ЖИТОМИРСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
(про залишення без руху позовної заяви)
13 листопада 2015 року Житомир справа № 806/5146/15
категорія 6.3
Суддя Житомирського окружного адміністративного суду Шимонович Р.М., розглянувши позовну заяву Публічного акціонерного товариства Акціонерний банк "Укргазбанк" до приватного нотаріусу Житомирського міського нотаріального округу ОСОБА_1 про визнання протиправними та скасування рішень, зобов'язання вчинити дії,-
в с т а н о в и в :
Публічне акціонерне товариство Акціонерний банк "Укргазбанк" звернулось до суду з позовом, у якому просить:
1) визнати протиправними та скасувати рішення приватного нотаріусу Житомирського міського нотаріального округу ОСОБА_1 про державну реєстрацію припинення обтяжень з посиланням як на підставу на рішення апеляційного суду № 745/2341/15-ц від 17.09.2015:
№ 25001069 від 02.10.2015 про припинення обтяження №11449435 іпотекою нерухомого майна - земельної ділянки з кадастровим номером 8000000000:82:277:0141, що розташована за адресою: м. Київ, бульвар Дружби Народів, 44-46, згідно договору іпотеки №8196 від 29.09.2008, посвідченого ПН КМНО ОСОБА_2;
№ 25001166 від 02.10.2015 про припинення заборони №11449485 на відчуження обєкта нерухомості - земельної ділянки з кадастровим номером 8000000000:82:277:0141, що розташована за адресою: м. Київ, бульвар Дружби Народів, 44-46, згідно договору іпотеки №8196 від 29.09.2008, посвідченого ПН КМНО ОСОБА_2;
2) скасувати реєстраційні записи, внесені приватним нотаріусом Житомирського міського нотаріального округу ОСОБА_1 про державну реєстрацію припинення обтяжень з посиланням як на підставу рішення апеляційного суду № 745/2341/15-ц від 17.09.2015 щодо:
обтяження іпотекою №11449435 нерухомого майна - земельної ділянки з кадастровим номером 8000000000:82:277:0141, що розташована за адресою: м. Київ, бульвар Дружби Народів, 44-46, згідно договору іпотеки №8196 від 29.09.2008, посвідченого ПН КМНО ОСОБА_2;
заборони №11449485 на відчуження обєкта нерухомості - земельної ділянки з кадастровим номером 8000000000:82:277:0141, що розташована за адресою: м. Київ, бульвар Дружби Народів, 44-46, згідно договору іпотеки №8196 від 29.09.2008, посвідченого ПН КМНО ОСОБА_2;
3) поновити запис про обтяження іпотекою №11449435 нерухомого майна - земельної ділянки з кадастровим номером 8000000000:82:277:0141, що розташована за адресою: м. Київ, бульвар Дружби Народів, 44-46, згідно договору іпотеки №8196 від 29.09.2008, посвідченого ПН КМНО ОСОБА_2, який було припинено приватним нотаріусм Житомирського міського нотаріального округу ОСОБА_1 з посиланням на рішення апеляційного суду № 745/2341/15-ц від 17.09.2015, та накласти обтяження за іпотекою на нерухоме майно - земельну ділянку з кадастровим номером 8000000000:82:277:0141, що розташована за адресою: м. Київ, бульвар Дружби Народів, 44-46, згідно договору іпотеки №8196 від 29.09.2008, посвідченого ПН КМНО ОСОБА_2;
4) поновити запис про заборону №11449485 на відчуження обєкта нерухомості - земельної ділянки з кадастровим номером 8000000000:82:277:0141, що розташована за адресою: м. Київ, бульвар Дружби Народів, 44-46, згідно договору іпотеки №8196 від 29.09.2008, посвідченого ПН КМНО ОСОБА_2, який було припинено приватним нотаріусм Житомирського міського нотаріального округу ОСОБА_1 з посиланням на рішення апеляційного суду № 745/2341/15-ц від 17.09.2015, та накласти заборону на відчуження обєкта нерухомого майна - земельну ділянку з кадастровим номером 8000000000:82:277:0141, що розташована за адресою: м. Київ, бульвар Дружби Народів, 44-46, згідно договору іпотеки №8196 від 29.09.2008, посвідченого ПН КМНО ОСОБА_2
Перевіряючи адміністративний позов на відповідність його вимогам статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України, вважаю, що він не відповідає вимогам даної норми Кодексу з наступних підстав.
Відповідно до частин 1, 2 статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України, завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень, шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ.
До адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією чи законами України встановлено інший порядок судового провадження.
Згідно пункту 4 частини 1 статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України, у позовній заяві зазначаються зміст позовних вимог згідно з частинами четвертою і п'ятою статті 105 цього Кодексу і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів, - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів
Відповідно до частин 1, 4 статті 105 Кодексу адміністративного судочинства України, адміністративний позов подається до адміністративного суду у формі письмової позовної заяви особисто позивачем або його представником. Позовна заява може бути надіслана до адміністративного суду поштою.
Адміністративний позов може містити вимоги про:
1) скасування або визнання нечинним рішення відповідача - суб'єкта владних повноважень повністю чи окремих його положень;
2) зобов'язання відповідача - суб'єкта владних повноважень прийняти рішення або вчинити певні дії;
3) зобов'язання відповідача - суб'єкта владних повноважень утриматися від вчинення певних дій;
4) стягнення з відповідача - суб'єкта владних повноважень коштів на відшкодування шкоди, завданої його незаконним рішенням, дією або бездіяльністю;
5) виконання зупиненої чи невчиненої дії;
6) встановлення наявності чи відсутності компетенції (повноважень) суб'єкта владних повноважень;
7) примусове відчуження земельної ділянки, інших об'єктів нерухомого майна, що на ній розміщені, з мотивів суспільної необхідності.
Всупереч вказаним приписам Кодексу адміністративного судочинства України, зміст позовних вимог Публічного акціонерного товариства Акціонерний банк "Укргазбанк", викладених у пунктах 3, 4 прохальної частини позову (поновлення записів та накладення обтяжень), не відповідає вищевикладеними положенням статті 105 Кодексу адміністративного судочинства України, не предявлені до відповідача та не узгоджується із повноваженнями адміністративного суду.
Також, суд зауважує, що частиною 3 статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено подання до позовної заяви документу про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Відповідно до частини 1 статті 4 Закону України "Про судовий збір" (у редакції Закону з 01.09.2015), судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Згідно з пунктом 1 частини 3 статті 4 Закону України "Про судовий збір" за подання до адміністративного суду позову немайнового характеру суб'єктом владних повноважень, юридичною особою або фізичною особою - підприємцем ставка судового збору становить 1 розмір мінімальної заробітної плати.
Законом України "Про Державний бюджет України на 2015 рік" встановлено, що розмір заробітної плати з 1 січня 2015 року становить 1218,00 грн.
Враховуючи наведені норми законодавства, сума судового збору при зверненні юридичною особою із адміністративним позовом немайнового характеру становить 1218,00грн.
Одночасно, частиною 3 статті 6 Закону України "Про судовий збір" встановлено, що у разі коли в позовній заяві об'єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.
Із прохальної частини позовної заяви вбачається, що позивачем предявлено 4 вимоги немайнового характеру, проте, судовий збір сплачено лише за дві вимоги, що підтверджується платіжним дорученням №9234-90 від 27.10.2015.
Оскільки судом запропоновано позивачеві уточнити позовні вимоги, суд зауважує про необхідність подання документу про сплату судового збору окремо за кожну вимогу немайнового характеру.
Також, згідно зі частиною 5 статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України, якщо позовна заява подається представником, то у ній зазначаються ім'я представника, його поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі є. Одночасно з позовною заявою подається довіреність чи інший документ, що підтверджує повноваження представника.
Так, адміністративний позов підписано представником Публічного акціонерного товариства Акціонерний банк "Укргазбанк" ОСОБА_3.
Однак, всупереч вище наведеним положенням статті, у позовній заяві не зазначено ім'я представника, його поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі є.
Наведені оставини свідчать про те, що поданий адміністративний позов не відповідає вимогам, передбаченим статтею 106 Кодексу адміністративного судочинства України.
Відповідно до частини 1 статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків. Копія ухвали про залишення позовної заяви без руху невідкладно надсилається особі, що звернулася із позовною заявою.
З огляду на вищевикладене, позовну заяву слід залишити без руху із встановленням позивачу строку для усунення недоліків шляхом надання до суду:
- адміністративного позову із уточненими позовними вимогами та зазначенням імені представника, його поштової адреси, а також номеру засобу зв'язку, адреси електронної пошти, якщо такі є;
- доказу сплати судового збору окремо за кожну вимогу немайнового характеру.
Керуючись статтями 108, 160, 165, 186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, -
у х в а л и в :
Залишити позовну заяву Публічного акціонерного товариства Акціонерний банк "Укргазбанк" без руху.
Надати строк для усунення недоліків до 30 листопада 2015 року.
Якщо в даний строк недоліки, які зазначені в ухвалі, не будуть усунуті, позовна заява буде повернута позивачу.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається до Житомирського апеляційного адміністративного суду через Житомирський окружний адміністративний суд протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя Р.М.Шимонович