Cправа № 127/5596/16-а
Провадження № 2-а/127/248/16
ВІННИЦЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
21 березня 2016 року м. Вінниця
Суддя Вінницького міського суду Вінницької області Прокопчук А.В., вирішуючи питання про відкриття провадження в адміністративній справі за позовом Управління Пенсійного фонду України в м. Вінниці до Відділу примусового виконання рішень Управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Вінницькій області про скасування постанови про накладення штрафу від 09 березня 2016 року,-
В С Т А Н О В И В:
18 березня 2016 року Управління Пенсійного фонду України в м. Вінниці звернулося в суд з позовом до Відділу примусового виконання рішень Управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Вінницькій області про скасування постанови про накладення штрафу від 09 березня 2016 року.
Також позивачем подано клопотання про звільнення його від сплати судового збору за подання даного адміністративного позову, яке мотивовано тим, що Управління Пенсійного фонду України в м. Вінниці здійснює свої видатки відповідно до Тимчасового кошторису на утримання апарату Управління Пенсійного фонду України в м. Вінниці на 2016 рік, відповідно до якого кошти на сплату судового збору не передбачені. Вирішення питання щодо передбачення коштів на сплату судового збору у судових справах відкладено до прийняття та затвердження бюджету Управління Пенсійного фонду України на 2016 рік, який наразі ще не прийнятий. Таким чином, у позивача відсутні кошти призначені для сплати судового збору.
Згідно з приписами ч.1 ст. 88 КАС України суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою зменшити розмір належних до оплати судових витрат чи звільнити від їх оплати повністю або частково, чи відстрочити або розстрочити сплату судових витрат на визначений строк.
Статтею 8 Закону України "Про судовий збір" передбачено, що, враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі.
Із системного аналізу наведених положень слідує, що процесуальний закон зобов'язує суд з'ясувати майновий стан сторони із метою зменшення тягаря несення судових витрат.
Постановою Пленуму Вищого адміністративного суду України "Про практику застосування адміністративними судами положень Закону України від 08.07.20011 №3674-VI "Про судовий збір" від 23.01.2015 № 2 судам роз'яснено, що якщо бюджетні установи діють як суб'єкти владних повноважень, то обмежене фінансування такої установи не є підставою для відстрочення чи звільнення від сплати судового збору.
Отже, відсутність бюджетного фінансування не є підставою для звільнення скаржника від законодавчо встановленого обов'язку зі сплати судового збору, оскільки відповідно до пункту 2 Прикінцевих положень Закону України від 22 травня 2015 року № 484- VIІІ "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сплати судового збору" зобов'язано Кабінет Міністрів України забезпечити відповідне фінансування державних органів, які позбавляються пільг щодо сплати судового збору.
Заявлене відповідачем клопотання про звільнення від сплати судового збору не підлягає задоволенню, оскільки доказів на підтвердження важкого майнового стану суду не представлено.
Таким чином, позовна заява не відповідає вимогам ст. 106 КАС України, оскільки позивачем не сплачено судовий збір.
Відповідно до п. 1.2.3 ч. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір", за подання до суду адміністративного позову немайнового характеру, який подано суб'єктом владних повноважень, юридичною особою або фізичною особою - підприємцем сплачується судовий збір в розмірі 1 розміру мінімальної заробітної плати, що становить 1 378 грн.
Таким чином, позивачу слід сплатити судовий збір, та подати про це до суду відповідний документ.
Судовий збір підлягає сплаті на наступні реквізити:
Отримувач: ДКСУ у м. Вінниці (м. Вінниця)
Код платежу: 22030101
Код ЄДРПОУ: 38054707
Банк: ГУ ДКСУ у Вінницькій області
МФО: 802015
№ р/р: 31215206700002
Призначення платежу: 22030101 “Судовий збір (Державна судова адміністрація України, 050, Вінницький міський суд Вінницької області)”.
Відповідно до ч. 3 ст. 106 КАС України, до позовної заяви додається також документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
За таких обставин у відповідності до ч. 1 ст. 108 КАС України позовна заява підлягає залишенню без руху з наданням позивачеві строку для усунення її недоліків.
Керуючись ст.ст. 88, 106, 108 КАС України, -
У Х В А Л И В:
В задоволенні клопотання Управління Пенсійного фонду України в м. Вінниці про звільнення від сплати судового збору - відмовити.
Позовну заяву Управління Пенсійного фонду України в м. Вінниці до Відділу примусового виконання рішень Управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Вінницькій області про скасування постанови про накладення штрафу від 09 березня 2016 року - залишити без руху, надавши позивачеві строк для усунення недоліків протягом 5 днів з дня отримання її копії.
Роз'яснити, що в разі усунення недоліків позовної заяви у встановлений судом строк вона буде вважатися поданою у день первинного подання її до суду, інакше - буде повернута.
Ухвала може бути оскаржена до Вінницького апеляційного адміністративного суду через Вінницький міський суд Вінницької області протягом 5 днів з дня отримання її копії.
Суддя: