ЖИТОМИРСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
(про залишення без руху позовної заяви)
30 квітня 2015 року Житомир справа № 806/1627/15
категорія 11.5
Суддя Житомирського окружного адміністративного суду Шимонович Р.М., розглянувши позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "Девелоперська компанія "Дім" до відділу примусового виконання рішень Головного управління юстиції у Житомирській області, старшого державного виконавця відділу примусового виконання рішень Головного управління юстиції у Житомирській області ОСОБА_1 про визнання дій протиправними та зобов'язання виключити залізничну колію із акту опису арештованого майна,-
в с т а н о в и в :
Товариство з обмеженою відповідальністю "Девелоперська компанія "Дім" звернулось до суду з позовом, у якому просить:
1) визнати неправомірними дії старшого державного виконавця відділу примусового виконання рішень Головного управління юстиції у Житомирській області ОСОБА_1 протиправними;
2) виключити залізничну колію, довжиною 125 погонних метрів, яка знаходиться за адресою: Житомирська область, м. Малин, 2-ий провулок Тухачевського, 1, із акту опису арештованого майна у виконавчому провадженні № 42765920 від 03.04.2014.
Одночасно із позовною заявою, Товариством з обмеженою відповідальністю подано клопотання про забезпечення позову шляхом зупинення реалізації з електронних торгів ("СЕТАМ") арештованого майна, а саме: лоту № 59819 - 125 погонних метрів залізничної колії, яка знаходиться за адресою: Житомирська область, м. Малин, 2-ий провулок Тухачевського, 1.
Відповідно до пункту 3 частини 1 статті 107 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України), суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу.
За результатами перевірки матеріалів адміністративного позову, суд встановив, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 КАС України, з огляду на наступне.
Згідно пунктів 3, 4 частини 1 статті 106 КАС України, у позовній заяві зазначаються ім'я (найменування) відповідача, посада і місце служби посадової чи службової особи, поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі відомі; зміст позовних вимог згідно з частинами четвертою і п'ятою статті 105 цього Кодексу і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів, - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів
Відповідно до частини 1 статті 181 КАС України, учасники виконавчого провадження (крім державного виконавця) та особи, які залучаються до проведення виконавчих дій, мають право звернутися до адміністративного суду із позовною заявою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби порушено їхні права, свободи чи інтереси, а також якщо законом не встановлено інший порядок судового оскарження рішень, дій чи бездіяльності таких осіб.
За правилами частини 3 статті 181 КАС України - відповідачем у справах з приводу рішень, дій або бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби є відповідний орган державної виконавчої служби.
Статтею 3 Закону України "Про державну виконавчу службу" встановлено, що органами державної виконавчої служби є:
- Департамент державної виконавчої служби Міністерства юстиції України, до складу якого входить відділ примусового виконання рішень;
- управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції Міністерства юстиції України в Автономній Республіці Крим, головних управлінь юстиції в областях, містах Києві та Севастополі, до складу яких входять відділи примусового виконання рішень;
- районні, районні у містах, міські (міст обласного значення), міськрайонні відділи державної виконавчої служби відповідних управлінь юстиції.
Отже, відповідачами у даній категорії справ можуть бути лише перераховані органи державної виконавчої служби.
Зі змісту позовної заяви видно, що позивачем предявлено вимоги безпосередньо до відділу примусового виконання рішень Головного управління юстиції у Житомирській області та до старшого державного виконавця відділу примусового виконання рішень Головного управління юстиції у Житомирській області ОСОБА_1, що суперечить приписам статті 181 КАС України.
Враховуючи викладене, суд пропонує позивачу уточнити суб'єктний склад відповідачів та зазначити в адміністративному позові відповідача по даній справі, згідно вимог статті 181 КАС України.
Частиною 1 статті 106 КАС України встановлено, що у позовній заяві зазначаються: 1) найменування адміністративного суду, до якого подається позовна заява; 2) ім'я (найменування) позивача, поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі є; 3) ім'я (найменування) відповідача, посада і місце служби посадової чи службової особи, поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі відомі; 4) зміст позовних вимог згідно з частинами четвертою і п'ятою статті 105 цього Кодексу і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів, - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів; 5) у разі необхідності - клопотання про звільнення від сплати судового збору; про звільнення від оплати правової допомоги і забезпечення надання правової допомоги, якщо відповідний орган відмовив особі у забезпеченні правової допомоги; про призначення судової експертизи; про витребування доказів; про виклик свідків тощо; 6) перелік документів та інших матеріалів, що додаються.
Відповідно до частин 1, 4 статті 105 КАС України, адміністративний позов подається до адміністративного суду у формі письмової позовної заяви особисто позивачем або його представником. Позовна заява може бути надіслана до адміністративного суду поштою.
Адміністративний позов може містити вимоги про: 1) скасування або визнання нечинним рішення відповідача - суб'єкта владних повноважень повністю чи окремих його положень; 2) зобов'язання відповідача - суб'єкта владних повноважень прийняти рішення або вчинити певні дії; 3) зобов'язання відповідача - суб'єкта владних повноважень утриматися від вчинення певних дій; 4) стягнення з відповідача - суб'єкта владних повноважень коштів на відшкодування шкоди, завданої його незаконним рішенням, дією або бездіяльністю; 5) виконання зупиненої чи невчиненої дії; 6) встановлення наявності чи відсутності компетенції (повноважень) суб'єкта владних повноважень; 7) примусове відчуження земельної ділянки, інших об'єктів нерухомого майна, що на ній розміщені, з мотивів суспільної необхідності.
Всупереч вказаним приписам КАС України, позовні вимоги Товариства з обмеженою відповідальністю "Девелоперська компанія "Дім" не відповідають вищевикладеним положенням статей 105, 106 КАС України, є неконкретними, нечіткими та не узгоджується із повноваженнями адміністративного суду.
Згідно із частиною 1 статті 108 КАС України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
З огляду на вищевикладене, позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "Девелоперська компанія "Дім" слід залишити без руху із встановленням позивачу строку для усунення недоліків шляхом надання до суду уточненої позовної заяви із пред'явленням у ній чітких позовних вимог до відповідача, враховуючи положення статей 105, 106, 181 КАС України, разом з її копією відповідно до кількості відповідачів.
Керуючись ч. 1 ст. 108 КАС України, суддя, -
у х в а л и в :
Залишити позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "Девелоперська компанія "Дім" без руху.
Надати строк для усунення недоліків до 05 травня 2015 року.
Якщо в даний строк недоліки, які зазначені в ухвалі, не будуть усунуті, позовна заява буде повернута позивачу.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається до Житомирського апеляційного адміністративного суду через Житомирський окружний адміністративний суд протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя Р.М.Шимонович