УХВАЛА
про залишення апеляційної скарги без руху
18 березня 2016 року
№ 876/1939/16
Суддя Львівського апеляційного адміністративного суду Кухтей Р.В., перевіривши апеляційну скаргу Державної податкової інспекції у Франківському районі м.Львова Головного управління Державної фіскальної служби у Львівській області на постанову Львівського окружного адміністративного суду від 15.02.2016 у справі за адміністративним позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Галицька кабельна компанія" до Державної податкової інспекції у Франківському районі м.Львова Головного управління Державної фіскальної служби про визнання протиправними дій, зобов'язання вчинити дії,
в с т а н о в и в :
Постановою Львівського окружного адміністративного суду від 15.02.2016 адміністративний позов було задоволено повністю.
Не погоджуючись із даною постановою, Державна податкова інспекція у Франківському районі м.Львова Головного управління Державної фіскальної служби у Львівській області подала апеляційну скаргу.
Однак, подана апеляційна скарга не відповідає вимогам ч.6 ст. 187 КАС України, а саме апелянт до поданої апеляційної скарги не долучив документ про сплату судового збору у розмірі встановленому законом.
Апелянтом в апеляційній скарзі просить відстрочити оплату судового збору до вирішення справи по суті.
Відповідно до ст. 88 Кодексу адміністративного судочинства України суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою зменшити розмір належних до оплати судових витрат чи звільнити від їх оплати повністю або частково, чи відстрочити або розстрочити сплату судових витрат на визначений строк.
Згідно ч.1 ст.8 Закону України «Про судовий збір» враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі.
Однак, апелянт посилаючись на відсутність відповідних видатків у кошторисі, не наддав жодних доказів відсутності коштів на рахунку, а також доказів, що ним вживались заходи щодо отримання коштів на відповідні видатки.
Пунктом 2 розділу ІІ Закону України від 22 травня 2015 року № 484-VІІІ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сплати судового збору», яким серед іншого скасовано встановлені раніше для органів ПФУ пільги щодо його сплати, Кабінет Міністрів України було зобов'язано забезпечити відповідне фінансування державних органів.
Таким чином, підстави для задоволення клопотання про відстрочення сплати судового збору відсутні.
З 01.09.2015 набули чинності зміни внесені до Закону України «Про судовий збір» Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сплати судового збору» від 22 травня 2015 року № 484-VIII.
З урахуванням цих змін, ч. 2 ст. 4 Закону № 3674-VI визначено, що за подання до адміністративного суду апеляційної скарги на рішення суду, ставка судового збору становить 110 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви, іншої заяви і скарги.
Отже, базою визначення ставки судового збору за подання до адміністративного суду апеляційної скарги на судове рішення, є ставка, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви.
Таким чином, розмір судового збору, що підлягає сплаті за подання до адміністративного суду апеляційної скарги становить 865 780,30 грн. (787 073 грн.* 110% = 865 780,30 грн.)
Відповідно до ч.3 ст. 189 КАС України до апеляційної скарги, яка не оформлена відповідно до вимог, встановлених статтею 187 цього Кодексу, застосовуються правила статті 108 цього Кодексу.
Зазначені недоліки мають бути усунені шляхом надіслання на адресу Львівського апеляційного адміністративного суду доказів про неможливість сплати судового збору за подання апеляційної скарги або оригіналу документа про сплату апелянтом судового збору за подання до адміністративного суду апеляційної скарги, у розмірі 865 780,30 грн. за реквізитами: отримувач коштів - УДКСУ у Галицькому районі м.Львова, код отримувача (код за ЄДРПОУ) – 38007573, банк отримувача - ГУДКСУ у Львівській області, код банку отримувача (МФО) – 825014, рахунок отримувача – 31219206781004, код класифікації доходів бюджету – 22030001, призначення платежу - судовий збір за подання апеляційної скарги.
Керуючись ст.ст. 87, 108, 187, 189 КАС України, суддя,
у х в а л и в :
апеляційну скаргу Державної податкової інспекції у Франківському районі м.Львова Головного управління Державної фіскальної служби у Львівській області на постанову Львівського окружного адміністративного суду від 15.02.2016 у справі за адміністративним позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Галицька кабельна компанія" до Державної податкової інспекції у Франківському районі м.Львова Головного управління Державної фіскальної служби про визнання протиправними дій, зобов'язання вчинити дії – залишити без руху.
Зазначені в ухвалі недоліки апелянту слід усунути в 10-денний строк з моменту отримання копії цієї ухвали.
Роз’яснити особі яка подала апеляційну скаргу, що у разі не усунення зазначених недоліків, відповідно до ч. 3 ст. 108 КАС України апеляційна скарга буде повернута.
Копію ухвали направити апелянту.
На ухвалу протягом двадцяти днів з моменту набрання нею законної сили може бути подана касаційна скарга безпосередньо до Вищого адміністративного суду.
Суддя Кухтей Р.В.