 від 25 березня 2013 року "Про проведення документальної позапланової виїзної перевірки фізичної особи-підприємця ОСОБА_4, Наказ № 344 від 01 квітня 2013 року про перенесення терміну проведення документальної позапланової виїзної перевірки ОСОБА_4, реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1, є протиправними та підлягають скасуванню.

Представники позивача у судовому засіданні позов підтримали з мотивів наведених в адміністративному позові, дали аналогічні позовній заяві пояснення та просили суд задовольнити позов.

Відповідач надав суду заперечення проти позову, посилаючись на правомірність наказу № 325 від 25 березня 2013 року Мукачівської ОДПІ про проведення перевірки ФОП ОСОБА_4, оскільки такий прийнято на підставі п.п.20.1.4 п.20.1 статті 20 Податкового кодексу України та пп..78.1.4 та пп.. 78.1.2 п.78.1 ст. 78 Податкового Кодексу України, тобто, за наявності інформації щодо можливих порушень платником податків вимог законодавства, у відповідності до вимог Податкового кодексу України.

Дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення представників сторін, з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд приходить до висновку про задоволення адміністративного позову, виходячи з наступного:

Постановою Закарпатського окружного адміністративного суду від 18 липня 2013 року позов фізичної особи-підприємця - ОСОБА_4 - задоволено (а.с.86-92).

Ухвалою Львівського апеляційного адміністративного суду від 12 червня 2014 року апеляційну скаргу Мукачівської об'єднаної державної податкової інспекції залишено без задоволення, а постанову Закарпатського окружного адміністративного суду від 18 липня 2013 року - без змін (а.с.-141-146).

Ухвалою Вищого адміністративного суду України від 13 жовтня 2015 року рішення судів першої та апеляційної інстанцій скасовано, з тих підстав, що мало судами місце застосування норм Закону України «Про Державну податкову службу», який на той час втратив чинність, відтак справу направлено до суду першої інстанції для продовження розгляду (а.с.197-199).

На невірне з'ясування обставин та надання їм відповідної правової оцінки, судами першої та апеляційної інстанції судом касаційної інстанції не наголошувалося.

Так,згідно із ч. 2 ст. 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Судом встановлено, що 25 березня 2013 року Мукачівською ОДПІ винесено наказ за № 325 (а.с.7) "Про проведення документальної позапланової виїзної перевірки ФОП ОСОБА_4, реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1, згідно якого наказано провести документальну позапланову виїзну перевірку ФОП ОСОБА_4 за період з 01.01.2010 року по 28.02.2013 року терміном 5 робочих днів. Підстава, згідно тексту наказу - пп.20.1.4 п.20.1 ст.20 Податкового кодексу України та пп.78.1.4 та пп. 78.1.2 ст 78 Податкового кодексу України.

Згідно п.1.1 ст. 1 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755 - VI (діє з 1 січня 2011 року, далі - ПК України), ПК України регулює відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема, визначає вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства.

Підпункт 20.1.4 п.20.1 ст. 20 ПК України, передбачає право органів державної податкової служби проводити відповідно до законодавства перевірки і звірки платників податків (крім Національного банку України), у тому числі після проведення процедур митного контролю та/або митного оформлення, тобто, вказано норма ПК України не містить підстав проведення перевірок, оскільки є загальною та відсилочною до інших передбачених ПК України норм щодо порядку проведення перевірок.

Види, особливості, порядок та строки проведення перевірок регулюється Главою 8 ПК України, згідно п. 75.1 ст. 75 ПК України органи державної податкової служби мають право проводити камеральні, документальні (планові або позапланові; виїзні або невиїзні) та фактичні перевірки. Камеральні та документальні перевірки проводяться контролюючими органами в межах їх повноважень виключно у випадках та у порядку, встановлених цим Кодексом.

Згідно п. 78.4 ст.78 ПК України, про проведення документальної позапланової перевірки керівник органу державної податкової служби приймає рішення, яке оформлюється наказом.

Пунктом 79.2 ст. 79 ПК України встановлено, що Документальна позапланова невиїзна перевірка проводиться посадовими особами контролюючого органу виключно на підставі рішення керівника контролюючого органу, оформленого наказом, та за умови надіслання платнику податків рекомендованим листом із повідомленням про вручення або вручення йому чи його уповноваженому представнику під розписку копії наказу про проведення документальної позапланової невиїзної перевірки та письмового повідомлення про дату початку та місце проведення такої перевірки.

Згідно пп.75.1.2 п.75.1 ст. 75 ПК України, документальна позапланова перевірка не передбачається у плані роботи органу державної податкової служби і проводиться за наявності хоча б однієї з обставин, визначених цим Кодексом.

Згідно п. 79.1 ст. 79 ПК України, документальна невиїзна перевірка здійснюється у разі прийняття керівником органу державної податкової служби рішення про її проведення та за наявності обставин для проведення документальної перевірки, визначених ст. ст. 77 та 78 цього Кодексу.

Підстави проведення документальної позапланової виїзної перевірки ФОП ОСОБА_4 оскарженим до суду наказом № 325 від 25 березня 2013 року визначено загальні положення пп.20.1.4 п.20.1 ст.20 та ст. 78 ПК України, при цьому, згідно письмового заперечення проти позову та усних пояснень представника Мукачівської ОДПІ - перевірка проведена на підставі пп.78.1.4. п. 78.1.2 п.78.1 ст. 78 ПК України (виявлено недостовірність даних, що містяться у податкових деклараціях, поданих платником податків, якщо платник податків не надасть пояснення та їх документальні підтвердження на обов'язковий письмовий запит органу державної податкової служби протягом 10 робочих днів з дня отримання запиту).

Мукачівська ОДПІ листом від 30.01.2013 року № 550/17-1/10 (а.с.21) зобов'язала позивача надати пояснення та документальне обґрунтування обсягів проведених операцій за 2010,2011,2012 рр., зокрема первинні документи, що стосуються придбання та реалізації товарів.

Вказаний лист позивачем було отримано 06 лютого 2013 року та вже 11 лютого 2013 року надано Мукачівській ОДПІ письмові пояснення, а саме була надана відповідь, де було вказано, що під час здійснення господарської діяльності за грудень 2010 року, позивачем помилково було зазначено суму виторгу 792,15 грн., яка була отримана за повернутий товар та додано до відповіді акт скасування помилково проведеної суми при розрахункових операціях через РРО, пояснювальну записку до акту скасування помилково проведеної суми та звіт форми № ЗВР-1.

Позивачем вчасно була надана відповідь (в межах 10-ти днів, передбачених законодавством) та додані необхідні документи. На підставі наведеного строки надання відповіді не порушені.

Мукачівською ОДПІ було зазначено, що в ході проведення аналізу показників у поданій позивачем звітності у липні 2011 року сумарний виторг за останні 12 місяців становив 300 190 грн. (без урахування ПДВ).

Відповідно до п.181.1 ст.181 Податкового кодексу України від 02.12.2010 року № 2755-6, у разі, якщо загальна сума від здійснення операцій з постачанням товарів/послуг, що підлягають оподаткуванню згідно з цим розділом, у тому числі з використанням локальної або глобальної комп'ютерної мережі, нарахована (сплачена) такій особі протягом 12 календарних місяців, сукупно перевищує 300 000 грн. (без урахування податку на додану вартість),така особа зобов'язана зареєструватися як платник податку в органі Державної Податкової служби за своїм місцезнаходженням (місцем проживання) з дотриманням вимог, передбачених статтею 183 цього Кодексу, крім особи, яка є платником єдиного податку.

Суд не може погодитись з твердженням відповідача, що за останні 12 місяців загальна сума від здійснення операцій з постачання товарів/послуг позивачем сукупно перевищує 300000 грн. (без ПДВ) на 190 грн., оскільки згідно підрахунків від наявної суми в розмірі 300 190 грн. слід відняти 20% ПДВ (відповідно до вимог ст. 181.1 ПК України).

Отже, загальна сума від здійснення операцій з постачання товарів/послуг, що підлягають оподаткуванню буде становити лише 240 152 грн. (без ПДВ), що не перевищує граничні норми ПК України.

Отже, відсутнє порушення чинного законодавства та відсутні підстави для проведення позапланової виїзної документальної перевірки, підстави якої визначені статтею 78 ПК України.

27 березня 2013 року вже під час проведення позапланової виїзної документальної перевірки (наказ №325 від 25 березня 2013 року) Мукачівською ОДПІ знову було надіслано на адресу позивача лист за № 1820/10/17-2 (а.с.8), який містив вимогу надати для проведення позапланової виїзної перевірки оригінали документів, які пов'язані з веденням фінансово - господарської діяльності за період 01.01.2010 року по 28.02.2013 року, тобто не за 12, а за 38 календарних місяців.

28 березня 2013 року ФОП ОСОБА_4 надіслано до Мукачівської ОДПІ лист - пояснення (а.с.15) відповідно до якого вказано, що станом на 28 березня 2013 року позивач немає можливості надати деякі оригінали документів за період з 01.01.2010 року по 28.02.2013 року зазначений у листі № 1820/10/17-2 (а.с.8) від 27 березня 2013 року, в зв'язку з пожежою, яка мала місце 06.10.2011 року, що підтверджується актом про пожежу (а.с.16) та про вказаний факт були повідомленні як правоохоронні органи, так і працівники державного податкового органу. Крім того, після пожежі Мукачівською ОДПІ вже проводились неодноразові перевірки ФОП ОСОБА_4 та систематично здавалися всі необхідні звіти за 2010, 2011, 2012 та 2013 роки.

Як було раніше зазначено, позапланова виїзна перевірка проводилася згідно наказу № 325 від 25 березня 2013 року, де вказано підстави та загальні норми (пп.78.1.4 та пп.78.1.2 п. 78.1 ст. 78 Податкового кодексу України), але вказано, що термін перевірки складає 5 робочих днів, тобто до 01 квітня 2013 року.

01 квітня 2013 року представником державного податкового органу, який здійснював перевірку було зроблено відмітку в журналі (а.с.60), що перевірка закінчена.

Відповідно до статті 82.2 Податкового кодексу України передбачено, що тривалість перевірок, визначених у статті 78 цього Кодексу (крім перевірок, що проводяться за наявності обставин, визначених у підпункті 78.1.8 пункту 78.1 статті 78 цього Кодексу, тривалість яких встановлена у статті 200 цього Кодексу), не повинна перевищувати 15 робочих днів для великих платників податків, щодо суб'єктів малого підприємництва - 5 робочих днів, для фізичних осіб - підприємців, які не мають найманих працівників, за наявності умов, визначених в абзацах третьому - восьмому цього пункту, - 3 робочі дні, інших платників податків - 10 робочих днів.

Відповідно до статті 86.1 Податкового кодексу України передбачено, що результати перевірок (крім камеральних та електронних) оформлюються у формі акта або довідки, які підписуються посадовими особами органу державної податкової служби та платниками податків або їх законними представниками. У разі встановлення під час перевірки порушень складається акт. Якщо такі відсутні, складається довідка.

Однак жодного акту чи довідки складеної особою, яка здійснювала перевірку позивача за спірний період, відповідно до вимог та у строки визначенні ПК України відповідачем суду пред'явлено не було.

Крім того, 01 квітня 2013 року в.о. начальником Мукачівської ОДПІ п. ОСОБА_5., видано наказ № 344 (а.с.9) "Про перенесення терміну проведення документальної виїзної позапланової перевірки ОСОБА_4 розпочатої 26.03.2013 року до дати відновлення документів. Основною підставою було те, що ОСОБА_4 втратила документи внаслідок пожежі.

Мукачівською ОДПІ не надано суду повідомлення про ознайомлення з наказом № 344 від 01 квітня 2013 року ФОП ОСОБА_4 про перенесення терміну проведення документальної виїзної позапланової перевірки розпочатої 26.03.2013 року до дати відновлення документів.

Так, виключний перелік підстав для проведення документальної позапланової виїзної перевірки визначено ст..78 ПК України, зокрема:

78.1. Документальна позапланова перевірка здійснюється за наявності хоча б однієї з таких обставин:

78.1.1. за наслідками перевірок інших платників податків або отримання податкової інформації виявлено факти, що свідчать про можливі порушення платником податків податкового, валютного та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на органи державної податкової служби, якщо платник податків не надасть пояснення та їх документальні підтвердження на обов'язковий письмовий запит органу державної податкової служби протягом 10 робочих днів з дня отримання запиту;

78.1.2. платником податків не подано в установлений законом строк податкову декларацію або розрахунки, якщо їх подання передбачено законом;

78.1.3. платником податків подано органу державної податкової служби уточнюючий розрахунок з відповідного податку за період, який перевірявся органом державної податкової служби;

78.1.4. виявлено недостовірність даних, що містяться у податкових деклараціях, поданих платником податків, якщо платник податків не надасть пояснення та їх документальні підтвердження на письмовий запит органу державної податкової служби протягом десяти робочих днів з дня отримання запиту;

78.1.5. платником податків подано в установленому порядку органу державної податкової служби заперечення до акта перевірки або скаргу на прийняте за її результатами податкове повідомлення-рішення, в яких вимагається повний або частковий перегляд результатів відповідної перевірки або скасування прийнятого за її результатами податкового повідомлення-рішення у разі, коли платник податків у своїй скарзі (запереченнях) посилається на обставини, що не були досліджені під час перевірки, та об'єктивний їх розгляд неможливий без проведення перевірки. Така перевірка проводиться виключно з питань, що стали предметом оскарження;

78.1.6. виключено;

78.1.7. розпочато процедуру реорганізації юридичної особи (крім перетворення), припинення юридичної особи або підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця, порушено провадження у справі про визнання банкрутом платника податків або подано заяву про зняття з обліку платника податків;

78.1.8. платником подано декларацію, в якій заявлено до відшкодування з бюджету податок на додану вартість, за наявності підстав для перевірки, визначених у розділі V цього Кодексу, та/або з від'ємним значенням з податку на додану вартість, яке становить більше 100 тис. гривень.

Документальна позапланова перевірка з підстав, визначених у цьому підпункті, проводиться виключно щодо законності декларування заявленого до відшкодування з бюджету податку на додану вартість та/або з від'ємного значення з податку на додану вартість, яке становить більше 100 тис. гривень;

78.1.9. щодо платника податку подано скаргу про ненадання таким платником податків податкової накладної покупцю або про порушення правил заповнення податкової накладної у разі ненадання таким платником податків пояснень та документального підтвердження на письмовий запит органу державної податкової служби протягом десяти робочих днів з дня його отримання;

78.1.10. виключено;

78.1.11. отримано судове рішення суду (слідчого судді) про призначення перевірки або постанову органу, що здійснює оперативно-розшукову діяльність, слідчого, прокурора, винесену ними відповідно до закону;

78.1.12. органом державної податкової служби вищого рівня в порядку контролю за діями або бездіяльністю посадових осіб органу державної податкової служби нижчого рівня здійснено перевірку документів обов'язкової звітності платника податків або матеріалів документальної перевірки, проведеної контролюючим органом нижчого рівня, і виявлено невідповідність висновків акта перевірки вимогам законодавства або неповне з'ясування під час перевірки питань, що повинні бути з'ясовані під час перевірки для винесення об'єктивного висновку щодо дотримання платником податків вимог законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на органи державної податкової служби.

Рішення про проведення документальної позапланової перевірки в цьому випадку приймається органом державної податкової служби вищого рівня лише у тому разі, коли стосовно посадових осіб органу державної податкової служби нижчого рівня, які проводили документальну перевірку зазначеного платника податків, розпочато службове розслідування або їм повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення;

78.1.13. у разі отримання інформації про ухилення податковим агентом від оподаткування виплаченої (нарахованої) найманим особам (у тому числі без документального оформлення) заробітної плати, пасивних доходів, додаткових благ, інших виплат та відшкодувань, що підлягають оподаткуванню, у тому числі внаслідок неукладення платником податків трудових договорів з найманими особами згідно із законом, а також здійснення особою господарської діяльності без державної реєстрації. Така перевірка проводиться виключно з питань, що стали підставою для проведення такої перевірки.

78.2. Обмеження у підставах проведення перевірок платників податків, визначені цим Кодексом, не поширюються на перевірки, що проводяться на звернення такого платника податків, або перевірки, що проводяться у межах кримінального провадження.

78.3. Працівникам податкової міліції забороняється брати участь у проведенні планових та позапланових виїзних перевірок платників податків, що проводяться органами державної податкової служби, якщо такі перевірки не пов'язані з веденням оперативно-розшукових справ або здійсненням кримінального провадження стосовно таких платників податків (посадових осіб платників податків), що знаходяться в їх провадженні. Перевірки платників податків податковою міліцією проводяться у межах повноважень, визначених законом, та в порядку, передбаченому Законом України "Про оперативно-розшукову діяльність", Кримінальним процесуальним кодексом України та іншими законами України.

78.4. Про проведення документальної позапланової перевірки керівник органу державної податкової служби приймає рішення, яке оформлюється наказом.

Право на проведення документальної позапланової перевірки платника податків надається лише у випадку, коли йому до початку проведення зазначеної перевірки вручено під розписку копію наказу про проведення документальної позапланової перевірки.

78.5. Допуск посадових осіб органів податкової служби до проведення документальної позапланової виїзної перевірки здійснюється згідно із статтею 81 цього Кодексу. Документальна позапланова невиїзна перевірка здійснюється у порядку, передбаченому статтею 79 цього Кодексу.

78.6. Строки проведення документальної позапланової перевірки встановлені статтею 82 цього Кодексу.

78.7. Перелік матеріалів, які можуть бути підставою для висновків під час проведення документальної позапланової перевірки, та порядок надання платниками податків документів для такої перевірки встановлено статтями 83, 85 цього Кодексу.

78.8. Порядок оформлення результатів документальної позапланової перевірки встановлено статтею 86 цього Кодексу.

Згідно наказу про проведення документальної позапланової виїзної перевірки фізичної особи-підприємця ОСОБА_4 РНОКПП НОМЕР_1 у даному випадку контролюючий орган посилався на п.п.78.1.2, 78.1.4 ст.78 ПК України.

Разом з тим, приймаючи до уваги вищевикладені обставини, які встановлено судом в ході розгляду справи, суд приходить до переконання про відсутність у даному випадку підстав для проведення перевірки, які визначені п.п.78.1.2, 78.1.4 ст.78 ПК України, на які посилається відповідач у наказі №325 від 25.03.2013 року (а.с.7).

Виходячи з наведеного, наказ № 325 від 25 березня 2013 року "Про проведення документальної позапланової виїзної перевірки фізичної особи-підприємця ОСОБА_4, і як наслідок наказ № 344 від 01 квітня 2013 року про перенесення терміну проведення вказаної документальної позапланової виїздної перевірки ОСОБА_4 розпочатої 26.03.2013 року та дії по проведенню та перенесенню терміну зазначеної документальної позапланової виїзної перевірки є протиправними, а відтак вказані накази підлягають скасуванню.

Відповідно до ч. 2 ст. 71 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Відповідачем не доведено правомірності оскаржених наказів Мукачівської ОДПІ від 25 березня 2013 року № 325 про проведення документальної позапланової виїзної перевірки та від 01 квітня 2013 року № 344 про перенесення терміну проведення документальної позапланової виїзної перевірки та законності дій. Доводи позову щодо їх скасування та визнання дій протиправними відповідають вимогам закону та обставинам справи, що підтверджені дослідженими в судовому засіданні належними доказами, в зв'язку з чим позов підлягає до задоволення.

Керуючись ст. ст. 2, 17, 71, 86, 160, 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

ПОСТАНОВИВ:

1. Позов фізичної особи - підприємця ОСОБА_4 до Мукачівської об'єднаної державної податкової інспекції Закарпатської області про визнання протиправними та скасування наказів про проведення позапланової документальної перевірки - задовольнити.

2.Визнати протиправним та скасувати наказ Мукачівської об'єднаної державної податкової інспекції від 25 березня 2013 року № 325 "Про проведення документальної позапланової виїзної перевірки ФОП ОСОБА_4", реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1".

3. Визнати протиправним та скасувати наказ Мукачівської об'єднаної державної податкової інспекції від 01 квітня 2013 року № 344 "Про перенесення терміну проведення документальної позапланової виїзної перевірки ФОП ОСОБА_4", реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1.

4. Визнати протиправними дії Мукачівської ОДПІ по проведенню документальної позапланової виїзної перевірки приватного підприємця ОСОБА_4 на підставі наказу Мукачівської ОДПІ № 325 від 25 березня 2013 року.

5. Визнати протиправними дії Мукачівської ОДПІ про перенесення терміну проведення документальної позапланової виїзної перевірки приватного підприємця ОСОБА_4 на підставі наказу Мукачівської ОДПІ № 344 від 01 квітня 2013 року.

Постанова суду може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду протягом десяти днів з дня її проголошення, а у разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Апеляційна скарга подається через Закарпатський окружний адміністративний суд з одночасним надсиланням її копії до суду апеляційної інстанції. У випадках, встановлених статтею 167 частиною 4 цього Кодексу десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

СуддяМ.М. Луцович