Ухвала суду № 56552598, 17.03.2016, Київський апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
17.03.2016
Номер справи
755/22226/14-а
Номер документу
56552598
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД Справа: № 755/22226/14-а Головуючий у 1-й інстанції: Бартащук Л.П. Суддя-доповідач: Кучма А.Ю.

У Х В А Л А

Іменем України

17 березня 2016 року м. Київ

Колегія суддів Київського апеляційного адміністративного суду у складі:

Головуючого-судді: Кучми А.Ю.

суддів: Аліменка В.О., Безименної Н.В.,

розглянувши в порядку письмового провадження в залі суду апеляційну скаргу ОСОБА_2 на ухвалу Дніпровського районного суду м. Києва від 29.01.2016 у справі за адміністративним позовом ОСОБА_2 до Управління Пенсійного фонду України у Дніпровському районі м. Києва про зобов'язання провести перерахунок пенсії, -

В С Т А Н О В И Л А:

Ухвалою Дніпровського районного суду м. Києва від 29.01.2016 заяву ОСОБА_2 про роз'яснення судового рішення задоволено.

Роз'яснено, що постанова Дніпровського районного суду м. Києва від 10.09.2014, якою Управління Пенсійного фонду України у Дніпровському районі м. Києва зобов'язано здійснити перерахунок та провести виплату пенсії ОСОБА_2 з 01.08.2014 з урахуванням інших виплат - матеріальної допомоги та індексації заробітної плати, зазначених у графі "інші виплати" - згідно довідки Міністерства промислової політики України № 01/3-5-46 від 15.07.2014 "Про складові заробітної плати (надбавки та премії за останні 24 календарні місяці (роботи)", що подається для призначення пенсії відповідно до Закону України "Про державну службу", в частині, яка набрала законної сили на підставі постанови Київського апеляційного адміністративного суду від 31.10.2014, передбачає, що перерахунок пенсії має бути здійснено в редакції Закону країни «Про державну службу», який діяв на момент призначення пенсії та передбачав відсотковий розмір, з якого призначено пенсію - 84 % заробітної плати з іншими виплатами.

Розглянувши матеріали справи, апеляційну скаргу, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з наступних підстав.

Постановою Дніпровського районного суду м. Києва від 10.09.2014 по справі № 755/22226/14-а визнано дії Управління Пенсійного фонду у Дніпровському районі м. Києва щодо відмови ОСОБА_2 в перерахунку пенсії з урахуванням інших виплат та подальшої її виплати неправомірними. Зобов'язано Управління Пенсійного фонду у Дніпровському районі м. Києва здійснити перерахунок та провести виплату пенсії ОСОБА_2 з 18.01.2014 з урахуванням інших виплат - матеріальної допомоги та індексації заробітної плати, зазначених у графі «інші виплати» - згідно довідки Міністерства промислової політики України № 01/3-5-46 від 15.07.2014 «Про складові заробітної плати (надбавки та премії за останні 24 календарні місяці роботи», що подається для призначення пенсії відповідно до Закону України «Про державну службу».

Постановою Київського апеляційного адміністративного суду від 31.10.2014 постанову Дніпровського районного суду м. Києва від 10.09.2014 скасовано в частині задоволення вимог адміністративного позову до Управління Пенсійного фонду України у Дніпровському районі м. Києва щодо здійснення перерахунку та виплати пенсії ОСОБА_2 починаючи з 18.01.2014 по 31.07.2014, в цій частині прийнято нову постанову - у задоволенні вимог ОСОБА_2 про перерахунок та виплату пенсії за період з 18.01.2014 по 31.07.2014 відмовлено. В іншій частині постанову Дніпровського районного суду м. Києва від 10.09.2014 залишено без змін.

УПФУ у Дніпровському районі м. Києва в листі від 24.12.2014 (а.с. 201-202), адресованому позивачу, зазначено, що, оскільки суд постановив провести перерахунок пенсії після внесення змін до Закону України «Про державну службу», тобто, після 01.10.2011 та із змінами, внесеними Законом України № 1166-VІІ від 27.03.2014, при розрахунку розміру пенсії застосовується ст. 37 Закону України «Про державну службу» в наступній редакції: «Пенсія державним службовцям призначається в розмірі 70 % заробітної плати, з якої було сплачено страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».

Згідно з ч. 1 ст. 170 КАС України, якщо судове рішення є незрозумілим, суд, який його ухвалив, за заявою осіб, які беруть участь у справі, або державного виконавця ухвалою роз'яснює своє рішення, не змінюючи при цьому його змісту.

Роз'яснення судового рішення зумовлене його нечіткістю за змістом, коли воно є неясним та незрозумілим як для осіб, стосовно яких воно ухвалене, так і для тих, які будуть здійснювати його виконання. Тобто, це стосується випадків, коли недотримані вимоги ясності, визначеності такого рішення адміністративного суду. Невизначеність судового рішення означає, що воно містить положення, що викликають суперечки щодо його розуміння під час виконання.

Конкретного і вичерпного переліку критеріїв для визначення рішення незрозумілим правова норма не містить, а зі змісту закону вбачається, що їх має навести особа, яка звертається із заявою про роз'яснення судового рішення.

В заяві про роз'яснення позивач просить роз'яснити порядок застосування редакції Закону України «Про державну службу» при перерахунку пенсії.

Згідно за ст.37 Закону України «Про державну службу» № 3723-ХП від 16.12.1993 в редакції, що діяла на час призначення пенсії, на одержання пенсії державних службовців мають право особи, що досягли встановленого законодавством пенсійного віку, за наявністю страхового стажу для чоловіків - не менше 25 років, для жінок - не менше 20 років, у тому числі стажу державної служби - не менше 10 років, та на час досягнення пенсійного віку працювали на посадах державних службовців, а також особи, що мають не менше 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорії посад державних службовців, - незалежно від місця роботи на час досягнення пенсійного віку. Пенсія державним службовцям призначається у розмірі 80% від суми їх заробітної плати, на які нараховуються страхові внески за загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, а особам, які на час звернення за призначенням пенсії не є державними службовцями, - у розмірі 80% заробітної плати працюючого державного службовця відповідної посади та рангу за останнім місцем роботи на державній службі. За кожний повний рік роботи понад 10 років на державній службі пенсія збільшується на 1% заробітку, але не більше 90% заробітної плати.

За змістом ст.37 Закону України «Про державну службу» пенсії державних службовців призначаються, виходячи із сум заробітної плати, на які нараховуються страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування працюючого державного службовця відповідної посади та рангу на момент виникнення права на перерахунок пенсії.

Законом України «Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи» № 3668-VІ від 08.07.2011 внесено зміни до ст. 37 Закону України «Про державну службу», відповідно до яких пенсія державним службовцям призначається у розмірі 80% від суми заробітної плати.

Згідно за п.2 Прикінцевих та перехідних положень Закону України «Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи» обмеження пенсії максимальним розміром, встановленим цим Законом, не поширюється на пенсіонерів, яким пенсія призначена до набрання чинності цим Законом.

Пенсія позивачу була призначена у в лютому 2010 року, тобто до внесення наведених змін до ст. 37 Закону України «Про державну службу» у розмірі 84% заробітної плати.

Оскільки пенсія позивачу призначено до 01.10.2011 (до набрання чинності Закону України «Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи»), то саме відсотковий розмір, з якого призначено пенсію, необхідно враховувати при перерахунку вищевказаної пенсії.

Таким чином, при перерахунку пенсії позивача необхідно застосовувати редакцію Закону України «Про державну службу», яка діяла на момент призначення пенсії.

Таким чином, колегія суддів приходить до висновку, що заява про роз'яснення постанови суду першої інстанції від 10.09.2014 є обґрунтованою та такою, що підлягає задоволенню.

Апелянтом не доведено належними доказами правомірність вимог апеляційної скарги.

Таким чином, колегія суддів вирішила згідно ст. 200 КАС України залишити апеляційну скаргу без задоволення, а ухвалу суду - без змін, з урахуванням того, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального та процесуального права.

Керуючись ст. ст. 160, 195, 196, 199, 200, 205, 206 КАС України, колегія суддів

У Х В А Л И Л А:

Апеляційну скаргу ОСОБА_2 залишити без задоволення.

Ухвалу Дніпровського районного суду м. Києва від 29.01.2016 залишити без змін.

Стягнути з Управління Пенсійного фонду України у Дніпровському районі м. Києва до Державного бюджету України (р/р 31211206781007, отримувач УДКСУ у Печерському р-ні м. Києва, банк отримувача ГУДКСУ у м. Києві, код ЄДРПОУ 38004897, МФО 820019, код класифікації доходів бюджету 22030001)судовий збір у розмірі 1 378 грн.

Ухвала набирає законної сили через п'ять днів після направлення її копії особам, які беруть участь у справі та може бути оскаржена в порядку та строки, встановлені ст. 212 КАС України.

Головуючий суддя А.Ю. Кучма

Судді В.О. Аліменко

Н.В. Безименна

Головуючий суддя Кучма А.Ю.

Судді: Безименна Н.В.

Аліменко В.О.