ЛЬВІВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
15 березня 2016 р. Справа № 876/10961/15
Львівський апеляційний адміністративний суд в складі:
головуючого судді Довгополова О.М.,
суддів Святецького В.В., Шинкар Т.І.,
з участю секретаря судового засідання Кудєрової О.В.,
представника позивача Юрченка Ю.А.,
представника відповідача Хробак Г.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Львові апеляційну скаргу Спеціалізованої державної податкової інспекції з обслуговування великих платників податків у місті Львові Міжрегіонального Головного управління Державної фіскальної служби на ухвалу Львівського окружного адміністративного суду від 19 жовтня 2015 року про відстрочення виконання судового рішення у справі за позовом Спеціалізованої державної податкової інспекції з обслуговування великих платників податків у місті Львові Міжрегіонального Головного управління Державної фіскальної служби до Державного підприємства «Львіввугілля» про стягнення податкового боргу, -
ВСТАНОВИВ :
Постановою Львівського окружного адміністративного суду від 15 вересня 2015 року адміністративний позов Спеціалізованої державної податкової інспекції з обслуговування великих платників податків у місті Львові Міжрегіонального головного управління Державної фіскальної служби до Державного підприємства «Львіввугілля» про стягнення податкового боргу задоволено повністю.
21 вересня 2015 року Державне підприємство «Львіввугілля» звернулось до суду із заявою про відстрочення виконання судового рішення у даній справі.
Ухвалою Львівського окружного адміністративного суду від 19 жовтня 2015 року заяву Державного підприємства «Львіввугілля» про відстрочення виконання постанови Львівського окружного адміністративного суду від 15 вересня 2015 року у справі № 813/4555/15 задоволено та вирішено відстрочити виконання зазначеної постанови до 31.12.2017 року.
Ухвалу в апеляційному порядку оскаржив позивач, вважає, що вона постановлена з порушенням норм матеріального і процесуального права, просить оскаржувану ухвалу скасувати та постановити нову, якою відмовити в задоволенні заяви про відстрочення виконання судового рішення. Апеляційну скаргу мотивовано тим, що відповідачем не наведено жодної підстави для відстрочення виконання судового рішення.
Заслухавши суддю-доповідача, представника позивача, представника відповідача, обговоривши доводи апеляційної скарги та перевіривши матеріали справи, колегія суддів дійшла висновку, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з таких підстав.
Задовольняючи заяву Державного підприємства «Львіввугілля»про відстрочення виконання постанови Львівського окружного адміністративного суду від 15 вересня 2015 року, суд першої інстанції виходив із наявності передбачених законом підстав, які перешкоджають виконанню цього судового рішення.
Так, положеннями частини 1 статті 263 КАС України передбачено, що за наявності обставин, що ускладнюють виконання судового рішення (відсутність коштів на рахунку, відсутність присудженого майна в натурі, стихійне лихо тощо), державний виконавець може звернутися до адміністративного суду першої інстанції, незалежно від того, суд якої інстанції видав виконавчий лист, що видав виконавчий лист, із поданням, а особа, яка бере участь у справі, та сторона виконавчого провадження - із заявою про відстрочення або розстрочення виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення. Питання про відстрочення або розстрочення виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення може бути розглянуто також за ініціативою суду.
Зазначена стаття не обмежує право суду певними обставинами, при наявності яких суд може відстрочити виконання прийнятого рішення, проте визначальним фактором при наданні відстрочки є винятковість цих випадків та їх об'єктивний вплив на виконання судового рішення. Підставою для відстрочки можуть бути конкретні обставини, що ускладнюють виконання судового рішення або роблять його неможливим у певний строк або встановленим судом способом.
Важке матеріальне становище Державного підприємства «Львіввугілля» підтверджується, зокрема, наявними в матеріалах справи довідками № 7/1773 від 18.09.2015 року та № 7/1774 від 18.09.2015 року, з яких вбачається, що у ДП "Львіввугілля" наявна заборгованість за надану фінансову допомогу в розмірі 53 297, 00 грн. та за одержані кредити і відсотки за них в сумі 39 318, 00 грн.
З наявних в матеріалах справи витягів з Державного реєстру обтяжень рухомого майна та інформації Державного реєстру іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження обєктів нерухомого майна вбачається, що все майно ДП Львіввугілля перебуває під арештом.
Згідно довідок ТВБВ 10013/0138 Філії Львівського обласного управління АТ Державний ощадний банк України, відділення вул. Шептицького №1 ПАТ Кредобанк на всі рахунки заявника накладено арешт.
Крім того, до матеріалів справи долучені докази наявної заборгованості ДП "Львіввугілля" перед Львівською філією ДП "Регіональні електричні мережі", яка станом на 01.09.2015 року становить 165774585,99 грн.
Судом першої інстанції встановлено, що у 2015 році планується передача у комунальну власність частини об'єктів соціальної сфери ДП "Львіввугілля", а також шахти "Зарічна" та ДП "Укрвуглеторфреструктуризація", що підтверджує добросовісність виконання зобов»язань щодо сплати податкової заборгованості у майбутньому.
Також, згідно з долученого матеріалів справи проекту Коаліційної угоди Верховної ради України VIII скликання, з метою проведення ефективної реструктуризації галузі планується забезпечення самоокупності видобутку вугілля за рахунок збільшення видобутку наявного потенціалу ДП "Львіввугілля".
Крім того, в Коаліційній угоді передбачена обов'язкова приватизація усіх вугледобувних підприємств відповідно до Закону України "Про особливості приватизації вугледобувних підприємств" протягом 2015-2016 роках.
Постановами Кабінету Міністрів України від 19.09.2012 року № 987 та від 12.05.2015 року № 271 затверджено перелік об'єктів державної власності, які підлягають приватизації у 2012-2015 роках, до складу яких входять, окрім інших, відокремлені підрозділи ДП "Львіввугілля".
З огляду на викладене, суд апеляційної інстанції погоджується із висновками суду першої інстанції про те, що відтермінування виконання даного судового рішення дасть змогу відповідачу поступово, в міру покращення фінансового становища, сплачувати відповідні платежі до Спеціалізованої державної податкової інспекції з обслуговування великих платників податків у місті Львові Міжрегіонального Головного управління Державної фіскальної служби та погашати наявну заборгованість, а отже заява про відстрочення виконання постанови Львівського окружного адміністративного суду від 15 вересня 2015 року є обґрунтованою.
За наведених обставин колегія суддів дійшла висновку, що суд першої інстанції постановив ухвалу з додержанням норм матеріального і процесуального права, доводи апеляційної скарги не спростовують висновків суду, тому оскаржувану ухвалу слід залишити без змін.
Керуючись ст. ст. 160, 195, 196, п. 1 ч. 1 ст. 199, ст. 200, п. 1 ч. 1 ст. 205, ст. ст. 206, 254 КАС України, суд, -
УХВАЛИВ:
Апеляційну скаргу Спеціалізованої державної податкової інспекції з обслуговування великих платників податків у місті Львові Міжрегіонального головного управління Державної фіскальної служби залишити без задоволення.
Ухвалу Львівського окружного адміністративного суду від 19 жовтня 2015 року про відстрочення виконання судового рішення у справі № 813/4555/15 за позовом Спеціалізованої державної податкової інспекції з обслуговування великих платників податків у місті Львові Міжрегіонального Головного управління Державної фіскальної служби до Державного підприємства «Львіввугілля» про стягнення податкового боргу - залишити без змін.
Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення та може бути оскаржена протягом двадцяти днів шляхом подання касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.
Головуючий О.М. Довгополов
Судді В. В. Святецький
Т. І. Шинкар
Повний текст ухвали виготовлений 21.03.2016 року