Постанова № 56550538, 23.06.2010, Київський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
23.06.2010
Номер справи
4179/10/1070
Номер документу
56550538
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

23 червня 2010 року 4179/10/1070

приміщення суду за адресою:

м. Київ. бул. ОСОБА_1, 26 . зал судових засідань № 1018

час прийняття постанови : 10год. 38хв.

Київський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого-судді Леонтович А.М.

при секретарі-Воронюк М.М.

за участю представників сторін

прокурораВ.В. Матвієць

представник позивачаОСОБА_2

відповідач:не прибув

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу

за позовомПрокурора Вишгородського району Київської області в інтересах держави у особі Державної податкової інспекції у Вишгородському районі Київської області

доТовариства з обмеженою відповідальністю "Транс-Форм-Аудит"

проприпинення юридичної особи та визнання недійсним правочину щодо

реєстрації, установчих документів, свідоцтва про реєстрацію платника

податку на додану вартість

в с т а н о в и в:

Позивач - Прокурор Вишгородського району Київської області в інтересах Держави у особі Державної податкової інспекції у Вишгородському районі Київської області звернувся до Київського окружного адміністративного суду з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «Транс-Форм-Аудит» про припинення юридичної особи та визнання недійсним правочину щодо реєстрації, установчих документів, свідоцтва про реєстрацію платника податку на додану вартість .

В позовній заяві, позивач зазначає, що відповідач порушує вимоги чинного законодавства та статуту, здійснюючи незаконну «фіктивну» діяльність ТОВ «Транс Форм - Аудит», починаючи з моменту його створення, в звязку з чим позивач просить прийняти постанову про припинення юридичної особи Товариства з обмеженою відповідальністю «Транс-Форм-Аудит».

Податкові органи в силу закону від імені держави здійснюють функції з контролю за своєчасністю, правильністю нарахування та сплатою податків і зборів (обов'язкових платежів), а також стягнення з платників податків заборгованості перед бюджетами та державними цільовими фондами.

Право звертатись до суду із заявами про захист прав і законних інтересів держави Законом надано також прокурору. Підставою для представництва у суді інтересів держави наявність порушень або загрози порушень економічних, політичних та інших державних інтересів внаслідок протиправних дій (бездіяльності) фізичних або юридичних осіб, що вчиняються у відносинах між ними або з державою.

Виявивши порушення інтересів держави, прокурор звернувся до суду з позовом о припинення юридичної особи та визнання недійсним правочину щодо реєстрації, установчих документів, свідоцтва про реєстрацію платника податку на додану вартість.

Ухвалою від 25.03.2010 року було відкрито провадження у адміністративній справі призначено до розгляду у попередньому судовому засіданні на 27.04.2010 року, у явку з неявкою відповідача неодноразово було відкладено. Чергове судове засідання призначено на 23.06.2010 року.

У судовому засіданні прокурор та представник позивача позовні вимоги дотримали в повному обсязі, просили припинити юридичну особу з урахуванням уточнення позовних вимог.

Відповідач повторно в судове засідання не з'явився, про розгляд справи повідомлявся належним чином, відзиву на позов не надав, явку своїх представників в судове засідання не забезпечив. Ухвала про відкриття провадження у справі та призначення її до судового розгляду, а також повістки про виклик в судове засідання надсилались відповідачу за адресою, за якою відповідач зареєстрований в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців. Відповідно до ст. 35 АС України вважається, що повістку вручено юридичній особі, якщо вона доставлена за адресою, внесеною до відповідного державного реєстру, або за адресою, яка вказана її представником, і це підтверджується підписом відповідної службової особи.

Згідно з ст. 18 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців» якщо відомості, які підлягають внесенню до Єдиного державного реєстру були внесені до нього, то такі відомості вважаються достовірними.

Відповідно до ч. 1 ст. 19 зазначеного Закону встановлено, що у разі, якщо зміна відомостей про юридичну особу, які містяться в Єдиному державному реєстрі, не повязана із змінами до установчих документів юридичної особи або не підлягає державній реєстрації, виконавчий орган юридичної особи або уповноважена ним особа зобов'язаний подати (надіслати рекомендованим листом) державному реєстратору за місцезнаходженням юридичної особи заповнену реєстраційну картку про внесення змін до відомостей про юридичну особу, які містяться в Єдиному державному реєстрі.

Товариство з обмеженою відповідальністю «Транс-Форм-Аудит» заявку про внесення змін до відомостей щодо місцезнаходження юридичної особи не подавало.

Судом визнано за можливе розглянути справу у відсутності відповідача на підставі наявних у справі доказів.

Розглянувши подані документи і матеріали, всебічно і повно з'ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд вважає встановленими наступні обставини та відповідні їм правовідносини.

Так, Товариство з обмеженою відповідальністю «Транс-Форм-Аудит» зареєстровано, як юридичну особу 11.10.2005 року Вишгородською районною державною адміністрацією, про що зроблено запис у журналі обліку реєстраційних справ за №

1 334 102 0000 001040, що підтверджується Свідоцтвом про державну реєстрацію (перереєстрацію) суб'єкта підприємницької діяльності - юридичної особи серії А00 № 097156 (а.с 8).

Згідно Довідки про взяття на облік платника податків від 05.07.2010 року №1296, Товариство з обмеженою відповідальністю «Транс-Форм-Аудит» взяте на облік, як платник податків 17.10.2005 року у Державній податковій інспекції у Вишгородському районі Київської області за № Ю50-ТОВ.

Відповідно до довідки, виданої Першим заступником начальника ДПІ у Вишгородському районі - ОСОБА_3. Товариство з обмеженою відповідальністю «Транс-Форм-Аудит», останню податкову звітність подало до ДПІ за жовтень 2008 року.

Відповідно до статті 9 Закону України ,. Про систему оподаткування від .1991 року №1251-ХІІ зі змінами та доповненнями, платники податків і зборів обов'язкових платежів) зобов'язані:

1)вести бухгалтерський облік, складати звітність про фінансово-господарську звітність і забезпечувати її зберігання у терміни, встановлені законами;

2)подавати до державних податкових органів та інших державних органів відповідно до законів декларації, бухгалтерську звітність та інші документи і відомості, та інші з обчисленням і сплатою податків і зборів (обов'язкових платежів);

3)сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені дами терміни;

4)допускати посадових осіб державних податкових органів до обстеження приміщень, що використовуються для одержання доходів чи пов'язані з утриманням обєктів оподаткування, а також для перевірок з питань обчислення і сплати податків і зборів (обов'язкових платежів).

Згідно пп 4.1.4. п.4.1. ст. 4 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетом та державними цільовими фондами» від 21 грудня 2000 року зі змінами та доповненнями, податкові декларації подаються за базовий податковий (звітний) період, що дорівнює:

а)календарному місяцю (у тому числі при сплаті місячних авансових внесків). протягом 20 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного маткового) місяця;

б)календарному кварталу або календарному півріччю (у тому числі при сплаті квартальних або піврічних авансових внесків), протягом 40 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (півріччя);

в)календарному року, крім випадків, передбачених підпунктом г підпункту 4.1.4 цього пункту, протягом 60 календарних днів за останнім календарним днем звітного податкового)року;

г) календарному року для платників податку на доходи фізичних осіб прибуткового податку з громадян), до 1 квітня року, наступного за звітним.

Згідно витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців від 11.05.2010р. за № 5919646 керівником ТОВ «Транс-Форм-Аудит» є ОСОБА_4.

Відповідно до пояснень, зазначених у протоколі допиту свідка ОСОБА_4 від 23.05.09р. останній зазначив, що наміру здійснювати підприємницьку діяльність у нього було, документи про створення ТОВ «Транс-Форм-Аудит» підписував лише з метою отримання за те винагороди. Про те, що він являється засновником та директором Товариства дізнався від співробітників податкової міліції, стосовно діяльності ТОВ «Транс-Форм-Аудит» нічого не знає.

Отже, судом встановлено, що Товариство з обмеженою відповідальністю «Транс- Форм-Аудит», в порушення зазначених вище законів не подавало податкових декларацій, документів фінансової звітності до Державної податкової інспекції у Вишгородському районі Київської області з жовтня 2008 року та проводило діяльність, що суперечить установчим документам.

Відповідно до ч. 2 ст. 38 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців» від 15 травня 2003 року N 755-IV, підставами для встановлення судового рішення щодо припинення юридичної особи, що не пов'язано з банкрутством юридичної особи, зокрема є неподання протягом року органам державної податкової служби податкових декларацій, документів фінансової звітності відповідно о закону та провадження нею діяльності, що суперечить установчим документам, або такої, що заборонена законом.

Пунктом 17 статті 11 Закону України «Про державну податкову службу» установленому, що органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, мають право звертатися у передбачених законом випадках до судових органів із заявою (позовною заявою) про скасування державної реєстрації субєкта підприємницької діяльності.

Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

Доказів, які б спростовували доводи позивача, відповідач суду не надав.

Враховуючи, що відповідач - Товариство з обмеженою відповідальністю «Транс- Форм-Аудит» не подає податкових декларацій та документів фінансової звітності до Державної податкової інспекції у Вишгородському районі Київської області та проводить діяльність, що суперечить установчим документам, а також право прокурора та органів державної податкової служби звертатися до суду з заявою (позовною заявою) про скасування державної реєстрації юридичної особи, суд вважає що позов підлягає частковому задоволенню.

Відмовляючи в іншій частині позовних вимог суд звертає увагу на те, що установчий договір і статут відповідача за своєю правовою природою є цивільними правочинами. вчиненими учасниками цивільних правовідносин, визнання недійсними яких відбувається з підстав передбачених актами цивільного законодавства. Звернення прокурора в інтересах держави в особі податкового органу до суду з позовом про визнання недійсними установчих документів не перетворює спірні правовідносини у публічно-правові.

Оскільки спір вирішено на користь субєкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача - суб'єкта владних повноважень, пов'язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір) згідно ч. 4 ст. 94 КАС України стягненню з відповідача не підлягають.

Керуючись статтями 11-14, 69-71, 79, 86, 94, 122, 159-163, 167, 185-186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

п о с т а н о в и в:

Позов Прокурора Вишгородського району Київської області в інтересах держави у особі Державної податкової інспекції у Вишгородському районі Київської області до Товариства з обмеженою відповідальністю «Транс-Форм-Аудит» про припинення юридичної особи та визнання недійсним правочину щодо реєстрації, установчих документів, свідоцтва про реєстрацію платника податку на додану вартість - задовольнити частково.

Припинити юридичну особу - Товариство з обмеженою відповідальністю «Транс-Форм-Аудит» (ідентифікаційний номер 33851349, яке зареєстроване за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_1).

В решті частини позовних вимог - відмовити.

Постанову надіслати Державному реєстратору Вишгородської районної державної адміністрації Київської області для внесення до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців запису про судове рішення та для здійснення заходів з припинення підприємницької діяльності юридичних осіб у встановленому законом порядку.

Постанова відповідно до частини 1 статті 254 Кодексу адміністративного судоинства України набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано.

Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом десяти днів з дня її складання в повному обсязі за правилами, встановленими статтями 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України, шляхом подання через суд першої інстанції заяви про апеляційне оскарження з наступним поданням протягом двадцяти днів апеляційної скарги. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Суддя Леонтович А.М.

Дата виготовлення і підписання повного тексту постанови - 25 червня 2010 р.