ЖИТОМИРСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
(про залишення без руху позовної заяви)
24 червня 2015 року ЖитомирСправа № 806/2366/15
Категорія 5.1.1
Суддя Житомирського окружного адміністративного суду Токарева М.С., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1, ОСОБА_2, що діє у своїх інтересах та в інтересах свої дітей: ОСОБА_3, ОСОБА_4 до Державної фіскальної служби України, Володарсько-Волинська обєднана державна податкова інспекція Головного управління Державної фіскальної служби у Житомирській області про зобовязання вчинити дії,-
в с т а н о в и в :
ОСОБА_1, ОСОБА_2, що діє у своїх інтересах та в інтересах свої дітей: ОСОБА_3, ОСОБА_4 звернулися до суду з позовом до Державної фіскальної служби України, Володарсько-Волинська обєднана державна податкова інспекція Головного управління Державної фіскальної служби у Житомирській області у якому просить:
- зобов'язати Державну фіскальну службу України вилучити інформацію про них, яка була надана під час отримання ІІН та у подальшому не вносити інформацію до Державного реєстру фізичних осіб-платників податків, використовуючи цифрові кодифікатори;
- зобов'язати Державну фіскальну службу України зберегти за ними форму обліку платників податків: за прізвищем, іменем та по батькові, роком народження та за місцем реєстрації (статті 28, 294, 296 ЦК України);
- зобов'язати Володарсько-Волинську обєднану державну податкову інспекцію Головного управління Державної фіскальної служби у Житомирській області вилучити інформацію про них, яка була надана під час отримання ІІН та у подальшому вести їх облік, як платників податків, за раніше встановленими формами обліку - без застосування цифрового ідентифікатора та ведення обліку платників податків без використання серії та номеру паспорту, а саме: за прізвищем, іменем та по батькові, роком народження та за місцем реєстрації;
- зобов'язати Володарсько-Волинську обєднану державну податкову інспекцію Головного управління Державної фіскальної служби у Житомирській області знищити інформацію про них у Державному реєстрі фізичних осіб-платників податків та інших обов'язкових платежів;
- зобов'язати Володарсько-Волинську обєднану державну податкову інспекцію Головного управління Державної фіскальної служби у Житомирській області проставити на сторінках 7, 8, 9 у паспортах ОСОБА_5 та ОСОБА_6, відмітку про наявність права здійснювати будь-які платежі без цифрового ідентифікатора та завірити підпис відповідальної особи гербовою печаткою;
-зобовязати Володарсько-Волинську обєднану державну податкову інспекцію Головного управління Державної фіскальної служби у Житомирській області видати малолітнім ОСОБА_7 та ОСОБА_8 довідки з текстом " ОСОБА_7 право здійснювати будь-які платежі без цифрового ідентифікатора" та завірити підпис відповідальної особи круглою гербовою печаткою.
- зобов'язати Володарсько-Волинську обєднану державну податкову інспекцію Головного управління Державної фіскальної служби у Житомирській області після отримання позивачами ОСОБА_7 та ОСОБА_8 паспорта громадянина України, внести на сторінках 7, 8, 9 запис про наявність права здійснювати будь-які платежі без цифрового ідентифікатора та завірити підпис відповідальної особи гербовою печаткою.
Вказана позовна заява підлягає залишенню без руху з наступних підстав.
Пунктом 8 частини першої статті 3 КАС України визначено, що позивач - особа, на захист прав, свобод та інтересів якої подано адміністративний позов до адміністративного суду.
Згідно з частиною 1 статті 6 КАС України, кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб'єкта владних повноважень порушені її права, свободи або інтереси.
Аналіз наведених норм дає підстави вважати, що особа, яка вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб'єкта владних повноважень порушені її права, свободи або інтереси має право особисто подати відповідний адміністративний позов до адміністративного суду.
Як видно із позовної заяви, вона подана спільно ОСОБА_1, ОСОБА_2, що діє у своїх інтересах та в інтересах свої дітей: ОСОБА_3, ОСОБА_4.
Вважаю за необхідне зазначити, що вимогами КАС України не передбачено подання адміністративного позову колективно декількома позивачами, що свідчить про невідповідність позовної заяви вимогам процесуального законодавства.
Слід також відмітити, що вирішення питання про об'єднання в одне провадження кількох однорідних позовних вимог за позовами різних позивачів до того ж відповідача відноситься до компетенції суду.
За таких обставин позовну заяву слід залишити без руху.
Керуючись ч.1 ст.108 КАС України, суддя -
у х в а л и в :
Позовну заяву ОСОБА_1, ОСОБА_2, що діє у своїх інтересах та в інтересах свої дітей: ОСОБА_3, ОСОБА_4 залишити без руху.
Надати строк для усунення недоліків до 13 липня 2015 року
Якщо в даний строк недоліки, які зазначені в ухвалі, не будуть усунуті, позовна заява буде повернута позивачам .
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається до Житомирського апеляційного адміністративного суду через Житомирський окружний адміністративний суд протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
СуддяМ.С. Токарева