Постанова № 56563594, 29.02.2016, Жовківський районний суд Львівської області

Дата ухвалення
29.02.2016
Номер справи
444/2592/15-а
Номер документу
56563594
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Справа № 444/2592/15-а

Провадження № 2-а/444/4/2016

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

(повна)

29 лютого 2016 року Жовківський районний суд Львівської області в складі :

головуючого судді Мартинишин Я. М.,

при секретарі Гербут Н.М.,

з участю представника позивача ОСОБА_1,

представника відповідача ОСОБА_2,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Жовква Львівської області в залі суду справу за адміністративним позовом ОСОБА_3 до ОСОБА_4 міської ради Жовківського району Львівської області про скасування рішення ОСОБА_4 міської ради від 22.05.2015 року №21 "Про відмову у затвердженні проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки площею 0,09 га для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель та споруд за адресою м.Рава-Руська, вул.Драгоманова, 28, та передача її у власність гр.ОСОБА_3Ф." та зобов"язання вчинення дій ,-

В С Т А Н О В И В :

Позивач звернувся до суду з позовом до ОСОБА_4 міської ради Жовківського району Львівської області про скасування рішення ОСОБА_4 міської ради від 22.05.2015 року №21 "Про відмову у затвердженні проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки площею 0,09 га для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель та споруд за адресою м.Рава-Руська, вул.Драгоманова, 28, та передача її у власність гр.ОСОБА_3Ф." та зобов"язання вчинення дій.

Позовні вимоги мотивує тим, що 9 липня 2014 року ОСОБА_4 міська рада ухвалила рішення № 8 «Про затвердження детального плану території кварталу індивідуальної житлової забудови по вул. Драгоманова в м. Рава-Руська Жовківського району Львівської області». 22.06.2012 року ОСОБА_4 міська рада ухвалила рішення № 45 «Про надання дозволу гр.ОСОБА_5 на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки орієнтовно площею 0, 10 га для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель та споруд в місті Рава-Руська по вул. Драгоманова». 25 грудня 2014 року ТзОВ «Рава-зем сервіс» виготовило проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки ОСОБА_3 за адресою ОСОБА_4 вул. Драгоманова, 28, згідно з договором №71-14 від 14.07.14 року. Отже, вона виконала усі вимоги Земельного Кодексу аби отримати безоплатно у власність земельну ділянку в межах норм безоплатної приватизації. Його право кореспондується з обовязком відповідача передати йому у власність земельну ділянку. Однак 22.05.2015 року ОСОБА_4 міська рада ухвалила рішення №21 "Про відмову у затвердженні проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки площею 0,09 га. для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель та споруд за адресою вул.Драгоманова, 28 в м.Рава-Руська та передачі її у власність ОСОБА_3Ф.". В даному випадку, оскаржуване рішення необгрунтоване, тобто з нього не можна зробити висновку про причини відмови передати у власність земельну ділянку. Таке рішення відповідача вважає незаконним. У звязку з чим, позивач звернувся до суду з даним позовом.

Представник позивача 07.12.2015 року в судовому засіданні позовні вимоги підтримав, посилаючись на обставини, викладені у позовній заяві, просить суд позов задоволити у повному обсязі. Однак в подальшому позивачем на адресу суду направлено листа, згідно якого позивач повністю покладається на рішення суду та просить суд справу розглядати за відсутності позивача .

07.12.2015 року представник відповідача ОСОБА_4 міської ради Жовківського району Львівської області в судовому засіданні позовні вимоги визнала , щодо позовних вимог позивача не заперечила та повідомила що оскаржуване рішення було прийняте із порушенням чинного законодавства.

В подальшому сторони в судове засідання не прибули, хоча про час та місце розгляду справи були повідомлені належним чином.

А тому судом вирішено розгляд даної справи проводити за відсутності сторін по справі та на підставі поданих до суду документів.

Оскільки сторони в судове засідання не зявились, відповідно до ч.1 ст.41 КАС України фіксація судового засідання з допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

Зясувавши обставини справи, дослідивши надані сторонами докази, вислухавши пояснення сторін по справі, дослідивши матеріали справи та перевіривши їх доказами, а відтак, зясувавши дійсні обставини справи, суд приходить до наступного висновку.

Частиною 2 ст. 19 Конституції України та ч.3 ст. 2 КАС України передбачено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Згідно з частиною 1 статті 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

Відповідно до ст. 12 Земельного кодексу України, « до повноважень сільських, селищних, міських рад у галузі земельних відносин на території сіл, селищ, міст належить, зокрема, передача земельних ділянок комунальної власності у власність громадян та юридичних осіб відповідно до цього кодексу».

Судом встановлено, що 9 липня 2014 року ОСОБА_4 міська рада ухвалила рішення № 8 «Про затвердження детального плану території кварталу індивідуальної житлової забудови по вул. Драгоманова в м. Рава-Руська Жовківського району Львівської області» .

Порядок передачі земельних ділянок у власність громадян регулюється нормами Земельного кодексу України.

Відповідно до ст. 116 Земельного кодексу України, громадяни та юридичні особи набувають права власності та права користування земельними ділянками із земель державної або комунальної власності за рішенням органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування в межах їх повноважень, визначених цим Кодексом або за результатами аукціону.

Відповідно до ч. 6 ст. 118 Земельного кодексу України, громадяни, зацікавлені в одержанні безоплатно у власність земельної ділянки із земель державної або комунальної власності для ведення фермерського господарства, ведення особистого селянського господарства, ведення садівництва, будівництва та обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибної ділянки), індивідуального дачного будівництва, будівництва індивідуальних гаражів у межах норм безоплатної приватизації, подають клопотання до відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування, який передає земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу.

Відповідно до ч. 7 ст. 118 Земельного кодексу України, відповідний орган виконавчої влади або орган місцевого самоврядування, який передає земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу, розглядає клопотання у місячний строк і дає дозвіл на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки або надає мотивовану відмову у його наданні. Підставою відмови у наданні такого дозволу може бути лише невідповідність місця розташування об'єкта вимогам законів, прийнятих відповідно до них нормативно-правових актів, генеральних планів населених пунктів та іншої містобудівної документації, схем землеустрою і техніко-економічних обґрунтувань використання та охорони земель адміністративно-територіальних одиниць, проектів землеустрою щодо впорядкування територій населених пунктів, затверджених у встановленому законом порядку.

Як вбачається із рішення ОСОБА_4 міської ради № 45 від 22.06.2012 року «Про надання дозволу гр. ОСОБА_3 на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки орієнтовно площею 0, 10 га для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель та споруд в місті Рава-Руська по вул. Драгоманова » вбачається, що таким надано дозвіл ОСОБА_3 на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки орієнтовною площею 0,10 га для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель та споруд в місті Рава-Руська по вул. Драгоманова .

З проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність гр.ОСОБА_3, за адресою: Львівська область, Жовківський район, м. Рава-Руська, вул. Драгоманова, № 28, для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд, виготовленого ТзОВ «Рава-Зем Сервіс» вбачається, що гр. ОСОБА_3, відповідно до рішення ОСОБА_4 міської ради, та вимог ст. 118 Земельного кодексу України, розроблено проект відведення земельної ділянки, який погоджено в порядку, встановленому статтею 186-1 Земельного кодексу України.

Відповідно до ч. 9 ст. 118 Земельного кодексу України, відповідний орган виконавчої влади або орган місцевого самоврядування, який передає земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу, у двотижневий строк з дня отримання погодженого проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки (а в разі необхідності здійснення обов'язкової державної експертизи землевпорядної документації згідно із законом - після отримання позитивного висновку такої експертизи) приймає рішення про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки та надання її у власність.

З копії рішення ОСОБА_4 міської ради № 21 від 22 травня 2015 року «Про відмову у затвердженні землеустрою щодо відведення земельної ділянки площею 0,09 га для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель та споруд за адресою вулиця Драгоманова, 28, в м. Рава-Руська та передачу її у власність ОСОБА_3Ф.» вбачається, що заява гр. ОСОБА_3 вх. №С-710/02-17 від 26.12.2014 року була розглянута 22 травня 2015 року, та гр.ОСОБА_3 відмовлено у затвердженні землеустрою щодо відведення земельної ділянки площею 0,09 га для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель та споруд за адресою вулиця Драгоманова, 28, в м. Рава-Руська та передачу її у власність .

А відтак вбачається, що ОСОБА_4 міською радою не виконано вимоги ст. 118 ч. 9 Земельного кодексу України щодо прийняття рішення про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки та надання її у власність у двотижневий строк з дня отримання погодженого проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки.

Крім того, слід зазначити, що підставою для відмови у погодженні проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки може бути невідповідність його положень вимогам законів та прийнятих відповідно до них нормативно-правових актів, документації із землеустрою або містобудівній документації.

Як вбачається з копії рішення ОСОБА_4 міської ради № 21 від 22 травня 2015 року «Про відмову у затвердженні землеустрою щодо відведення земельної ділянки площею 0,09 га для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель та споруд за адресою вулиця Драгоманова, 28, в м. Рава-Руська та передачу її у власність ОСОБА_3Ф.», таким жодним чином не мотивовано відмову у затвердженні землеустрою щодо відведення земельної ділянки.

Крім того, рішення ОСОБА_4 міської ради № 45 від 22.06.2012 року «Про надання дозволу гр.ОСОБА_3 на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки …» на час розгляду даної справи в суді не скасоване.

А відтак, ОСОБА_4 міська рада, прийнявши рішення №45 від 22.06.2012 року «Про надання дозволу гр.ОСОБА_3 на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки …», надавши таким чином гр.ОСОБА_3 дозвіл на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки, приймаючи рішення № 21 від 22 травня 2015 року «Про відмову у затвердженні землеустрою щодо відведення земельної ділянки …», жодним чином не мотивувала відмову у затвердженні землеустрою щодо відведення земельної ділянки.

Окрім того, позивач просить зобов"язати ОСОБА_4 міську раду повторно розглянути заяву про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки площею 0,09 га. для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель та споруд за адресою вул.Драгоманова, 28 в м.Рава-Руська та передачі її у власність позивача ОСОБА_3

Згідно із п.п.1,2 ч. 4 ст.105 КАС України адміністративний позов може містити: вимоги про скасування або визнання не чинним рішення відповідача - суб'єкта владних повноважень повністю чи окремих його частин, зобов'язання відповідача - суб'єкта владних повноважень прийняти рішення або вчинити певні дії.

Статтею 19 Конституції України встановлена загальна норма, відповідно до якої органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобовязані діяти лише на підставі , в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Згідно із ст.47 Закону України Про місцеве самоврядування в Україні за результатами вивчення і розгляду питань постійні комісії готують висновки і рекомендації.

У відповідності до вимог ст.26 п.34., 59 Закону України Про місцеве самоврядування в Україні, виключно на пленарних засіданнях сільської ради вирішуються питання регулювання земельних відносин. Рада в межах своїх повноважень приймає нормативні та інші акти у формі рішень .

Таким чином, суд приходить до висновку про обґрунтованість позовних вимог позивача в частині зобовязання відповідача ОСОБА_4 міську раду повторно розглянути заяву позивача ОСОБА_3 про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки площею 0,09 га для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель та споруд за адресою вул. Драгоманова, 28 у м. Рава-Руська та передачі її у власність ОСОБА_3

Окрім того слід роз"яснити позивачу ОСОБА_3, що у відповідності до ч. 10, 11 ст.118 Земельного кодексу України відмова органу виконавчої влади чи органу місцевого самоврядування у передачі земельної ділянки у власність можуть бути оскаржені до суду. У разі відмови органу виконавчої влади чи органу місцевого самоврядування у передачі земельної ділянки у власність питання вирішується в судовому порядку.

А тому, відповідно до ст. 86 КАС України, суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні. Ніякі докази не мають для суду наперед встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності.

У звязку з чим, суд вважає, що дії відповідача щодо відмови у затвердженні землеустрою щодо відведення земельної ділянки гр.ОСОБА_3 є протиправними та такими, що суперечать раніше прийнятому рішенню, а відтак позов слід задоволити.

Керуючись ст.ст.2,5,7,11,71,94 ч.3,99,100,158-163,167 КАС України, суд -

П О С Т А Н О В И В :

Позов задоволити .

Скасувати рішення ОСОБА_4 міської ради Жовківського району Львівської області від 22.05.2015 року № 21 "Про відмову у затвердженні проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки площею 0,09 га для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель та споруд за адресою вул. Драгоманова, 28 у м. Рава-Руська та передачі її у власність ОСОБА_3

Зобов"язати ОСОБА_4 міську раду повторно розглянути заяву ОСОБА_3 про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки площею 0,09 га для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель та споруд за адресою вул. Драгоманова, 28 у м. Рава-Руська та передачі її у власність ОСОБА_3

Стягнути з відповідача ОСОБА_4 міської ради Жовківського району Львівської області (80316, м. Рава-Руська, вул. Я. Мудрого 3 Жовківський район Львівська область) на користь позивача ОСОБА_3 (проживаючого в ІНФОРМАЦІЯ_1) документально підтверджені судові витрати, а саме, сплачений судовий збір в розмірі 487 грн. 20 (чотириста вісімдесят сім грн. 20 коп.)

Постанова може бути оскаржена сторонами в апеляційному порядку до Львівського апеляційного адміністративного суду через Жовківський районний суд шляхом подання в 10-денний строк з дня отримання копії постанови апеляційної скарги. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Суддя Я. М. Мартинишин