3/441/132/2016 441/324/16-п
П О С Т А Н О В А
18.03.2016 року суддя Городоцького районного суду Львівської області Українець П.Ф. розглянувши адмінматеріали, що надійшли від заступника начальника ГУ ДФС у Львівській області на
ОСОБА_1, директора ПП «Галагроімпорт», проживаючого на ІНФОРМАЦІЯ_1,
за ч. 1 ст. 163-1 КУпАП,
в с т а н о в и в:
за протоколом № 34 серії АА № 035531 від 09.03.2016р. «директор ПП «Галагроімпорт» ОСОБА_1, порушив встановлений законом порядок ведення податкового обліку, чим порушено п.п. 14.1.56 п. 14.1 ст. 14, п. 44.1, п. 44.3 ст. 44, п.п.135.4.1 п. 135.4 ст. 135, п. 137.1, п. 137.4 ст. 137, п. 138.2 ст. 138, п.п. 139.1.9, п. 139.1 ст. 139, п.п. 14.1.181 п. 14.1 ст. 14, п. 185.1 ст. 185, п. 187.1 ст. 187, п. 188.1 ст. 188, п. 198.1, п. 189.3 ст. 189, п. 201.1, п. 201.2, п. 201.4, п. 201.6, п. 201.7 ст. 201 Податкового кодексу України, в результаті чого занижено податок на прибуток та податок на додану вартість».
Головним завданням провадження у справах про адміністративні правопорушення є всебічне, повне і обєктивне зясування кожної обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законодавством.
Виконуючи вимоги ст.ст. 268, 280, 283 КУпАП, з метою уникнення поверховості та неповноти дослідження фактичних обставин правопорушення, суддя зясовує чи правильно складений протокол про адміністративне правопорушення, чи відповідає він ст. 256 КУпАП.
Вивчивши протокол про адміністративне правопорушення на ОСОБА_1, ввжаю, що такий не відповідає вимогам ст. 256 КУпАП.
Так за положенням ст. 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
Між тим, в порушення вимог ст. 256 КУпАП у вищезазначеному протоколі про адмінпорушення на ОСОБА_1 не конкретизовано часу (дата, місяць, рік) вчинення інкримінованого порушнику правопорушення, не вказано суми заниженого податку на прибуток та додану вартість.
Із змісту протоколу та доданих матеріалів неможливо встановити чи усунуто вищеозначене правопорушення ОСОБА_1, якщо так, то коли.
Крім цього, у протоколі про адміністративне правопорушення та долучених до нього матеріалів відсутня інформація про дату народження ОСОБА_1
Такі істотні порушення вимог закону, допущені при складенні протоколу про адміністративне правопорушення, виключають можливість його розгляду в суді та слугують підставою до повернення адмінпротоколу для належного оформлення.
Керуючись ст.ст. 256, 283 КУпАП,
п о с т а н о в л я ю :
адмінпротокол серії АА № 035531 № 34 від 09.03.2016р. на ОСОБА_1 за ознаками ч. 1 ст. 163-1 КУпАП повернути заступнику начальника ГУ ДФС у Львівській області для належного оформлення.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя: П.Ф.Українець