ЖИТОМИРСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
(про залишення без руху подання)
27 жовтня 2015 року Житомир справа № 806/5053/15
категорія 8.2.3
Суддя Житомирського окружного адміністративного суду Шимонович Р.М., розглянувши подання Житомирської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Житомирській області до Приватного підприємства "Олсо" про стягнення коштів за податковим боргом,-
в с т а н о в и в :
Житомирська об'єднана державна податкова інспекція Головного управління ДФС України в Житомирській області звернулась до суду з поданням про стягнення з Приватного підприємства "Олсо" податкову заборгованість в сумі 60991,59 грн.
Вирішуючи питання щодо наявності підстав для відкриття провадження у справі за поданням органу фіскальної служби, суд виходить з наступного.
Статтею 183-3 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено перелік особливих вимог, що пред'являються до подання податкового органу, та особливий перелік процесуальних дій суду, які можуть учинятися в процесі розгляду такого подання.
Зокрема, згідно зі частиною 3 цієї статті, подання подається до суду першої інстанції протягом двадцяти чотирьох годин з моменту встановлення обставин, що зумовлюють звернення до суду, за загальними правилами підсудності, встановленими цим Кодексом, у письмовій формі та повинно містити: найменування адміністративного суду; найменування, поштову адресу, а також номер засобу зв'язку заявника; найменування, поштову адресу, а також номер засобу зв'язку, якщо такий відомий, відносно сторони, до якої застосовуються заходи, передбачені частиною першою цієї статті; підстави звернення з поданням, обставини, що підтверджуються доказами, та вимоги заявника; перелік документів та інших матеріалів, що додаються; підпис уповноваженої особи суб'єкта владних повноважень, що скріплюється печаткою.
Провадження у справах, порушених за поданням контролюючого органу, поданим на підставі статті 183-3 Кодексу адміністративного судочинства України, є окремим видом судового провадження, відмінним від загального (позовного). Сторонами такого провадження, як випливає зі частини 8 статті 183-3 Кодексу адміністративного судочинства України, є заявник - орган доходів і зборів, що вніс подання, та відповідач - платник податків, стосовно якого таке подання внесено.
З огляду на це, загальні норми Кодексу адміністративного судочинства України, що регулюють процедуру позовного провадження, до провадження на підставі подання податкового органу можуть застосовуватися лише в частині, що не суперечить спеціальним нормам статті 183-3 цього Кодексу.
Тому, сторони у процесі розгляду подання податкового органу користуються всіма правами, які мають позивач та відповідач згідно з нормами Кодексу адміністративного судочинства України, за винятком тих, що не можуть бути реалізовані за змістом статті 183-3 зазначеного Кодексу.
Водночас, суд зазначає, що у частині, яка не врегульована статтею 183-3 Кодексу адміністративного судочинства України, вимоги до подання визначаються загальними нормами, зокрема статтею 106 Кодексу адміністративного судочинства України.
Як передбачено частиною 3 статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України, до позовної заяви додається також документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Приписами частини 2 статті 87 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.
Розміри ставок судового збору визначені статтею 4 Закону України "Про судовий збір" від 08.07.2011 № 36740-V.
Так, згідно зі частиною 1 статті 4 Закону України "Про судовий збір" (в редакції, чинній на момент звернення до суду) судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Пунктом 1 частини 3 статті 4 Закону України "Про судовий збір" встановлено, що за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру, який подано суб'єктом владних повноважень, юридичною особою, справляється судовий збір у розмірі 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру мінімальної заробітної плати.
В порушення вказаних правових норм заявником не додано до подання документу про сплату судового збору, який з урахуванням розміру заявлених вимог і розміру мінімальної заробітної плати, встановленої на 1 січня 2015 року, становить 1218,00 грн.
Зазначені вище обставини вказують на невідповідність подання вимогам, встановленим статтями 106 та 183-3 Кодексу адміністративного судочинства України.
Відповідно до частини 4 статті 183-3 Кодексу адміністративного судочинства України, у разі недотримання вимог частини третьої цієї статті суд повідомляє про це заявника та надає йому строк, але не більше ніж 24 години, для усунення недоліків. Невиконання вимог суду в установлений строк тягне за собою повернення заявнику подання та доданих до нього документів.
Виявлені недоліки мають бути усунені шляхом надання до суду доказів сплати судового збору в порядку та розмірі, визначених чинним законодавством України.
Керуючись статтями 106, 107, 160, 165, 183-3 Кодексу адміністративного судочинства України,
у х в а л и в :
Залишити без реху подання Житомирської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Житомирській області.
Надати строк для усунення недоліків до 12:00 28 жовтня 2015 року.
Якщо в даний строк недоліки, які зазначені в ухвалі, не будуть усунуті, подання буде повернуто заявнику.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається до Житомирського апеляційного адміністративного суду через Житомирський окружний адміністративний суд протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя Р.М.Шимонович