ОДЕСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
----------------------
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
22 березня 2016 р. Справа № 815/5133/15
Категорія: 5.2.2 Головуючий в 1 інстанції: Танцюра К.О.
Колегія суддів Одеського апеляційного адміністративного суду у складі:
Головуючогосудді -Жука С.І. судді - Потапчука В.О. судді - Семенюка Г.В. розглянувши в порядку письмового провадження в місті Одесі адміністративну справу за апеляційною скаргою Одеської митниці Державної фіскальної служби на постанову Одеського окружного адміністративного суду від 10 листопада 2015 року по справі за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "ОМІКРОН ПЛЮС" до Одеської митниці Державної фіскальної служби про визнання протиправним та скасування рішення, визнання нечиною картки про відмову в прийнятті митної декларації, митному оформленні випуску чи пропуску товарів, транспортних засобів комерційного призначення, -
встановиЛА:
Товариство з обмеженою відповідальністю "ОМІКРОН ПЛЮС" (далі ТОВ "ОМІКРОН ПЛЮС") звернулося до суду з адміністративним позовом до Одеської митниці Державної фіскальної служби про визнання протиправним та скасування рішення про коригування митної вартості товарів №500040001/2015/410060/2 від 09.08.2015р., визнання не чинною картки про відмову в прийнятті митної декларації, митному оформленні випуску чи пропуску товарів, транспортних засобів комерційного призначення №500040001/2015/00088.
Суд першої інстанції своєю постановою від 10 листопада 2015 року адміністративний позов Товариства з обмеженою відповідальністю "ОМІКРОН ПЛЮС" - задовольнив.
Визнав протиправними та скасував рішення Одеської митниці Державної фіскальної служби про коригування митної вартості товарів №500040001/2015/410060/2 від 09.08.2015р. та картку про відмову в прийнятті митної декларації, митному оформленні випуску чи пропуску товарів, транспортних засобів комерційного призначення №500040001/2015/00088.
Одеська митниця Державної фіскальної служби не погодившись з постановою суду першої інстанції, подала апеляційну скаргу, в якій просить суд апеляційної інстанції скасувати постанову суду та прийняти нову постанову, якою у задоволенні вимог позивача відмовити.
В обґрунтування вимог апеляційної скарги Одеська митниця Державної фіскальної служби посилається на неповне з'ясування судом обставин, що мають значення для справи, невідповідність висновків суду обставинам справи, порушення норм матеріального та процесуального права.
Відповідно до п.2 ч.1 ст.197 КАС України, суд апеляційної інстанції може розглянути справу в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами, якщо справу може бути вирішено на основі наявних у ній доказів, у разі неприбуття жодної з осіб, які беруть участь у справі, у судове засідання, хоча вони були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового засідання.
Заслухавши суддю-доповідача, перевіривши матеріали та доводи апелянта в межах апеляційної скарги, колегія суддів приходить до висновку, що апеляційну скаргу належить залишити без задоволення з наступних підстав.
Судом першої інстанції встановлено, що 08.08.2015р. ТОВ "ОМІКРОН ПЛЮС" подало до Одеської митниці ДФС митну декларацію №500040001/2015/008787 на оформлення випуску товару в режимі "імпорт".
Відповідно до митної декларації №500040001/2015/008787 від 08.08.2015р. зазначено товар, який підлягає митному оформленню, карти гральні з картону з пластиковим покриттям, 3736 коробів по 120 колод в коробі, в колоді 36 карт-всього 448320 колод, вага 20 310кг.
09.08.2015р. Одеською митницею ДФС прийнято рішення про коригування митної вартості товарів №500040001/2015/410060/2.
Відповідно до п.33 рішення від 09.08.2015р., рішення про коригування митної вартості товарів №500040001/2015/410060/2 прийнято у зв'язку з тим, що у поданих до митного оформлення документах містяться розбіжності, зокрема у інвойсі від 13.07.2015р. №13166 загальна сума інвойсу та кількість товару відрізняється від даних зазначених в проформі -інвойсу від 13.07.2015р. №13166 та специфікації від 13.07.2015р. №13166 до зовнішньоекономічного контракту від 13.07.2015р. №ОМКТBS.; дані зазначені в коносаменті від 10.05.2015р. №566751617 щодо ваги та кількості місць відрізняється від даних, зазначених в пакувальному листі від 13.07.2015р. №13166; п.2.2. зовнішньоекономічного контракту передбачено, що якість товару підтверджується сертифікатом якості товару виробника, який відсутній у пакеті документів; відповідно до п.5.3 зовнішньоекономічного контракту оплата проводиться на підставі рахунку -фактури (інвойсу), а до митного оформлення в якості основного комерційного документу надано проформи - інвойсу і загальні суми у цих документах різні.
На підставі аналізу наявної у митного органу ДФС інформації, згідно з положеннями п.1 ст.55 МКУ, митним органом здійснено коригування заявленої декларантом митної вартості до рівня митної вартості аналогічних товарів, митне оформлення яких вже здійснено, з заявленої декларантом -3,409 дол. США /кг до 5,02 дол. США/кг (МД 500060001/15/14699 від 07.08.2015р., №100250001/15/7989 від 16.07.2015р.)
Згідно з ч.4 ст.54 МКУ орган доходів і зборів під час здійснення контролю правильності визначення митної вартості товарів зобов'язаний здійснювати контроль заявленої декларантом або уповноваженою ним особою митної вартості товарів шляхом перевірки числового значення заявленої митної вартості, наявності в поданих зазначеними особами документах усіх відомостей, що підтверджують числові значення складових митної вартості товарів, чи відомостей щодо ціни, що була фактично сплачена або підлягає сплаті за ці товари.
Як свідчать матеріали справи, 13.07.2015р. між Фірмою "Т-BUSINESS,INK" (Продавцем), Панама та ТОВ "ОМІКРОН ПЛЮС" (Покупцем), Україна було укладено контракт №OMKTBS.
Відповідно до п.п.1.1. п.1 Контракту №OMKTBS від 13.07.2015р. продавець зобов'язується поставити Покупцеві продукцію (товар) в асортименті, у кількості й за цінами, що зазначені в Специфікаціях до кожної партії товару, які є невід'ємною частиною даного контракту, а покупець - одержати та оплатити товар.
Згідно специфікації №13166 від 13.07.2015р. до контракту №OMKTBS від 13.07.2015р., Фірма "Т-BUSINESS,INK" продає ТОВ "ОМІКРОН ПЛЮС" товар морським транспортом на умовах: CIF Одесса, CIF Іллічівськ (відповідно до вимог ИНКОТЕРМС 2010 р.) в асортименті 448 320 колод карт, за ціною 0,15 доларів США за одиницю та на загальну суму 67248,00 доларів США. (а.с.71)
Відповідно до інвойсу №13166 від 13.07.2015р. кількість товару, що підлягає імпортуванню складає 435 600 колод гральних карт за ціною 0,15 доларів США на загальну суму 65 340,00 доларів США, вага 20 047,50 кг.(а.с.64)
Відповідно до проформи - інвойсу №13166 від 13.07.2015р. кількість товару, що підлягає імпортуванню складає 448 320 колод гральних карт, за ціною 0,15 доларів США на загальну суму 67248,00 доларів США, вага 20 310,00кг. (а.с.66)
Згідно пакувального листа №13166 від 13.07.2015р. кількість товару, що підлягає імпортуванню складає 448 320 колод гральних карт, вага якого складає 20 310,00кг., з кількістю вантажних місць 3736.(а.с.65)
Відповідно до акту, складеного 07.08.2015р. державним інспектором ВМО-1 М/п "Іллічівськ" Одеської митниці ДФС встановлено, що наявна вага товару складає 20310кг., кількість вантажних місць 3736, що складає невідповідність наданих ТОВ "ОМІКРОН ПЛЮС" документів з різницею 262,500кг. та різницею місць 106.
Разом з тим, як вбачається з митної декларації №500040001/2015/008787 від 08.08.2015р. ТОВ "ОМІКРОН ПЛЮС" задекларовано вагу товару 20310 кг. за ціною 67248,00 дол. США, що відповідало 1444762,49 грн. та вказані показники були встановлені Одеською митницею ДФС.
Крім того, фірма "Т-BUSINESS,INK" своїм листом від 07.08.2015р. №13166-1 повідомила ТОВ "ОМІКРОН ПЛЮС" про те, що вантаж "гральні карти" було відправлено в контейнері MRКИ6998754 згідно зовнішньоекономічного договору №OMKTBS від 13.07.2015р., специфікації до нього №13166 від 13.07.2015р., інвойсу №13166 від 13.07.2015р. Проте, під час оформлення документів на вантаж "карти гральні" в результаті технічної помилки були не вірно вказані вага та вартість вищевказаного вантажу. Зазначено, вірними вважати наступні дані: вага брутто-20310,00кг., вага нетто-19726,080 кг., кількість місць -3736 коробів, вартість 67248 дол. США. Проформа інвойсу з виправленими даними додається.
Таким чином, у інвойсі мала місце технічна помилка щодо кількості товару, яка була виправлена згідно проформи - інвойсу та зазначена кількість і вага товару підтверджується іншими документами, була врахована ТОВ "ОМІКРОН ПЛЮС" при заповненні та подачі до Одеської митниці ДФС митної декларації №500040001/2015/008787, в якій заповнено усі характеристики та дані товару (вага, ціна товару), відповідно до вірно встановлених характеристик товару актом Одеської митниці ДФС від 07.08.2015р.
Крім того, як вбачається з картки відмови в прийнятті митної декларації, митному оформленні випуску чи пропуску товарів, транспортних засобів комерційного призначення №500040001/1015/0088, в якому міститься перелік документів наданих ТОВ"ОМІКРОН ПЛЮС" до Одеської митниці ДФС разом з митною декларацією, відповідачу надавалися зазначені документи та лист фірми "Т-BUSINESS,INK" від 07.08.2015р. №13166-1 і митному органу було відомо про зазначені обставини та причини встановлених розбіжностей.
Разом з тим, зазначені ТОВ "ОМІКРОН ПЛЮС" в митній декларації №500040001/2015/008787 від 08.08.2015р. показники ваги та ціни товару були зазначенні у бік збільшення, що виключає побоювання органів митної служби що ТОВ "ОМІКРОН ПЛЮС" мало за мету заниження заявленої митної вартості товарів.
Враховуючи, що рішення про коригування митної вартості товарів №500040001/2015/410060/2 від 09.08.2015р., яке ґрунтується на розбіжностях в наданих ТОВ "ОМІКРОН ПЛЮС" документах прийнято всупереч нормам діючого законодавства, судова колегія погоджується з висновком суду першої інстанції про необхідність його скасування.
Крім того, Одеською митницею ДФС прийнято картку відмови в прийнятті митної декларації, митному оформленні випуску чи пропуску товарів, транспортних засобів комерційного призначення №500040001/2015/00088, якою ТОВ "ОМІКРОН ПЛЮС" відмовлено у митному оформленні (випуску) товарів.
Відповідно до п.1 ст.57 МКУ визначення митної вартості товарів, які ввозяться в Україну відповідно до митного режиму імпорту, здійснюється за такими методами: основний - за ціною договору (контракту) щодо товарів, які імпортуються (вартість операції); другорядні:а) за ціною договору щодо ідентичних товарів; б) за ціною договору щодо подібних (аналогічних) товарів; в) на основі віднімання вартості; г) на основі додавання вартості (обчислена вартість); ґ) резервний.
Разом з тим ч.2 ст57 МКУ основним методом визначення митної вартості товарів, які ввозяться на митну територію України відповідно до митного режиму імпорту, є перший метод - за ціною договору (вартість операції).
Ч.3 та ч.5 ст.57 МКУ передбачено, що кожний наступний метод застосовується лише у разі, якщо митна вартість товарів не може бути визначена шляхом застосування попереднього методу відповідно до норм цього Кодексу. При цьому кожний наступний метод застосовується, якщо митна вартість товарів не може бути визначена шляхом застосування попереднього методу.
Як вбачається з картки відмови старшого інспектора Одеської митниці ДФС Шалафаєвої Л.Є. про відмову у митному оформленні товарів за митною декларацією від 08.08.2015р., підставою для відмови у митному оформленні товару стало рішення про коригування митної вартості товарів №500040001/2015/410060/2 від 09.08.2015р., яким обраний резервний метод визначення митної вартості.
Враховуючи те, що рішення про коригування митної вартості товарів №500040001/2015/410060/2 від 09.08.2015р., яким визначений резервний метод визначення митної вартості прийнятий всупереч нормам діючого законодавства, а тому є протиправним, У зв'язку із цим, картка про відмову в прийнятті митної декларації, митному оформленні випуску чи пропуску товарів, транспортних засобів комерційного призначення №500040001/2015/00088 також є протиправною та підлягає скасуванню.
На підставі матеріалів справи та оцінки представлених доказів, колегія суддів вважає, що суд першої інстанції дійшов правильного висновку про те, що адміністративний позов Товариства з обмеженою відповідальністю "ОМІКРОН ПЛЮС"- підлягає задоволенню.
Розглянувши матеріали справи та доводи апеляційної скарги, судова колегія вважає, що судом першої інстанції повно і всебічно досліджено обставини справи, надані сторонами докази, правильно визначено характер спірних правовідносин і закон, який їх регулює.
Відповідно до ч. 2 ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Частиною 1 ст.71 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.
Відповідно до ч.2 ст.71 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 198 КАС України за наслідками розгляду апеляційної скарги на постанову суду першої інстанції суд апеляційної інстанції має право залишити апеляційну скаргу без задоволення, а постанову суду - без змін.
Отже судова колегія вважає, що доводи апеляційної скарги не є істотними і не дають підстав для висновку про неправильне застосування судом першої інстанції норм матеріального чи процесуального права, які призвели або могли призвести до неправильного вирішення справи.
Керуючись ст.ст. 160, 195, 197, 198, 200, 205, 206, КАС України, колегія суддів, -
УХВАЛИЛА:
Апеляційну скаргу Одеської митниці Державної фіскальної служби, - залишити без задоволення.
Постанову Одеського окружного адміністративного суду від 10 листопада 2015 року по справі за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "ОМІКРОН ПЛЮС" до Одеської митниці Державної фіскальної служби про визнання протиправним та скасування рішення, визнання нечиною картки про відмову в прийнятті митної декларації, митному оформленні випуску чи пропуску товарів, транспортних засобів комерційного призначення, - залишити без змін.
Ухвала набирає законної сили через п'ять днів після направлення їх копій особам, які беруть участь у справі, та може бути оскаржена у касаційному порядку протягом двадцяти днів після набрання законної сили судовим рішенням до Вищого адміністративного суду України в порядку статті 212 КАС України.
Головуючийсуддя С.І. Жук суддя В.О. Потапчук суддя Г.В. Семенюк